Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Rc Factory Extra 330LT superlite
PříspěvekNapsal: ned 08.01.2017 8:57 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Třeba u Hořejšího http://horejsi.cz/Pages/DetailProdukt.a ... cislo=0390

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Rc Factory Extra 330LT superlite
PříspěvekNapsal: pon 09.01.2017 17:25 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 25.12.2016
Příspěvky: 66
Bydliště: Olomouc
Obrázky: 0
HonzaS píše:


Díky. Objednal jsem s společně PT vrtulkama a vteřinovým lepidlem. Ať je to doma.

_________________
Extra 330SC 2,6m Krill, Extra PA models, F3K Concept, Maat II, Progress, Jeti DS-24


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rc Factory Extra 330LT superlite
PříspěvekNapsal: ned 29.01.2017 23:18 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Na tohle se dobře kouká! Jase a moje Extra 8) teď semnou pár dní nebude k vydržení :lol:



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rc Factory Extra 330LT superlite
PříspěvekNapsal: pon 30.01.2017 6:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
Dobře? Dobře je za tři. Tohle je výborný. Vynikajícně povedený model a silně začínám uvažovat, že si ho pořídím-jen už to nemám kde skladovat. Jase vypadá spokojeně. A ty asi jistě taky.


Přílohy:
FB_IMG_1485754162522.jpg
FB_IMG_1485754162522.jpg
[ 27.9 KiB | Zobrazeno 5456 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rc Factory Extra 330LT superlite
PříspěvekNapsal: stř 20.09.2017 8:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2009
Příspěvky: 1340
Bydliště: Sviadnov (Frýdek-Místek)
Tak včerejším dolepením sucháče pro baterii jsem Extru dokončil, teď jen počkat, až bude počasí na zálet (podle aktuálního průběhu počasí venku tak rok až dva).

Váha mě vyšla kolem 130g bez baterií - a když jsem to chtěl porovnat a hledal jsem na netu, nikdo moc neuvádí jestli je váha i s baterkami nebo bez - např. zde https://www.rcalbum.cz/model/9798-extra-330-lt.html. Nebo se to bere "tak nějak" automaticky, že je to bez/s bateriemi nebo paliva? Na stránkách je uvedeno AUW 150g, takže to mám i s bateriemi o 15-20g těžší.

Na letadlu je vidět promyšlená konstrukce, věřím, že letové vlastnosti budou taky perfektní,
Nicméně zkusím využít toho, že Honza je v kontaktu s výrobcem a přidat pár námětů k dolazení. Je to samozřejmě čistě subjektivní, ale pár drobností mi kazilo pocit ze stavebnice - prostě čekáte, že kupujete Mercedes, takže vás rozhodí jiné věci než na standardním autě:
- Odkaz na PDF manuál na stránkách na Tower hobby nefunguje
- V českém návodu není žádný komentář k jednotlivým bodům - občas by se to hodilo, ne vše je z obrázku jasné, pokud to letadlo skládáte poprvé
- Uvedení těžiště na obrázku - kdo z toho poznal, že se jedná o 200mm od laminátové přepážky, rád bych se jej zeptal jak to udělal
- Výlisek/výtisk držáku motoru byl o chloupek nižší než rozměry mezi vidličkami ze sklolaminátového kříže
- EPP má mnohdy stejnou výšku jako uhlík - takže buď proříznu EPP naskrz nebo mi uhlík trošku vystupuje

_________________
-


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rc Factory Extra 330LT superlite
PříspěvekNapsal: stř 20.09.2017 11:36 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Jindra_S píše:
Tak včerejším dolepením sucháče pro baterii jsem Extru dokončil, teď jen počkat, až bude počasí na zálet (podle aktuálního průběhu počasí venku tak rok až dva).

Váha mě vyšla kolem 130g bez baterií - a když jsem to chtěl porovnat a hledal jsem na netu, nikdo moc neuvádí jestli je váha i s baterkami nebo bez - např. zde https://www.rcalbum.cz/model/9798-extra-330-lt.html. Nebo se to bere "tak nějak" automaticky, že je to bez/s bateriemi nebo paliva? Na stránkách je uvedeno AUW 150g, takže to mám i s bateriemi o 15-20g těžší.

Na letadlu je vidět promyšlená konstrukce, věřím, že letové vlastnosti budou taky perfektní,
Nicméně zkusím využít toho, že Honza je v kontaktu s výrobcem a přidat pár námětů k dolazení. Je to samozřejmě čistě subjektivní, ale pár drobností mi kazilo pocit ze stavebnice - prostě čekáte, že kupujete Mercedes, takže vás rozhodí jiné věci než na standardním autě:
- Odkaz na PDF manuál na stránkách na Tower hobby nefunguje
- V českém návodu není žádný komentář k jednotlivým bodům - občas by se to hodilo, ne vše je z obrázku jasné, pokud to letadlo skládáte poprvé
- Uvedení těžiště na obrázku - kdo z toho poznal, že se jedná o 200mm od laminátové přepážky, rád bych se jej zeptal jak to udělal
- Výlisek/výtisk držáku motoru byl o chloupek nižší než rozměry mezi vidličkami ze sklolaminátového kříže
- EPP má mnohdy stejnou výšku jako uhlík - takže buď proříznu EPP naskrz nebo mi uhlík trošku vystupuje


Ahoj
-hmotnost se bere většinou s baterkou.
-je to twisted hobbys, ne tower... a mrkneme na to, díky
-komentář - můžeš prosím přiblížit co ti nebylo jasný? Abychom věděli které kroky popsat.
-těžiště: je to taková "startovní poloha". +- něco... Jestli to měříš od laminátové přepážky nebo od začátku epp trupu je jedno, stejně si pak každý pilot ladí letadlo podle preferencí a požadovanýho stylu lítání. Třeba na Air race a aeromuzikály ho dávám víc dopředu, aby to bylo hezky čisté a přesné. Pro agresivní blbnutí na malým prostoru ho zas posouváme dozadu. Není to tak, že to máš dát přesně na milimetry kde říká návod. Je to víc závodní mercedes než Sclass, počítá se s nějakým laděním "podvozku" na míru závodníkovi ;-) Ale ok, zkusíme to udělat nějak přesněji.
-S 3D tiskem se těžko pracuje úplně na přesno... Taky bacha na ty kuláky, občas je na nich otřep a pak to tam udělá rozbíhavost. To nevadí, normálně by to mělo jít přitáhnout šroubkama k přepážce.
-o které díly a uhlíky jde prosím?

díky za zpětnou vazbu.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rc Factory Extra 330LT superlite
PříspěvekNapsal: stř 20.09.2017 12:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2009
Příspěvky: 1340
Bydliště: Sviadnov (Frýdek-Místek)
HonzaS píše:
-hmotnost se bere většinou s baterkou.

Takže Ti to vyšlo 135g s baterií? Tak to jsem někde ty gramy nabral, no asi půjdu zkracovat kablíky :(

HonzaS píše:
-je to twisted hobbys, ne tower... a mrkneme na to, díky

Máš recht - twisted. A teď je odkaz dokonce neodkazující - http://www.rc-factory.cz/katalog/rc-modely-podle-typu-229/extra-330-superlite-red-2146.html

HonzaS píše:
-komentář - můžeš prosím přiblížit co ti nebylo jasný? Abychom věděli které kroky popsat.


Sestavoval jsem letadlo relativně před časem, proto vše přesně nepamatuji (navíc teď už vím, jak na to, takže je to jasné :) ), ale např.
- bod 75 - délky výztuží - z jaké tyčinky a jakého průměru se to bere a co znamená číslo v závorce
- bod 95 - Variant B - není jasné, co je varianta A, zda je to buď tohle a nebo něco jiného nebo je to optional
- bod 128 - sklon přepážky - zmínit, že má být 0 stupňů
- bod 149 - nejasné, zda je rameno nalepeno na páce nebo pod ní (a nebo je to jedno)
- bod 165 - mám za to, že kabina již je v celku, takže to je asi pro předchozí variantu
- bod 222 - rozteče místo hledání dítky v EPP
- bod 258 - upevnění regulátoru - jak?
- těžiště - třeba popis, že je to +/- od přepážky
- uchycení baterie - na to byly dotazy i zde na fóru (jeden z nich ode mne)
- doporučená délka kablíku reglátor-motor - uvést délku, které se osvědčila - ani moc dlohuá a těžká ani krátká, že vadí natáčení
- zamýšlené výchylky kormidel

HonzaS píše:
-S 3D tiskem se těžko pracuje úplně na přesno... Taky bacha na ty kuláky, občas je na nich otřep a pak to tam udělá rozbíhavost. To nevadí, normálně by to mělo jít přitáhnout šroubkama k přepážce.

Mně by v tomto případě pomohly malé podložky - ale pro M1 je doba běžně nemám

HonzaS píše:
-o které díly a uhlíky jde prosím?

V podstatě všechny, které se "zatlačují" do křídel, trupu - buď jsem je měl mírně vystupující nebo jsem musel epp proříznout - být EPP tlustší o nějakou desetinku, pomohlo by to. Zkusím to nafotit.

_________________
-


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rc Factory Extra 330LT superlite
PříspěvekNapsal: stř 01.11.2017 18:15 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.8.2008
Příspěvky: 656
Ahoj,
Chcel som u Vás z RCfactory objednávať celé kombo Extra aj s pohonom a servami, ale pohon pre indoor 3D a aj indoor 3D plus nie je skladom,
Nevieš, či sa to v najbližšej dobe zmení ?
Inak tá Extra vyzerá super a teším sa na ňu.

_________________
flyingislife@rcportal.sk
EF Slick (GP123) 2.6m.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz