Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 08.04.2011 14:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 253
Rozpeti aspon 1.2 m . Lagata od Kostky je super .


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 08.04.2011 16:28 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
72ka píše:
HonzaS píše:
72tka: Protože při tom plošném zatížení to bude maximálně na takové to sportovní polétíní. Záda, přemet, opatrně nožák, kubu taky, ale všechno na rychlosti. Ale jako akrobat se to chovat nebude.


Jde o to co je "akrobat" - to je podle mne vše co zalétne sestavu FAI F3A.



Víš jak vypadá současná F3A sestava? Opravdu si myslíš že malá těžká jebka jí zaletí? Ať už jde o Tsunami, toho Sbacha co tu byl odkaz atp?

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 08.04.2011 20:20 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2007
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 10
Nakadah píše:
Obrázek

Maly akrobat, konstrukcni kridla. Jeste mensi nez je zadani ve vlaknu. Plosny zatizeni 25g/dm2 - lita to skvele. Pomer tahu vrtule ku hmotnosti skoro 2:1. Ale pochybuju ze bys tuhle stavebnici jeste sehnal (Radek Gebhart uz nedela modely hodne let).

Kup si co se ti libi, nakonec me osobne je to celkem fuk. Ja jenom abys pak nebyl zklamany, protoze ja z Su-31M byl dost zklamany. Hlavne ze se mi tak moc libilo. Nak

Našel jsem ho za cenu více než lidovou:
http://www.nejlevnejsircmodely.cz/pretty-p-992.html
Radovan


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 08.04.2011 22:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
traxxamiya píše:
OK, díky za názory, vezmu zase ten EDGE. Nějaký extrémní akro 3d manévry mně netáhnou. Chci jen malé letadlo na věci, které už mám, které je z balsy. Ten EDGE se mi velmi líbil jako letadlo.

Čekal jsem, že se mne od toho hobbykingu všichni budou odrazovat a přesvědčovat, že eflite je 10x lepší.


I dobří piloti co létají s většími balsovými, konstrukčními akrobaty mají metrové EPPéčko na kterém si nějaké věci zkusí dřív, než by třískli tím velkým érem.
Ty odmítáš to EPP. Nemyslím si, že jsi teď pilotáží na té úrovni, aby ten metrový konstrukční stroj přežil léto. Je úplně jedno co si koupíš. Hlavně levné. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 08.04.2011 22:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
preatty ma treba vanouch jeste jednu z poslednich, moc pekny ero,
chce to dostavet samo neni to easy ...

nak to krasne rozfotil, levna alternativa na to co cces ty vanouch ji ma asi za 1300 koukal sem na ni pred trema dnema cca

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 11.04.2011 8:09 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.2.2011
Příspěvky: 36
Ten pretty mně zaujal, na ovládání to bude těžší/lehčí (myšleno náročnost na pilotáž) než ty referenční EDGE a eflite?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: akrobat
PříspěvekNapsal: stř 13.04.2011 12:22 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.4.2011
Příspěvky: 18
Bydliště: okr. Karviná
Zdravím,

tak ten TMPro-Edge540 mám, ale spokojen nejsem. Je to hodně těžké (cca 900g) a je třeba ho pořád řídit a držet pod plynem. Malá chybička a problém je na světě.

Koupil jsem SU 29 EPP KIT od RC-Factory a je to úplně něco jiného. Jsem začátečník, ale toto letadlo je fakt super. Je mnohem lépe ovladatelné a stabilnější než ten Edge, ale hlavně nezáludné při minimální rychlosti.

Ještě mě napadlo toto: magic3d http://www.radiem-rizene-modely.cz/store/goods_pel-4ST16105___.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 22.04.2011 16:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.10.2010
Příspěvky: 328
Bydliště: Brno
Zdravim vsechny, prave jsem koupil po dohode a se slevou presne tuto zminovanou nekompletni stavebnici PRETTY FUN od Gebharda. Nemam ale k ni navod. Prosim nemate ho nekdo? Dekuji predem!

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: -
PříspěvekNapsal: pát 22.04.2011 17:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.4.2007
Příspěvky: 496
Bydliště: HK, Praha
Obrázky: 18
Ahoj, to letadlo sice nemám, ale Nak ho má/měl :http://www.rcalbum.com/index.php?action=dtl&amode=&id=2786 více u něj na stránkách: http://nakadah.ic.cz/mix/pretty_fun/. Snad to pomůže.
Šiki


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 24.04.2011 16:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.10.2010
Příspěvky: 328
Bydliště: Brno
Uz to mam ...
PrettyFun.1
PrettyFun.2
PrettyFun.3


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26.04.2011 7:13 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.2.2011
Příspěvky: 36
Tak jsem nakonec pořídil eflite - MINIFUNTANA a jsem velmi spokojen. Oproti TMPRO EDGE z hobbycity je na první pohled konstrukčně mnohem subtilnější, trup je pár nosníků s potahem, křídlo jakbysmet. Pro mně jako autíčkáře to na pohled není úplně dle mého vkusu, ale o to lépe ve vzduchu. Doma "na stole" vypadá ten zmiňovaný edge z hobbykingu 10x líp zpracovaný. Mám za sebou cca 30 letů tento víkend a přistanu s tím celkem jistě už na 2 x 15 m "runway". Létá to pomalounku, pokud chci, neměl jsem žádný větší problém. Nechci nějak přeceňovat své schopnosti, spíš naopak všem, kdo by o tomto modelu uvažovali vzkázat, že to není nějak zvlášť těžké, když to zvládnu já. :-)
Akorát to chce vyztužit upevnění podvozku, to je jen na 1 cm širokém přoužku slabé překližky zalepené v bočnicích.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: -
PříspěvekNapsal: ned 01.05.2011 14:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.4.2007
Příspěvky: 496
Bydliště: HK, Praha
Obrázky: 18
Jo, ta mini funtana od E-flite vypadá celkem sympaticky. http://www.youtube.com/watch?v=hIcdbbSdVwQ&feature=related. Možná se jedna dobře létatelná výjimka mezi konstrukčními akrobaty do jednoho metru rozpětí přeci jen najde :).
Šiki


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 12.12.2014 10:14 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.1.2014
Příspěvky: 43
Bydliště: Bojov, Praha západ
Obrázky: 0
Ahoj
obracím se na vas s žádostí o pomoc při výběru letadla. Létám zhruba rok, v současné době mám Acromastra a Extru od Multiplexu a metrovku Yak od RC Factory. No a pomalu bych chtěl zkusit i něco jiného než bublinky, přestal jsem padat(já vím rouhání příští let určitě padnu) :D Nicméně mi to láká, jen jak vidíte podle letadel docela rád létám jak takovou svoji 3D, tak i zase svoji klasickou akrobacii :D :D Tak sháním nějaké letadlo, které je schopno zalétnou oboje v rekreačním smyslu slova, nikdy už nebudu létat na nějaké vyšší úrovni, začal jsem moc pozdě a lituji toho, ale už je to tak. Takže kdyby jste mi podle svých zkušeností mohli něco poradit, co je schopno tohle zalétnout, rozpětí tak kolem 150cm, elektro, no a rozpočet protože asi jak tuším budu muset koupit vše od motoru až serva nové, tak nějak kolem 15tis. Děkuji všem předem a klidně se do mne pusťe :D :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 12.12.2014 10:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2012
Příspěvky: 627
Bydliště: Prešov,SR
Obrázky: 50
Z vlastnej skúsenosti jednoznačne: v cca. tejto veľkosti lietajú výborne extra / edge od Extreme Flight alebo Yak 55 od Hepf.
Záleží iba od toho čo sa Ti páči, ja osobne v tejto veľkosti model s generátormi bočného vztlaku.
A cenovo sa do 15tis. dostaneš. Nebudeš s modelom bojovať a naučíš sa lietať.
Prípadne v tejto veľkosti sú modely Katana od Sebart a Sbach od PilotRC. S nimi skúsenosť nemám. Do Goldwingu by som už nešiel.
O osadení tejto veľkosti sú už vlákna založené.
Ak chceš vlastnú stavbu z rozsypu tak pozri do sekcie stavebnice.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký akrobat do 1m
PříspěvekNapsal: pát 12.12.2014 12:31 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.1.2014
Příspěvky: 43
Bydliště: Bojov, Praha západ
Obrázky: 0
Děkuji za tip. Nevím čím to je, když hledám něco na netu, tak za chvíli se tak zavalím informacemi, že nevím kam dál a tyto firmy jsem vůbec neznal. Díval jsem se a vůbec to nevypadá zle, myslím, že generátory vůbec nejsou na závadu. Ještě jednou děkuji za rychlí a podnětný tip :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz