Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 140 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 05.12.2010 22:15 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2010
Příspěvky: 34
Kenny McCormick píše:
baterky sa robia aj s kapacitou na 20 min., ale... :lol: :lol: :lol:
vrtas by bol tazky a asi by ani nevzlietol, a nedokazal by si ho v vecsou baterkou vyvazit. Vecsia kapacita = tazsia baterka, k tomuto ide max cca 205gr, inak je problem z vyvazenim a hmotnostou...


Hmmm, to pak maji vyhodu asi benzinaky, co? Nebo ty s tou nadržkou vydrží taky jenom pár minut? Četl jsem, že to docela žere:-)

Kenny McCormick píše:
Nebudes sa aj tak vediet sustredit na dlhsiu dobu letu, proste si tych bateriek kupis viac. Ja mam napr. 6ks, staci to na hodinu zabavy s malymi prestavkami na vymenu baterky a jednu cigu po 3-tej baterke :wink:


Jo, baterky budu asi postupně přikupovat - uvidíme, jak se to osvědčí, kolik vydržim.

BTW: Signalizuje někde něco, že dochází baterie? U apache jsem to prostě poznal tak, že se Apache začal otáčet, protože se přestal otáčet jeden z rotorů. No a po chvíli kompletně zmrznul a spadnul. Po chvilce zase naskočil a pak zase zmrznul. A pak už vůbec nic.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 05.12.2010 22:17 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2010
Příspěvky: 34
pkotatko píše:
5 minut bohatě stačí. Déle to nezvládnou baterky a ani ty. Kolikrát se už těším až rádio začne pípat že mám jít po 5 min. dolu.


Díky za odpověď na mojí otazku ohledně signalizace vybití baterie:-)

pkotatko píše:
Větší baterka=větší váha=potřeba většího výkonu=větší baterka je vycucnuta za přibližně stejnou dobu.
Třeba uškudlíš 6-7 min na nízkých otáčkách, ale 5 min je standart a bohatě to stačí. Déle neudržíš plnou koncentraci. Neporovnávej to s tím co jsi měl předtím.


Jo, zřejmě to tak bude. Uvidíme, když mi to nebude stačit, tak přikoupím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 05.12.2010 22:19 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
rowos píše:
Další problém je, že to, co teď koupim, už nevyměnim. Takže buď hned koupim něco lepšího s tím, že se s tím do budoucna naučím dobře lítat a pak mi to bude stačit napořád (leda bych se zbláznil a šel ještě dál:-) ), nebo koupím nějakou hračku, naučím se s ní dobře lítat a pak mě bude štvát, že nemám něco lepšího.


V tom případě rozhodně nekupuj DX6i. Vysílač je z toho všeho ta nejtrvalejší investice a s DX6i dlouho nevystačíš.

Kup si Trexe Pro Super Combo, T8FG (v nouzi Auroru) a sim Phoenix. S tím se pak dá žít bez následných sebevýčitek.

A nezapomeň na poměrně dlouhou debatu s tím, kdo už to umí. A dej mu helinu ke kontrole ještě před tím, než ji poprvé roztočíš. Jinak tě rychle čekají další nákupy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 05.12.2010 22:33 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 31.3.2010
Příspěvky: 2524
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
rowos píše:
pkotatko píše:
5 minut bohatě stačí. Déle to nezvládnou baterky a ani ty. Kolikrát se už těším až rádio začne pípat že mám jít po 5 min. dolu.


Díky za odpověď na mojí otazku ohledně signalizace vybití baterie:-)

pkotatko píše:
Větší baterka=větší váha=potřeba většího výkonu=větší baterka je vycucnuta za přibližně stejnou dobu.
Třeba uškudlíš 6-7 min na nízkých otáčkách, ale 5 min je standart a bohatě to stačí. Déle neudržíš plnou koncentraci. Neporovnávej to s tím co jsi měl předtím.


Jo, zřejmě to tak bude. Uvidíme, když mi to nebude stačit, tak přikoupím.


jen upresnim ze na vysilaci je natvdo nastaveno 5min, necte to napeti z akumulatoru ve vrtasu, tech 5 min je fakt dost na vis. a vymena akumulatoru je otazka minuty, navic akumulator do 450 stoji par dolaru takze neni co resit.

_________________
Logo 600 + spirit


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 05.12.2010 22:38 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 9.12.2009
Příspěvky: 4179
Bydliště: Brno
Zacnes s 450 Pro, budes spokojenej a kdyz ti to jen trosku pujde, tak do pulroku-roku stejne kupujes jeste dalsi vetsi vrtulnik :lol: . Naklady za pady pro zacatek nejaky budou, ale pri zapalu pro vec se to ztrati. Hlavne to neni vetsinou u velikosti 450 zadnej jednorazovej sok, ale spis pozvolny presun peneznich prostredku.
Do vysilacky opravdu klidne investuj vic, protoze to je opravdu jedina vec s kterou pri spokojenosti vydrzis leta.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 05.12.2010 23:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
rowos píše:
error414 píše:
vrtulnik : trex pro super combo http://www.telink.eu/cz-detail-100604-k ... combo.html

sestaveni je jen sroubkovani, lepi se jen sroubky zajistovacim lepidlem.

vysilac prijmac: tady je to tezke ale jak uz si mluvil o dx6i tak treba tu.

baterky: http://www.hobbycity.com/hobbyking/stor ... oduct=7636 vydrzi tak na 5 min letu

nabijec: http://www.hobbycity.com/hobbyking/stor ... oduct=5548

zdroj: nejaky zdroj 12V minimalne 6A


Diky, to jsem potreboval vedet.

Tech 5 minut je sakra malo:-) To se opravdu baterie s vetsi vydrzi nedelaji? Nebo jsou, ale jsou drahe?



...........................Hmmm, to pak maji vyhodu asi benzinaky, co? Nebo ty s tou nadržkou vydrží taky jenom pár minut? ......................

Diky za odkazy.



Jsi nepoučitelný

:lol: :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 05.12.2010 23:47 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 7.10.2006
Příspěvky: 1494
Obrázky: 8
To rowos:
Tolik toho napsano a zbytecne.
Koukam, ze jsi velky otimista. Ja osobne za pet minut toho mam plne brejle. Vrtulnik neni vetron. Jak jsem zazil na letisti jak piloti vetronu (ti zkusenejsi) si mezi sebou pri letu vykladaji,sedi v zidlicce a popijeji kavu a sem tam drbnou do rizeni. U vrtulniku nehrozi abys ses nevenoval rizeni. Stale ses v akci. Cim dyl ses ve vzduchu tim vic se prestavas soustredit. A jak jinak to muze skoncit. Podruhe uz nemusis ani tankovat, protoze nebudes mit do ceho.


Naposledy upravil Penax dne pon 06.12.2010 0:30, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.12.2010 0:03 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2010
Příspěvky: 34
zdzd píše:
V tom případě rozhodně nekupuj DX6i. Vysílač je z toho všeho ta nejtrvalejší investice a s DX6i dlouho nevystačíš.


No, to bylo myšlený v případě, že bych kupoval něco menšího, jak mi radil zkusit Nine Eagles. Ten je menší, s větříkem má taky problém. Kdybych chtěl pak něco lepšího, třeba toho t-rexe 450, tak už nebude šance.

Ten T-rex 450 bude pro mě konečná, do ničeho lepšího už nepůjdu. Takže pokud je DX6i pro 450 dostačující a nejsou s ní problémy, tak to není problém, protože na jiný stroj zlepšovat nebudu, na benzín už určitě ne.

Jak to přesně myslíš, že s DX6i nevystačím? Leda by pak něco chybělo při těch náročnějších akcích, ale vzhledem k tomu, že to nenastane jen tak, tak to zatím není důležité. Později by se dalo třebas ten DX6i vyměnit za lepší, ale to je spíš nereálná budoucnost.

Nicméně, teď jsem si udělal testovací nákup a nejlepší cena v CH mi vychází s Futaba FF-6 (T6EXP) 2.4 GHz & R617FS. Tak teď koukám, že jsem tam špatně přihodil redukci na Phoenix - dal jsem tam redukci pro FF-7/8/9, místo FF-6.

zdzd píše:
Kup si Trexe Pro Super Combo, T8FG (v nouzi Auroru) a sim Phoenix. S tím se pak dá žít bez následných sebevýčitek.


No, T8FG hezký, ale bohužel, sice i s přijímačem, ale cena dvakrát tak vyšší. To už je moc. Hehe, T8FG má v balení i akumulátor, ale FF-6 ne - tak ten se bude muset taky koupit:-)

Citace:
A nezapomeň na poměrně dlouhou debatu s tím, kdo už to umí. A dej mu helinu ke kontrole ještě před tím, než ji poprvé roztočíš. Jinak tě rychle čekají další nákupy.


No, zkontrolovat to nechám asi v nějakej ten prodejně/servisu. No, zkusim začít na tom Phoenixu a pak si zkusím kdyžtak někdy naplánovat s někým nějakej pokec v ČR, až tam zase budu. V nejhorším případě holt s někým v CH.

Díky za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.12.2010 0:10 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2010
Příspěvky: 34
psena píše:
Zacnes s 450 Pro, budes spokojenej a kdyz ti to jen trosku pujde, tak do pulroku-roku stejne kupujes jeste dalsi vetsi vrtulnik :lol: .


Jak jsem psal, to bych se musel nějak zbláznit. Moje zaměstnání a největší koníček je IT, ale prostě ty vrtulníky mě lákaji, ale obávám se, že zas tolik času tomu nebudu moct dát. Navíc, na něco většího bych ani neměl místo, to ještě bude sranda, jestli projde 70cm t-rex.

zdzd píše:
Naklady za pady pro zacatek nejaky budou, ale pri zapalu pro vec se to ztrati.


Což o zápal nejde:-) Sám bych do toho ty prachy asi nacpal, ale rodina bude potřebovat víc. Sice na tom nejsme špatně, ale já hraju radši na jistotu, takže zbytečně nerozhazujeme. Takže doufám, že těch pádů moc nebude.

zdzd píše:
Do vysilacky opravdu klidne investuj vic, protoze to je opravdu jedina vec s kterou pri spokojenosti vydrzis leta.


No jo, kdybych neměl limit, tak bych asi na rady dal. Takhle budu muset prostě vzít to, co se vejde (i tak už přetahuju) a jde mi hlavně o to, jestli s těma Spektrum DX6i nebo Futaba FF-6 T6EXP nejsou nějaký problémy.

Diky za rady:-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.12.2010 0:16 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 31.3.2010
Příspěvky: 2524
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
rowos píše:
psena píše:
Zacnes s 450 Pro, budes spokojenej a kdyz ti to jen trosku pujde, tak do pulroku-roku stejne kupujes jeste dalsi vetsi vrtulnik :lol: .


Jak jsem psal, to bych se musel nějak zbláznit. Moje zaměstnání a největší koníček je IT, ale prostě ty vrtulníky mě lákaji, ale obávám se, že zas tolik času tomu nebudu moct dát. Navíc, na něco většího bych ani neměl místo, to ještě bude sranda, jestli projde 70cm t-rex.

zdzd píše:
Naklady za pady pro zacatek nejaky budou, ale pri zapalu pro vec se to ztrati.


Což o zápal nejde:-) Sám bych do toho ty prachy asi nacpal, ale rodina bude potřebovat víc. Sice na tom nejsme špatně, ale já hraju radši na jistotu, takže zbytečně nerozhazujeme. Takže doufám, že těch pádů moc nebude.

zdzd píše:
Do vysilacky opravdu klidne investuj vic, protoze to je opravdu jedina vec s kterou pri spokojenosti vydrzis leta.


No jo, kdybych neměl limit, tak bych asi na rady dal. Takhle budu muset prostě vzít to, co se vejde (i tak už přetahuju) a jde mi hlavně o to, jestli s těma Spektrum DX6i nebo Futaba FF-6 T6EXP nejsou nějaký problémy.

Diky za rady:-)


IT a modelarina se daji pekne skloubit, jinak jen upozorneni ze litani s heli se neda delat rekreacne, ze si sem tam zalitnes.

_________________
Logo 600 + spirit


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.12.2010 0:31 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2010
Příspěvky: 34
JMalik píše:
rowos píše:
Diky, to jsem potreboval vedet.

Tech 5 minut je sakra malo:-) To se opravdu baterie s vetsi vydrzi nedelaji? Nebo jsou, ale jsou drahe?

...........................Hmmm, to pak maji vyhodu asi benzinaky, co? Nebo ty s tou nadržkou vydrží taky jenom pár minut? ......................

Diky za odkazy.


Jsi nepoučitelný

:lol: :lol: :lol:


A vy mazáci jste hrozný - když přijde začátečník, že by chtěl neco pořádného na létání do 10 tis, tak ho zjebnete, ať přidá a koupí radši něco lepšího. A když napíšu, že chci koupit něco pořádnýho, tak mě odrazujete :lol: Vy prostě mezi sebe další nechcete, co?;-)

Teď vážně. Chtěl bych T-rexe 450, jako začátečník, naučit se to a pak si s tím rekreačně lítat venku, možná i bez akrobacie, možná s. Na to mi doporučíš indoor vrtulníček, sice klasicky ovládanej, ale prostě malej a slabej, na ven pouze do bezvětří. A pokud ne ten slabej, tak "plnokrevný jednorotoru" a pak uvažovat.

Co přesně bych teda měl ještě uvažovat? Se simulátorem souhlasím, už s ním počítám. Ono je těžké sbírat chytrosti, dokud člověk nestojí před konkrétním problémem. Projít všechny diskuze tady je nemožné, občas jdou zápisky mimo a možná tak 95%-99% vůbec nevyužiju. Navíc, dokud nenarazim na problém, tak nebudu vědět, že existuje, takže je nejlepší někde začít a postupovat a když přijde překážka, kterou nezvládnu, tak zkusim pohledat na fóru a pak se případně zeptat.

Asi jsem to měl napsat do toho prvního postu, ale zapomněl jsem na to a možná to není důležité, ale samozřejmě to není tak, že bych se teď rozhodnul "jdu do vrtulníku" a nic o tom nevěděl. Samozřejmě jsem si už četl různý texty, koukal jsem na tomasrc.cz, tam jsem našel odkaz na vitocz.net a také zmínku o teorii letu vrtulníku, přeloženou Zdeňkem Zvědělíkem, u něj jsem přečetl tu teorii, koukal jsem i na tréninkovou osnovu IRCHA, takže možná nevim úplně všechno, ale nějak jsem se trošku s problematikou seznámil.

Nebo myslíš ještě nějaký další informace?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.12.2010 0:35 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2010
Příspěvky: 34
error414 píše:
IT a modelarina se daji pekne skloubit


No, ja to myslel tak, že obvykle dřepím u počítače dost hodin denně, takže na další věci už moc času nezbývá, takže se obávám, že to nebude pravidelný trénování.

error414 píše:
jinak jen upozorneni ze litani s heli se neda delat rekreacne, ze si sem tam zalitnes.


Proč ne? Můžeš to rozepsat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.12.2010 0:38 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2010
Příspěvky: 34
Penax píše:
Koukam, ze jsi velky otimista.


He, sam o sobe si to moc nemyslim, spiš jsem pesimista:-)

Penax píše:
Ja osobne za pet minut toho mam plne brejle. Vrtulnik neni vetron. Jak jsem zazil na letisti jak piloti vetronu (ti zkusenejsi) si mezi sebou pri letu vykladaji,sedi v zidlicce a popijeji kavu a sem tam drbnou do rizeni. U vrtulniku nehrozi abys ses nevenoval rizeni. Stale ses v akci. Cim dyl ses ve vzduchu tim vic se prestavas soustredit. A jak jinak to muze skoncit. Podruhe uz nemusis ani tankovat, protoze nebudes mit do ceho.


No, tak soustředění není problém. Ale jsem zvědavej, jak to bude ve skutečnosti. Pak sem můžu napsat, jak to jde:-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.12.2010 1:00 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 31.3.2010
Příspěvky: 2524
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
rowos píše:
error414 píše:
IT a modelarina se daji pekne skloubit


No, ja to myslel tak, že obvykle dřepím u počítače dost hodin denně, takže na další věci už moc času nezbývá, takže se obávám, že to nebude pravidelný trénování.

error414 píše:
jinak jen upozorneni ze litani s heli se neda delat rekreacne, ze si sem tam zalitnes.


Proč ne? Můžeš to rozepsat?


ber to zmeho pohledu. Litani s heli neni jednoduche, je to zahul na reflexy a na soustredeni a to myslim ze se musis fakt hodne soustredit. 5 minut a mas toho plne kecky.

ze zacatku sem take lital s koaxem (dvourotor), potom sem presel na blade msr ale s litanim opravdovou heli to nema moc spolecneho. nez sem se odvazil viset s minititanem (podobne jako trex) tak jsem denne mesic cvicil na simulatoru.

pokud budes litat jen jak pises rekreacne tak to pujde hodne pomalu

_________________
Logo 600 + spirit


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.12.2010 1:02 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 9.12.2009
Příspěvky: 4179
Bydliště: Brno
Rekreacne se to urcite da delat, jen na to politani si holt budes muset dost dlouho pockat :) , teda pokud nejsi mimoradnej talent.
Vrtulniky vyzadujou opravdu zazity ty spravny navyky, ty se tezko ziskavaji pokud se tomu nekdo nevenuje pravidelne.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 140 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz