Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: THUNDER 3D
PříspěvekNapsal: ned 21.10.2018 17:38 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.9.2017
Příspěvky: 28
Dobrý den,
rád bych touto cestou oslovil minulé či současné majitele modelu THUNDER 3D od krilla a poprosil je o pomoc. Letadlo jsem v létě koupil od prvního majitele s benzínovým motorem 3W 28i. (důvod - chci začít s benzínem) Co se týče elektriky tak jsem střeva komplet přepracoval a včera došlo na zálet. Předem říkam , že počasí nebylo ideální foukal silný vítr. Udělal jsem pouze 2 starty, nicméně i stejný počet úspěšných přistání. Model byl stabilní, obratný avšak né tak brutálně přemotorovaný jak mi původní majitel líčil. S takovým výkonem se dá docela krásně létat základní ladná akrobacie , ale 3D počínaje visem ani omylem. Dneska jsem proto vzal model na váhu a byl nemile překvapen. Vzletová hmotnost 6800 g bez benzínu.( 70 g olova - lze sundat a přemístit acu) Oproti ostatním majitelům 4,5- max 5 kg dost fatální rozdíl. Nebál bych se výrazu cihla. Odečetl jsem si palubní výbavu -motor , zapalko, výfuk, serva atd. to jest max. 2400g a vychází mi hmotnost prázdného modelu 4400g -což je oproti deklarovaným 2200 g dvojnásobek. Ještě upřesním, že model původní majitel přestříkal( musím uznat, že líbivý marking a dovyztužil trup uhlíkovou tkaninou). Myslíte , že je možný takový extrémní nárůst hmotnosti z tohoto důvodu?? protože když se kouknu do trupu tak jsem zoufalí z toho, že mne nenapadá na čem bych mohl efektivně ušetřit, abych se vešel alespoň pod 6 kilo, což je deklarovaná hmotnost modelu pro výše zmíněný motor , pokud chce někdo létat 3D. A ještě jeden poznatek který mne vyděsil ještě více než ta hmotnost , ale asi s ní bude dost úzce souviset. V průletech jsem zahlédl dost značné kmitání křídel - ??? flutter??? Popravdě jsem z toho docela rozpačitý. Potřeboval bych teď poradit jak dál. -Odlehčít - kde ? vyztužit - kde? Díky za odezvu VZ


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: THUNDER 3D
PříspěvekNapsal: ned 21.10.2018 21:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.8.2008
Příspěvky: 656
Ahoj,
Mal som Thunderov dvoch, Jedného 5 rokov, druhého 4 roky.
Ani jeden nemal nad hranicu 5000g. Aj toto je ale klamstvo, lebo Krill mal na webe toho času udávanú hmotnosť myslím 4300g, a nikto ju nikdy nebol schopný dosiahnuť (tieto klamstvá platia pre všetky Krill lietadlá a je až neuveriteľné aké sú rozdiely medzi udávanou a reálnou hodnotou).
Odpoviem najprv na druhú otázku.
Niečo ako flutter krídelok mi robil ten prvý Thunder, ak som ho rozbehol veľmi rýchlo po vetre vo vodorovnom lete. Na vine boli slabé servá.
Krill odporúčal 10kg-12kg servá na krídelká - absolutne nedostačujúce. Myslím že som potom prešiel na servá s ťahom okolo 20kg/cm2 a tento problém som eliminoval ako na prvom tak potom aj na druhom Thunderovi.
Čo sa týka hmotnosti, neviem si predstaviť kde inde by model mohol nabrať takú hmotnosť. Celý model bol dosť ľahučký, konkurencie schopný s inými drevenými 2m modelmi.
Skús si povážiť aj jednotlivé diely (obe krídla, výškovky atď.), či nie je niekde dramatický rozdiel v hmotnostiach (to by bolo ale cítiť aj na letovom prejave). Ak je ten model plošne celý ťažší, môže za to zrejme prestriekanie.
Krill síce s hmotnosťami odrbáva, ale že by pustili do predaja o 2kg ťažší drak modelu sa mi veriť nechce.
Riešenie na to asi nebude, 7kg 2m akrobat je prakticky nepoužiteľný, a ešte k tomu ak ide o Thundera, kde bol práve dôraz kladený na unikátny design a letové vlastnosti...

_________________
flyingislife@rcportal.sk
EF Slick (GP123) 2.6m.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: THUNDER 3D
PříspěvekNapsal: pon 22.10.2018 7:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 311
Bydliště: Tišnov
Vím, že to nebudeš chtít slyšet, ale benzin vs elektro do této kategorie bych už nedával. Verze elektro všechny komponenty váží max 2000g, ty udáváš 2400g bez benzínu tj. včetně benzínu cca 2700g, tady už máš rozdíl 700g.
Na stránkách Krilla je váha letovka Thundera 4,5kg, nikde nevidím váhu prázdného modelu 2,2kg, ale tvých 4,4kg je opravdu hodně.
Jenom porovnám jiný model v kategorii 2m. Mám Extru EF 78", celková váha byla 5,3kg, hmotnost draku nevím, můžu ale zvážit. Nyní stavím MX2 GB Models kde předpokládám max 5kg. Kompletní neosazené éro max 3060g, (včetně kuželu, podvozku), přesné váhy všech komponentů jsou ve vlákně o MX2.
Tím máš přímé porovnání hmotnosti prázdného modelu s tvým letadlem. Jestli ten nástřik by udělal tolik? Co je dívám po webu, tak 5kg letovku dosahovali.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: THUNDER 3D
PříspěvekNapsal: úte 23.10.2018 15:03 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.9.2017
Příspěvky: 28
Dobrý den,
Rozhodně bych se s nikým nechtěl pouštět do debaty o tom zda je v této velikostní kategorie lepší elektro nebo spalovací motor. Bylo to tu řešeno mnohokráte a já plně souhlasím, že elektro. Dotaz byl spíše směřován přímo na konkrétní majitele letadla. Viděl jsem totiž několikrát v minulosti létat THUNDERA s tímto typem motoru a letový projev byl pocitově mnohem ladnější a přemotorovanější než ten můj. Z toho důvodu vznikl dotaz. S klidnou hlavou jsem včera kontaktoval krilla a ověřil si váhy jednotlivých dílů. Večer přišla na řadu digi. váha , voda lakýrnické smirky a ejhle ono to půjde. První propočty v poměru k odbroušenému materiálu mi vycházejí velmi slibně. Na křídlech je závěj plniče a 2K barvy. Jen to bude chtít mravenčí trpělivost a nic neuspěchat abych herex někde nepodbrousil. Ještě informativně, těch 2400g jsem nahodnotil a to mam rezervu 80g ve stabilizátoru napětí jelikož současná serva vyměním za HV. Půjdu krůček po krůčku tak jako u Halových modelů a budu srážet hmotnost. Jak jsem byl původně zklamaný tak nyní to beru jako výzvu a už se na to těším podám průběžná hlášení jak se daří nebo nedaří. Nicméně velmi děkuji za reakce a informace a zvláště o těch servech na křidélkách .


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz