Phantom 1 Antigravity Ed. (Air Ptaak One)


Pár různých postřehů s létáním s quadkoptérou DJI Phantom 1 v mé úpravě... Zkušenosti s létáním v Africe, úpravy a tuning toho skvělého nástroje pro letecké video, různé testy...

Autor
gardenroute
Offline
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: úte 23.04.2013 18:00
Příspěvky: 4346
Bydliště: Pod Slavkovským lesem...
Blog: Zobrazit blog (10)

Archives
- únor 2015
Motory Antigravity! MN2214 KV920
   pát 20.02.2015 20:00
Marco Polo lokátor - seznámení a minirecenze
   pát 06.02.2015 23:56

+ říjen 2014
+ září 2014
+ srpen 2014
+ květen 2014
+ leden 2014

Prohledat blogyPevný odkazNapsal: pon 08.09.2014 9:36 
1 z 52 z 53 z 54 z 55 z 5
Balkán 2014 - aneb letní poletování v Bosně a Chorvatsku
Při našem letním putování po Balkáně jsme před cestou do Chorvatska na pár dní navštívili Bosnu (a Herzegovinu), původně jen za účelem krátkého výletu do Mostaru, nakonec z toho byli 3 parádní dny, a jistě se do ní ještě vrátíme, neboť je to skutečně nádherná země. Sice bylo skoro pořád neuvěřitelné vlhko jednak z občasných dešťů, jednak z neustálé blízkosti řeky Neretvy.

Vodopády Kravice, Bosna a Herzegovina
Pár obrázků z mého Ptaaka, tentokráte z úžasných vodopádů Kravice na ponorné řece Trebižat (pravý přítok Neretvy) nedaleko Ljubuški v Bosně. Narazili jsme na ně takřka náhodou při cestě do Mostaru. Jsou opravdu úžasné, místy přes 120 metrů široké a 27 metrů vysoké, a dá se pod nimi koupat (velmi studená voda). Bohužel se nedaleko staví nová dálnice z Chorvatska, tak snad to jejich osud nijak nepostihne...
Záchranný WaterBuoy systém jsem nenasazoval, přesto jsem to jako obvykle riskl i nad vodou, nemám stále vyřešeno upevnění WB k mému zakázkovému skládacímu podvozku. Poprvé byla testována moje DIY sluneční slona, obraz je bez dřívější interference od stínů vrtulí, takže tento problém byl vyřešen.

Přepněte si do HD (a na celou obrazovku), aspoň 720p, ještě lépe do 1080p, zapněte zvuk


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.czMostar - Stari most, Bosna a Herzegovina
Naším hlavním cílem bylo krásné historické město Mostar v Bosně, v minulosti těžce zkoušené, je to takový kousek Orientu, nám nejblíže.
Město i dnes stále ještě nese stopy po nedávné válce, kdy v něm byla multietnickým konfliktem mezi Bosňáky, Srby a Chorvaty zničena řada věhlasných středověkých památek jako Stari most (UNESCO památka), mnohé mešity, katolická katedrála a další památky. Středověký unikátní most nad řekou Neretvou byl později za pomoci UNESCO a řady zemí znovuvybudován z původního materiálu a s pomocí původních středověkých tureckých technik a technologií.

Přijali jsme nabídku vedení hotelu (Shangri La Mansion) startovat přímo ze střechy hotelu na kopci nad řekou Neretvou (což bylo opět trochu adrenalinové :D ), od "Starého mostu" a historického centra Mostaru vzdáleného zhruba 5 minut chůze. Majitel je vášnivý fotograf a místní zastupitel, a dojednal mě let s příslušnými autoritami města. Ve finále dokonce byla i sleva za hotelový účet, což bylo velmi příjemné :)

Bohužel jak večer, tak ráno, kdy obvykle kvůli světlu nejraději létám, velmi hustě pršelo, takže jsem musel letět za plného a prudkého slunce dopoledne, ještě před naším odjezdem...

Přepněte si do HD (a na celou obrazovku), doporučuji min. 720p, ještě lépe do 1080p, zapněte zvuk


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.czDeranjsko jezero - Hutovo blato, Bosna a Herzegovina
Při odjezdu z Bosny do Chorvatska, jsem po našem pobytu v Mostaru polétal v kopcích nad "Deranjsko jezero", jehož součástí je i národní park "Hutovo blato", a zachytil ze svého Ptaaka krátké okamžiky před přicházející bouří. Bylo to v místě těsně nad přečerpávací elektrárnou Čaplica (s 8 km dlouhým tunelem v horském masivu), jejíž hlavní nádrž je vysoko v horách.
Je to velmi kraťounké video, protože začalo v závěru již pršet, a hromy blesky létat, a protože jsme byli vysoko, tak už nebylo bezpečné dále létat, a museli jsme rychle do auta. Na videu to tak ale moc vidět není :)

Přepněte si do HD (a na celou obrazovku), doporučuji min. 720p, ještě lépe do 1080p, zapněte zvuk


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.czPoloostrov Pelješac, Jižní Dalmácie - Chorvatsko
S Ptaakem jsem točil v nádherné a klidné zátoce v Mirce u Lovište, nad středověkou a dnes již kompletně opuštěnou kamennou vesnicí Nakovanj (Nakovana), která se nachází v oblasti významného archeologického naleziště 8.000 let starého ilyrského osídlení, a samozřejmě nechybí letecké záběry Pelješackého průlivu u Orebiće a Viganj, přímo naproti ostrovu Korčula.
Jsou to nádherná místa, kam jezdíme v létě již řadu let, a takto jsme je ještě nikdy neviděli.

Přepněte si do HD (a na celou obrazovku), doporučuji min. 720p, ještě lépe do 1080p, zapněte zvuk


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.czFotogalerie Mostar 2014
Malá ukázka našich obrázků z Bosny...

_________________
Ptaak 2 (Phantom 4 HDMI Mode) | FS Dominator HD2 | MarcoPolo Locator |


Naposledy upravil gardenroute dne úte 07.10.2014 19:30, celkově upraveno 2


 Profil  
 


 


Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Bing [Bot], CakeRC, Google [Bot], Google Adsense [Bot], Google Feedfetcher, Jardátor, jirinovo, Kiwira, koko, Kuba78, littlebull, LV, martin z, Messer3, michalv, novfra, ok1uds, pby, pecold, pubert, rrmichalbarna, semo, Seznam.cz [Bot], sygytp


 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz Modu uživatelských blogů © EXreaction 

 

NAVRCHOLU.cz