Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: nácvik 3D
PříspěvekNapsal: čtv 05.07.2018 19:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Žiadny takýto návod neexistuje. Predovšetkým musíš mať jasno v tom, ako fungujú na lietadle kormidlá. Na YT sú nejaké tutoriály, prípadne videá, tie ti môžu, predovšetkým v začiatkoch, trochu pomôcť. Ostatné je na tebe. Lietať, skúšať, lietať, skúšať, sem tam aj niečo rozbiť, či aspoň pošramotiť a zas lietať. :)


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: nácvik 3D
PříspěvekNapsal: čtv 05.07.2018 21:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
David Krnov píše:
je mi jasné, že učený z nebe nespadl a chce to létat, létat a létat.
Spíš jsem čekal rady jak nato. Třeba, že visení trénovat takle a takle. Zatím je to u mě takový pokus a omyl.
A rozmlátit velké akrobaty není to pravé.

Já jsem se třeba zkoušel dívat na Youtube na videa, co tam má Michael Wargo - tady je první díl:

https://www.youtube.com/watch?v=EuByMgUFJ4Y

Ale jednak je to trochu rozvláčné, jednak tam moc neříká na co si dávat pozor, jaké jsou obvyklé chyby a tak podobně, a teda navíc nemám vhodné letadlo, abych to mohl taky zkoušet. Ale fakt to nejspíš nejdřív chce základní návyky - naučit se letět rovně, a to i ve větru, naučit se udělat zatáčku ve stejné výšce, pak totéž na zádech, atd. Tam ještě ani zdaleka nejsu.

Ale vlastně mě to až tak moc neláká, tady ta akrobacie v nulové rychlosti, kdy z letadla je použitá jen ta vrtule a ovládané plochy, a vlastně to až tak moc neletí. Větroně jsou podle mého názoru daleko zajímavější.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nácvik 3D
PříspěvekNapsal: čtv 05.07.2018 21:52 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Myslím, že neexistuje návod jak na to .
Každý má jiné reakce, schopnosti se učit a pamatovat si naučené kombinace .
Navíc i modely se chovají různě .
Asi by se dal ale najít návod na postup, jak seřídit a nastavit model a jeho chování .
Nicméně já cokoli nového začínal, tak vždy na simulátoru . Ten odpouští chyby a restartem má člověk nové letadlo :D .
Pak už jenom pilovat a stále létat . Pokud někdo něco opravdu umí a má nacvičeno , tak jsou to desítky hodin učení i víc.
Já třeba obdivuji kluky, co létají race coptery. Ale oni vylítaj taky20 baterek denně 3x v týdnu . Já vylítám dvě baterky za dva měsíce. A o tom to je :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: nácvik 3D
PříspěvekNapsal: pát 06.07.2018 18:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2015
Příspěvky: 966
Bydliště: Brno - Venkov (severo-západ)
https://www.youtube.com/watch?v=jepPW1x_neY

Tady jsou nějaký videa.

_________________
ASW-17, Sea Beaver, Piper PA-18 Super Cub
JETI DS-16


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nácvik 3D
PříspěvekNapsal: pát 13.09.2019 6:03 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.9.2019
Příspěvky: 1
Great Information.Thank You


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nácvik 3D
PříspěvekNapsal: pon 16.09.2019 21:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
dudaj píše:
Myslím, že neexistuje návod jak na to .
Každý má jiné reakce, schopnosti se učit a pamatovat si naučené kombinace .
Navíc i modely se chovají různě .
Asi by se dal ale najít návod na postup, jak seřídit a nastavit model a jeho chování .


Bohužel máš pravdu, jak jsem si nedávno ověřil. Takže se zkusím zeptat tady: když chcete zaletět několik výkrutů za sebou (nebo jak se tomu říká, rolling harrier?), tak kvedláte spíš směrovkou, spíš výškovkou, anebo obojím? Já tuhle věc zatím trénuju na simulátoru (momenálně PicaSim) a skutečně s některými modely se mi líp tohle dělá vychýlením křidélek a kvedláním směrovkou, zatímco u jiných je to lepší vychýlením křidélek a kvedláním výškovkou. Dneska jsem si ověřil i ve skutečném vzduchu se svým elektrovětroněm Kaze, že s výškovkou je to schůdnější - zaletěl jsem (nesmějte se ...) pět celých otáček v kuse, aniž by se model vydal po čumáku dolů a já musel z manévru vystoupit. Ale Kaze nemá žádnou boční plochu trupu, tak možná to se směrovkou ani rozumně nepůjde udržet? Ale je taky možné, že si prostě na výškovku víc zvykám, protože vedle Kaze zkouším totéž létat i se samokřídlem ita, a tam pochopitelně jiná možnost než výškovka není.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nácvik 3D
PříspěvekNapsal: stř 18.09.2019 11:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 311
Bydliště: Tišnov
s akrobatem obojím současně, směrovkou i výškovkou, ale pohyb směrovky je u mě větší.
ale s větroněm si to nedokážu představit, tam bude asi účinnější výškovka

toto je v modu 2, směrovka vlevo, výškovka vpravo
https://www.youtube.com/watch?v=SskfCbqLMjo


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: nácvik 3D
PříspěvekNapsal: sob 23.05.2020 6:52 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.12.2019
Příspěvky: 15
Taky začínám a proto pro pořádek. Co je 3D. A jaký je rozdíl oproti sestavě třeba RCA.
K ućení asi vede jediná cesta přes simulátor na PC (asi není jediná, ale je nejlevnější)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nácvik 3D
PříspěvekNapsal: sob 23.05.2020 12:32 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
3D se zvyklo říkat přetáčení modelu na místě, vis a podobně. Dej si na trubku do vyhledávače a uvidíš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: nácvik 3D
PříspěvekNapsal: sob 23.05.2020 19:31 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Tak už mi je jasný proč jsem rozbil akrouše hned při prvním pokusu o cosi jiného nežli přímí let. :oops: .....tak z toho mi jdou oči kolem :roll: a právě jsem usoudil že na starý kolena na to prostě nemám :idea: a zůstanu u pokusu o veletoče ve vyšších sférách jen s křidélkama :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nácvik 3D
PříspěvekNapsal: sob 23.05.2020 19:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Třeba v tomhle vlákně na rcgroups jsou pěkná videa z 3D akrobatických letů:
https://www.rcgroups.com/forums/showthr ... wn/page298

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nácvik 3D
PříspěvekNapsal: čtv 09.07.2020 13:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Dovolím si vrátit se po čase k nácviku rolling harrier:

honz74 píše:
s akrobatem obojím současně, směrovkou i výškovkou, ale pohyb směrovky je u mě větší.
ale s větroněm si to nedokážu představit, tam bude asi účinnější výškovka

toto je v modu 2, směrovka vlevo, výškovka vpravo
https://www.youtube.com/watch?v=SskfCbqLMjo


Já se tohle už delší dobu snažím naučit, u jednoho svého počítače mám trvale zapojený USB ovladač a na jedné ploše puštěný PicaSim, takže skoro každý den můžu v nějaké pauze tak 5 minut trénovat, aniž bych zvedl zadek ze židle. Ale furt mi to nejde.

S několika různými modely v PicaSimu jsem schopen točit výkruty v podstatě libovolněkrát za sebou za použití jen směrovky nebo jen výškovky, ale ne obojího. Totéž v reálu se samokřídlem (tam samozřejmě směrovka není, jen výškovkou) nebo s elektrovětroněm Kaze. Ale zapojit jak směrovku tak výškovku mně prostě nejde. A to i když si v PicaSimu zpomalím čas na čtvrtinu a předříkávám si "doleva, zpátky, od sebe, zpátky, doprava, zpátky, k sobě, zpátky, doleva, ...". Většinou se tak nejpozději po třech otáčkách stejně zmatu a vypadnu se synchronizace s orientací modelu.

Máte nějaký magický trik, jak se tohle naučit? Nebo prostě jen "trénuj dál"?

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nácvik 3D
PříspěvekNapsal: pát 10.07.2020 4:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
YenyaKas píše:
Dovolím si vrátit se po čase k nácviku rolling harrier:



Já se tohle už delší dobu snažím naučit, u jednoho svého počítače mám trvale zapojený USB ovladač a na jedné ploše puštěný PicaSim, takže skoro každý den můžu v nějaké pauze tak 5 minut trénovat, aniž bych zvedl zadek ze židle. Ale furt mi to nejde.

S několika různými modely v PicaSimu jsem schopen točit výkruty v podstatě libovolněkrát za sebou za použití jen směrovky nebo jen výškovky, ale ne obojího. Totéž v reálu se samokřídlem (tam samozřejmě směrovka není, jen výškovkou) nebo s elektrovětroněm Kaze. Ale zapojit jak směrovku tak výškovku mně prostě nejde. A to i když si v PicaSimu zpomalím čas na čtvrtinu a předříkávám si "doleva, zpátky, od sebe, zpátky, doprava, zpátky, k sobě, zpátky, doleva, ...". Většinou se tak nejpozději po třech otáčkách stejně zmatu a vypadnu se synchronizace s orientací modelu.

Máte nějaký magický trik, jak se tohle naučit? Nebo prostě jen "trénuj dál"?
Já dostal dvě rady - natrénovat nejdříve výkrut na doby, a trénovat, trénovat, trénovat,...

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nácvik 3D
PříspěvekNapsal: pát 10.07.2020 11:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
BoŠ píše:
Já dostal dvě rady - natrénovat nejdříve výkrut na doby, a trénovat, trénovat, trénovat,...


Jo, tuhle radu jsem taky už někde slyšel. Já s tím mám problém, že zatím neumím rozumně přesně zastavit tu rotaci v násobcích 90°. Někdy přestřelím a někdy nedostřelím. Čili tahle rada v podstatě znamená ještě se naučit to zastavování, které ale pak pro ten rolling harrier vlastně nepotřebuju.

No nic, budu dál trénovat.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nácvik 3D
PříspěvekNapsal: čtv 13.07.2023 19:01 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.10.2010
Příspěvky: 84
Na nacvik 3D je zakladom zabudnut na nejake 3D a ze to vobec existuje. Nikoho v autoskole nenapadne zacat jazdit na dragsteroch , formula a pod. Ale navody na 3D a ako na to je tu dotazov ako maku. Lietat aspon trochu budes vediet vtedy ked pochopis nezmyselnost hladania niakeho navodu na 3D.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz