Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Graupner Hott nastavení časovačů
PříspěvekNapsal: pon 06.04.2020 22:29 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2007
Příspěvky: 59
Bydliště: Kralupy nad Vltavou, letiště Aero Vodochody
Zdravím modeláře a prosím o informaci, jestli je možné na vysílači MC-20 Hott nastavit stopky, které po odpočítaní určeného času se zastaví na nule a zda umí vysílač odečítat stopky například posledních 10 sekund slovně. V češtině jsem jednotlivé hlášky našel, ale nedaří se mi to nijak nastavit.
Díky za případnou pomoc.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 07.04.2020 13:48 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Než se ozve nějaký zkušený majitel MC-20...
Jestli existuje balík zvuků v češtině, tak bych je nahrál na SD, pojmenoval je stejně jako seznam zvuků např španělštiny a pak v menu výběru jazyka vybral zvuky ve španělštině. Kde se zvuky na SD najdou netuším, v manuálu jsem tak pečlivě nehledal, ale SD je čitelná std prostředky v PC, takže by neměl být větší problém správné místo a název najít.

Jak zastavit stopky, aby nejely do mínusu jsem nenašel. Resp. manuál se zmiňuje, že se stopky nezastaví, ale měří čas po dosažení nuly....

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.04.2020 17:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.7.2009
Příspěvky: 775
Bydliště: Hodonín
Ahoj,

já sice MC 20 mám, ale roky kopíruju nastavení jednoho modelu a pak jen upravuju nastavení. Moc dlouho jsem nic nového nenastavoval.
Na tyto dotazy byl borec Lark (bohužel už není mezi námi - ještě jednou díky za všechno).
Co můžu poradit, zkus na trubce nějaké instruktážní video.

Pavel


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.04.2020 20:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2004
Příspěvky: 1266
Bydliště: Škvorec
MC-20 a Hott tady mají svá vlákna. Tem je vše podstatné.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.04.2020 21:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Ahoj, jak píše koko, zkus mrknout do vlákna o MC(MX)-20: Já mám MX-20, pár poznámek:
1) odečet stopek do 0 - mám tak nastavené střední timer, stopky ale nezastaví v 0 a po odpípnutí nuly odečítají dál. Mám to nastavené tak, že poslední minuta se mi odpočítává se zvukovým signálem (60-50 vteřin do konce pípnutí každých 5 vteřin, posledních 10 vteřin po vteřině). Nepřišel jsem na to, jak je donutit, aby se v nule zastavily. Nastavení je poměrně přímočaré, v nouzi pomůže manuál, kdybys ho neměl nebo si ani tak nevěděl rady, tak napiš, zkusím to víc rozepsat.
2) přiřazení českých hlášek - to už jsem dělal před fakt dlouhou dobou, nevím, jestli si vzpomenu na všechno. Je třeba stáhnout příslušný soubor a uložit ho na kartu (já ho stahoval tuším přímo ze stránek Graupnera - je to už fakt dlouho - tam jak jsou ke stažení FW). Pozor, jsou dvě verze souboru zvuků, záleží na tom, jaké FW máš nahrané v rádiu. Přiřazení hlášek je pak popsané v tom vláknu k MC(MX)-20. Ale obávám se, že z přiřazení hlášek k časomíře budeš zklamaný - já tedy alespoň byl. Sice to jde, ale ta paní jednak byla dost rozsynchronizovaná - než se "vyžvejkla", tak už měla hlásit další čas a druhak se mi ani nepovedlo jí donutit, aby hlásila čas tak, jak jsem chtěl - prvních 9 minut po minutě, pak po 10 vteřinách a posledních 10 vteřin po vteřině. Takže to nakonec zrušil a pro trénink používám hlášení nahrané v mobilu

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz