Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 06.01.2018 22:36 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.10.2012
Příspěvky: 603
Bydliště: Praha 6 ČR
Hele není 30gr moc, ten tvůj samotný vrtulníček i s baterkou tolik neváží. Polož si vrtulník za šroubky listů na prsty, to by ti ukázalo kam se převažuje.

_________________
MCPX-BL, blade 130x,trex 500, trex 550 dominator, dx7


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 06.01.2018 23:06 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 4.1.2018
Příspěvky: 11
Nevím jestli ten návod na vyvážení nebyl pro větší modely, proto se raději ptám. Nicméně můj vrtulník má 300g, takžě těch 30g navíc by měl zvládnout :D . Pověsíl jsem ho za gyro a až 30 g ho dalo do roviny. Už jsem ho zkusil. Letěl v pohodě akorát měl furt snahu se točit vpravo, tedy ocas šel furt vlevo. Není tu náhodou někdo z Českých Budějovic kdo by se na to kouknul a popřípadě by mi i pomohl se základama letu?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 06.01.2018 23:56 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
Pověsil jste ho za gyro? :o
Pokud se stáčí, tak jednoduše vytrimujte směrovku.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 07.01.2018 8:28 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.10.2012
Příspěvky: 603
Bydliště: Praha 6 ČR
Netušil jsem kolik váží ten tvůj V912, bral jsem to podle mého msr blade, tak se velice omlouvám za zavádějící informaci o váze.

_________________
MCPX-BL, blade 130x,trex 500, trex 550 dominator, dx7


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 07.01.2018 10:28 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 4.1.2018
Příspěvky: 11
To se vůbec neomlouvej. Já to psal jen pro info. Včera jsem ho zkusil se skoro vybitou baterii a vypadalo to dobře(asi už neměl sílu). Dnes s plně nabitou baterií si létá jak chce. Asi to olůvko zase vyndám, vrátím serva tak jak to bylo a jen to natrimuju. Sice pak nebudu mít tu desku cykliky v rovině, páč bude mít těžiště vzadu, ale alespoň ho nebudu honit sem a tam :D :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 07.01.2018 17:50 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6896
Bydliště: Moravský kras
těžiště vrtulníku je v ose nosného rotoru. Rafni to za rotor tak, aby byla jeho osa vodorovně a koukej, jestli se otočí k zemi šňupákem nebo ocasem.

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 07.01.2018 20:50 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 4.1.2018
Příspěvky: 11
Ale vždyž to jsem psal, že jsem ho zavěsil mezi dvě stějně vysoké dózy za gyro a ocas byl níž :D . Už vás tu nebudu trápit zbytečnostma. Olůvko na vyvážení jsem vyndal, trošku vytočil levé servo a pravé trošku zatočil(asi tak jak byl při koupi) a létá to super s minimem trimování. Neměl jsem na to vůbec sahat. Já se snažil vyrovnat to naklonění, ale až tady jsem se dověděl, že je to normální. I když v obchodě měli ten samý a ten létal téměř rovně, proto jsem se o to zajímal. Každopádně všem moc děkuji za reakce a přeji mnoho úspěšných startů a přistání :D :lol: :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 07.01.2018 20:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
Stále nechápu, co myslíte tím zavěšením za gyro. Že by pádla?
Vy jste zase asi nepochopil, jak to myslel JirkaA. Model musíte jakoby položit na bok (na ouško) a chytit za hlavní hřídel. Hřídel je VODOROVNĚ.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 07.01.2018 21:23 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 4.1.2018
Příspěvky: 11
Třeba se pletu, ale ta vyrovnávací tyčka nad listy je gyroskop ne? Nebo se tomu říká jinak? Prostě za tu tyčku jsem to zavěsil a v tu chvíli padal ocas dolu. Já teda popravdě nechápu to položení na bok? Pokud dám vrtulník na bok a zvednu ho za rotor, tak nic nezjistím. Drží to motor a pokud nedělám prudké pohyby, tak ho můžu mít jak v rovině, tak kamkoliv nakloněný. Jak říkám, v odborných věcech jsem úplný amatér, tak se na mě prosím nezlobte. Zkuste mi to tedy ještě nějak přiblížit. Děkuju


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 08.01.2018 6:50 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
deetroid píše:
Třeba se pletu, ale ta vyrovnávací tyčka nad listy je gyroskop ne? Nebo se tomu říká jinak? Prostě za tu tyčku jsem to zavěsil a v tu chvíli padal ocas dolu. Já teda popravdě nechápu to položení na bok? Pokud dám vrtulník na bok a zvednu ho za rotor, tak nic nezjistím. Drží to motor a pokud nedělám prudké pohyby, tak ho můžu mít jak v rovině, tak kamkoliv nakloněný. Jak říkám, v odborných věcech jsem úplný amatér, tak se na mě prosím nezlobte. Zkuste mi to tedy ještě nějak přiblížit. Děkuju


Ta tyčka není žádné gyro. Gyro je elektronické zařízení. A tím položením na bok se heliny vyvažují zcela normálně, ovšem za předpokladu, že rotor má volnoběžku...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 08.01.2018 10:17 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 4.1.2018
Příspěvky: 11
Aha, tak to jsem nevěděl. A jak se tedy té tyčce říká? Já teda volnoběžku nemám, nicméně už se mi to povedlo docela dobře vyrovnat a s minimen trimu to lítá krásně. Už se těšim až nebude foukat a zkusím to i venku :D :lol:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 08.01.2018 12:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.11.2011
Příspěvky: 405
Bydliště: JBC
Obrázky: 13
deetroid píše:
Aha, tak to jsem nevěděl. A jak se tedy té tyčce říká?..

Stabilizátor , stabilizační tyčka , vahadlo , pádla atd..

_________________
Skyfun pulse projekt a pár poletuch


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz