Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Diagnostika kopteru.
PříspěvekNapsal: úte 21.05.2019 11:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
Zakladam toto tema, protoze mam problem s kopterou a moc netusim, jak nejlepe udelat nejakou zakladni diagnostiku. Muj konkretni problem spociva v tom, ze pri urcitem plynu se kopter zacne klepat v ose smerovky. Netusim cim to je a musim to nejak zjistit. Delal jsem v betaflightu test motoru kdy jsem jeden po druhem protocil a testoval, co na to FC. Nezdalo se, ze by tam byly nejake neunosne vybrace a nejspis nebude problem v motorech. (ale co muzu vedet)...
No a zajimalo by me, jak postupovat pri hledani zdroje problemu v ruznych situacich jako treba u auta.

1. jak kontrolovat motory
2. esc
3. fc (giro, acc)
4. ruzne kalibrace a logy
5. kontrola funkcnosti radia

Napadlo me ze mi treba zacal blbnout levej gimbal na radiu a tam mam v modu 2 plyn a prave smerovku. Nemam zadne hallovky a tak proste mozna dosluhuje a v urcite poloze to klepe se smerovkou. Zhruba ve 3/4 plynu paka zacne drhnout a to predtim nedelal.
Nebo mam vadne esc a nebo treba nejaky senzor na fc?
Moznosti je hodne, ale jak to overit netusim :(

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Diagnostika kopteru.
PříspěvekNapsal: úte 21.05.2019 15:27 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
nejjednoduseji muzes identifikovat vysilac - pokud to dela na stejnem miste bez ohledu na to jaky je stav aku tak to bude potenciometer nebo jeho draty.

Cokoliv jineho by se melo se stavem aku posouvat

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diagnostika kopteru.
PříspěvekNapsal: úte 21.05.2019 18:10 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
Amper píše:
nejjednoduseji muzes identifikovat vysilac - pokud to dela na stejnem miste bez ohledu na to jaky je stav aku tak to bude potenciometer nebo jeho draty.

Cokoliv jineho by se melo se stavem aku posouvat


Tak jsem zkousel chechlat pakou plynu a koukal na ciselne stavove ukazatele na radiu a nic zasadniho se nedelo. Pak jsem kopter hodil na betaflight a v pc sledoval co jde do kopteru chechlal jsem a ono zase nic. Zda se, ze na strane ovladani je vse v poradku.

No aby jsme vedeli co se tady resi, tak tohle je ukazka:


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diagnostika kopteru.
PříspěvekNapsal: úte 21.05.2019 18:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Vysílač jsi mohl vyloučit už tím, že bys zkusil lítat s jiným strojem.
Můj tip je některý z reglů, pokud jsi nedrbnul v BF do nastavení něčeho, co to způsobuje.
Desku bych skoro vyloučil a motory taky, pokud tedy některý z nich nedostal v poslední době nějakou šupu. Ale je to bez záruky, jen tip. Pokud máš (a to bys měl) mít nějaký náhradní regl, tak máš maximálně 4 možnosti na to, abys zjistil, jestli je to tím, nebo ne.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diagnostika kopteru.
PříspěvekNapsal: stř 22.05.2019 5:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
Marek_Km píše:
Vysílač jsi mohl vyloučit už tím, že bys zkusil lítat s jiným strojem.
Můj tip je některý z reglů, pokud jsi nedrbnul v BF do nastavení něčeho, co to způsobuje.
Desku bych skoro vyloučil a motory taky, pokud tedy některý z nich nedostal v poslední době nějakou šupu. Ale je to bez záruky, jen tip. Pokud máš (a to bys měl) mít nějaký náhradní regl, tak máš maximálně 4 možnosti na to, abys zjistil, jestli je to tím, nebo ne.


Neni nejaky rozumny zpusob jak to zjistit treba v blheli?

Zacalo to delat po slabsim padu, ale co jsem na motorech kontroloval, tak vse se zdalo byt v poradku. Radio to same co jsem kontroloval, tak vse ok, ale ty regle netusim. Momentalne doma nic nemam, ale externim skladu mam 4 nahradni.
Jeste jedna vec me napadla. Koukal jsem na video, kde to meli podobne, ale projevovalo se to jen na fpv obrazu, protoze vnitrek kamery byl uvolneny. Doma jsem kontroloval kopter a nejake tenke m2 sroubky mam vytrzene a cela cast kde je fpv i hd kamera se trochu klepe. (obraz se klepe jak na fpv, tak i hd) Nez se pustim do pajeni predelam zavity na m2,5 nebo m3 a vse poradne s loctitem zasroubuji. Pokud toto nepomuze, tak prichazi na radu pajka a bezhlave vymenovani, ale tomu jsem se chtel vyvarovat.

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diagnostika kopteru.
PříspěvekNapsal: stř 22.05.2019 7:49 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 11.10.2017
Příspěvky: 109
Obrázky: 4
Mě se podobně třásl obraz, když se mi uvolnila kamerka. Zkus to upevněni kamery, mohlo by to být ono.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diagnostika kopteru.
PříspěvekNapsal: stř 22.05.2019 14:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Uvolněná kamera mě nenapadla, na to se podívej. Ještě zkus vzít stroj bez vrtulí do ruk, odarmuj a dej plný knedlík. Zkus držet za jedno rameno a takto postupně vyzkoušej všechny. Vibrace bys měl cítit, pokud by to bylo motorem nebo reglem. Lepší by to bylo bez vrtulí, ale pokud nebudou vibrace cítit, tak s vrtulemi. S těmi ale jen s nejvyšší opatrností (fakt bacha na prsty), pokud bys měl dát hodně plynu. No a pokud to bylo jen tou kamerou, tak je vyřešeno pohodlněji.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diagnostika kopteru.
PříspěvekNapsal: sob 25.05.2019 10:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
Tak dneska jsem testoval a bylo to tím, že přední část kopteru byla úplně malinko uvolněná a na ní je fpv i HD kamera a ta mikro vůle dokázala takhle rozvibrovat obraz. Jsem rád že se to vyřešilo lehce a zadara a taky mám novou zkušenost...

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz