Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Smysl vrtulky
PříspěvekNapsal: úte 18.10.2016 12:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
no ja si nedovedu predstavit jak bych heli ridil v letu. pokud tocim pravou zatacku automaticky davam kridelka (paku doprava) a za ni ocas (a taky paku doprava i kdyz druhou). Predstava, ze mam vrtulku prehozenou a heli se mi bude tocit vrtulkou do protismeru tak maji zorane letiste pri kazde snaze o nejakou zatacku. Presne jak tady pisi kolegove. Ridi se to jako celek a proste do prava je doprava pakama na kridelkach i na vrtulce. Pro zjednoduseni jsem z toho vynechal vyskovku i kolektiv, ktery jde taktez podle toho jak a kam tocim.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Smysl vrtulky
PříspěvekNapsal: pát 04.11.2016 12:42 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.2.2013
Příspěvky: 43
Bydliště: Prostějov
A pak člověk začne zkoušet inverty a je na dlouho v háji :mrgreen:.
Vlastně to začíná už u normálních couvaček (páčky na různé strany), a může trvat docela dlouho (aspoň u mě), než si to člověk zažije.

_________________
MiniTitan325 Vortex-Spartan, Protos430 Spirit, Phoenix-RC, DX6i


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Smysl vrtulky
PříspěvekNapsal: pát 04.11.2016 20:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.11.2009
Příspěvky: 334
Bydliště: Praha 9
habe píše:
A pak člověk začne zkoušet inverty a je na dlouho v háji :mrgreen:.
Vlastně to začíná už u normálních couvaček (páčky na různé strany), a může trvat docela dlouho (aspoň u mě), než si to člověk zažije.

Couvání mi hlava nějak nebere ani po jedné szóně a v invertu jen visím nosem k sobě. :D

_________________
Aurora 9T-Rex 550X DominatorT-Rex450sportT-Rex250Phoenix simICharger 208BReaktor 300W 20A


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Smysl vrtulky
PříspěvekNapsal: úte 08.11.2016 17:07 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2004
Příspěvky: 133
Bydliště: Praha
Obrázky: 0
twint píše:
OT:
a proc vetsina lidi lita MOD 1 kdyz ve skutecnym letadle se ovlada smerovka a vyskovka jednim kniplem?

Mozna by stalo za to navstivit nejake letecke muzeum a podivat se cim se v letadle ovlada smerovka :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Smysl vrtulky
PříspěvekNapsal: stř 09.11.2016 18:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 2308
Bydliště: Liberec
Já nechci házet vidle do této plodné diskuse, ale přidám svůj pohled na věc.
Úplně stejně jako původní tazatel jsem se ptal sám sebe v začátku.
Co je správně, je jedna věc a myslím že to tu už padlo. Páka vpravo = nos vpravo.
Ale jinak je to čistě o mozku, jak se to naučí.
I s tím upraveným kolem se to dá naučit.
Ovšem povím vám jinou story. Kdysi jsem hrával FPV střílečky na kompu a naučil jsem se hrát s invertovanou Y-osou. Myš od sebe = sklopení pohledu dolů. Je to logické, jako u kniplu výškovky. Hrál jsem takto léta, ale pak jsem se dostal k fakt pěkné hře, kde ale Y-osa nešla invertovat. Prvních pár dnů neřešitelný problém. Po týdnu jsem si zvykl. Když jsem tu hru dohrál, vrátil jsem se zpět k invertované ose Y a trvalo mi zase několik dní, než jsem si na to zvykl.
Podobně, brýle co vám otáčí svět vzhůru nohama. Garantuju že první hodinu si nestrčíte ani sousto do pusy. Za pár dní vám svět přijde úplně normální.

Nicméně původnímu tazateli doporučuji se to naučit "správně".
Paralelně však dodávám, že je to jen o mozku.

Odesláno z mého CHM-U01 a podpis odstraním


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz