Switch to full style
Začínáte nebo chcete začít s vrtulníkem.
Odeslat odpověď

úte 20.02.2007 8:59

Chci začít s heli. Byl mi doporučen Minititan. Než na něj došetřím chci začít trénovat aspoň na simulátoru. Nevím ale, jak nastavit ovládání vrtulníku na vysílači (myslím rozložení funkcí na vysílači a smysl výchylek)

úte 20.02.2007 10:42

Vita_1 píše:Chci začít s heli. Byl mi doporučen Minititan. Než na něj došetřím chci začít trénovat aspoň na simulátoru. Nevím ale, jak nastavit ovládání vrtulníku na vysílači (myslím rozložení funkcí na vysílači a smysl výchylek)


Tak jak jsi zvyklý z letadel.

Něco o nastavení simulátoru je k vidění tu: http://www.helimania.cz/Default.aspx?tabid=113

úte 20.02.2007 15:36

No jenomže na letadlech ovládám plyn,kdežto na heli mám plyn buď konstantní, nebo podle křivky a ovládám kolektiv. Ten by měl mít asi neutralizaci na střed a být místo výškovky?

úte 20.02.2007 16:59

Vita_1 píše:No jenomže na letadlech ovládám plyn,kdežto na heli mám plyn buď konstantní, nebo podle křivky a ovládám kolektiv. Ten by měl mít asi neutralizaci na střed a být místo výškovky?


Ne. Je to takto:

Klopení = výškovka = neutralizace
Klonění = křidélka = neutralizace
Směrovka = vrtulka = neutralizace
Plyn = kolektiv = bez neutralizace, nejlépe i bez řehtačky s plynulým chodem.

O rozložení funkcí se dozvíš pár tipů tu:
http://www.mojehobby.cz/diskuze/strom2. ... tec=700817

úte 20.02.2007 17:41

No to je přesně to, co jsem potřeboval vědět. Jenom ten kolektiv bez neutralizace se mi nezdá. Když chci letět na zádech musím přece listy otočit obráceně. (Teda ne že bych to chtěl zkoušet, ale proč si zvykat dvakrát na různé ovládání.)

úte 20.02.2007 20:16

Nula kolektivu je v neutrálu. Na tom přece není nic divného. A protože helina sama neletí ani nedrží výšku, musí být kolektiv bez neutralizace, aby jsi ho mohl šoupnout tam, kde je zrovna zapotřebí aniž by jsi se pral s kniplem.

stř 21.02.2007 14:11

Jo, už jsem na to taky přišel. Dneska jsem byl toho minititana omrknout. Je špica. Musím ještě došetřit nějakou korunku a letím ho koupit. Zatím zasedám k simulátoru a trénuju a trénuju.
Odeslat odpověď