Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 19.05.2012 20:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2008
Příspěvky: 1534
Asi je,vyčetl jsem tohle:

Výrobce: Walkera
počet kanálů: 4
hlavní motor: 1x370SH
zadní rotor : 1x1220FE33
serva: 2x
akumulátor: 7,4 V, Li-Poly, 800 mAh
průměr hlavního rotoru: 485 mm
průměr zadního rotoru : 146 mm
délka modelu: 480 mm
frekvence: 2,4 GHz
doba letu: 10 minut
doba plného dobití: 2 hodiny
dosah ovladače: 500 metrů
vhodný pro pokročilejší piloty
vysoká stabilita díky duralovému osazení rotorové hlavy
vysoká odolnost - duralový rám, ocas a hlavové složení hlavních rotorů
integrovaný gyroskop - vysoká směrová stabilita určen ven, nebo do větších prostorů pro zkušené piloty
2,4 GHz ovládání - vysoká rychlost a přesnost přenosu
Hrůza :evil:


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 19.05.2012 20:41 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.5.2012
Příspěvky: 7
raging, coro - Jak jsem ho měl vyndaný, je to skutečně 370. To je to skutečně taková plečka? Mám s tím nalétáno ani ne 10 hodin, možná ani 5, odhadem tak 20 baterek. A je nějaká případná náhrada, nebo tam pasuje jen tenhle?:(

Případně dá se tahle doměnka nějak ověřit?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 19.05.2012 20:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
Ta potvora je skoro Esky HB V1, jen trochu "okovaná".
Řekl bych, že některý díly budou pasovat.

Náhrada motoru stříďákem je tu někde popsaná:
viewtopic.php?f=102&t=43200&p=722543&hilit=honey+bee+v2#p722543

.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 19.05.2012 21:08 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.5.2012
Příspěvky: 7
Tak kdyby někdo hledal přestavbu: http://www.fleurey.com/weblogs/franck/i ... -brushless .

Koukal jsem, že ten 370SD se dá sehnat za 90,-, ovšem to asi ani nemá cenu do toho investovat, že?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 19.05.2012 21:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2008
Příspěvky: 1534
Těch zhruba 10 letových hodin,to bývá max.životnost těchto komutátorových motorků.Pokud už bych tento strojek vlastnil,v žádném případě bych nevyhazoval peníze za střídavý upgrade.Nestojí to za to.Opět bych použil 370 plechovku a s ním ho dolítal.Stejně bude třeba brzo vyměnit i zadní motorek.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 19.05.2012 22:00 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.5.2012
Příspěvky: 7
Škoda jen, že tohle nepíšou v manuálu/při prodeji. Je mi jasné, že jsem nekoupil žádnou hitparádu, ale čekal jsem tedy trochu více, než že motor je max na 10h.:/ Původně jsem chtěl koupit MJX F45 a koukám, že má taky 370, takže bych si asi moc nepomohl :)

A vlastně mě tak napadá, jak se prodejci chovají, když bych jim to dal zpět na záruku? Přecijen mám ho ani ne 2 měsíce..


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 19.05.2012 22:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2011
Příspěvky: 2574
Bydliště: Jižní morava (Drnholec,S.T.Břeclav) ČR
Obrázky: 6
No jestli si stím nehavaroval tak možná by to šlo reklamovat ale ruku na srdce, ono to odejde zase a i něco jiného, hold to je úděl levné hračky

_________________
Minulost: T9X,Graupner MZ 24 Hoot, Futaba T10J
Součastnost : Návrat k Graupner MZ 24 Hoot


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 19.05.2012 22:21 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.5.2012
Příspěvky: 7
MarthiR - Jak jsem psal výše, je to vlastně můj první vrtulník, takže nějaký ten drobný šrám má. Mě jen nenapadlo, že motory budou taková spotřebka. Na druhou stranu za 90,- je to méně, než listy :)

A když už jste mě tak potěšili s motory, na co se mám připravit dále? Jediné "cenější" už je jen receiver, serva a cykliky, odejde něco z toho (nemyslím když s tím plácnu o zem)?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 20.05.2012 6:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
raging píše:
Těch zhruba 10 letových hodin,to bývá max.životnost těchto komutátorových motorků.

Origo 370 v E HB V2 vydržela cca 15 hodin, pak se vymlelo kluzný ložisko na straně pastorku.
Po montáži novýho motoru stejnýho typu je navrčeno nejméně 50 hodin a dosud drží.
Asi hodně záleží, jak se kterej povede.

Zadní motor se vysypal zhruba po 10 hodinách, náhrada od Xtreme následujících min. 50 hod bez potíží.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 20.05.2012 6:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
baboon píše:
Škoda jen, že tohle nepíšou v manuálu/při prodeji. Je mi jasné, že jsem nekoupil žádnou hitparádu, ale čekal jsem tedy trochu více, než že motor je max na 10h.:/ Původně jsem chtěl koupit MJX F45 a koukám, že má taky 370, takže bych si asi moc nepomohl :)

A vlastně mě tak napadá, jak se prodejci chovají, když bych jim to dal zpět na záruku? Přecijen mám ho ani ne 2 měsíce..
Spočti si náklady na reklamaci a dojdeš k tomu, že je lepší dát jinej motor a pokračovat v zábavě.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 20.05.2012 6:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
baboon píše:
......na co se mám připravit dále? Jediné "cenější" už je jen receiver, serva a cykliky, odejde něco z toho (nemyslím když s tím plácnu o zem)?

Pokud odejde servo, je lepší koupit dvě přes ebay po cca 70,- Kč než origo walkeráckej předraženej šunt.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 20.05.2012 7:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2008
Příspěvky: 1534
U Walker je třeba počítat s tím,že může odejít cokoliv i bez havárie 8O

SS motorek je opravdu spotřebák,tudíž reklamovat ho nemá význam.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 20.05.2012 9:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Reklamácia je o vade materiálu alebo výroby, nevzťahuje sa na opotrebovanie používaním. Takže to je o dobrej vôli - možno by niektorý predajca ten motor vymenil, ale treba to brať ako darček v záujme robenia si dobrého mena, a nie povinnosť.

Ak by človeku "tá vec" vyhovovala, nemusí byť zlý nápad ani kúpiť do toho strieďáky s reglami (ak sa to dá pripojiť), a keď odíde niečo ďalšie alebo aj celý zbytok, preložiť to do nového kusu..
Len teda ja netušim či by tam strieďák nespôsobil nejaké opotrebovanie a problémy navyše, viac výkonu aj vyšší moment motora a plus možno nejaké vibrácie (nemyslím nevyvážením ale niektoré strieďáky dosť preskakujú po póloch), či by to zvládal prevod a ložiská.. a baterky..


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 25.11.2017 11:54 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 8.10.2017
Příspěvky: 23
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Ahoj, prosím o radu.

Vrtulník nejde zvednout ze země. Rotor se roztočí ale ne natolik aby to zvedlo vrtulník, i pri plné baterii nabíjene kvalitní nabíječkou a novým hlavním motorkem.

Čím to může prosím být? Ložisko??


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 25.11.2017 15:03 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.10.2012
Příspěvky: 603
Bydliště: Praha 6 ČR
Co znamená kvalitní nabíječka třeba jako tato: http://www.rc-modelar.cz/Nabijece/148-t ... tml,jestli jsi létal až do vybití baterky a nenechal jsi v ní alespon 3,7V na článek, tak je asi po baterce,můžeš si tou tvojí nab.změřit vnitřní odpor,tím že bude mít velký vnitřní odpor,neznamená ,že je dobrá i když je nabitá na 4,2V. Další závada může být že se protáčí pastorek na motoru, nebo chodí serva cykliky po celé dráze tak aby šly do plusu alesponˇ10 stupnˇů měrěno měrkou uhlů náběhu listů, je toho víc co zkontrolovat.

_________________
MCPX-BL, blade 130x,trex 500, trex 550 dominator, dx7


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz