Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 31.03.2009 17:36 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.11.2008
Příspěvky: 181
Bydliště: Nučice - Praha západ
Ahoj chlapci a chlapi,

mám na vás dotaz. Blejdík mi pravé zatáčky dělá skvěle. Dám klonění a bočení a sedí v zatáčce jak přibitý.
Ale doleva mi padá. Pokud udělám zatáčku pomocí jen bočení (směrovky) je sice výkluzová, ale prcek zatočí. Když přidám klonění (křidélka) začne se hupovat jako na vlnách (v podélném směru), zatáčka se začne utahovat, houpání zvětšovat, dopředná rychlost se zmenšuje jako kdybych přitáhnul. Kdybych kniply držel dál, spadne. V podstatě to dělá od začátku.
Poradíte kde je chyba?

Děkuji za rady.

_________________
Seřízení oken.
www.Burysek.cz
DogFighter, Antonov AN-2, Freewing F-16, ME-262, A-10, Futaba T18SZ,


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 31.03.2009 17:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.7.2007
Příspěvky: 1130
Bydliště: Praha 6, ČR
Obrázky: 12
Vašek66 píše:
Ahoj chlapci a chlapi,

mám na vás dotaz. Blejdík mi pravé zatáčky dělá skvěle...


Tak to jsme na tom uplne stejne - nekolikrat jsem skoncil na zemi. Rozkmita se stabilizator a mlati o spodni listy a kdyz se leti nizko je to nedobrovolne pristani. Zkousel jsem omezit pohyb stabilizatoru ale nepovedlo se.

_________________
T-Rex 600N Spirit, Tx Aurora.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 31.03.2009 19:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2009
Příspěvky: 1331
U koaxiálních vrtulníků malé velikosti normální stav. Ony akorát visí a nebo se trochu posunují a v levé zatáčce padají. Jednorotory taky nelítají symetricky. Precesní síla se to jmenuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 03.04.2009 15:10 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2009
Příspěvky: 35
Bydliště: Dobrovíz - Praha-západ
Já mám Blada asi 2 měsíce je to můj úplně první vrtulník. Jsem z něj docela nadšenej, jediný co mi na něm vadí je ten malinkatej konektor na li-pol už jsem ho měl jednou zlomenej, musí se dávat fakt pozor při zandavání a vyndavání baterie. Už jsem si ale objednal jinej, kterej je prej lepčejší, tak uvidim. Pokud jde o baterie tak jsem si pořídil ještě nabiječku do sítě, protože pořád dobíjet baterie a pak ještě ty Li-polky mě docela štvalo - ta nabíječka je fakt paráda. Lítání doma je fakt bomba, akorát ze začátku byl trošku neklidnej, tak jsem mu dal do čumáku malej šroubek z PC a od tý doby je to paráda vysí jak přibitej a dopředu lítá rychlejš. Takže maximální spokojenost mohu jen doporučit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 03.04.2009 19:05 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 27.3.2009
Příspěvky: 9
MCX mám taky, asi dva týdny. Ale dneska se mi několikrát stalo, že nereagoval na "couvání" (klonění vzad)- klonění vpřed šlo normálně. Dělalo to jen když jsem ho po startu nechal viset, pak jsem dal "vzad" a ono nic. Jako by se to za letu po nějaké době zasekávalo, protože na zemi funguje všechno správně. Než to budu reklamovat, nestalo se to někomu z vás, případně čím by to mohlo být?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 03.04.2009 20:44 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.2.2009
Příspěvky: 77
Bydliště: Modřice
Zkontroloval bych, zda plastove dorazy na koncich tycek serv nejsou moc uvolnene (vespod maji ozubene kolo, shora plastovou zarazku).

_________________
heli:Blade mCX, Blade 400 3D, HK 450+DX6i
auti:HB Lightning, Rustler VXL+DX3R
aero:E-trener+DX6i


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 03.04.2009 22:07 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 27.3.2009
Příspěvky: 9
soft147 píše:
Zkontroloval bych, zda plastove dorazy na koncich tycek serv nejsou moc uvolnene (vespod maji ozubene kolo, shora plastovou zarazku).

Dorazy (jsou to takové ty černé kroužky na tyčce serva?) se ani nehnou.
Pohledem jsem tam nenašel nic uvolněného nebo nějak podezřele ohnutého.

Ale když jsem to zkoušel v ruce (s běžícím motorem), tak servo klonění (to napravo při pohledu od ocasu) se na jednu stranu (posuv nahoru = vrtulník couvá) zasekává. Dolů chodí servo pořád spolehlivě, ale jako by se nedokázalo "odlepit" ze středové polohy. I když trimem ten "střed" posunu, takže jezdec serva parkuje na jiném místě tyčky, stejně se nehoru nepohne, ale dolů jede na povel. Možná to dělá vysílačka (ta setová, co k tomu dodávají), ale to se mi taky moc nezadá, že by byl potenciometr vydřený přesně do poloviny a tak rychle? Vždyť to mám 14 dní a zrovna couvání jsem si ještě moc neužil...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 03.04.2009 22:12 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 27.3.2009
Příspěvky: 9
Tak jsem si s tím ještě chvilku hrál a to pravé servo drhne - mechanicky se zasekává jezdec v dráze. Už se mi i zasekl úplně dole (naplno vpřed), stačilo ho pošťouchnout šroubováčkem a vrátil se do středu.

Jestli nemá někdo nějaký nápad, jak to rozhýbat, tak se obávám, že mě čeká reklamace :-(. Nedalo by se to servo (jezdec v drážce) namazat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.04.2009 13:35 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 30.3.2009
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha 15
flying beginner píše:
Tak jsem si s tím ještě chvilku hrál a to pravé servo drhne - mechanicky se zasekává jezdec v dráze. Už se mi i zasekl úplně dole (naplno vpřed), stačilo ho pošťouchnout šroubováčkem a vrátil se do středu.

Jestli nemá někdo nějaký nápad, jak to rozhýbat, tak se obávám, že mě čeká reklamace :-(. Nedalo by se to servo (jezdec v drážce) namazat?


Při pohledu ze zadu mě drhlo nebo se spíš ani moc nehýbalo levé servo (na klonění). Motorek, ale měl snahu s ním hýbat. Nakonec jsem nožíkem podebral a trochu posunul nahoru ten černý doraz na hřídelce serva a nepatrně to máznul. Od té doby to funguje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.04.2009 19:53 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 27.3.2009
Příspěvky: 9
zdenek582 píše:
Při pohledu ze zadu mě drhlo nebo se spíš ani moc nehýbalo levé servo (na klonění). Motorek, ale měl snahu s ním hýbat. Nakonec jsem nožíkem podebral a trochu posunul nahoru ten černý doraz na hřídelce serva a nepatrně to máznul. Od té doby to funguje.

Do nějakých domácích úprav jsem se nepouštěl, přece jenom, je to už skoro hodinářská práce. Od toho je záruka, dneska jsem ho dal na reklamaci, tak uvidím, jak dopadnu. Samozřjemě když jsem to chtěl předvést v prodejně, tak lítal jako největší vzorňák.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07.04.2009 19:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2008
Příspěvky: 424
cau, prava tlacena pozadu se fakt neda :). Uz se mi i setkaly listy. Blejdik proste moje prikazy nesplni, protoze to neutahne. Rekl bych ze je to vlastnost a ne chyba. Leva pozadu je o.k., dostatek vykonu je.

_________________
T-Rex 450 S, VA-Models:Dragonfly, Blade MCX, Traxxas E-Revo, Toro900, Messenger M1, Piper
http://galerie.rcserver.cz/index.php?sum=330


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 20.04.2009 20:14 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 27.3.2009
Příspěvky: 9
Tak už se mi blade vrátil z reklamce. Vyměnili to problémové servo. Ale mám dojem, že už to není tak "zalétané z výroby", jako před výměnou. při prvním letu vrtulník hodně ujížděl dopředu a musel jsem jít s trimem prakticky nadoraz vzad, abych to srovnal. Nedá se to nastavit nějak mechanicky do neutrálu - aby visel s trimy uprostřed?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 20.04.2009 20:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Povol - vyšroubuj - prodluž táhlo a před tím se podívej, jestli je cyklika rovně - kolmo na hřídel. A při sundavání a nandavání páčky - očka dávej bacha ať neulomíš čep - tu malou černou kuličku.

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 20.06.2009 11:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.1.2008
Příspěvky: 652
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 0
Tak sem asi upek motorky. Leta to chvilku normalne ale po nakejch 3 minutach se zacne tocit ocasek proti smeru hodinovejch rucicek a po par vterinach nejde uz vubec udrzet a zacina ztracet vykon, po pristani je levej motorek docela horkej. Trefil sem se s tema motorkama ?Nerad bych koupil nove a zjistil ze je problem jinde

_________________
MC-22s CH-50+Assan
Towmaster, Tiger Trener
Tarot-450PRO, T-REX 500 3G,T-REX 600EFL PRO


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 20.06.2009 22:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.6.2009
Příspěvky: 946
Bydliště: Liberec
Ladul píše:
Tak sem asi upek motorky. Leta to chvilku normalne ale po nakejch 3 minutach se zacne tocit ocasek proti smeru hodinovejch rucicek a po par vterinach nejde uz vubec udrzet a zacina ztracet vykon, po pristani je levej motorek docela horkej. Trefil sem se s tema motorkama ?Nerad bych koupil nove a zjistil ze je problem jinde


Na ten motorek to vypadá, obdobně se mi choval BCX2 a motory byly žhavé, proto jsem konvertoval na stříďáky. Pokud máš zájem, tak Ti ten motorek mohu poslat na otestování, ať máš jistotu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz