Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 101 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 01.01.2015 13:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.3.2010
Příspěvky: 673
Bydliště: Praha 10
Pokud si chceš stále i po varování zde zkušených pilotů koupit hračku. Tak co lítá v naprostém základu hned z krabice, ale jen za úplného bezvětří je 4ch http://www.zbozi.cz/hledani/?q=BRAVO%20 ... BRAVO%20SX hodně levná varianta :) jsou i dostupné ND, na takové domácí plácání ideální. Nebo ta lepší perspektivní volba bazarového 6ch Blade MCPX, který je pro seznámení s plnohodnotným ovládáním kolektivu naprosto nejlepší volbou i do budoucna.

_________________
http://petsild.rajce.idnes.cz
T-Rex450Pro,MCPXBL,P-51,Pulse1600,F-16,L-39Vasafan 65,Xeno,BF-109
DX7


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 01.01.2015 13:52 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2704
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Hezký Nový rok, vždyť už jsem ale psal dávno, že už mám něco zamluvené. Vrtulníček Colibry V4,5 za hodně pěknou cenu. A nikdo tady nepsal, že u toho skončím. Třeba taky párkrát polétám, budu zklamaný a potom tady budu psát to co ostatní, že to je na hovínko, atd, atd. :)
Nechám se překvapit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 01.01.2015 16:05 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
varok píše:
...Třeba taky párkrát polétám, budu zklamaný...


A to je právě ono. Nevhodný začátek zvyšuje pravděpodobnost zklamanosti...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 01.01.2015 16:16 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2704
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Věřte, že v mém případě asi nee. :P Ale nikdy neříkej nikdy.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 01.01.2015 17:10 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
varok píše:
... Ale nikdy neříkej nikdy.

No jo, ale pak to sem (kdyby jo) napiš obezřetně, víš co by to bylo reakcí typu "Ale my jsme ti to říkali!!!"
:mrgreen:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 01.01.2015 20:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2704
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Samozřejmě bych to napsal adekvátně. Jak už jsem psal, chci to prostě vyzkoušet, za to nic velkého nedám. Největší zklamání pro mě byl ten maličký vrtulník. To je opravdu o ničem a v tomhle s vámi souhlasím, že to nemá cenu ani kupovat.
Sice jsem v tom Tescu kdysy viděl i větší vrtulníky, rotory odhadem kolem 500mm, ale opět ty dvourotory. Cena byla nějak přes 2000,- kč a za tohle bláto bych to nikdy nedal.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 05.01.2015 19:53 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2704
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Dobrý den, tak dnes mi konečně přišel ten vrtulníček Colibri V4,5. První překvapení bylo, že je tak malinký, myslel jsem že je trošku větší. Ale bylo to milé překvapení, jsem rád, že je menší. Má to pár bolístek, ale na to jsem byl upozorněn. Jak už jsem psal, tak to mám hlavně na naučení a taky pár škrábanců určitě utrpí. Tak až se to trošku naučím, tak asi koupím nové díly, které jsou poškozeny.
Jak jste mi tady pořád psali, tak jste měli pravdu jen částečně, alespoň z mého pohledu.
1. Samozřejmě se to ovládá jinak než velké RC vrtulníky, ale naopak zase ovládání je o hodně složitější než třeba u těch dvourotorů, alespoň ten co jsem měl byl fakt pro děcka.
2. Je potřeba taky trošičku um, alespoň ty základy. Přišel jsem později z práce a hned jsem rozbaloval a zkoušel. Mám trošku problémy i vzlétnout, z asi 20 pokusů se povedlo tak 5 krát, takže tohle jen taková hračka pro děcka není.

A chtěl bych poprosit pana jyrryho nebo někoho kdo má zkušenosti s tímhle vrtulníčkem. Když vzlétnu a vysím, tak je vrtulníček jakoby jemně nakloněný na jednu stranu. To jsem četl tady na foru, že to ty levné čínské vrtulníčky někdy dělají. Jemně se točil kolem svislé osy, to jsem si natrimoval. Ale tím že je jemně nakloněný na jednu stranu, má pořád snahu letět na tu stranu, na kterou je nakloněný. Jde to prosím některým trimem doladit, nebo se s tím musím hold smířit? Jinak jsem velice spokojený. Oproti těm malým šmejdům z tesca paráda. :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 05.01.2015 19:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2704
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Navíc pro první pokusy budu muset zvolit asi jiné prostory. Máme docela malý byt a pro začátky je asi lepší trošku více prostoru.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 05.01.2015 20:05 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
varok píše:
... má pořád snahu letět na tu stranu, na kterou je nakloněný. Jde to prosím některým trimem doladit...

Taky ho mám nakloněný a to utíkání se doladí trimem pod kniplem plynu (nevím jak to brtulníkáři správně nazývají :-) )
V místnosti se rozvíří vzduch, unáší ho a musíš ho pořád řídit, časem jsem se vešel i do malého dětského pokoje. Ve velké hale dokáže viset na místě a nikam neutíká, naopak při větších výchylkách se dá docela slušně rozjet - létal jsem s ním jako s pyloňákem :-D

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 05.01.2015 20:08 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.8.2012
Příspěvky: 793
Bydliště: Praha 4/12
Ehm, o Colibri 4.5 je tady celé, dost obsažné vlákno: viewtopic.php?f=104&t=25126


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 05.01.2015 20:12 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 9.9.2012
Příspěvky: 160
Bydliště: Nové Město na Mor.
Z meho pohledu...taky sem mel podobny ctyrkanal,naucil se ho spolehlive ovladat,pak sem koupil t-rexe 450 a zase se ucil.Je to opravdu zase neco jineho,takze se vlastne ucis dvakrat,ale neco mi to urcite taky dalo a vubec toho nelituju.
Jinak ten naklon do strany je u vsech jednorotorovych vrtulniku. Davali ti tu odkazy s teorii vrtulniku a kdyby si vse precetl tak vic i proc.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 05.01.2015 20:39 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2704
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
No nevím, viděl jsem skutečné vrtulníky i velký RC vrtulník na spalovák a nezdálo se mi, že by ve vysu, nebo jak to nazvat byl nakloněný na stranu. Ale tenhle se naučím trošku ovládat.
jyrry: tak já to zkusím ještě doladit tím trimem pod kniplem plynu. Děkuji
Místnost kde to zkouřím má asi 5,5x3,5m a je to obývák, kde je plno nábytku, takže vlastně ještě menší plocha. Navíc jsem začátečník tak mi to moc nejde. Vyset už jakš takš zkouším, ale pořád mi to utíká na strany, proto bych raději větší prostory.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 05.01.2015 21:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2704
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Bozha: děkuji za odkaz. Už jsem předtím něco o Colibri V4,5 našel tady na foru, ale asi něco jiného. To téma z vašeho odkazu nee. Tak pročtu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 05.01.2015 22:36 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
varok píše:
No nevím, viděl jsem skutečné vrtulníky i velký RC vrtulník na spalovák a nezdálo se mi, že by ve vysu, nebo jak to nazvat byl nakloněný na stranu. Ale tenhle se naučím trošku ovládat.


Chlape, ty jsi fakt dílo. Nač ti sem asi dávám ty odkazy a pořád se ptám zda jsi je četl?

P.S.: Tam by jsi mimo to proč jednorotor visí v náklonu zjistil i to, že vis se píše s měkkým i...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 06.01.2015 8:04 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Mnemotechnická gramatickoerotická pomůcka - když je měkký, tak vi
:mrgreen:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 101 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz