Switch to full style
Začínáte nebo chcete začít s vrtulníkem.
Odeslat odpověď

Nastavení T-Rex 450 v AFPD

sob 12.05.2018 20:14

Zdravím všechny.
Mám v Aerofly professional deluxe stažené různé modely helikoptér, mimo jiné je tam i T-Rex 450 a v porovnání s ostatními modely je silně jankovitý, téměř neovladatelný. Má někdo z vás zkušenost s tímto modelem v tomto simulátoru, případně nějaký setup, aby ovládání aspoň přibližně odpovídalo reálnému modelu? Jak někdo trefně poznamenal, létá to jako kelímek od jogurtu.

Re: Nastavení T-Rex 450 v AFPD

sob 12.05.2018 20:58

a s cim to srovnavate ?
jestli jste jeste neletal s setikanalem tak vam kazdy prijde jankovity

Re: Nastavení T-Rex 450 v AFPD

sob 12.05.2018 21:33

S ostatníma šestikanálama které jsou v AFPD. Na simulátoru létám vrtulníky tak půl roku, z kraje jsem mlátil o zem s každým a všechny se mi zdály neovladatelné. Teď už zvládám s mírnou akrobacií - přemety, výkruty, piruety, invertní visení - všechny, jenom s tím T-Rexem mám pořád problémy.

Re: Nastavení T-Rex 450 v AFPD

ned 13.05.2018 11:25

Simulator je skvely na nauceni se jak packovat. Jak to dostat pod kuzi a do hlavy, aby o tom clovek nemusel premyslet a nechyboval. Podle me nema smysl nic jineho. Kazda heli ve skutecnosti bude jina.
Asi nema smysl moc laborovat s nastavenim. Zvol si helinu ktera vyhovuje a litej. V realu uz potom budes jistejsi, ale stejne se budes dal ucit.

Re: Nastavení T-Rex 450 v AFPD

čtv 17.05.2018 18:17

Vlastně mi vyhovujou všechny, kromě právě toto T-Rexe 450, kterej pro mě pro začátek připadá tak nějak jedinej v úvahu a proto mě to tak štve! :) Sice mi tu bylo razeno, že na Align se mám vykašlat a jít do Devila 420, ale nikdy jsem nic z Číny neobjednával a při mým štěstí jsem si skoro jistej, že bych platil DPH i CLO nejmíň dvakrát..

Re: Nastavení T-Rex 450 v AFPD

sob 19.05.2018 10:39

Tak jsem si nakonec poradil sám, z čehož mám dvojnásobnou radost. :) Zmenšil jsem úhel náklonu cykliky, trochu i úhly kolektivu a najednou už je to vcelku pohodové poletovadlo.
Oproti ostatním je to pořád živější, ale už se to dá. Jenom při obratech se pořád tak nějak vlní ocas, ale ať přidávám, nebo ubírám zisk gyra, je to pořád podobné. Nevím co ty ostatní dvě hodnoty - "zero adjust" a "range" - obojí mám na hodnotě 10, kterou jsem obšlehl z jiného modelu a tak nějak to funguje. Ocas nikam neuhýbá, jen při směrovce se jak říkám, zavlní.

Re: Nastavení T-Rex 450 v AFPD

sob 19.05.2018 22:09

Není možné že jsi stáhnul model kterému už někdo upravil parametry? Zkus najít stejný model z jiného zdroje.
Odeslat odpověď