Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 67 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 19.03.2017 17:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Tak ten crash měl za následek ještě něco dalšího. Na HK jsem mám sice převod řemínkem, ale když jsem kdysi lítal a jako začátečník řešil obrovské vibrace ocasu (po crashích), tak jsem se jich zbavil po výměně ocasní hřídelky, která i když vypadala OK a bez vrtulkových listů OK, tak s listy katastrofa. Jestliže jsi tu hřídelku měnil (byla nová? máš ještě jinou?), tak už nevím, ale s největší pravděpodobností bude problém někde v ocasu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 19.03.2017 17:26 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 31.8.2016
Příspěvky: 151
Nebyl to crash,ale normálně hladký přistání jako každý jiný,ale do vysoký trávy a ta se namotala na vrtulku a díky tomu se strhlul ten převod.
Hřídelky sem zkoušel dvě,obě nový a nic se nezměnilo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 19.03.2017 19:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
mulda píše:
Nechce se mi kupovat díl po dílu a zkoušet.To by mi mohlo vyjít pěkně draho. :(

Takhle to někdy funguje.Zjistíš co přesně daná heli chce,jak ji provozovat,nahromadíš mnoho dílů které ani nikdy nevyužiješ,do toho trochu tuningu nebo nějakého vylepšení a máš bezvadně fungující,spolehlivý,bezůdržbový model.Bohužel téměř neprodejný.

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 19.03.2017 20:47 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
chápu správně, že helině moc nerozumíš, a přesto prodlužuješ ocas ?
Ty nedostatky - nevím ve vůlých, vyvážení ocasu, třeba křivé hřídelce ......
se mohly tím prodlouženín projevit .
Takže ti fakt nezbývá , než hledat problém a kupovat nové díly a učit se :D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 19.03.2017 21:24 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 31.8.2016
Příspěvky: 151
No už o tom taky něco vim.Tim že sem si to skládal sám a baví mě to,sem za ty 2 měsíce co lítam toho pochytil už docela dost.Podařilo se mi vyladit vrtulník tak že lítá fakt parádně.Je krásně stabilní,nikam neutíká a ocas drží jako přibitej.Lítat sem se taky už docela naučil,nějaký ty osmičky a kroužení jako s letadlem.Akrobacie mě moc neláká.Tak sem si řek,když už sem objednával ty převody,že zkusim ty delší listy a ocas.Je to úprava,která se dá snadno vrátit zpátky a baví mě se v tom vrtat.
Než sem zničil ty převody tak heli neměla žádný vibrace,nebylo poznat že se někde něco točí.Začlo to až teď.
Teď ještě koukam,že ten kardan i když je novej tak konec nepatrně hází.Může to bejt tim i když to vibruje jenom s nasazenýma listama vrtulky?Nebo mam hledat spíš na vrtulce.Je to fakt jenom trochu skoro to neni znát.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 20.03.2017 9:04 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
tipnul bych spíš vyvážení listů.
Já jenom vylehčil ocasní trubku na Ecu a začalo to kmitat a nedal jsem to dohromady .
A to heliny dělám 20 let :D

na blade jsem s tím měl problém od začátku - koupil jsem starší - a pomohla až výměna listů za lehčí .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 20.03.2017 9:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
házivost kardanu neřešit a lítat. Max co můžeš udělat, že tam dáš o ložisko navíc. Ale prď na to a lítej.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 20.03.2017 18:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.11.2009
Příspěvky: 334
Bydliště: Praha 9
mulda píše:
Tak po delší době lítání bez problému tu mam zase jeden.Před tejdnem sem musel kuli baterce nouzově přistát do vysoký trávy a odnesl to přední převod na vtrulku.Všechno ostatní ok.Objednal sem náhradní a rovnou sem k tomu vzal ocas z dominátora a delší listy,který sem chtěl vyzkoušet.Vyměnil sem převod,nandal delší ocas,ale po roztočení se objeví obrovský vibrace,který jdou od ocasu(zkoušim bez hlavních listů).Když sundam listy vrtulky,vibrace zmizí.Listy sem zkoušel vyvažovat,i dávat jiný,ale nic to nedělá.Když přidávam plyn,tak do cca 50% to vibruje jenom trochu,pak se to začíná zvětšovat a pak najednou jako by se něco přeplo a zničeho nic se ocas celej rovibruje.Je to vidět na ocasních vzpěrách a na stabilizátoru.Sou to takový rychlý vibrace,jako když vibruje mobil,ale mnohem silnější.Zkoušel sem měnit zadní převody,hřídelku vrtulky,všechny ložiska v ocasu i gripy vrtulky(za jiný používaný,nevim jestli sou ok).Kardan bych asi vyloučil,je novej a dělá to jenom s listama.Zkoušel sem i dávat do ocasní trubky 3 ložiska najednou a žádná změna.
Nějakej nápad čim by to mohlo bejt?Nechce se mi kupovat díl po dílu a zkoušet.To by mi mohlo vyjít pěkně draho. :(

Nemůže to dělat gyro? zkus znovu nastavit nulu,popř. změnit zisk gyra. Vlastně nejlépe to zjistíš,když dáš zisk pod pade.

_________________
Aurora 9T-Rex 550X DominatorT-Rex450sportT-Rex250Phoenix simICharger 208BReaktor 300W 20A


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 20.03.2017 20:04 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
mamoulian píše:
Nemůže to dělat gyro? zkus znovu nastavit nulu,popř. změnit zisk gyra. Vlastně nejlépe to zjistíš,když dáš zisk pod pade.


vibrace a zacukávání jsou rozdílné věci .
Navíc dle popisu to chápu tak, se jedná o svislou vibraci, která se děje při sundaných hlavních listech.
V této situaci gyro samozřejmě nic nedělá , takže ani za nic nemůže :D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 20.03.2017 20:34 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 31.8.2016
Příspěvky: 151
Ne to neni zacukávání jako když je to přegyrovaný,jsou to vibrace jako když je něco nevyvážený nebo křivý.Teď ale přijít na to co.
Fakt nevim co mam zkusit koupit nový jako první,asi zkusim gripy a kamen vrtulky i když vypadá dobře.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 20.03.2017 21:12 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
ze své zkušenosti bych nekupoval ani nové gripy , ani kamen.
vyhodíš peníze a nepomůžeš si . Je to blbým vyvážením ocasních listů, problém je v tom , že může být docela malé a někde se
možná schází rezonance . Pokud se to neděje bez listů jenom s gripy , tak věnuj čas tomu vyvážení .
Mě jak říkám pomohly lehoučké uhlíkové listy vlastní výroby (kupovaný byly dvakrát těžší).
Teď mi napadlo - co zkusit na trubku v vzadu připevnit provizorně kousek závaží co to udělá.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 20.03.2017 23:22 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 31.8.2016
Příspěvky: 151
Ty listy mě logicky napadli taky,ale jsou to origo align a předtim prodloužením to s nima lítalo normálně bez jakýkoliv vibrací.Zkoušel sem i jiný a nebyla poznat žádná změna.No holt si trochu ještě zkusim pohrát s páskou a vyvážit to,ale moc tomu něvěřim.
S tim závažím to myslíš jak?Přímo na ocasní trubku před domeček vrtulky přilepit nějaký závaží?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 21.03.2017 8:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
zkus tam dát na kardanovou tyč ještě jedno ložisko. nedávej to symetricky ale různě od sebe.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 21.03.2017 9:25 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
mulda píše:
S tim závažím to myslíš jak?Přímo na ocasní trubku před domeček vrtulky přilepit nějaký závaží?


jo , přesně tak - jen aby se změnily nějaký ty harmonický vibrace .
Pokud se tam něco nešťastně schází , mohlo by se to projevit .
Předpokládám, že vzájemně prohodit ty listy na gripu jsi zkoušel jako první .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 21.03.2017 20:26 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 31.8.2016
Příspěvky: 151
Tak se mi konečně podařilo vibrace odstranit.Dneska sem se tomu věnoval skoro celej den.Nejdřív sem zkusil vyrobit novej kardan z hliníkový trubičky,kterej se mi povedlo udělat rovnější než ten origo.Vibrace se trochu změnšili,ale nic moc.Pak sem si zkoušel hrát s rozmístěním ložisek kardanu.Dal sem tam tři ložiska najednou,ale nepomohlo to.Zkoušel sem zatížit ocas tim závažím,ale to se vibrace jenom přesunuly do jiných otáček.Nakonec sem si hrál s vyvážením listů.Na to to trochu reagovalo,ale nebyl sem schopnej to vyvážit tak aby úplně zmizely.
Jako poslední možnost sem zkoušel dávat jiný listy(doteď tam byly z dominátora).Se všema co tu mam to aspoň trochu vibrovalo,až na jedny.Nějaký no name obyč čína plastový,nejkratší co tu mam.Najednou bylo po vibracích.Ani sem je nemusel vyvažovat.Nechápu proč s ostatníma značkovýma listama to nejde.Teď se nic nechvěje.Když se dotknu ocasní trubky tak lehký vibrace furt cítim,ale předpokládam že každá heli trochu vibruje.Jak moc vibrujou heliny vám?
Jinak dík všem za rady a pomoc.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 67 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz