Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Stavba Extry 330 85cm z Depronu
PříspěvekNapsal: pon 24.03.2014 20:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.9.2012
Příspěvky: 851
Bydliště: Křovice, Dobruška (Královehradecký kraj)
Ahoj, rád bych si postavil malého akrobata. Potřebuju nějaké rady. Plán sem přiložím.
Vybral jsem tuto Extru 330, plán by se měl otevří v asi 16% a já bych to stavěl v 85% což znamená zhruba těch 85 cm rozpětí, chci to postavit lehké na blbosti a dost to přemotorovat.
Stavěl bych jí z toho Depronu 6 mm co je doporučený, ono je to sice pro tu větší ale je tam rozdíl mezi asi 91 a 85cm takže neřeším. Depron jsem slyšel že se řeže nožem takže problém by asi nebyl, nevím čím to lepit a nevím jakou výztuhu dát do křídla, budu to chytat i do ruky tak aby to něco vydrželo, kvůli usnadnění práce bych dával velkou přednost uhlíkovému plátku, co nejtenčímu aby stačilo jen naříznout křídlo po délce a vlepit, ta tyčka by se tam rvala blbě, jak to vyřešit? Potom pohyblivost ploch udělám asi pantama, nevím čím to pak ale nabarvit… Kam umístit serva? Na ocas a krátká ocelová táhla nebo jinam a z čeho pak ty táhla? Nebo je lepší udělat to z EPP? (jakého)
Dál vybavení, nemám vůbec ponětí, co nejlehčí, přemotorované, aby ty serva něco vydržely… Baterka stačí i menší ať to není těžké, když nebudou drahé nakoupím jich víc… Mělo by to teda být asi z HK… No, když mě to v průběhu stavby chytne a bude se mi stavebně dařit, není zainvestování do lepší výbavy vyloučené...
Depron 6mm: http://pvmodel.cz/product.php?id_product=5669
Máte někdo nějaké rady k tomu na co se ptám nebo něco na co jsem ještě zapomněl? Jo a mám teď něco rozdělaného takže to nebudu stavět hned druhý den, ale myslím to s tím vážně. (abyste nemysleli že radíte nadarmo a já nic nedělám)
Jaké mám požadavky: dobrá manévrovatelnost, létání na menší rychlosti, průlety pod stromy, mezi sloupy, brankami, chytání do ruky, létání na malém prostoru. Určitě za bezvětří. To by asi podle mě měla splňovat.
Už jsem zde zakládal téma o tom jakého akrobata obecně, no musel jsem si vybrat sám ale tohle když už je konkrétnější, snad se to ujme :) Díky za rady.
Příloha:
Extra 330 EPP 85cm 85%.pdf [187.49 KiB]
303 krát

_________________
Pioneer,Superzoom XL,Rally XP,F3K Manta,E-Hawk 1500,FPV MaxiSwift,MiniExtra 330,Quad500,FPV Swift2.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba Extry 330 85cm z Depronu
PříspěvekNapsal: pon 24.03.2014 21:31 
Mazák
Mazák

Registrován: 11.9.2011
Příspěvky: 1732
Bydliště: ČR ,Slapy nad Vltavou
Vojto-já když vidím tvůj příspěvek, musím se smát a tak nějak tě nebrat vážně :-)))
Nakonec to říkáš sám :-) : (abyste nemysleli že radíte nadarmo a já nic nedělám)

Tedy-plán co máš ti říká vše potřebné..Snad jen : lepí se UHU PORem... Je to kontaktní lepidlo, co nežere depron. Pozor na vteřiňáky - většina jich depron leptá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba Extry 330 85cm z Depronu
PříspěvekNapsal: pon 24.03.2014 22:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.11.2008
Příspěvky: 442
Bydliště: Znojmo
Radu bych měl. Dokonce 2:

Prostuduj ten plán, tam jsou odpovědi na 80% tvých dotazů.

Až se pustíš do stavby a něco ti nebude jasné, stručně a výstižně sem v jedný větě napiš dotaz, sejde se ti pár stručných a jasných odpovědí a můžeš pokračovat.

Ze svý zkušenosti vím, že ptát se takhle na detaily dávno před tím, než vůbec začneš něco dělat, nemá vůbec smysl a jsou to - jak říkáš - rady nadarmo...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba Extry 330 85cm z Depronu
PříspěvekNapsal: pon 24.03.2014 22:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.5.2012
Příspěvky: 715
Bydliště: Vyškov, ČR
Tohle jsem stavěl dvakrát.

Poprvé z miralonu 3mm zoubkama do sebe (dává se pod plovoucí podlahy) a podruhé z epp 8mm který se dá lepit jakýmkoliv vteřiňákem a to se počítá.
První verze lepena den braven D4 (něco jako purex), tavným lepidlem a UHUporem.

Moc nechápu ty hrátky s procenty, pokud to vytiskneš v měřítku, které zamýšlel autor výkresu budeš na nějakých 92cm rozpětí křídel.
http://mon.modelisme.free.fr/plans/extra330.pdf
http://mon.modelisme.free.fr/plans/extra330tiled.pdf

Až budeš mít nějaký dotaz tak napiš :).


Pár fotek co jsem nahonem našel.
Příloha:
DSC01613.jpg
DSC01613.jpg
[ 95.35 KiB | Zobrazeno 1773 krát ]


Příloha:
DSC01683.jpg
DSC01683.jpg
[ 48.23 KiB | Zobrazeno 1773 krát ]



A tady druhá verze v kostře.
Příloha:
DSC02295.jpg
DSC02295.jpg
[ 124.7 KiB | Zobrazeno 1773 krát ]


_________________
x9d, x-lite pro a pár poletuch


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba Extry 330 85cm z Depronu
PříspěvekNapsal: úte 25.03.2014 14:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.12.2004
Příspěvky: 494
Ahoj. Vidim ze plan mas od 3DBatix. od nich som staval Diablo 3D coz je v podstate to iste akurat trosku iny tvar. kompletny thread ako som to staval a co som pouzil najdes tu na rc manii odkaz

snat ti to pomoze. nech sa dari :wink:

_________________
- PARK fly - F3J/B/F/K -


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba Extry 330 85cm z Depronu
PříspěvekNapsal: úte 25.03.2014 14:27 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18.10.2006
Příspěvky: 65
Na vystuženie depronu sa použivajú ci uz uhlikove pasnice davaju sa buď priamo na prednu hranu alebo ako nosnik priamo do depronu alebo uhlikove tyčky davane do križa do uhlopriečky kridla tak isto aj VOP .Lepidlo tu spominané bolo rezanie tiež tak šup do stavby tak tiež je možnosť pouzit uhlikove tyčky na tiahla :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba Extry 330 85cm z Depronu
PříspěvekNapsal: úte 25.03.2014 18:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.5.2003
Příspěvky: 1030
Bydliště: Praha 5 Lužiny
Obrázky: 0
Tuto extru má postavenou tady je video jak létá jinak je dost obratná a mám ji z 3 depronu toto je staré video při zalétáváni dneska létá ještě lepe doporučuji na létání na malé ploše.

https://www.youtube.com/watch?v=m5PResPEceU



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba Extry 330 85cm z Depronu
PříspěvekNapsal: úte 25.03.2014 21:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.9.2012
Příspěvky: 851
Bydliště: Křovice, Dobruška (Královehradecký kraj)
2952 píše:
Vojto-já když vidím tvůj příspěvek, musím se smát a tak nějak tě nebrat vážně :-)))
Nakonec to říkáš sám :-) : (abyste nemysleli že radíte nadarmo a já nic nedělám)


No tak i s takovými příspěvky se přece musí počítat takže- spousta lidí zde na rcmanii něco řeší čistě teoreticky a pak se na to vyprdnou a vlákno je k ničemu protože je to přestalo bavit. Někdy se očekává že zakladatel vlákna ihned po tom co se dozví to co chce začne stavět a přidává se fotky a toho jsem se chtěl vyvarovat a psal jsem že to nebudu stavět hned druhý den ale že tu netlachám čistě teoreticky. Je to spíš o tom jak to kdo pochopí, zkuste o tom popřemýšlet :) Nj, však mě vážně brát nemusíte.
Těm ostatním za rady děkuju. Lepidlo je tedy vyřešeno, z materiálu to udělám stejného co tam, výbavu vyberu podle toho jakou to bude mít váhu, a serva dám na křidélka asi 9g a na ocas asi 5 nebo 7 uvidím co bude...
A nosník- v plánu je jen ta tyčka, nikoli pásky, nevím co bych na tom měl studovat. Hold si v obchodě vezmu do ruky dva uhlíkový pásky a vyzkouším je jak snadno by praskli (v ruce) a buďto je dám vedle sebe nebo jednu na náběžku a jednu mezi křídlo a křidélko, záleží na pevnosti pásků, tuhosti depronu, uvidím. Drahé to tolik není tak zaexperimentuju. Dát jeden pásek na náběžku by byla výhoda, chytání do ruky, sloupy... :D Ten druhý uvidím podle toho jak to bude pevné kam bude nejlepší ho dát... No už jen vyřešit čím to nabarvit, poradí mi tu někdo z těch co nemají potřebu do všech jen rýpat? :wink: Dík.

_________________
Pioneer,Superzoom XL,Rally XP,F3K Manta,E-Hawk 1500,FPV MaxiSwift,MiniExtra 330,Quad500,FPV Swift2.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba Extry 330 85cm z Depronu
PříspěvekNapsal: úte 25.03.2014 21:23 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.9.2012
Příspěvky: 851
Bydliště: Křovice, Dobruška (Královehradecký kraj)
mab: Hezké, jaké tam jsou výztuhy a v jakých částech křídla a co máš za výbavu? Rozpětí máš teda asi klasické těch 92cm že? Kolik vyšla váha? Díky.

_________________
Pioneer,Superzoom XL,Rally XP,F3K Manta,E-Hawk 1500,FPV MaxiSwift,MiniExtra 330,Quad500,FPV Swift2.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba Extry 330 85cm z Depronu
PříspěvekNapsal: úte 25.03.2014 21:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.9.2012
Příspěvky: 851
Bydliště: Křovice, Dobruška (Královehradecký kraj)
cuki píše:
Ahoj. Vidim ze plan mas od 3DBatix. od nich som staval Diablo 3D coz je v podstate to iste akurat trosku iny tvar. kompletny thread ako som to staval a co som pouzil najdes tu na rc manii odkaz

snat ti to pomoze. nech sa dari :wink:

Díky, pročetl jsem to a určitě se v něčem inspiruju!

_________________
Pioneer,Superzoom XL,Rally XP,F3K Manta,E-Hawk 1500,FPV MaxiSwift,MiniExtra 330,Quad500,FPV Swift2.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba Extry 330 85cm z Depronu
PříspěvekNapsal: stř 26.03.2014 16:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.5.2003
Příspěvky: 1030
Bydliště: Praha 5 Lužiny
Obrázky: 0
Extru mám o rozpětí 800 Výstuha je v 1/3 křídla a na náběžce uhlik 3*1 a na výškovce a ještě mám uhlík po celé délce trupu ve středu serva waipoint ,motor 2204-14T regl 6 A baterie 2čl 240mA letovka 130g. 6 depron je lepší mám z něho sultiho foto zde
http://www.rcalbum.cz/model/3897-extra.html


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba Extry 330 85cm z Depronu
PříspěvekNapsal: pát 28.03.2014 21:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.5.2012
Příspěvky: 715
Bydliště: Vyškov, ČR
vojta mansfeld píše:
mab: Hezké, jaké tam jsou výztuhy a v jakých částech křídla a co máš za výbavu? Rozpětí máš teda asi klasické těch 92cm že? Kolik vyšla váha? Díky.


křídlo - uhlíková trubka 4/3mm
výškovka asi 1,5mm nebo 2mm uhlík

rozpětí, no moje tiskárna to při 100% stejně jaksi zmenšila takže cca 86cm
Výbava co dům dal, turnigy d2826-1300kv (50g motor) 2článek 1000mah, nebo 1300mah baterie serva t9g (obyčejná modrá jako hxt900) regl 15A. GWS 9*5.

Váha moc, asi 390g letovka, ale zkoušel jsem to v měřených 11m/s a je to sranda , nejhorší je to donést k místu startu, aby ji vítr nerozlámal :)

_________________
x9d, x-lite pro a pár poletuch


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz