Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 06.01.2014 14:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
A kterého akrobatického prvku se to týkalo? Že jej pádlovej vrtulník neumí...... a co si mohu představit pod pojmem systém nestíhá? Nemyslím to irinocky, rád se přiučím něčemu novému.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 06.01.2014 15:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
OPR píše:
A kterého akrobatického prvku se to týkalo? Že jej pádlovej vrtulník neumí...... a co si mohu představit pod pojmem systém nestíhá? Nemyslím to irinocky, rád se přiučím něčemu novému.


Nejsem si jistý, bylo to něco kolem rychlosti výkrutu a přechodu do .... nevím, tehdy jsem se teprve rozhlížel po helinách, k tomuto jsem dospěl při procházení různých podkladů a pokladů. Toto mě utkvělo v paměti při jednom porovnání FB a FBL systémů při 3D akrobacii. Pokusím se to najít, ale nevím, nevím.
Tam právě popisovali, jaké úpravy musí na FB udělat, aby to vrťas zvládl. Mám pocit, že se zkracovaly dráty, odlechčovala pádla, měnila se jejich plocha a profil. Jenže tehdy jsem netušil, že to někdy budu vůbec řešit. Musím ale i připustit, že má paměť nemusí sloužit úplně perfektně. No nic, pokusím se zapátrat.
Jinak pádla chci zkusit také, když už jsou doma (zatím v rozsypu a bez elektroniky), ale když už jsem s FBL začal, tak zatím budu i pokračovat. Budeš se divit, i s FBL postupuji dle výcvikového plánu http://zd.wwwcity.cz/zd/Files/IRCHA_PracticeCZ.pdf a na dělání ptákovin nemám chuť ani odvahu.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 06.01.2014 15:20 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
BoŠ píše:
Vždyť jsem psal, že fyzika je fyzika.

Co se týče názoru OPRa - já jsem s vrtulníkem žádnou akrobacii v reálu nedělal. To, že některé figury jdou s pádlem ne snadno, případně vůbec dělat, mám načteno. Jednalo se o pojednání o fyzice letu vrtulníku, kde pádlový systém mechanicky nestíhá, respektive se musí pádlový systém nastavit hodně nestabilně (úpravy pádel, odlechčení,...). U FBL se to prostě dá nastavit jednodušeji. Toto pojednání samozřejmě nemusí být objektivní.


Jenomže tady to tvoje prohlášení krapet nesedí. Fyzika je fyzika znamená, že helina dokáže zaletět to, co dovolí pohyb cykliky. A jestli tou cyklikou vrtí jen ruce, nebo i elektronika, je už fyzice rotoru jedno.

Fyzika rotoru a jeho pohybu ve vzduchu má svá specifika.

http://zd.wwwcity.cz/zd/TeorieLetuHeli.htm

Pokud řídíš rukama (FB) tak je musíš odchytat sám a jsi v neustálém kontaktu s helinou. Pokud řídíš přes elektroniku (FBL), tak ta neřídí hlavu přímo tvými povely, ale z povelů odvozuje "co jsi asi tak chtěl letět" a některá specifika odfiltruje či koriguje. Což na druhou stranu znamená, že skutečné chování heliny necítíš a že elektronika si taky občas může domyslet něco jiného, než jsi opravdu chtěl. Nastavením elektronice říkáš jak a co si má domýšlet.

Nemyslím, že by existovala figura, která by šla zaletět jen s FBL. A naopak. Vždycky je to o nastavení.

FBL má tu nevýhodu, že tě od řízení do jisté míry odstaví, jsou větší nároky na serva a je tam mnohem více věcí, které se mohou pokakat. Výhodou zase je větší energetická účinnost (odpadá odpor padel), snadnější opravitelnost mechaniky hlavy (je jednodušší) a možnost přenastavení vlastností vrtulníku "on-line" a bez nutnosti šroubkování.

Co je lepší? Těžko říct. Pro výrobce ale určitě FBL. Mechanika hlavy se zjednoduší a tím i výroba. Na druhou stranu se otevírá spousta možností ke kšeftováním s elektronikou a různými vyfikundacemi. Mnohem víc prostoru ke hrátkám s reklamou a nabídkou zbytečností.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 06.01.2014 15:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
BoŠ píše:
....... Budeš se divit, i s FBL postupuji dle výcvikového plánu http://zd.wwwcity.cz/zd/Files/IRCHA_PracticeCZ.pdf a na dělání ptákovin nemám chuť ani odvahu.




Divím. A to myslím úpřímně. Čest Vám pane kolego.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 06.01.2014 16:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
zdzd: Souhlasím s tebou. Zatím mám bezpádlo, až si nebudu plést ruce, tak složím pádlo a budu pilovat. Nepreferuji žádný systém, naopak chci zkusit oba. Jen mi připadne pro můj obecně opatrný naturel dobré mít ve FBL záchranné tlačítko. Druhá věc je ta, že mě elektronika zajímá, 3G jsem pro své účely nastavil uspokojivě. Včera jsem na rexe dal démona a nastavoval, včetně kontroly nastavení vrtulníku po mechanické stránce (které jsem nedávno dělal pro 3G, a pak s ním i visel a přesouval).
Mám zkušenost, že pokud u mne opadne strach z následků pádu, postupuji v učení rychleji. Takže teď hurá do visu ve všech polohách, přesuny po čtverci,...... :)

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 06.01.2014 17:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1215
Bydliště: Hrádek nad Nisou
Nedivim, jsem rád.
Nevidim důvod, proč by s FBL nemohl člověk postupovat podle nějakého řádu.
Jen je to dnes u lidí spíše vyjímka.
Ale je to dobře hlavně pro Tebe.
Držim palce, ať vše funguje a postup se jen zrychluje :wink:

_________________
LA700, Logo 550SX, MiniProtos 4S, Gaui NX4, Ricco, miniHquad
Futaba, Spirit, iCharger


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 06.01.2014 20:03 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
bonis píše:
FBL heli ...S trochou nadsázky můžeš pustit kniply a stejně poletí rovně.

Ale s velkou trochou nadsadzky! Aspon po tom, co som vcera zapichol svoju CX250 s FBL do oraciny :lol:

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 06.01.2014 20:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1215
Bydliště: Hrádek nad Nisou
No, nevim jak u Tvého bezpádla, ale já mám při takovém průletu kniply v neutrálu a řídit nemusim. Jediné, co kontroluju je kolektiv.
Ne jedné straně nasadim a proletim tak celou délku.
Pokud bych do toho nehrabal, poletí tak furt pryč.
Pokud Ti to tak nefunguje, nemáš buď dobré bezpádlo, nebo ho nemáš dobře nastavené.
Ale to samé mi zvládá i MicroBeast na Riccu, což není žádný zázrak a je na zběsilé helince.
Správně Ti to samo nikam nesmí utíkat!
O tom přece to bezpádlo je. Každou osu řídí/kontroluje jedno gyro. Pokud jednotka nedostane povel ke změně úhlu v dané ose, udržuje tu poslední polohu.
Nesprávnou funkci mohou způsobit třeba vibrace.
Fakt to nemyslim zle. Spíš si zkontroluj, zda nemáš někde problém.

_________________
LA700, Logo 550SX, MiniProtos 4S, Gaui NX4, Ricco, miniHquad
Futaba, Spirit, iCharger


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 06.01.2014 21:08 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
bonis píše:
No, nevim jak u Tvého bezpádla, ale já mám při takovém průletu kniply v neutrálu a řídit nemusim. Jediné, co kontroluju je kolektiv.

Nuz, pravdu povediac, neskumal som, s preletami nemam problem. Skusim si nabuduce vsimnut.

bonis píše:
Správně Ti to samo nikam nesmí utíkat!

Sak ani neuteka. Potvora mi zostane v takej polohe, v akej som ju nechal...

bonis píše:
Nesprávnou funkci mohou způsobit třeba vibrace.

Vibracie sa nekonaju.

bonis píše:
Fakt to nemyslim zle. Spíš si zkontroluj, zda nemáš někde problém.

Mam. Obcas v prstoch :D

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 06.01.2014 21:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1215
Bydliště: Hrádek nad Nisou
Jojo, ruce jsou stále nejslabší článek řízení :lol:
Já to pochopil tak, že Ti to někam utíká. Tak to bylo nedorozumění.

_________________
LA700, Logo 550SX, MiniProtos 4S, Gaui NX4, Ricco, miniHquad
Futaba, Spirit, iCharger


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.01.2014 17:13 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Pánové tak mi to nedá... Jdu vrátit pádlovou hlavu na Riccouška protože do něj stejně nemám FBL jednotku a jen se na něj práší a musím vyzkoušet jaká jsem lama :lol: .. Tři čtvrtě roku létám jen FBL na všech helinách tak jsem zvědav jestli dokážu zalétnout i to co jsem se naučil na FBL na FB heli :wink: ...

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Naposledy upravil Arcicorsa dne úte 07.01.2014 17:17, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.01.2014 17:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Arcicorsa píše:
..tak jsem zvědav jestli dokážu zalétnout i to co jsem se naučil na FBL na heli bez FB :wink: ...

To jsi nějak popletl, ne? :wink:

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.01.2014 17:18 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
No jooo :lol: .. Už jsem to opravil dík :wink: ..

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.01.2014 19:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Neboj, zalítneš. :D Jen to bude takový hrbolatý :lol:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.01.2014 20:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
No já jsem tada dost zvědav na Tvé pocity z lítání s pádly.Sám jsem bezpádlo nikdy neřídil a pomalu se na to začínám připravovat.

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz