Jak jsem stavěl OPTIMU XL a ostatní okolo tohohle éra


Jak jsem stavěl OPTIMU XL a ostatní okolo tohohle éra

Jak by jsem jenom...ehm, chtěl by jsem tady popsat svojí druhou Optimu od p. Leoše Svobody. První menší, tuším že to byla čtyřka, jsem stihnul poslat do světa dřív, než jsem jí rozbil a protože po delší době mojí modelářské hibernace jsem si zase koupil rádio, musel jsem si pořídit i tohle krásný éro. Rozhodl jsem se, že jí nenechám dýhovou, ale potáhnu nažehlovačkou. I když mi bylo doporučeno ať to nedělám, ale já palice dubová si nenechám poradit. Bude to prostě raketa, jako moje první. Motor červený MVVS s desetičlánkem, pět serv křidélka, klapky, výškovka. Napájení BECem regulátoru s pokusem o připojení přes diodu záložního zdroje jenom pro dojezd v případě poruchy.

Autor
jirinovo
Offline
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06.06.2011 0:00
Příspěvky: 412
Bydliště: Odolena Voda
Blog: Zobrazit blog (9)

Archives
- říjen 2011
pohon, dokončení letadla
   pon 17.10.2011 20:34
dokončení trupu, výškovka
   pon 17.10.2011 19:22
nalepení serv, dokončení křídla, trup
   čtv 06.10.2011 20:48

+ září 2011

Prohledat blogyPevný odkazNapsal: pon 12.09.2011 16:57 
ještě než začnu žehlit, je potřeba přilepit ploutvičky, nebo teda winglety. Jsou laminátový, do negativních forem dělaný, krásně bílý. Lepil jsem půlhodinovým epoxidem s podložkou podle návodu, na stole s přilepeným igelitem, aby jsem to potom ze stolu ještě dostal. Lepidlo stačí napatlat do ploutvičky, ne na křídlo. V opačném případě přeteče a na křídle je ho zbytečně moc, musí se hodně brousit. Po vytvrdnutí epoxidu kosmeticky oloupeme opatrně nálitky a všechno, i co se nepovedlo přetmelíme. Našel jsem kdysi zakoupený Red Devil ONETIME :) , který ještě po x letech funguje. Jde to s ním dobře a nesmrdí. Při broušení můžeme vzít lehce i ploutvičky, pokud možno je moc neprobrousit.
Příloha:
ploutvicka.jpg
ploutvicka.jpg
[ 19.62 KB | Zobrazeno 28 krát ]


brousit se dá ledas čím, stačí prkénko a ruce
Příloha:
brusnyspalky.jpg
brusnyspalky.jpg
[ 35.19 KB | Zobrazeno 24 krát ]


spodek křídla bude červený s bílými invaznímy pruhy, vršek bílý, výškovka červeno spodek bílá vršek. Aby pruhy byly rovně, nakreslil jsem si je na křídlo tužkou, tloušťka 80 + 3mm přesah. Bílý pruhy jsem umístil na šachty serv, kryty na serva mají stejnou barvu, tak aby to štymovalo.
Příloha:
tuskounakridlo.jpg
tuskounakridlo.jpg
[ 26.37 KB | Zobrazeno 24 krát ]Přílohy:


Naposledy upravil jirinovo dne pon 12.09.2011 18:19, celkově upraveno 1
 Profil  
 


 


Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], Google Feedfetcher, KamilK, prop, Seznam.cz [Bot]


 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz Modu uživatelských blogů © EXreaction 

 

NAVRCHOLU.cz