Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 18.10.2016 15:44 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.10.2016
Příspěvky: 24
Bydliště: Praha, Český Brod
Malagar píše:
Zdravím,

po nějaké době se zase vrátím k výběru - tentokrát samotné heliny. Vysílačku jsem nakonec pořídil DX6 (bazarový kousek od jednoho zdejšího člena). K tomu nabíječku RAYTRONIC C60. Simulátor je též na cestě.

Prošel jsem větší část vláken zabývajicí se výběrem první heli a narazil jsem na problém - většina doporučovaných kousků už jednoduše není na trhu. Mini Titan je pryč 2 roky, mini Protose teďka též zrušili. T-rex 450 už je akorát ve větší verzi na 6S (dominátor).

Co tedy koupit? Do budoucna jsem si vyhlédl Devila 380, ale na začátek se toho popravdě bojím. Ze 450tek ve výběru zůstal snad jen Tarot (či další kopie Devil 450, ale u toho to bude možné problematické s díly). Taktéž mi byl doporučen menší Oxy 3 (255 či 285 listy, čili něco mezi 250tkou a 450tkou).

Ještě nějaký tip co za rozumný peníz koupit a u čeho nedám majlant po každém pádu?

Díky,
Malag



No já mám stejný problém jako ty. Budu vybírat mezi T-Rex 450L Dominator nebo Gaui X3 (+ osadit) vychází to vše plus mínus stejně za nové a nebo když se najde slušný bazar. Třeba i bazar T-Rex 500 je slušný pro začátek, ale díly jsou už dražší. Takto bych to viděl já. Taky mě čeká výběr a vím jakou z toho má člověk hlavu. Nejvíce se mi líbí ten Gaui X3 má crash sadu při koupi v obsahu a díly jsou asi nejlevnější co se konkurence týče.

_________________
Gaui X3 (Spirit), T-Rex-550X (Spirit), Goblin Black Thunder 700 T-Line (Spirit), DX8-G2


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 18.10.2016 20:17 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.8.2009
Příspěvky: 59
Bydliště: Brno, Kroměříž
Ohledně Rexe mám smíšené pocity. Sice je to levná dostupná heli, ale konstrukční provedení nic moc. Respektive, většina lidí co na tom začínala od něj utekla a při případné koupi menší heli dali přednost třeba mini Protosovi. Osobně hodnotit nemohu, soudím pouze zprostředkovaně.

Pořád ho však považuji za pravděpodobnou volbu, protože 1, jsou toho plné bazary; 2 má několik klonů kvalitativně srovnatelné s originálem. 3, náhradní díly jsou levné. To z něj dělá vhodného otloukánka.

U dominatora mi příjde zbytečné 6S (dražší listy, motor, baterky). Stejně s tím (minimálně na začátku) 3D litát nebudu. A pokud ano, tak bych asi pokukoval po něčem jiném..

Logo a Forza jsou pěkné stroje, ale pro začátek je to dost přes limit. Předně bych zdaleka nevyužil jejich potenciál.

Oxy 3 je taková malá potvora, ale údajně při svých rozměrech poměrně stabilní a zpracování nadprůměrné. I osazení by bylo cenově někde jinde. Už jenom lítat 3S 1300 mAh baterky vs 6S 4000 mAh (Logo) je obrovský rozdíl.. Na druhou stranu pořízení a ND jsou někde na úrovni "běžných" 450tek.

Co říkáte na Goblina/Devila 380? Devil jako kopie je údajně v podstatě stejný jako originál a cenově se dostává někde na úroveň T-Rexe super combu. Trošku se bojím velikosti, ale když tady doporučujete Protose a Logo, tak by to snad nemuselo být tak hrozné..

Díky,
Malag


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 18.10.2016 20:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.6.2010
Příspěvky: 2313
Tak pokud nechceš lítat 3D, respektive když tak až později a s jiným strojem, tak bych se Dominátora pro začátek už vůbec nebál. Velikost je výhodou a že má dražší listy a motor nemusí vadit, stejně jsou už v setu, který ani nový nestojí zas tak moc.

Nevěř tomu, že nutně musíš padat a krmit helinu denně náhradními díly. Ve velkém se zjevně padá u 3D, ale při rozumném nácviku normálního polítání s helinou (stejně na začátku dlouho nic jiného nacvičovat nebudeš) havarovat nemusíš, nebo jen málo.

Pokud se chceš opravdu učit létat s helinou a hodláš dodržet správný postup včetně drilu na simulátoru, tak nekupuj helinu proto, že má levné díly. Kup si něco osvědčeného, s čím nebudeš mít práci zkompletovat, odladit a v pohodě lítat...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 18.10.2016 20:58 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.10.2016
Příspěvky: 24
Bydliště: Praha, Český Brod
A jaký máte názor na vrtulník Gaui X3 ??

_________________
Gaui X3 (Spirit), T-Rex-550X (Spirit), Goblin Black Thunder 700 T-Line (Spirit), DX8-G2


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 18.10.2016 21:04 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.8.2009
Příspěvky: 59
Bydliště: Brno, Kroměříž
Jinak jsem tedy zkoušel dotaz na e-shop agile-helicopter a zdá se, že díly na mini Protose budou ještě dlouho. Zdá se tedy, že by se o něm dalo uvažovat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 18.10.2016 23:14 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 82
Bydliště: Brno
Devil380 je sice lákavá volba, ale asi bych nedoporučoval jako první heli. Kvalita dílů může u Číňanů pokulhavat a to může být problém pro začátečníka. Když neřešíš finance tak definitivně raději origo Goblin. Jinak za mě Oxy285 na 4s. slozis a lítáš, nízký počet dílů, Lynx je zaběhnutá značka v helinách takže nemusíš mít strach že by v budoucnu nebyla podpora či náhradní díly. Jasně věší heli jsou lepší, ale Oxy za to co umí a za ty peníze je podle ideální poměr cena/vykon do začátku,

Sent from my MI 4LTE and I will remove the signature

_________________
RC Helis and cars, Brno


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 19.10.2016 6:54 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
1, Čo sa týka heli, na Tarota nemôžem povedať krivé slovo: lieta, ocas drží, náhradné diely sú. Je pravda, že mám natiahnutý ocas a upgradované ovládanie vrtulky, ale keď som to zvládol ja pre pár rokmi pri začiatkoch, asi sa to dá. Takže na učenie za seba môžem doporučiť.
2. 3S vs 6S: pri 6S to berie polovičný prúd. Motor stojí rovnako na 3S či 6S, regulátor ti stačí na polovičný prúd a ani na baterke nemusíš naháňať Céčka. A navyše keď za to v krízovke zatiahneš 6S zadusíš ťažšie ako 3S. Pri mojom veľmi rekreačnom lietaní s občasným loopingom či osmičkami v inverte dobíjam 1300mAh po 8 -10 min lietania, takže mi to žerie v priemere do 10A; regulák aj baterky sa zúfale nudia... Akurát 6S bateriek do 450ky je poslabší výber, ale každý špás niečo stojí.

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 19.10.2016 8:04 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
A co třeba http://www.laheli.com/web/product.php?lang=cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 19.10.2016 15:04 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 24.8.2014
Příspěvky: 198
jindrab píše:
Devil380 je sice lákavá volba, ale asi bych nedoporučoval jako první heli. Kvalita dílů může u Číňanů pokulhavat a to může být problém pro začátečníka. Když neřešíš finance tak definitivně raději origo Goblin. Jinak za mě Oxy285 na 4s. slozis a lítáš, nízký počet dílů, Lynx je zaběhnutá značka v helinách takže nemusíš mít strach že by v budoucnu nebyla podpora či náhradní díly. Jasně věší heli jsou lepší, ale Oxy za to co umí a za ty peníze je podle ideální poměr cena/vykon do začátku,

Sent from my MI 4LTE and I will remove the signature


Kvalita dilu u cinanu nepokulhava ani trochu. Myslim ze pokulhava origo goblin.jak cenou dilu tak napr. Tloustka bocnic a krehkost ocasu. Devil380 je 100% spolehlivej stroj....a to i nabidkou nahradnich dilu. Pokud by jsi ho mel jak mas napsano...nikdy by jsi nemoh rict ze pokulhava.a vubec pri porovnani s "origošem". Jinak oxy3. Souhlasim. Ale kdo ho nelital. nedoporuci 250... Ja ji doporucim a na zacatek moc dobra volba.. A pak si prejdi na vetsi.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 19.10.2016 20:24 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.8.2009
Příspěvky: 59
Bydliště: Brno, Kroměříž
Díky za tip, na laheli kouknu. Začínám trošku litovat, že jsem nevzal toho bazarového mini protose za 6,5k, kterej tam ještě nedávno byl :D

Mimochodem - nenajde se tu někdo aktivní z Brna či okolí, kdo by byl ochotný osobně poradit, případně ukázat nějaké stroje?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 20.10.2016 10:35 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 82
Bydliště: Brno
Tak Devila náhodou mám a zatím bylo potřeba:
- pilovat bočnice jelikož neseděly do spodní části plastového rámu
- táhla mezi cyklickou a servem jsou nepoužitelné jelikož očka nejsou pootocene o 90st (asi mi do stavebnice hodily jiná táhla)
- koupil jsem si verzi s kovovými držáky serv. Držáky serv neseděly do výřezů v kovové desce - opět jsem musel pilovat...
... A to jsem zatím cca v polovině, ocas ještě nemám hotový
Takže asi tak.... (ale za ty prachy... Co bych chtěl)
Oxy - vše sedělo perfektně, včetně kabiny atd.

Sent from my MI 4LTE and I will remove the signature

_________________
RC Helis and cars, Brno


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 20.10.2016 13:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 10.2.2014
Příspěvky: 327
Bydliště: Černošice/Praha
Já mám Spirit verzi a jediný problém byli nepoužitelné plastové listy vrtulky. Jinak vše sedělo, má už přes sto startů a stále žádný problém...

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 20.10.2016 14:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.6.2010
Příspěvky: 2313
Ani já jsem s Rexem neměl žádné problémy - stavebnice obsahovala vše potřebné a vše sedělo dobře, bez pilování :twisted:
Dodnes lítám s originálním sestavením, co se týká mechaniky. Mám pádlovou verzi. Vyměnil jsem pouze opotřebené části (některé plastové převody, klouby táhel).

Elekroniku jsem časem upgradoval - mám tam gyro Futaba a regl od Castle Creation s logováním letových údajů (napětí, proud, poloha plynu). Ale začátky jsem absolvoval na originálech a v pohodě.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 20.10.2016 15:41 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 24.8.2014
Příspěvky: 198
jindrab píše:
Tak Devila náhodou mám a zatím bylo potřeba:
- pilovat bočnice jelikož neseděly do spodní části plastového rámu
- táhla mezi cyklickou a servem jsou nepoužitelné jelikož očka nejsou pootocene o 90st (asi mi do stavebnice hodily jiná táhla)
- koupil jsem si verzi s kovovými držáky serv. Držáky serv neseděly do výřezů v kovové desce - opět jsem musel pilovat...
... A to jsem zatím cca v polovině, ocas ještě nemám hotový
Takže asi tak.... (ale za ty prachy... Co bych chtěl)
Oxy - vše sedělo perfektně, včetně kabiny atd.

Sent from my MI 4LTE and I will remove the signature

No to je hruza:)) vzdit je to modelarina. ...z x co jsme dali do kupy..vse ok. Jen ty bocnice.. Jinak vse naprosto ok. A posledni verze ma napr. Upraveny i vrtulky a i bez uprav nemaj zadnej vakl. Ono kdyz mi prisel origos goblin. Tak jsem zas nemel v axialnich loziscich drahy pro kulicky. Proste vsechny heliny co mam. Jsem si musel upravit . ale to neni o kvalite. Jan bych nepsal ..co za ty penize chtit. I kdyz si sem tam neco upravis. Tak D380 naprosto dokonalej.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz