Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: V911 nestabilní let
PříspěvekNapsal: pát 27.12.2013 22:05 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.12.2013
Příspěvky: 2
Ahoj, koupil jsem si V911, jsem začátečník, ze začátku bylo vše super ale po několika hodinách letu a mnoha pádech se helikoptéra začala chovat nestabilně. Když stojí ve vzuchu v klidu celý vrtulník vibruje, a třese se. Pokud se začne někam pohybovat je stabilní, ale jakmile opět zastavím je to tu zase. Poradíte mi čím by to mohlo být ???


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: V911 nestabilní let
PříspěvekNapsal: pát 27.12.2013 22:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
Ohnutý vahadlo stabilizátoru, nebo ohnutý některý list (pak nedrží stopu v zákrytu), možná ohnutá hřídel či jiná podobná nerovnost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: V911 nestabilní let
PříspěvekNapsal: pát 27.12.2013 23:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Po mnoha pádech se to asi dalo čekat, že? :wink: Hledej nevyváženost, nerovnost nějakého dílu, který rotuje. Ideálně to ukaž zkušenému kolegovi vrtulníkáři, ten chybu třeba pozná na první pohled.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: V911 nestabilní let
PříspěvekNapsal: sob 28.12.2013 11:27 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.12.2013
Příspěvky: 2
Diky za rady, zkoušel jsem vyměnit hlavní rotor, na chvíli se vrtulník choval normálně, ale pak se to vrátilo zpět. Zjistil jsem mám prasklé vahadlo na konci a občas z něj vypadne závaží což by asi mohlo být ten problém. Nakonec jsem však zjistil, že nebyl. Zdálo se mi, že mezi vahadlem a deskou cykliky jsou velké vůle, tak jsem dotáhnul šroub na ose vahadla, aby naklánění listů hlavního rotoru bylo obtížnější. Po zkušebním letu jsem ale zjistil že stabilita ve visu byla mnohem nenší, tak jsem naopak vše ještě více povolil šroub vahadla a skutenčně vrtulník se chová jako na začátku. Zkoušel jsem ho ve visu lehce vychylit cvrnknutim do ližin a vrtulník téměř ihned vrátil do stabilní polohy. Tudíž se domnívám, ikdyž to nechápu, že naklánění rotorovích listů musí být velmi volné a i velké vůle asi vůbec nevadí.
Dále se mi stáva, že vrtulník sám od sebe začne rotorovat, čímž se stane neovladatelným. To se mi prakticky stává už od začátku pouze je to čím dál častější. Zadní vrtule nevypadá poškozeně, ale zdá se mi, že nesedí zcela pevně na ose zadního motoru. Zkusím ji též vyměnit.
Ještě mě napadá dotaz, má někdo zkušenosti s upagadem V911 do metal kitu ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: V911 nestabilní let
PříspěvekNapsal: sob 28.12.2013 13:55 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 31.3.2010
Příspěvky: 2524
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
vule nevadi, kdyz neco nejde lehce tak to vadi hodne. Pokud vrtulnik vibruje, je rozvazen a je potreba zjistit co to dela.

Ja ten vrtulnik moc neznam ale do metal kitu bych nesel, zhorsi se pevnost a zvedne vaha, sama negativa. To otaceni kolem svisle osy muze delat bud vadne gyro, pripadne kousajici se motorek. Kdyz jsem mel MSR tak ten zadni motorek byl dost naprd :(

_________________
Logo 600 + spirit


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: V911 nestabilní let
PříspěvekNapsal: sob 28.12.2013 16:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2008
Příspěvky: 235
Bydliště: Velké Karlovice
Když se mi začal otáčet kolem svislé osy a ani trim nepomohl, zjistil jsem, že se mi na hřídelku ocasního motorku namotal vlas a brzdil. Takže slisovat vrtulku a očistit. No a pak časem jak odcházely origo baterky se s klasající kapacitou aku začal stáčet a stále jsem trimoval :-(

_________________
Turnigy 9x, nějaké éra a možná i heli?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz