Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 133 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Esky Lama V4 - BLOG
PříspěvekNapsal: pon 19.12.2011 19:24 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.12.2011
Příspěvky: 43
Tak mám přeměřeno, vrtulník se včetně kříže nenaklání nikam.což je dobré zjištění :-)

No na V4 sem slyšel že to vydrží mnohem déle ty listy a že je to fajn, že se neničí, je fakt že reakci na letové vlastnosti sem neslyšel negativní ani pozitivní.Všici řekli jo, neláme se toi a vydrží to dlouho :-)
když já už rozsekal 8 listů za 4 lety.tak nevím jestli ty airy mě neposlouží víc :-)


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Esky Lama V4 - BLOG
PříspěvekNapsal: pon 19.12.2011 19:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
Neronis píše:
Tak mám přeměřeno, vrtulník se včetně kříže nenaklání nikam.což je dobré zjištění :-)

No na V4 sem slyšel že to vydrží mnohem déle ty listy a že je to fajn, že se neničí, je fakt že reakci na letové vlastnosti sem neslyšel negativní ani pozitivní.Všici řekli jo, neláme se toi a vydrží to dlouho :-)
když já už rozsekal 8 listů za 4 lety.tak nevím jestli ty airy mě neposlouží víc :-)
OK. Akorát jsem se nezmínil, že je to třeba kontrolovat s baterkou zasunutou tak, jako je za letu.

Ty listy jsou ohebnější, jenže pokud se prudce potkají ve vzduchu, uletí stejně. Jejich výhoda je leda na visení někde v místnosti, kde se možná hned tak neosekají o nábytek.

Právě díky tomu, že jsou pružnější, hezky se za letu podélně ohnou, při náklonu cykliky ještě vytlumí ten efekt, a vrtulník se skoro nehne. to je moje zkušenost s lamou 400 D (ta je ovšem větší, možná to nebude u V4 tak tragický).
Každopádně jsou Airy dobrý spíš na kšeft pro prodejce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Esky Lama V4 - BLOG
PříspěvekNapsal: pon 19.12.2011 19:44 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.12.2011
Příspěvky: 43
no, tak já uvidím.Protže ty listy cos mi poslal si asi koupím ale dojdou až tak za tři týdny, airy tu budu mít do konce týdne a možná si zalítám.baterka a vše bylo na místě.prostě zapnout a lítat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Esky Lama V4 - BLOG
PříspěvekNapsal: pon 19.12.2011 19:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
Neronis píše:
n....baterka a vše bylo na místě.prostě zapnout a lítat.
OK.
Až sundáš kříž, tak to znovu zkontroluj.
Pokud chceš, aby to trochu mělo tendenci letět dopředu, posuň těžiště, třeba nacpáním nějaký plastelíny zevnitř do čumáku (pokud to lze). U Lamy 400 mám těžiště několik mm před hřídelí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Esky Lama V4 - BLOG
PříspěvekNapsal: pon 19.12.2011 20:01 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.12.2011
Příspěvky: 43
děkuji, za nápady.Moc mi to pomohlo.Do čumáku se toho vejde hormada-zkusím tam dát trochu silikonu který zatvrdne a při nejhorší se dá vyloupnout


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Esky Lama V4 - BLOG
PříspěvekNapsal: pon 19.12.2011 20:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
Neronis píše:
děkuji, za nápady....
Hlavně se nauč citlivě zacházet s ovládáním otáček; ne stahovat prudce plyn; čím menší koax, tím snadněji spadne do rozvířenýho vzduchu pod sebou a pak je neovladatelnej.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Esky Lama V4 - BLOG
PříspěvekNapsal: pon 19.12.2011 20:52 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.12.2011
Příspěvky: 43
jj Díky, jak mile budou listy, hned se začnu učit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Esky Lama V4 - BLOG
PříspěvekNapsal: čtv 22.12.2011 16:02 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.12.2011
Příspěvky: 43
Ahoj,
asi sem zjistil co mám za problém.Teď jsem se vrátil z lítání.Po vzlétnutí vrtulník začne kroužit nebo spíš elipsovat.dělá něco mezi houpačkou a přitom opisuje elipsu.Prakticky se nedá udržet na jednom míste.Těžiště vrtulníčku je přitom uprostřed.a trimy sou v pořádku a nikam posunuté.
Zjistil sem jednu věc a to že vrtulník vibruje a to znatelně.ne že by se úplně moc klepal ale je to cítit.Při zvýšení otáček samozřejmně víc.Všiml jsem si že vnitřní hřídel je možná ohlá.Když si podržím rukou přímo u očí a koukám na vrchních pár mm které jsou vidět(jinak prochází vnější hnřídelí :-) ) tak je vidět jak ty posldní mm jsou ohlé, asi to bude tím že ?

a dál mám ještě jeden problém.Když nakloním listy aby Lama letětla dopředu, tak se nakloní dopředu, rozletí se dopředu uletí moc pěkně asi metr a půl a najednou se začne zase rovnot do vodorvné polohy,takže to vypadá jako by se zhoupla a najednou doslova zastaví pak se zase nakloní dopředu, uletí metr a půl hezky a zase se narovná a zhoubne zpátky k ocasu.
prosím o rady a děkuji předem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Esky Lama V4 - BLOG
PříspěvekNapsal: čtv 22.12.2011 16:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
Neronis píše:
Po vzlétnutí vrtulník začne kroužit nebo spíš elipsovat..
..vrtulník vibruje a to znatelně........Při zvýšení otáček samozřejmně víc......Všiml jsem si že vnitřní hřídel je možná ohlá...
...rozletí se dopředu uletí moc pěkně asi metr a půl a najednou se začne zase rovnot do vodorvné polohy,....
...najednou doslova zastaví pak se zase nakloní dopředu, uletí metr a půl hezky a zase se narovná a zhoubne zpátky .....

Demontovat vnitřní hřídel, vyrovnat.
Zkontroluj i vnější hřídel, jestli není ohnutá.

Pokud bude všechno rovný, neměl by na místě "kroužkovat" ani dělat elipsy. Pozornost nutno věnovat i stabilizátoru, musí být rovný a vyvážený.

4-kanál koaxiál se po potlačení a přidání rozjede vpřed, ovšem vlivem stabilizace má vždy určitou tendenci vytratit rychlost a snaží se viset - to je dáno konstrukcí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Esky Lama V4 - BLOG
PříspěvekNapsal: čtv 22.12.2011 16:51 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.12.2011
Příspěvky: 43
no tak já budu doufat.dneska se do toho pustím a uvidím zítra zase.Jinak už mám Airy Ax 03 a celkem spokojenost.S mojí zručností a mojí křivou hřídelí sem nepoznal nějaký zhoršení na ovládání ale vzhledem k tomu že mě nepotkala žádná krizovka tak nedokážu říct jak moc sou tuhý nebo ne.

Ohledně klesání : když budu klesat pod sebe přímo tak spadnu do víru a spadnu s vrtulníkem, je lepší přistávat třeba krouživými pohyby a tím pádem jako by víru pořád uhýbat ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Esky Lama V4 - BLOG
PříspěvekNapsal: čtv 22.12.2011 17:55 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.12.2011
Příspěvky: 43
Tak hřídel je narovnána v rámci možností, je to poznatelně lepší než před tím, řekl bych že není poznat že byla ohnutá, i tak to nikdy nenarovnám přesně, cena 213 kč mě ale přesvedčila že to takhle bude dobrý :-) 213 za set kola na hřídeli.

Důležitá otázka, kde normálně kupova náhradní díly ? já mám model z RC kingu a tam taky kupuju díly ale co mě dost zaskočilo tak moje lama stála 2450 a v mojí oblíbené počítačové prodejně (poslední dobou prodávají i rc vrtulníčky ) stojí 1950 :-O RTF oboje.Jen blbý ližiny mě stály 100 ale s tím tak nějak počítám.
Těším se až to pujdu zítra ozkoušet - tu hřídel.Já sem totiž první den co sem měl lamu jí položil na bok a vlítl do baráku.nic se nestalo, jen sem zničil listy, vůbec mě nenapadlo že může být takovej problém jako ohnutá hřdelka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Esky Lama V4 - BLOG
PříspěvekNapsal: čtv 22.12.2011 21:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
Neronis píše:
n....Jinak už mám Airy Ax 03 a celkem spokojenost.S mojí zručností a mojí křivou hřídelí sem nepoznal nějaký zhoršení na ovládání ale vzhledem k tomu že mě nepotkala žádná krizovka tak nedokážu říct jak moc sou tuhý nebo ne.

Ohledně klesání : když budu klesat pod sebe přímo tak spadnu do víru a spadnu s vrtulníkem, je lepší přistávat třeba krouživými pohyby a tím pádem jako by víru pořád uhýbat ?

Je možný, že se Airy u průměru rotoru 340 mm neprojeví oproti origo listům tolik, jako se mi projevily Airy Ax-09 u Lamy 400, kde je jejich průměr skoro 500 mm. Tam jsem si opravdu ani za bezvětří nezalítal.

Krouživý pohyby - to ne, spíš pomalej sestup.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Esky Lama V4 - BLOG
PříspěvekNapsal: čtv 22.12.2011 21:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
Neronis píše:
Tak hřídel je narovnána v rámci možností,..-

...kde normálně kupova náhradní díly ? ..

...v mojí oblíbené počítačové prodejně (poslední dobou prodávají i rc vrtulníčky ) stojí 1950 :-O RTF ..

Např. u HB V2 jsem rovnal hřídelku už několikrát (průměr 3 mm). Chce to např. v hlavici stojanový vrtačky pomocí vhodný trubičky atp.
U 6-ch plnokrevníků ovšem tohle nehrozí.

Díly přes ebay nebo někde v Hong Kongu, Číně a tak. Až když to nemaj, pak teprv u našich prodejců.

Co to je za prodejnu PC, že prodává Lamu V4 za 1950,-?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Esky Lama V4 - BLOG
PříspěvekNapsal: čtv 22.12.2011 21:41 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.12.2011
Příspěvky: 43
Jsem fakt začátečník amatér ale přitom mě to hrozně baví.Vždy s ní vylítnu nechtěně vysoko (5m) a potom jí dostat dolů tak abych nevlítl do víru, to je boj :-)Další postřehy připíšu zítra po lítání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Esky Lama V4 - BLOG
PříspěvekNapsal: pát 23.12.2011 9:52 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.12.2011
Příspěvky: 43
tady je odkaz na tu pc prodejnu, málem mě kleplo když sem zjistil že sem mohl ušetřit pětikilo
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 00000011QJ
Ohledně náhradních dílů ale nic moc.jinak vrtulníků mají hromadu


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 133 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz