Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 09.05.2014 11:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 10.2.2014
Příspěvky: 327
Bydliště: Černošice/Praha
petertn píše:
pokial pouzivas rovnaky pocet clankov tak neskodi.


No nevim... Ciste teoreticy, pri paralelnim spojeni 2 clanku, ktere nejsou vybite na stejne napeti, zacne se clanek s nizsim napetim nabijet z clanku, ktery ma vyssi napeti. Clanky maji dost nizky vnitrni odpor, tak bych se obaval, aby nebylo prekrocene max. povolene nabijeci napeti... V praxi to nekdy vadit asi nemusi, zaviset to bude od vice vlyvu...

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 09.05.2014 12:27 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 1151
Bydliště: Hlučín, CZ
TomasN píše:
Clanky maji dost nizky vnitrni odpor, tak bych se obaval, aby nebylo prekrocene max. povolene nabijeci napeti

Napětí určitě překročené nebude (paralelním spojením dvou napětí nedostaneš napětí vyšší), ale proud nejspíš ano.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 09.05.2014 12:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 10.2.2014
Příspěvky: 327
Bydliště: Černošice/Praha
No jo, jsem se prepsal :oops: Samozrejme max. nabijeci proud. Ono bude zalezet od rozdilu napeti tech dvou clanku, nakolik bude clanek s vyssim napetim tvrdy...

bezpecnejsi je nabijet 2 baterii v serii, napr. dva trojclanky jako jeden sesticlanek. Problem ale je, ze kdyz budou vybite na ruzne napeti, tak to sice baterii neposkodi, ale balancovani bude trvat dlohou, protoze pres servisni konektor tece jen maly proud. Co jsem tak koukal na par nabijecek, tak max. bylo 350mA, takze se to skoro neoplati... Mozna zacit nabijet v serii, jakmile klesne nabijeci proud, tak to rozpojit a nabijeni dokoncit jednotilive...

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 09.05.2014 12:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.9.2009
Příspěvky: 1046
Bydliště: Trenčín
Zalezi ako nabijas ... a co pouzivas
Tu uz treba pouzivat hlavu ...
Tie vyrovnavajuce prudy nie su az taky masaker ...

_________________
http://www.elektromodely.sk/?page_id=622


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 09.05.2014 12:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 10.2.2014
Příspěvky: 327
Bydliště: Černošice/Praha
petertn píše:
Zalezi ako nabijas ... a co pouzivas
Tu uz treba pouzivat hlavu ...
Tie vyrovnavajuce prudy nie su az taky masaker ...


Dajme tomu, ze jeden clanek bude mit 3.6V, druhy 3.8V, vnitrni odpor 6mOhm (to jesem mel pri relativne nove baterii, kvalitnejsi budou mit jeste mensi). vychazi mi proud 0.2/0.006 = 33A, co je napr. u kapacity 3300mAh, nabijeci proud 10C a to je uz hodne. Realne to bude mene, protoze baterie asi tak tvrda nebude, ale nez bych si takhle nicil drahou baterii, tak bych si to minimalne poradne promyslel a zmeril... Nelze pausalne rict, ze paralelni nabijeni je v pohode.

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 09.05.2014 14:06 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.9.2009
Příspěvky: 1046
Bydliště: Trenčín
Prierez balancnych konektorov to nedovoli. Napatie vybijanej aku velmi rychlo poklesne.
Ale je odporucam na paralelne nabijanie pouzivat http://www.revolectrix.com/MPA_XH.htm
Pouzivam uz 2 rok ... ale treba aj pouzivat hlavu :-) je tu na rcmanii toho o tom popisane vela. Treba len pohladat. Preberali sme to tu.

_________________
http://www.elektromodely.sk/?page_id=622


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 09.05.2014 14:11 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Paralelne nabijim tri roky na PL8. Jedina podminka je tam stejny pocet clanku. Nezalezi na vybiti a i kapacity jednotlivych baterek mohou byt rozdilne. Bezne nabijim treba baterky, kde jedna je nabita na sklad a jedna vybita. Nezda se mi, ze by jim to melo nejak vadit. Balancni konektory pripojuji jako prvni, tak je mozne, ze se pres ty slabe dratky toho zase tolik "neprelije".

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 15.05.2014 19:21 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 6.5.2014
Příspěvky: 5
Zdravím lidi,nevím zda tohoto tématu patří tento příspěvek.Mám vrtulník Walkera 120D01 a chtěl bych řešit jiné konektory pro baterii a nabíječku, ty původní nestojí za nic.Můžete mi prosím poradit?Díky


Přílohy:
P5152689.JPG
P5152689.JPG
[ 160.44 KiB | Zobrazeno 3316 krát ]

P5152690.JPG
P5152690.JPG
[ 131.47 KiB | Zobrazeno 3316 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 04.06.2016 16:10 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7413
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
2016 Napětí Charge/Discharge a souvislost s napětím naprázdno.
12.04.2012 20:21 sem dal Beep tabulku: Unaprázdo(%nabití) Li-Pol/Li-Ion 4.20/3.7 V accu.
1) mám vybitý accu a chci nabíjet I = 0.5 až 2 Cn (A). Znám jen nominální Cn (neznám aktuální) Ca
2) mám nabitý accu 4.20 V (plus úsek CV) a accu chci vybíjet I = 2 až 5 Cn (A)
Accu pro skladování má mít 50 % Cx = Unaprázdno 3.85 V. (50 % Ca nebo Cn?)
Nechci rozpojovat accu od nabíječky a čekat na ustálení Unaprázdno.
Existuje vztah umožňující odvodit Unaprázdno od Udischarge(I A) a Ucharge(I A)?
Tedy napětí naprázdno od napětí na nabíjeném/zatíženém accu?
- Změřím Caktuální. (Při nabíjení cca 25 °C se accu prakticky neohřívá. Neplatí pro vybíjení větším I.)
__Pokud napětí (Uaccu_pod_proudem) stanovím pokusem v čase kdy Caktuální bude 50 %
__jak moc budou hodnotu napětí ovlivňovat různé faktory=např. teplota,dobrý/špatný stav accu, ... ?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz