Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vrtulník pro začátek (Malý)
PříspěvekNapsal: čtv 10.12.2020 21:47 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.11.2020
Příspěvky: 43
Ahoj, co by jste mi doporučily jako úplnému začatečníkovy na učení a vyzkoušení jestli mně to chytne. Chtěl bych něco malého buď od wltoys nebo blade 120,apod...Pokud mne to chytne, pujdu směrem maketového létání, žadna akrobacie...

Odesláno z mého HRY-LX1 a podpis odstraním


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtulník pro začátek (Malý)
PříspěvekNapsal: čtv 10.12.2020 22:43 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 16.2.2011
Příspěvky: 138
Bydliště: opava
Zdar,,
co je malé to je mílé ... heslo které u vrtulníků neplatí.
zvládnout malého čiperu venku - stačí vánek a neuřídíš to. Kdysi platilo pravidlo čím větší vrtulník tím se víc naučíš - já sám šel proti proudu a můj první jednorotor jsem no vzduchu nedostal nikdy - ale chytlo mě to - takže jsem si s ním zalétal až po zkušenostech s větší heli.

Mám WLtoys na blbnutí / letos ve vzduchu nebyl / ale je to spíše zábava když to už umíš a zkoušíš něco nového nežli strojek na naučení pilotáže.

_________________
RP

Trex600 benzín-Airwolf, 450 Airwolf, 450 Hughes, Trex 600 Hughes vel.700 nitro, T-Rex600-benzín


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtulník pro začátek (Malý)
PříspěvekNapsal: pát 11.12.2020 7:05 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.11.2020
Příspěvky: 43
Bohužel jen tak na zkoušku koupit heli za 30 tis se mi kupovat nechce. Když koupim bazaroveho T-rexe 450,500,apod. Tak sice za prijatelnou cenu, ale první vzlet, rožtíputo a to se stane, nejsem najivní. No a dily na to neseženu, co jsem se tak koukal. Proto bych radsi tyto prcky nějake, a litat s tim můžu v hale.

Odesláno z mého HRY-LX1 a podpis odstraním


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtulník pro začátek (Malý)
PříspěvekNapsal: pát 11.12.2020 8:32 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11190
Bydliště: Břeclav, ČR
viewtopic.php?f=102&t=33983

viewtopic.php?f=102&t=38325


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtulník pro začátek (Malý)
PříspěvekNapsal: pát 11.12.2020 8:45 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.11.2020
Příspěvky: 43
zdzd píše:
http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=102&t=33983

viewtopic.php?f=102&t=38325
Nechci vyvolavat konflikt, ale vše co je v odkazu sem četl před přidáním mého příspěvku. Všechny priložene odkazy jsou minimalne 3 roky staré, některé i 7 let. Žádný vrtulník , o kterém se tam zmiňují se už ani neprodává a s dílama to je uplně stejný. Jinak ja nechci nic do 3000 tis., ale taky ne za 30 a ne že bych na to neměl, to určizě ne, ale jak jsem psal bazarovku kozpit nema smysl a novej velkej pro zacatecnika taky ne, kdyz nevi jestli ho to chytne.

Odesláno z mého HRY-LX1 a podpis odstraním


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtulník pro začátek (Malý)
PříspěvekNapsal: pát 11.12.2020 10:08 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11190
Bydliště: Břeclav, ČR
O typy vrtulníků vůbec nejde. Jde o princip. A uvědomění si nesmyslnost požadavku:

"Chtěl bych něco malého buď od wltoys nebo blade 120,apod...Pokud mne to chytne, pujdu směrem maketového létání"

Protože tak to u vrtulníků nefunguje.

U letadel je každému rovnou jasné, že na cvičném větroni těžko zjistí jestli ho chytne motorák se spalovákem, či elektrikou, či akrobat, či rychlost, či cokoliv jiného.

No a u vrtulníků je to, překvapivě, ještě větší rozdíl. Protože různé konstrukce nejen létají jinak, ale také se i úplně jinak pilotují...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtulník pro začátek (Malý)
PříspěvekNapsal: pát 11.12.2020 10:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
I když vrtulníky nelítám,myslím si,že nemáš zase až tak úplnou pravdu.Ten první impuls může příjít i z dětské hračky.....Stejně tak to měl kamarád,před pár lety dostal jen tak pro srandu malinký 3-kanál.vrtulníček k narozeninám."Chytlo" ho to natolik,že za měsíc už kupoval na blbnutí 4 kanál a dnes lítá "dospělé" vrtulníky.Ale než se k tomu dostal,nastudoval co se dalo a taky hodně trénoval na simulátoru.Jak už jsem řekl na začátku o vrtulnících prakticky nic nevím a nemůžu radit,ale ten prvotní "zápal pro věc" může nastartovat i obyčejná dětská hračka.A v podstatě stejně jsem to tak měl i já,hraní si s létajícíma hračkama se synem mi nakonec přineslo asi mého největšího koníčka. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtulník pro začátek (Malý)
PříspěvekNapsal: pát 11.12.2020 11:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.6.2010
Příspěvky: 730
Bydliště: Praha 10
Zdravím,
o malých vrtulnících je tady dost témat. Už tam není co moc vyvíjet, tak i pár let staré informace budou o.k. Maketové létání s vrtulníkem tě určitě brzy omrzí :-) Ty malé potvory vydrží hodně, tak se určitě vyblbněš. Doporučuju něco pod 250g, jinak se budeš muset registrovat na ÚCL a složit test nebo být ve svazu modelářů.
Pat

_________________
Futaba T14SG
Velox II, Piper clipped w., Bücker 133 Jungmeister, Slow Poke


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtulník pro začátek (Malý)
PříspěvekNapsal: pát 11.12.2020 11:19 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.11.2020
Příspěvky: 43
PatMat píše:
Zdravím,
o malých vrtulnících je tady dost témat. Už tam není co moc vyvíjet, tak i pár let staré informace budou o.k. Maketové létání s vrtulníkem tě určitě brzy omrzí :-) Ty malé potvory vydrží hodně, tak se určitě vyblbněš. Doporučuju něco pod 250g, jinak se budeš muset registrovat na ÚCL a složit test nebo být ve svazu modelářů.
Pat
Mam registraci i test, letam s velkymi drony DJI. Takže v tom problem neni. Každopádně asi tedy koupim nějakeho bazaroveho T-rexe. Večer mrknu co je v nabídce.

Odesláno z mého HRY-LX1 a podpis odstraním


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtulník pro začátek (Malý)
PříspěvekNapsal: pát 11.12.2020 12:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Tak pokud tedy ZHRUBA víš, jak se to řídí (je hodně velký rozdíl mezi nestabilizovaným a stabilizovaným strojem atd), tak jestli nechceš nejdřív zkusit simulátor, tak se podívej po něčem ve stylu V977 (už se ale neprodává), XK110 a podobné. Dá se s tím lítat, ale je to opravdu neposedné a velikost 450 (přesněji řečeno 325) je oproti tomu jako autobus. Podle simulátoru bys viděl, jestli na to máš ruce, nebo ne.
Já zkoušel od pádlového HK 450 přes 500 po 700, nakonec mi po prodeji toho všeho zbylo jen to HK, které možná 3 roky neletělo. Zjistil jsem, že drtit simulátor mě nebaví a po tom, co jsem zjistil, že to sice v invertu udržím, ale navíc už nemám ruce a hlavu, tak jsem skončil u race FPV.
Takže možná ten simulátor napoví, jestli to má smysl, nebo ne se o něco vůbec pokoušet, nicméně ty nejmenší 6kanály při pádech do měkkého takové škody neutrpí, tak možná to není zas tak drahá zkouška.
Pokud ale můžu poradit z vlastní zkušenosti, vyhni se vrtulníkům Blade, minimálně těm nejmenším. I pokud by byl bazarový s neodolatelně lákavou cenou.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtulník pro začátek (Malý)
PříspěvekNapsal: pát 11.12.2020 13:39 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11190
Bydliště: Břeclav, ČR
Marek_Km píše:
Takže možná ten simulátor napoví, jestli to má smysl, nebo ne se o něco vůbec pokoušet.


Ano to je cesta. Zkušenosti s dronem jsou s vrtulníkem už vůbec nesrovnatelné. Dron visí sám, vrtulník má pod sebe nafoukanou kupku vzduchu, za které se neustále snaží spadnout...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtulník pro začátek (Malý)
PříspěvekNapsal: pát 11.12.2020 14:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.6.2010
Příspěvky: 730
Bydliště: Praha 10
zdzd píše:

Dron visí sám, vrtulník má pod sebe nafoukanou kupku vzduchu, za které se neustále snaží spadnout...

Dokonalé :D :D :D Tak už vím proč s vrtulníky nemám začínat :-)

_________________
Futaba T14SG
Velox II, Piper clipped w., Bücker 133 Jungmeister, Slow Poke


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtulník pro začátek (Malý)
PříspěvekNapsal: pát 11.12.2020 14:20 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11190
Bydliště: Břeclav, ČR
On dron je pilotážně naprostá nuda. Zato u vrtulníku se je pořád co učit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtulník pro začátek (Malý)
PříspěvekNapsal: pát 11.12.2020 14:24 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.11.2020
Příspěvky: 43
S dronem bych to asi nesrovnavalkaždopadně co toto na začatek.
https://modelbazar.cz/rc-vrtulnik-copte ... 450/978502

Odesláno z mého HRY-LX1 a podpis odstraním


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrtulník pro začátek (Malý)
PříspěvekNapsal: pát 11.12.2020 15:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Pokud je to dobře seřízené a je k tomu je aspoň nějaký náhradní díl, případně máš někoho k ruce, kdo to po prvním crashi dá dohromady nebo poradí co a jak, tak by to za ty prachy snad šlo. Originál to není.


Naposledy upravil Marek_Km dne pát 11.12.2020 17:18, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz