Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 480 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 32  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Podivný začátek taky začátek
PříspěvekNapsal: úte 13.08.2013 19:22 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.11.2009
Příspěvky: 334
Bydliště: Praha 9
Leda vlaštovka z paíru

_________________
Aurora 9T-Rex 550X DominatorT-Rex450sportT-Rex250Phoenix simICharger 208BReaktor 300W 20A


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Podivný začátek taky začátek
PříspěvekNapsal: úte 13.08.2013 19:31 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 13.8.2013
Příspěvky: 193
Obrázky: 0
Nosnost 2 kg na psaníčka? Mě to přijde, že ten model má sloužit ke šmírování .... tak mi to vyznělo. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Všechno jde! Pouze chcíplá koza se musí táhnout. LOOP VA Models, Hawker Hurricane e25, DX7


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podivný začátek taky začátek
PříspěvekNapsal: úte 13.08.2013 19:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2011
Příspěvky: 511
Bydliště: Cerhovice, ČR
Obrázky: 10
Zkus mezi vašimi okny natáhnout provázek. Když ho dobře nadimenzuješ, nosnost 2 kg bez problémů, doba provozu prakticky neomezená (podle mne i více jak dvacet minut), ovládat se dá také skrytě (romantika) a s cenou do 10 tis. se vejdeš jako nic. Problém může být prověšení, takže to bude chtít vymyslet něco na napínání.

Nebo ji vezmi na rande do kina, možná tím bude ohromená víc, než vrtůlníkem...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podivný začátek taky začátek
PříspěvekNapsal: úte 13.08.2013 19:35 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2011
Příspěvky: 195
Bydliště: Boskovice
Nezlob se na mě, ale tohle je absolutně nereálné. už jenom ta nosnost 2kg. Na to už by jsi potřeboval pořádnou mašinu a s tím souvisí i bezpečnost provozu. Musíš si uvědomit, že takový vrtulník už není jen taková hračka, ale doslova zbraň.
Než nad něčím takovým začneš přemýšlet, tak bych ti doporučil, aby jsi se stavil do nebližšího modelářského klubu a trochu se seznámil s danou problematikou a zjistil, co to všechno obnáší.
Nakonec určitě zjistíš, že úplně nejromantičtější je strčit nějakému sousedovic prckovi pětku, aby balíček doručil. Pak si se "sousedkou" ;-) můžeš vyrazit do přírody za město a tam si v klidu zalétat s vrtulníkem.

_________________
Hitec Aurora 9, Aero Fly Prof.
Katana S 120E, Mini Corado, FunCub, SU 29 EPP (1,2m), Griffin 450


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podivný začátek taky začátek
PříspěvekNapsal: úte 13.08.2013 19:36 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 17.11.2012
Příspěvky: 50
Bydliště: Rynholec, okr. Rakovník
na psaníčka jí pořiď meil :mrgreen:

_________________
Big Lama - 35MHz, Sky Climber - 2,4GHz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podivný začátek taky začátek
PříspěvekNapsal: úte 13.08.2013 19:38 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.8.2013
Příspěvky: 3
ty 2 kg bylo kvůli těm dárkům a případně aby to uneslo ty kamery :D

no co říct, nic jiného sem nečekal :D aspoň sem se zkusil informovat

s tím klubem mě to také napadlo, ale přišlo mi rychlejší napsat sem než zjišťovat, kde je tu poblíž a ještě tam cestovat... je to zdarma a stejný výsledek ;) :D

k poznámce o šmírování... to mě nikdy nenapadlo! :)


Naposledy upravil Paullik74 dne úte 13.08.2013 19:40, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podivný začátek taky začátek
PříspěvekNapsal: úte 13.08.2013 19:38 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Toš kurňa chlape,jak ti dobře poradit,ať tě moc nezklamu.Toš zkrátka s tů sůsedků zkus dělat dvacet minut neco zajímavějšího jak posílat psaníčka vrťasem,a potem sa uvidí.A dyž to dobře dopadne,toš kurňa kup pořádnů helinu na spalovák,a jak ji zakrůžíš před oknem,a ona ti otevře,toš sa zkrátka sa proletíš bytem,trošku ji tam zakůříš a to je kurňa romantika jak hrom.To bude ruka v rukávě a a záclony v řiti!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podivný začátek taky začátek
PříspěvekNapsal: úte 13.08.2013 19:42 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.8.2013
Příspěvky: 3
Nepotřebuju žádný rady, zeptal jsem se na co jsem potřeboval :D odpovědi se mi dostalo :D fakt v tom nehledejte nic víc :D

edit: příště asi zvýrazním kamarádka :roll: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek??
PříspěvekNapsal: stř 14.08.2013 8:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 1417
Bydliště: Bořanovice
Paullik74: To premyslej spis nad copterem nez nad vrtasem. Vetsi nosnost i vydrz. Kazdopadne nechci byt u toho, az ji rozvasnenej copter vleti do obyvaku. :lol:

_________________
SuperZoom 4D, Blade mCP X BL, SAB Goblin 500 @ Spirit
Spektrum DX8, PhoenixRC


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek??
PříspěvekNapsal: čtv 15.08.2013 21:28 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.8.2013
Příspěvky: 14
Obrázky: 0
Ahoj, jsem začátečník. Doma lítám rok s malým tříkanálem (kvítka už nemáme:o), teď jsem si koupil COLIBRI PRO čtyřkanál. Akorát je to malý a lehký, takže na venek to není bůhvíco, ale zabavit se s tím dá. Trošku mě překvapuje názorová vlna, která tady na tom foru je. Pokud si nekoupíš šestikanál za 10 litrů, je to vše zbytečné. Lítat s vrtulníkem mě baví, mám to pro zábavu, nelítám každý den, mám ho třeba měsíc v šupleti, pak vytáhnu, proletím se dvakrát, třikrát a zase ho strčím zpět a jsem spokojenej. Nemá pro mě smysl kupovat stroj za 6 litrů, valit do náhradních dílů, učit se s tím lítat a pořádně si dlouhou dobu neužít. A myslím si, že nejsem jedinej, kdo to tak z počátku cítí. Jasný, že ti z vás, kteří si prošli celou cestu a dnes lítají suprčupr stroje řeknou, že ty levné hračky měli vynechat. Jenže to je dle mého názoru nesmysl. Právě na těch levných hračkách si to člověk omaká, prostě zkusí jak se vůbec drží vysílač, zkusí jaké je to když ho brnkne vrtula, uvidí jak vypadá pád vrtulníku atd. a kdyžho to chytne, půjde nahoru. Přijde mi jako by jste člověku, který se sotva naučil číst, doporučovali Homéra, nebo Shakespeara, protože číst si cokoliv jiného je ztráta času. Proto se tady spousta nováčků ptá jak sehnat levnější čtyřkanál (pro vás zkušenější, hračku o ničem), s kterým by se zabavili. a stejně jako já, i oni chcou spíš než to, že je to o ničem, slyšet: nekupuj si Double Horse, protože to jsou obecně blbé stroje, kup si tuto helinu, nebo tuto druhou, ta je od dobré firmy a má relativně dobré komponenty a zabaví tě. Kamarád si koupil hned na začátek taky cosi složitějšího, při prvním letu to rozsekal a už od té doby nikdy nelítal. Neměl příležitost si vyzkoušet jaké je to prolítnout se, udělat osmičku apod. byť na levnějím stroji, který neumí jít na záda apod. Jako zkušenější už zkrátka vidíte od pohledu, co je úplný brak a co může zabavit a to by jste mohli občas poradit.

Jinak třeba mně přijde, že je tu celkem často vzpomínaná ta F45 a z toho bych usuzoval, že právě na to hobby lítáníc je v pohodě. Jasné, že střídavý motor (to už jsem se dočetl:o) tomu dá víc, ale já nehodlám jet někde na letiště a tam lítat tři hodiny v kuse a střídat jednu baterku za druhou. Stačí mi mít dvě baterky, což je 20 minut letu, a jsem spokojenej. Je na trhu podobná hračka, jako alternativa, nebo toto je v sektoru hraček top?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek??
PříspěvekNapsal: čtv 15.08.2013 22:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1215
Bydliště: Hrádek nad Nisou
No a tady se prave pletes.
Troufnu si rict, ze 90% tech zkusenejsich, kterym jsi adresoval Tvuj prispevek Ti neni schopno rict, kup si tuhle hracku, bude fajn.
Duvod?
Kazdej, kdo se dostane k opravdu lepsim helinam uz neni schopen vlidne mluvit o techhle hrackach.
Ja osobne jsem zadnou takovou hracku nikdy nemel.
Prvni moje heli byla ECO 8.
Z meho pohledu jsou to proste vsechno predrazeny smejdy k nicemu.
Bud nahradni dily neexistuji, nebo jsou za ceny odpovidajici treba T-Rexovi.
Muj nazor je, ze se musis rozhodnout, jestli to chces litat na urovni, nebo ne.
Pokud ano, nech si poradit od tech cuprdupr pilotu, protoze jejich rady Te nasmerujou k takovemu stylu letani.
Pokud, jak pises, chces hracku, neptaj se nas (tady si fandim :-D ) ale ptej se podobnych hracicku, jako jsi Ty sam.
Mysleno v dobrem. Nikomu nechci vnucovat, co se mu ma libit.
Ja proste chtel litat nejlip, jak dovedu a proto na otazku, co si myslim o F45 Ti muzu rict leda: Co to ma byt?
Jednoduse nevim, neznam, nikdy jsem nevidel a nezajima mne to.
Pro mne to neni vrtulnik.
S oblibou se ridim heslem "Podle sebe, soudim Tebe" takze kdyz se nekdo zepta, co si ma koupit, s cistym svedomim a nejlepsim umyslem mu doporucim MiniProtose, protoze ho znam a vim co rikam.
Cele tohle jsem psal proto, ze se mne dotykaji postesky novacku, ze jim Ti zkuseni nuti drahe vrtulniky.
Jako vzdy je chyba na obou stranach.
Hrcickove se nemaji ptat profiku a profici nemaji na jejich dotazy reagovat.
Jenze to pak zase ctou o tom, ze jsou namysleni a se zacinajicim vrtulnikarem se nebavi.
Z toho duvodu se osobne snazim ani neotvirat temata tykajici se techto hracek, protoze by mi to pak nedalo a snazil bych se vsem vnutit muj nazor na vec, ktery ale nikdo z hracicku nechce slyset.
Muj spodni prah komentaru je obvykle HK450.
Kdyz to po sobe ctu, samotnemu mi to prijde jako text hooodne namachrovaneho frajirka. Opravdu se za neho ale nepovazuju.
Martin

_________________
LA700, Logo 550SX, MiniProtos 4S, Gaui NX4, Ricco, miniHquad
Futaba, Spirit, iCharger


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek??
PříspěvekNapsal: čtv 15.08.2013 23:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2010
Příspěvky: 1177
Bydliště: Praha
Obrázky: 0
Koldan píše:
...že ti z vás, kteří si prošli celou cestu a dnes lítají suprčupr stroje řeknou, že ty levné hračky měli vynechat.


Záleží od požiadavok tázateľa. Keď niekto jasne definuje požiadavky ako ty, je hlúposť mu radiť t-rex 550. Keď však niekto tvrdí, že sa najprv naučí na lacnom 4-kanále a potom prejde na šesť kanál, je to nezmysel. Určite to ide rýchlejšie, lacnejšie a bez zbytočných starostí, čoho sú dôkazom mnohí dnešní piloti, ktorí predtým s RC nemali žiadne skúsenosti.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek??
PříspěvekNapsal: čtv 15.08.2013 23:27 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
to Koldan: a ked ti nikto neodpovie, tak si budes mysliet co? :D
Ak ti staci stvorkanal na tvoje lietanie, tak si ho kup a lietaj. Je to tvoja vec a myslim, ze nikto sa ti nebude posmievat, ze ti staci.
Kamarat ma nejaky vacsi stvorkanal na von ( mozno je to ta 45-ka), na moj vkus to lieta prilis "strojovo" ( pekne kolecko s tym neurobis) a hlavne sa to neda otocit dole hlavou.
Skus polozit otazku: je Skodovka ( Kia, BMW ...) dobre auto? a dostanes rovnake odpovede, ako na tvoju otazku. Niektorym to staci, niektori maju ine poziadavky na auto.
Pretoze chcem, aby sa helina dala otocit dole hlavou a aby sa s nou dalo lietat aj pri nejakom vetre, tak mam sestkanal.
Ak ti staci stvorkanal - prajem pekne lietanie.
P.S. Ono ked svihnes o zem ten troj ci stvorkanal ( kamarat mal takeho pekneho velkeho dvojrotoroveho DobleHorsa) tak oprava vychadza porovnatelne so sestkanalom 8)

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Naposledy upravil ddano007 dne pát 16.08.2013 7:52, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek??
PříspěvekNapsal: pát 16.08.2013 0:24 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.3.2011
Příspěvky: 16
Bydliště: Cesky Tesin
Pridam svuj postreh...
Je to uz nejakou tu chvili co jsem lital (k plne spokojenosti) s V911 (4 kanal) i venku za mirneho vetru jsem s tim byl schopny litat a uzivat si toho letu (clovek musel mit trosku cvik a pak to byl svizny a poslusny vrtulnik) pak jsem si poridil V922 (6 kanal) ze zacatku jsem byl nestastny (nemel jsem nic nalitano na simulatoru takze ovladani bylo pokus omyl) ale po dvou dnech uz jsem to dostaval do prstu... a ted uz se s nim trosku proletim ale porad si nejsem jisty v kramflecich... porad je to na me moc rychle (kazda chyba je hned oplacena mrsknutim o zem) ale to pricitam te chybe ze jsem nezacal na simulatoru... sranda je ze po cca 2 mesicich? Se ke me dostala zpet V911 kterou ted lita bratranec... tak jsem si ji na chvili pujcil a skoro jsem ji nedokazal ovladat... Z 6 kanalu jsem byl zvykly hooooodne packovat aby vrtulnik stal na miste... a u toho 4 kanalu jsem mel tendence predvidat co se bude dit a hned uz dopackovavat dopredu... coz je blbost protoze ten vrtulnik stoji jak pribity... ale zvyk je zvyk... navic mi prisel ten vrtulnik skutecne lenivy a hodne strojovy (konecne chapu co to znamena)...

To je podle me duvod proc ti 99% lidi co uz ma 6 kanal rekne at se nezdrzujes s 4 kanalem... nebo at si poridis neco silene draheho atp. Je to tim ze oni uz se nedovedou vratit na "horsi uroven"...

Prechody z / do
3 kanal - zabava do obyvaku....nadseni ... ovladani jednoduche
4 kanal - paaani ted se citim jako pilot! Ono to umi i uhybat do boku...WOW
6 kanal - TO SE NEDA OVLADAT!!! Beztak je to rozbite protoze to ani nedrzi ve vzduchu...

A ted pozpatku
6 kanal - Hlavne klid...udrzovat ho ve vzduchu...zadny zmatek
4 kanal - Jezisi vzdyt to skoro neleti dopredu...aha tu nemusim porad dorovnavat? TO jako muzu pustit packy? Jsem z toho nervozni...
3 kanal - Ja snad zlomim packu! Ona nejde DOPRAVA DOLEVA???

_________________
Vulture 848b (modry) :)
V911 + (mam jeden na prodej bez vysilacky)
V922


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek??
PříspěvekNapsal: pát 16.08.2013 7:46 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.8.2012
Příspěvky: 793
Bydliště: Praha 4/12
Koldan: jestli máš kolibříka, tak s ním lítej, hlavně venku, na doma se vykašli. Klidně i ve slabším větru. Není to špatný vrtulník.

Až ti začne vadit že venku fouká víc než kolibřík zvládne (jinak řečeno, budeš mít chuť a čas lítat, ale počasí na houby) a budeš mít pocit že už se orientuješ v tom kam heli letí a v jaké je vůči tobě poloze, až ho párkrát úspěšně opravíš, tak přejdi na větší heli a hlavně s řízením kolektivu. Prostě trošku vyšší level složitosti.

Všechno jsou hračky, jenom holt pro odrostlejší děti :D a hračkou může být klidně i Lamborghini Diablo :D


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 480 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 32  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz