Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: uplný začiatočník
PříspěvekNapsal: čtv 26.12.2013 18:19 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.12.2013
Příspěvky: 49
Ahojte.Aj já som uplný začiatočník.prosím o pomoc a radu na vrtulník T-10T-SIERES. i heli.dozajta ho mám odložený.
ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: uplný začiatočník
PříspěvekNapsal: čtv 26.12.2013 19:15 
Mazák
Mazák

Registrován: 31.1.2012
Příspěvky: 571
Obrázky: 0
a čo tak poskytnúť viac info, typu:

- výrobca heli (aby sa dala ľahko aspoň vyhľadať na nete, čo je to zač)
- či ide o single-blade (jednorotor) alebo koaxial (dvojrotor)
- či ide o 3ch alebo 4ch
- či je to 2.4 Ghz alebo nejaky 27/40Mhz alebo IrDa
- aký problém s ním máš

Aby sme ti vedeli poradiť.

_________________
Moje modely (tie ktoré som už zalietal) najdete na rcalbum.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: uplný začiatočník
PříspěvekNapsal: čtv 26.12.2013 19:46 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.12.2013
Příspěvky: 49
no práve.nemám s tým žiaden problém.ako hovorím chytlo ma to a drží ma to už dlho. dnes som bol v Tescu a tento typ som tam videl v krabici.odpísal som si s krabice jeho názov.boli tam posledné dva.pani mi ho slúbila odložiť do zajtra.tak neviem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: uplný začiatočník
PříspěvekNapsal: čtv 26.12.2013 19:52 
Mazák
Mazák

Registrován: 31.1.2012
Příspěvky: 571
Obrázky: 0
pojde o klasicky vrtulník- hračku. Ak je to MJX (ta skratka by tomu napovedala), tak bude dosť odolný. Môže ísť o 3ch alebo 4ch. Určite asi pôjde o koaxial. Ak je to ozaj dvojrotor, tak na lety vonku moc nemysli, možno za uplne bezvetria, ale aj to skor asi nie. Na lietanie v izbe, ak to nieje veľké, tak to je v pohode. Keby si dal nejak viac info, či je to MJX alebo iný výrobca, aby sme si vedeli pozrieť parametre a elektroniku, vedeli by sme ti dať viac info.

_________________
Moje modely (tie ktoré som už zalietal) najdete na rcalbum.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: uplný začiatočník
PříspěvekNapsal: čtv 26.12.2013 20:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
http://www.rcmodelymp.cz/www-rcmodelymp ... ik-MJX-T10

3-k koax, do místnosti nevhodnej kvůli velikosti.

Dle mýho nebrat, spíš nějakej 4-k dovnitř nebo F-45 na ven.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: uplný začiatočník
PříspěvekNapsal: čtv 26.12.2013 20:21 
Mazák
Mazák

Registrován: 31.1.2012
Příspěvky: 571
Obrázky: 0
súhlasím s corona.

Na izbu veľký, na von nevhodný keďže je to koaxial. Vonku by ti len cúval, nebol by schopný lietať. A ak tak, tak len niekde na dvore, medzi budovami.

Súhlasím, na von MJX F645, helina vhodná na von, úplne vhodná aj pre začiatočníka, v pohode ju ovládne a odlieta.

Do izby si pozri niečo typu colibri v4 (koaxial) alebo colibri v4.5 (jednorotor). Na začiatok by som skôr volil V4-ku.

Myslím že tú v4 zoženieš v podobnej cene ako ten MJX.

Ale ak máš priestory typu skladu, že môžeš chodiť lietať do skladovej haly veľkej, tak aj s tým MJX-om čo si sem písal, polietaš. Ide len o to, aké priestory máš k dispozícii.

_________________
Moje modely (tie ktoré som už zalietal) najdete na rcalbum.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: uplný začiatočník
PříspěvekNapsal: čtv 26.12.2013 20:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.10.2012
Příspěvky: 603
Bydliště: Praha 6 ČR
ferkovelký píše:
no práve.nemám s tým žiaden problém.ako hovorím chytlo ma to a drží ma to už dlho. dnes som bol v Tescu a tento typ som tam videl v krabici.odpísal som si s krabice jeho názov.boli tam posledné dva.pani mi ho slúbila odložiť do zajtra.tak neviem.

Když tě to chytlo začni s podobnym, mjx 45, tamto jsou vyhozeny prachy a ještě kde seženeš N.D. v tescu? projdi si tento veb a čti. a věz že to není tak jednoduché jak si myslíš chce to hooooodně trpělivosti, najdi si nejbližší model obchod a ptej se a jestli ti jde o peníze tak věz že já jsem v tom už asi za - hodně. jo a v bytě s tím mjx45 nelítej lepší sekačku na kytky, nenajdeš, vono i s těmi malymi uděláš nízkej zástřih

_________________
MCPX-BL, blade 130x,trex 500, trex 550 dominator, dx7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: uplný začiatočník
PříspěvekNapsal: čtv 26.12.2013 21:46 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.12.2013
Příspěvky: 49
ano.corona je to on.jasné čítam,som na nete stále.ale je ich tu strašne veľa,a človek nevie kde načrieť.chcel by som ho aj dnu aj von na chatu.pozeral som na tu F 645.páči sa mi aj tie parametre.a super je aj F-45.na HEURÉKE je za 87€.ten v tom Tescu je v akcii za 49€.pred vianociami stál 75€.a kto je vlastne výrobca HELI.varujete ma pred čínu,je mi to jasné,ale ako zistím čínu na nete.poraďte mi dobrý a spoľahlivý internet obchod.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: uplný začiatočník
PříspěvekNapsal: čtv 26.12.2013 21:52 
Mazák
Mazák

Registrován: 31.1.2012
Příspěvky: 571
Obrázky: 0
F645 a F45 je ten istý názov, len sa udáva v dvoch názvoch. Výrobca F645/F45 a aj toho tvojho z tesca je firma MJX. Je to dobrá firma, vyrába odolné helikoptéry, znesú dosť veľa. Sám mám doma 2x F645 (jednu ja, jednu oco).

Ak chceš aj do izby aj von, pozri si ten colibri v4.5 od pelikanu, je to jednorotor pouzitelny aj tam aj tam. Ale zas budeš mať ťažšie začiatky. Alebo niečo podobné tejto heli. A vonku budú tieto heliny lietať len za bezvetria. Ak by si chcel normálnu na von, musíš skôr pozerať po 6ch, čo je už iná cena a na začiatok ešte ťažšie.

Koaxial ti vonku lietať nebude žiadny, aj keby bol 1 m veľký. Mal som Double horse 9097, čo je už dosť velká heli, ale vonku len cúvala.

Premysli si akú sumu si ochotný investovať, aké máš podmiekny (kde by si lietaval), čo si od heli predstavuješ a či plánuješ sa tomu venovať aj ďalej a zdokonalovať.

_________________
Moje modely (tie ktoré som už zalietal) najdete na rcalbum.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: uplný začiatočník
PříspěvekNapsal: čtv 26.12.2013 22:03 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.10.2012
Příspěvky: 603
Bydliště: Praha 6 ČR
ferkovelký píše:
ano.corona je to on.jasné čítam,som na nete stále.ale je ich tu strašne veľa,a človek nevie kde načrieť.chcel by som ho aj dnu aj von na chatu.pozeral som na tu F 645.páči sa mi aj tie parametre.a super je aj F-45.na HEURÉKE je za 87€.ten v tom Tescu je v akcii za 49€.pred vianociami stál 75€.a kto je vlastne výrobca HELI.varujete ma pred čínu,je mi to jasné,ale ako zistím čínu na nete.poraďte mi dobrý a spoľahlivý internet obchod.

No právě v tescu bych tipoval čínu čínovatou i když i aling dělají v číně a obchod, třeba rc king určitě je i u vás pobočka nebo astra model. když budeš hledat tak najdeš i jiné obchody u vás a zapomenˇ na ten koaxiál špatny začátek poznáš to za nějakou dobu když vydržíš a čínˇani už jdou budou jim povolovat víc dětí a jsou už i na měsíci

_________________
MCPX-BL, blade 130x,trex 500, trex 550 dominator, dx7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: uplný začiatočník
PříspěvekNapsal: čtv 26.12.2013 22:30 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.12.2013
Příspěvky: 49
Vidím,že ste tu správny a ochotný chlapi.bál som že tu budem ako začiatočník nie dobre prijatý.som rád že sa aj do budúcna môžem obrátiť na toto forum a na ľudí ktorý sú ochotný pomôcť. našiel som si na nete blízko môjho bydliska mod.obchod SKYmodel Žilina.na čo si mám dávať pozor pri kúpe.lebo predavač hneď zistí že som laik.na čo sa mám pýtať.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: uplný začiatočník
PříspěvekNapsal: čtv 26.12.2013 22:42 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.10.2012
Příspěvky: 603
Bydliště: Praha 6 ČR
ferkovelký píše:
Vidím,že ste tu správny a ochotný chlapi.bál som že tu budem ako začiatočník nie dobre prijatý.som rád že sa aj do budúcna môžem obrátiť na toto forum a na ľudí ktorý sú ochotný pomôcť. našiel som si na nete blízko môjho bydliska mod.obchod SKYmodel Žilina.na čo si mám dávať pozor pri kúpe.lebo predavač hneď zistí že som laik.na čo sa mám pýtať.

Někdy poradí i prodavač, nebo zkus vyhledat kde je nejbližší modelářské letiště a optat se zkušenějších

_________________
MCPX-BL, blade 130x,trex 500, trex 550 dominator, dx7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: uplný začiatočník
PříspěvekNapsal: čtv 26.12.2013 22:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 31.1.2012
Příspěvky: 571
Obrázky: 0
AK je predavač správny chlapík, poradí ti niečo vhodné pre teba, aj keď si laik. Zatiaľ som v modelárskych obchodoch stretol len predavačov, čo poradia a nesnažia sa len silou mocou predať.

V prvom rade si rozmysli, akú cenu si ochotný na začiatok investovať, aby mal predajca nejakú predstavu z akej kategórie môže ponúkať.
Na začiatok by som volil RTF set, na ktorom je možné nastaviť 1/2 a plné výchylky (nine eagles vrtulníky, colibri v4/V4.5 a pod.) túto možnosť majú originál bez štelovania na vysielačke.
Premysli si, kde by si s ním chcel lietať, aby si sa vedel zorientovať aj podľa veľkosti heliny.

Rady:
1. určite nekupuj 3ch heli
2. hlavne pozeraj heliny ktoré majú 2.4 Ghz ovládanie= lepší dosah
3. pri výbere sa spýtaj aj na dostupnosť ND (aj priamo na predajni, aby si nemusel čakať týždeň až dva na každú blbú hovadinku)
4. zameraj sa aj na konštrukciu, čo a koľko tá helina asi vydrží, ako je hákliva, či je možné niektoré diely aj krátkodobo opraviť zalepením a pod (napr. kabínky, podvozok a pod.)
5. ak budeš vyberať medzi viacerými a nebudeš sa presne vedieť rozhodnúť, spýtaj sa aké sú v sete vysielačky (ktorá vysielačka je lepšia, či má aj ďalšie využitie - na nejakú inú heli použiť neskôr a pod.)
6. spýtaj sa na baterky, koľko pre dané heliny stoja, ako veľké tam idú => väčšinou aj dĺžka lietania, cena a pod.
7. over si pred kúpou aj mode ovládača, aby ti pasovalo rozloženie páčok (prípadne či sa dá meniť rozloženie). Heli sa väčšinou lietajú mode2

To ma tak zbežne napadlo.

Ak by si bol ochotný čakať a objednávať z Chiny, odporučil by som ti vrtulník WLToys V911, jednorotor. Odlietaš aj v izbe, aj vonku, lacné náhradné diely, odolný. Vysielačka je použiteľná aj na lacnejšie coptery WLToys. Sám ho mám doma, moc s ním ale nelietavam teraz, lietam lietadla. Ale helina lieta parádne, odporučil bych ju každému začiatočníkovi, lepšie ako koaxial a pritom dobre zvládnuteľné.

Ak chceš heli na von (len na von), tak bezkonkurenčne MJX F645(F45) z mojej strany odporúčanie.

http://www.rcportal.sk/wltoys-v911-single-blade-4ch-am2794 PS: Sorry za odkaz na konkurenčný slovenský rc portal :-)

_________________
Moje modely (tie ktoré som už zalietal) najdete na rcalbum.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: uplný začiatočník
PříspěvekNapsal: pát 27.12.2013 0:11 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.12.2013
Příspěvky: 49
čeladník.ten wl 911 ohromný vrtulníček.stojí 1400 kč aj s dopravou.na ND sú prijateľné ceny.páči sa mi.na záčiatok je to dobrá investícia a bude to aj dobrý relax-o čo mi "zatiaľ" hlavne ide.páči sa mi že zvládne aj mierny vietor a je vhodný aj dovnútra.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: uplný začiatočník
PříspěvekNapsal: pát 27.12.2013 3:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2010
Příspěvky: 1177
Bydliště: Praha
Obrázky: 0
Kúp si qvadrokoptéru, visí to lepšie :roll:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz [Bot] a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz