Switch to full style
Taky vás už nebaví jen tak poletovat? Zkuste létat akrobacii nebo si o tom aspoň tady povídat.
Odeslat odpověď

Re: Super Zoom 4D jako první model pro zkoušení akrobacie

úte 21.04.2015 20:34

ujovko píše:
Menšie som vonku zatiaľ neskúšal, ale obávam sa, že v priamom lete neprekoná vietor 3 m/s, a že pri pohybe výškovkou ťa odnesie do lesa alebo oplieska o zem.
A to nehovorím o tom, že 800 mm lietadielka sú menej tuhé, čo platí nielen o konštrukcii ako celku, ale aj o uchytení serv, kormidiel a tuhosti riadiacich plôch.


Obavy jsou jedna věc a praxe druhá.
Pochopitelně, pokud bydlíš u moře nebo na Rané, bude se s 80 cm deskáčem létat špatně.
Pokud budeš létat na hřišti, kde je k večeru skoro klid, jsou obavy a citace o tuhosti poněkud mimo.
Každý máme prostě trošku jiné podmínky pro létání a podle sebe soudím tebe by platit nemělo.

Re: Super Zoom 4D jako první model pro zkoušení akrobacie

pon 27.04.2015 21:08

Zdravím, jsem v podobné situaci jako KOPE, kdy mám možnost koupit Zooma4D, jen s rozdílem, že je kompletně osazen, motor dualsky, regl taktéž a serva HS55, nehavarovaný včetně podvozku a to za cenu 1500 korun. Mám zkušenosti s vetroněm 3CH a pak Sport S Cubem 4CH. Nějakou chvilku mě láká i akro a nevím jestli do začátku by to byla dobrá koupě. Nechci kupovat něco drahého, dokud nebudu mít víc naletáno, jinak škoda vložených peněz.

Re: Super Zoom 4D jako první model pro zkoušení akrobacie

stř 29.04.2015 15:27

Bral bych to všema 4!!
Za tu cenu a s uvedenou výbavou si užiješ spoustu legrace, než začneš řešit rozdíly mezi Hackerovými a RCF modely, které jsou pro většinu z nás stejně pouze na teoretické úrovni.

Re: Super Zoom 4D jako první model pro zkoušení akrobacie

stř 29.04.2015 17:44

Mám Zooma (Hacker) a i Edge (Rcf) a rozdíl v letových vlastnostech je velký.
Až z Rcf jsem se něco naučil.

Re: Super Zoom 4D jako první model pro zkoušení akrobacie

stř 29.04.2015 21:11

Do začatku postačí ale je pravdou že RCF lítá nejlíp.

Re: Super Zoom 4D jako první model pro zkoušení akrobacie

stř 29.04.2015 21:37

Mic-74 píše:Mám Zooma (Hacker) a i Edge (Rcf) a rozdíl v letových vlastnostech je velký.
Až z Rcf jsem se něco naučil.

Ok, rozdíl tam je (ZOOMa jsem měl 3 sezony a Extru 330mám nyní),
ale akro. začátečník to asi dostatečně neocení.
Pro pokusy o základy akrobacie s metrovkou je ZOOM dobrý až až.
Zvlášť vybavený za 1500Kč.
Snad jen ta serva HS-55 bych u křidélek časem nahradil silnějšími,
tedy pokud se toho model dožije :D

Re: Super Zoom 4D jako první model pro zkoušení akrobacie

čtv 30.04.2015 11:40

Skús overiť koľko váži, aby v ňom nebola hromada dodatočných výstuh a tuba lepidla. S baterkou by to nemalo byť viac ako 500g.
Motor by mal dať reálne cca 150W so zamýšľaným napájacím napätím, k tomu vhodný regulátor. To už stačí aj na dobré 3D.
Servá HS55 by som z krídiel vybral hneď, použil len pre smerovku. Pri troche razancie to v krídlach nezvládnu, prípadne budú veľmi preťažené.

Re: Super Zoom 4D jako první model pro zkoušení akrobacie

čtv 30.04.2015 21:38

Nikdy sem tyhle serva neměl ale sem si jist že poslouží

Re: Super Zoom 4D jako první model pro zkoušení akrobacie

čtv 30.04.2015 22:14

HS-55 byla dříve obstojná serva, poslední roky za moc nestojí - odcházejí potenciometry. Pro lehké létání jakž takž stačí, ale pro ostřejší křidélka
jsou slabá.
Odeslat odpověď