Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 126 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: MODE 1 nebo MODE 2?
PříspěvekNapsal: pát 13.06.2008 9:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.3.2008
Příspěvky: 267
Zdravim, prosim o radu chci si koupit WALKERA 4 kanaloveho a nevim zda vzit verzi MODE1 nebo MODE2. Jaky je prosim mezi tim rozdil, respektive co je lepsi na ovladani? S vrtulniky nemam zdanou zkusenost.

Mode 1 - prava plynova packa
Mode 2 - leva plynova packa


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: MODE 1 nebo MODE 2?
PříspěvekNapsal: pát 13.06.2008 9:34 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.12.2006
Příspěvky: 2695
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 7
sejvi píše:
Zdravim, prosim o radu chci si koupit WALKERA 4 kanaloveho a nevim zda vzit verzi MODE1 nebo MODE2. Jaky je prosim mezi tim rozdil, respektive co je lepsi na ovladani? S vrtulniky nemam zdanou zkusenost.

Mode 1 - prava plynova packa
Mode 2 - leva plynova packa


Na tohle nedostanes nikdy jednoznacnou odpoved. Je mi uplne jasny, ze tu zacne mini flame :-)

Je to naprosto a vylucne o preferencich jednotlivce. Prakticky je to sice tak, ze vetsina Evropy lita na Mode 1, USA na Mode 2. Mode 2 je take vhodnejsi pro akrobacii. Ale nikdo nerika, ze nemuzes litat na Mode 2, pokud ti od zacatku "sedne".

Ja litam na Mode 2 uz od 2rotoru a prijde mi to naprosto automaticky, Mode 1 jsem si zkusil jednou a vubec mi to neslo, bylo mi to i proti srsti.

Doporucuju ti vyzkouset si oboje, pujcit od nekoho vysilajdu se simulatorem a okamzite uvidis, co ti sedne a co ne. Vyber Modu je nekdy dost dulezity z hlediska vysilajdy - nektere se nedaji predelat na opacny Mod, bacha na to.

Jen pro zajimavost, jsou jeste Mode 3 a Mode 4 ;-)

Neco malo najdes tady:
http://www.kolmanl.info/index.php?show=RC_KNIPLY


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 13.06.2008 9:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2008
Příspěvky: 268
Bydliště: Praha 4
Já když jsem kupoval vrtulník tak jsem chtěl Mode 2 ale neměli ho. Koupil jsem MOde 1 s tim, že to je prej standartní a v pohodě jsem si na to zvyknul...

_________________
Radši lítám než šroubkuju...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 13.06.2008 9:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2007
Příspěvky: 1816
Jde o to, zda uz nejaky mod letas a vyhovuje ti, tak je nesmysl se preucovat. Je pravda, ze pro nektere akro prvky je vhodnejsi tenhle mod a pro dalsi zase jiny mod. Zalezi na tobe, ja letam Mod 1 a vyhovuje mi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MODE 1 nebo MODE 2?
PříspěvekNapsal: pát 13.06.2008 9:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
sejvi píše:
Zdravim, prosim o radu chci si koupit WALKERA 4 kanaloveho a nevim zda vzit verzi MODE1 nebo MODE2. Jaky je prosim mezi tim rozdil, respektive co je lepsi na ovladani? S vrtulniky nemam zdanou zkusenost.

Mode 1 - prava plynova packa
Mode 2 - leva plynova packa


Jednička je u nás rozšířenější, takže se líp dají sehnat třeba bazarový vysílače a i v obchodech bývají na skladě častěji.

Pokud do teď nemáš žádný letadlo tak je to jedno, na co zvykneš to ti bude připadat ok.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 13.06.2008 10:02 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Pokud je na nule, měl by se podívat po tom, co se lítá v okolí. Když zvolí opačný mode, jen těžko bude hledat někoho, kdo by mu pomohl při seřízení a záletu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 13.06.2008 13:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.4.2008
Příspěvky: 828
Bydliště: Červený Kostelec
Já lítám MODE 1 a naprosto mi vyhovuje.... Musíš se sám rozhodnout,jestli někdo u tebe lítá a umí to tak si i vyber Mod podle něj.. ...

_________________
Chopso 7EW , MSH PROTOS 500 , Torsion SOLID Blades
Futaba 8FG


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 13.06.2008 14:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.1.2008
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha 9 - Prosek
Jak rika zdzd a ËWRYBADY - vyber si ten mod, ktery je okolo tebe pouzivan (neni nic horsiho nez v nejakym problemu plavat sam jen proto ze jsi v okoli jediny, kdo to s tim modem udrzi ve vzduchu).

Resil jsem podobnou otazku. Zacal jsem s modem2 (prze tak byla vysilacka v setu nastavena), ale po tydnu, kdy jsem stale narazel pouze na uzivatele modu1, jsem presel na mod1. Ze zacatku to teda bolelo (clovek by nerekl ze i pouhy tyden staci na hruby navyk), ale nemyslim si ze az tolik.

Jakmile se ti totiz ovladani dostane "do krve", prestanes to resit - ruce se budou na pakach hejbat samy spravnym smerem. V te dobe uz ale na zmenu modu bude docela pozde.

_________________
[i]MiniTitan[/i]
[i]Futaba T7C[/i]
[url=xmpp://kmarty@jabber.bluetone.cz][img]http://jabber.bluetone.cz/status/kmarty-phpbb.gif[/img][/url]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 13.06.2008 14:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.5.2008
Příspěvky: 394
Bydliště: Ostrava Poruba
jde jen a jen o zvyk...ja chtěl ze začatku taky mode 2 ...přišel mi logičtější, ale na skaldě ho nemělí v danem modu...vzal jsem tedy mode1 a přijde mi to normalni, i když jsem začatečník...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 13.06.2008 15:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2008
Příspěvky: 1769
Bydliště: Cheb
Já jsem levák, levou házím letadlo, pravou okamžitě upravuju výškovku. Ač to nebyl záměr, MODE 2 mi v tomto případě vyhovuje lépe...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 13.06.2008 16:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.1.2008
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha 9 - Prosek
sharkcom píše:
Já jsem levák, levou házím letadlo, pravou okamžitě upravuju výškovku. Ač to nebyl záměr, MODE 2 mi v tomto případě vyhovuje lépe...
No vidis to, tohle mne nenapadlo. To jsem zvedavej co budu delat pokud se nekdy vrhnu na letadla. Pravou rukou totiz nehodim poradne ani sutr :-).

_________________
[i]MiniTitan[/i]
[i]Futaba T7C[/i]
[url=xmpp://kmarty@jabber.bluetone.cz][img]http://jabber.bluetone.cz/status/kmarty-phpbb.gif[/img][/url]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 13.06.2008 18:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.11.2006
Příspěvky: 2105
Bydliště: Ďáblice
Obrázky: 8
To je jednoduchý budeš házet levou a pravou přehmátneš na levý knipl. :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 13.06.2008 18:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.5.2008
Příspěvky: 394
Bydliště: Ostrava Poruba
taky řešení...ja naštěstí lítam helikoptéry, takže házet nemusím :lol:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 14.06.2008 19:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.6.2008
Příspěvky: 208
Bydliště: Trutnov
ËWRYBADY píše:
Já lítám MODE 1 a naprosto mi vyhovuje.... Musíš se sám rozhodnout,jestli někdo u tebe lítá a umí to tak si i vyber Mod podle něj.. ...


Já měl trochu jinou situaci, 20 let lítám letadla a nyní se mi zalíbily vrtulníky. Dříve prakticky jiný mód než MODE 1 nebyl a tak samo lítám i vrtuníky na módu 1. Ta zkušenost - lítat tak, jak lítají ostatní jsem si zažil na vlastní kůži. Jediný člověk, který znal v mém okolí vrtulníky lítá na módu 2. Sice mi pomohl s nastavením, vyvážením, praktickými radami, ale zalétat jsem si to musel sám. Taky to dopadlo, ale to bylo nervů :) .

Zkoušel jsem se svými zažitými pohyby z módu 1 řídit mód 2 - nejde to.

Lipánek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 14.06.2008 23:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2008
Příspěvky: 963
Bydliště: Praha
Ja sme odrostlej na joystiku(takze mode2), puvodne sem mel Mode1(bylo mi doporuce), ale nakonec sem si vysilacku predelal na mode2 a to mi vyhovuje daleko lepe.
Mode1/2 je uplne fuk, chce si zkusit oboji co ti sedi lepe a nebo se nutit do jednoho a v zacatku si asi zvyknes na oboji(lidi z auticek maj mozna blyze k mode1, a joystikari asi k mode2).


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 126 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz