Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 16.01.2022 14:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 17.7.2008
Příspěvky: 345
Zdravím, nemáte někdo podobný problém s DJI AIR 2S. Funkce obstacle avoidance action mám nastaveno na "BRAKE" dron by měl před překážkou zastavit, bohužel tak nečiní, regulerně do překážky narazí. Přitom senzory pracují správně, vidí překážku, na displeji se zobrazuje červená výseč, zvukový alarm řve ale dron pokračuje dál až narazí.
Pokud s dronem zavisím v mistnosti vidí překážky, neměl by reagovat na knipl vpřed/vzad a na stoupání. Nastoupat nelze ale dopředu a dozadu může, až by narazil. Defakto nereaguje na přední a zadní senzory, na horní ano. To s Mavic 2 zoom nelze, s ním v misnosti vzlitnu a nereaguje na nic kromě přistání.
Pokud přepnu na obstacle avoidance action "BYPASS" čidla pracují správně a dron dělá co má, bez problémů se vyhýbá jakýmkoliv překážkám, při zavisení v garáži dovolí pouze do stran pač nemá boční senzory, ale vpřed, vzad a nahoru odmítá.
DJI mi poslalo defakto opis návodu co může způsobovat nefunkčnost systemů a doporučení abych používal bypass, ten letový mod cine nemá. Pokud by to byla chyba čidel nebude správně fungovat ani bypass. Používat bypass lze jen v režimu normál, režim cine je odkázaný na brake a ten mi bohužel nefunguje. Nesetkal jste se s tím někdo?


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 18.01.2022 21:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 17.7.2008
Příspěvky: 345
opravdu nikdo nemá air 2s nebo mavic air 2 kdo by mi řekl jak to má správně fungovat??? Dík


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 19.01.2022 19:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 17.7.2008
Příspěvky: 345
Tak včera vyšel nový firmware, závada odstraněna. Tuhle diskuzi možno smáznout.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 19.01.2022 23:15 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6888
Bydliště: Moravský kras
m.fuka píše:
Tak včera vyšel nový firmware, závada odstraněna. Tuhle diskuzi možno smáznout.


Tohle miluju. Můj problém jsem vyřešil, ostatní si polibte.. A co takhle to tady nechat? Až bude něco podobného řešit někdo jiný, tak to google třeba najde - to je smysl fóra.

Mazat se samozřejmě nebude.

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 20.01.2022 6:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 17.7.2008
Příspěvky: 345
Jirko, Jirko, slo by to i v klidu, nemusis hned startovat. Moderator nad veci. Predpokladam ze vsichni nejdrive ugradujou fw, cimz problem vyresi, hlavne jsem mel na mysli pozadavky fora to tu zbytecne nehnojit. Proto ten navrh. Omlouvam se samozrejme to tu nech :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 20.01.2022 17:45 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
m.fuka píše:
Jirko, Jirko, slo by to i v klidu, nemusis hned startovat. Moderator nad veci. Predpokladam ze vsichni nejdrive ugradujou fw, cimz problem vyresi, hlavne jsem mel na mysli pozadavky fora to tu zbytecne nehnojit. Proto ten navrh. Omlouvam se samozrejme to tu nech :D


Očividně ne úplně všichni nejdříve upgradujou fw, někteří nejsou líní se nejprve zeptat na fóru :D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 20.01.2022 19:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 17.7.2008
Příspěvky: 345
Máš pravdu, určitě je jednodušší zeptat se tady. Možná je to i rozumné, ne vždy je nově vydaný fw dji lepší, vzhledem k tomu že Dji zavedlo že se nelze vracet ke starším verzím firmwaru (starší verze měly problém s hackováním), člověk si už nemůže ověřit jestli je chyba v HW nebo vznikla instalací nového FW. A rozhodit si systém novým fw, když všechno makalo dost naštve. Proto není od věci sehnat informace na foru. Hodil jsem vlákno na DJI Forum, odpověděl moderátor kopií návodu staťí kdy to nemusí fungovat a ticho po pěšině, osobní kontakt na chatu podpory dji, znovu jen kopie návodu a posléze návrh na pokračování mailem. To už mi bylo jasny že to nebude asi jen chyba mého A2S, tak jsem se zeptal ještě tady na foru, bohužel nikdo neodpověděl. Mezi tím jsem každý den dělal refresh FW, občas to potichu opraví, bohužel nic. Snahu měly, ale bylo cítit že to jen natahují, sem tam i něco zdržovala jazyková bariéra. Až předvčírem vyšel nový fw který to opravil. Aspoň že tak


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz