Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 109 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 19.12.2019 6:53 
Mazák
Mazák

macil píše:
Hmm,... aký asi mód lietajú piloti tohoto? Asi bude záležať aj na tom, na ktorom sedadle sú zvyknutí sedieť. 8)
http://prod-upp-image-read.ft.com/af656 ... 6e07cbe5b4

Podmínka pro práci kapitána je, že musí být levák, co-pilot pravák. Proto je kapitánů tak málo ..... :D
Hledáte kluci zástupné problémy, které nejsou. 3/4 modelářů na celém světě to pochopilo a neřeší nesmysly. ***winter***

Naposledy upravil winter dne čtv 19.12.2019 10:05, celkově upraveno 2

PříspěvekNapsal: čtv 19.12.2019 7:45 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Obrázky: 0
winter píše:
...
Hledáte kluci zástupné problémy, které nejsou...

To hledáš ty. Smiř se s tím že jsou lidi kteří mají jiný než tvůj názor a budeš happy :-)

PříspěvekNapsal: čtv 19.12.2019 10:44 
Mazák
Mazák

jyrry píše:
To hledáš ty. Smiř se s tím že jsou lidi kteří mají jiný než tvůj názor a budeš happy :-)

"Smířit se s tím,...." To je mířeno na mě?
Já jsem jen odpověděl na otázku, která padla někde na začátku diskuze. Jaká je příčina, že se v USA /jež je kolébkou RC létání/ létá mod 2. U toho to také mohlo zůstat. Že byla reakce ostatních, kteří létají v jiném modu, taková jaká byla /jako když rozkopneš mraveniště/ mohu jen těžko ovlivnit. Pouze jsem s nadhledem odpovídal na lehce agresivní, v některých případech trochu přihlouplé otázky.
Já jsem smířen s tím, že létám mod 2. To že ostatní reagují agresivně, když někdo promluví o jiném modu, než je ten jejich /nedej bože by ho nějak vyzdvihl/, tak za to já nemohu.
Ostatně, tak se v dnešním světě chová většina minorit. :wink: ***winter***

PříspěvekNapsal: čtv 19.12.2019 12:37 
Mazák
Mazák

Obrázky: 14
winter píše:
Já jsem smířen s tím, že létám mod 2. To že ostatní reagují agresivně, když někdo promluví o jiném modu, než je ten jejich /nedej bože by ho nějak vyzdvihl/, tak za to já nemohu.
Ostatně, tak se v dnešním světě chová většina minorit. :wink: ***winter***

A co je tedy podle Tebe minorita a co je majorita v česku? :mrgreen:

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: čtv 19.12.2019 13:08 
Administrátor serveru
Administrátor serveru

Obrázky: 295
Blog: Zobrazit blog (3)
Celeron píše:
A co je tedy podle Tebe minorita a co je majorita v česku? :mrgreen:

modeláři = minorita
ostatní = majorita
:D :D :D
Sorry, ale tohle už se nedalo vydržet...

PříspěvekNapsal: čtv 19.12.2019 13:28 
Mazák
Mazák

Mne skôr nesedí zdôvodňovanie logiky módu rozložením ovládacích prvkov v skutočnom lietadle, čo je nezmysel. Blériot mal volant, F-16 má joystick. My sme stále pri dvoch krížových kniploch. To nikdy, aspoň pokiaľ mi je známe, u žiadneho skutočného lietadla nebolo. Samozrejme, nájdu sa aj výnimky, ktoré sa vymykajú akémukoľvek zažitému pravidlu, typu Youngblood a napriek tomu sú v tom dobrí. V podstate, mne je jedno, kto v akom móde lieta a ani ma to veľmi nezaujíma. Zaujímať ma to začne až vtedy, pokiaľ príde za mnou s tým, aby som mu zalietal model. :)

PříspěvekNapsal: čtv 19.12.2019 14:18 
Mazák
Mazák

Tak naokraj, v té omílané "kolébce RC" v USA se docela brzy začalo s jediným křížovým ovladačem pak ještě doplněným o "volant", čímž vznikl singlestick. Podle mne dokonce "americký" mode 2 historicky vznikl spíš z tohoto než vyloženě odvozením od letadel a v jistém smysl už je naopak lehkou rezignací na to maximální podobenství "s velkými letadly", i v USA zjistili, že to prostě chce rozhodit na obě ruce, tak vznikl jakýdsi kompromisní stav.

Taky je paradoxem, že v USA sice převládl mode 2, ale v pojetí absolutně dominují palcovky, což má z hlediska držení od skutečných letadel dále než v Evropě populární pultovky sice s mode 1, ale s držením knyplů pevně...
Já bych opravdu doporučoval na argumentaci velkými letadly zapomenout, je to spíš sbírka bájí.
Aby to někdo nepřekroutil - tímhle ani náznakem nerozporuji užívání mode 2, to je OK, rozporuji jen jednu část argumentace používané v jeho prospěch...

PříspěvekNapsal: čtv 19.12.2019 14:59 
Nováček serveru
Nováček serveru

Vždy mě překvapí jak jednoduchý dotaz dokáže rozvést vášnivou debatu :D

Zaujal mě mix kniplů
Citace:
Já jsem nakonec u RES udělal mix, že prostě směrovku řídím oběma knyply

Jak to nastavujete? Hodnoty vychýlení knyplů se sčítají nebo nahrazují?

PříspěvekNapsal: čtv 19.12.2019 15:06 
Mazák
Mazák

Obyčejné sčítání, tady je vidět nastavení - https://lightroom.adobe.com/shares/f4f3 ... 90af369367

PříspěvekNapsal: čtv 19.12.2019 15:19 
Nováček serveru
Nováček serveru

Já si tohle nastavit, tak při své šikovnosti bych to éro poslal k zemi :lol:

Ještě předpokládám, že pro každý knypl máš omezený rozsah na 50%

PříspěvekNapsal: čtv 19.12.2019 15:29 
Mazák
Mazák

Qbec píše:
Já si tohle nastavit, tak při své šikovnosti bych to éro poslal k zemi :lol:

Ještě předpokládám, že pro každý knypl máš omezený rozsah na 50%

To není třeba - máš celkové limity výchylky... Pokud budeš mít oba knyply na 100%, tak máš výchylku na 100% limitu, ne 200%. Jasně, pokud jdeš oběma najednou, tak se k plné výchylce dostaneš rychleji, ale v reálu to moc nevadí, obvykle jedeš jedním nebo druhým (či dokonce instinktivně dáš kontra).

EDIT - a ať to zas někdo nepřekroutí, že na to narazí až tady a tudíž mine kontext - tohle je nastavení vyloženě pro RES větroň, který nemá křidélka, které má smysl výhradně v případě, že jeho pilot je naopak plně navyklý létat u větroňů se všemi prvky se zcela samostatným řízením směrovky a výškovky! Pokud toto není splněno, tak to podle mne nemá absolutně žádný smysl!

PříspěvekNapsal: čtv 19.12.2019 15:44 
Nováček serveru
Nováček serveru

To je pravda, limity!

A abych přispěl taky do tématu. Můj názor je, že je jedno jaký mod kdo používá. Nesouhlasím s tvrzením, že v jednom mode bude 3D létání lepší než v jiném. Hlavně, aby to dotyčnému vyhovovalo. Vše bude mít své pro a proti.

PříspěvekNapsal: čtv 19.12.2019 20:10 
Mazák
Mazák

Obrázky: 14
TomasC píše:

modeláři = minorita
ostatní = majorita
:D :D :D
Sorry, ale tohle už se nedalo vydržet...

No sorry jako, u čeho řeší majorita mód 1 a mód 2 :?: :lol: :lol:

Mě by spíš zajímalo, co je pravdou na tvrzení, že když pilot velkýho éra dostane poprvé do ruky RC model, tak ho na 90% rozseká a když půjčej v letadle typu Cesna knypl modelářovi, tak to bez problému ukormidluje na rovnej let, zatáčku a podobný základní věci. Už jsem to slyšel od mnoha lidí, i pilotů dopraváků a lampasáků co modelařej.

PříspěvekNapsal: čtv 19.12.2019 20:14 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Obrázky: 0
Jestli je to pravda nebo ne, nevím. Co ale tuším je to, že když sedne za knipl modelář, tak má už z podstaty věci respekt a nedělá žádné blbosti. A když dostane do ruky vysílačku pilot letadla, tak má za to, že to umí a nějaký modýlek ho nemůže překvapit. No, a on asi překvapí, jinak bys to nenapsal. :-)

PříspěvekNapsal: čtv 19.12.2019 23:10 
Mazák
Mazák

Celeron píše:
Mě by spíš zajímalo, co je pravdou na tvrzení, že když pilot velkýho éra dostane poprvé do ruky RC model, tak ho na 90% rozseká a když půjčej v letadle typu Cesna knypl modelářovi, tak to bez problému ukormidluje na rovnej let, zatáčku a podobný základní věci. Už jsem to slyšel od mnoha lidí, i pilotů dopraváků a lampasáků co modelařej.

hmm zaujimave, to iste mi tvrdil kamarat modelar a pilot zaroven, ked som s nim keroval blanika...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 109 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další