Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 114 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Easycopter V4 COLIBRI
PříspěvekNapsal: ned 04.10.2009 17:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2006
Příspěvky: 922
Bydliště: Praha 9
Zdravim,

poridil jsem tuto peknou hracku (doufam, ze to tu uz nekde neni, ale nenasel jsem). Musim uznat, ze se jim to opravdu povedlo, zda se, ze regulator jiz reguluje oba rotory a celkove je to presnejsi a ucinejsi, nez drive zakoupeny EC V6. A to je opravdu co rict, kdyz vezmete v potaz rozmery a vahu (188x213; 27g = pouze na doma). Cekal jsem, ze si s timto drobeckem budou pohravat viry a odrazy, ale kupodivu mene nez EC V6. Gyro me prekvapilo svou funkcnosti a problemy s otacenim at na zacatku ci konci letani byly temer odstraneny (to pochopitelne ovsem nezpusobuje gyro, ale zmeny vykonu motoru vybijenim aku). Trim pouziju 0-2x za let. Vydrz dobra (nemeril jsem, ale je to srovnatelny, mozna o kousicek lepsi nez V6). Diky rozmerum je to zabavnejsi a presnost ovladani je opravdu neuveritelna. Zatim bez poskozeni, tech par gramu nic opravdu neznici. Navic v profipack s kufrikem a nabijeckou do site (lze nabijet i pomoci vysilace) a dvema baterkama (daji se nabijet najednou) - 110mAh a nahradnima listama. Nabito do pul hodiny. Navic cele v 2,4Ghz. Nastavitelne vychylky serv - 2 stupne na vysilaci (zacatecnik/pokrocily). Trim se pamatuje, takze zadne nastavovani pred letem. Proste zastrcit baterku, ktera se lehce vyndava a zandava a vrtulnicek je pripraven k letu.

4kanal a vysilac vyzaduje pouze 4xAA (indikuje stav vybiti baterek ve vysilaci).

Musim rict, ze se jim to opravdu povedlo. Maly, rychly, presny, s vydrzi a lehce nezahnatelny virama do zdi, coz je na rozmery zazrak. Zda se, ze nam doba pokrocila a muzeme radit s malejma potvurkama jeste lip, jak s tema velkejma. Koupil jsem za 2.2, ale na vystave (Praha-Letnany) se slevou. Jinak okolo 2.500,-.

Jenze. Prestala se mi vracet leva packa v modu 1 (lze nastavit i mod 2, pouhou zmenou polohy anteny a otocenim vysilace). Neni to zadnej velkej problem, ale nesu to na reklamaci. Dalsi, za dobu co ho mam (1 den) - co jsem objevil, problemem jsou male gumove krouzky, ktere skutecne neni problem ztratit a ktere se neuveritelne snadno sundavaji a jejich ztrata je casem neodvratna. Hlavne pri vyndavani z kufru. Maji za ukol drzet plast/kabinu okolo elektroniky.

Jinak jsem koukal, ze vsechny ostatni mikrovrtulniky v teto vybave vypadaj, ze jsou uplne to samy. Mate nekdo neco podobneho?

Nemate nekdo dalsi postrehy, ci podobne problemy s vysilacem?

Mejte se


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 04.10.2009 21:22 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.3.2008
Příspěvky: 98
Bydliště: Praha
Toz 24 minut pred tebou som zalozil temu s rovnakym nazvom, ale teraz ju admin moze zmazat :)
V4 nemam, len dnes som ju nasiel tu:
http://www.peckamodel.cz/cz/produkt/100 ... ibri-.aspx
A na modelhobby som ju nevidel vobec. Je to ta ista?

Nevies ju, alebo niekto iny, porovnat s Blade mcx?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 05.10.2009 18:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2006
Příspěvky: 922
Bydliště: Praha 9
No jo, sorry, nevsiml jsem si te. No ono to bude asi tim, ze jsem dele prvni prispevek smolil, takze tve tema vzniklo, kdyz ja psal prvni text. Sorry.

Kazdopadne na model hobby bylo takovejch potvurek vic. Celkem tak okolo 5ti. Kazdopadne me zajimal pouze Colibri, kvuli Pelikanovi a snadno dostupnych nahradnim dilum. Vystavovali to tam minimalne Pecka a Pelikan, dale jsem nezkoumal. Prave od Pecky jsem to koupil, protoze Pelikan letos neprodaval.

Blade mcx neznam, ale kukal jsem na inetu a to je presne jeden z tech, ktere jsou dle meho nazoru (ktery bez toho, az to budu drzet v ruce, nemusi byt pravda) naproste kopie Colibri. A nebo obrazene. Nekdo byt prvni musel. Kazdopadne to bude uplne to same - asi. Vzdy to tak priblizne je. Sel bych do levnejsiho, opravdu je to moc dobre ovladatelne, nevim jak by to mohlo byt jeste lepsi :) Ale pozor - existuji urcite i daleko levnejsi kopie, videl jsem je na model hobby take. Za 1800. Bal jsem se jen tech nahradnich dilu a chtel jsem Profipack.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 08.10.2009 18:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.11.2006
Příspěvky: 363
Ahoj, mé zkušenosti s Colibrim jsou zde:-) http://www.acroholic.estranky.cz/clanky ... 4-colibri-

_________________
http://www.acroholic.estranky.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 08.10.2009 19:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
Gattor píše:
Blade mcx neznam, ale kukal jsem na inetu a to je presne jeden z tech, ktere jsou dle meho nazoru (ktery bez toho, az to budu drzet v ruce, nemusi byt pravda) naproste kopie Colibri.


Je to trochu jinak, originál je Blade mCX a pak všechny ty Colibri, Scorpia a Free Spirity jsou jeho kopie. Tomu pak odpovídá jak cena, tak i zpracování.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 08.10.2009 22:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2006
Příspěvky: 922
Bydliště: Praha 9
Acroholic> pekne, nezbyva nez souhlasit. vysilac mi hned vymenili a zas si vesele poletuju :) kocka dostava zabrat

Kovboj> ja psal, ze to muze byt i bracene. popravde receno, je mi jedno kdo byl prvni. a zpracovani? toho jsem uz cetl holdu. pokud to lita bez problemu a oproti predchozim verzi daleko lepe, nevim, co by mohl blade nabidnout lepsiho nez "neviditelne, neosahnutelne" zpracovani. takze cena mluvi za vse. navic se mi libi i vyssi dopredna rychlost, jak zminuje Acroholic. nevidel jsem, ale rad verim :)

navic kombinace letu dopredu a do strany pri doprednou rychlost zvysuje a je to i ukocirovatelny. proste parada.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 08.10.2009 22:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2006
Příspěvky: 922
Bydliště: Praha 9
zacinam pokukovat po Blade mSR. nemam zkusenosti s jednorotorem a hlavne mam velice male mistnosti. s blade lze litat i venku, ale obavam se, ze 28g je jen do naprosteho bezvetri a toho moc neni. myslite, ze by v malych mistnostech sel udrzet, abych se jen nepotil pred blizici se zdi? nebo jadeji zustat u EC colibri?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 09.10.2009 17:30 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2009
Příspěvky: 124
Gattor >všechny náhradní díly na tuto typovpu řadu (Free Spirit, Scorpio2-10, Colibri) lze koupit na Rcking.eu a nebo v Rczoně. Pokud jde o ty gumové kroužky na upevnění kabinky tak je lze nahradit pvc izolací nastřihanou z drátu vhodného průměru, ta drží mnohem lépe než originál gumičky.
Pokud jde o mSR tak je to skvělý vrtulníček, já létám v místnosti 3x4 m bez problémů. Ale je třeba si uvědomit, že i když je na miniaturní jednorotor neskutečně stabilní, tak pořád je to jednorotor. Ve srovnání s Scorpio 2-10 to znamená, že zavisí "skoro" jako tento koaxiál a při opatrném (jemném) zacházení s páčkami létá "skoro" jako tahle helikoptera (až na klouzavý pohyb zpět). Ale při jen troše "přitláčení" na páky se rozdivočí a létá jako klasický jednorotor a potom je v menší místnosti pro začátečníka jen těžko ovladatelný. Každopádně je to jediný jednorotor, který může začátečník a nebo ten kdo má zkušenosti jen s koaxiály bez problémů ovládat a učit se s ním létat. Koupi každému doporučuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: o Colibri uvažuju
PříspěvekNapsal: pát 09.10.2009 18:48 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2009
Příspěvky: 83
Bydliště: Nové Dvory, Dačice
O vrtulníčku colibri uvažuju, ne sice pro sebe, ale pro našeho dědu, který je náš velký fanda. Potom co píšete mu ho s klukem k vánocům koupíme. Jinak jsem klukovi k vánocům koupil BLADE msR, nevydržel jsem to a za poměrně silného větru ho vyzkoušel na zahradě. Ovladatelnost a rychlost velmi dobrá, na ten vítr se muselo dát pozor - létat tak do výšky 50 cm, ale dlouhé průlety v této výšce absolutní bomba. Jinak to ale pořád není klasický vrtulník. Ale doporučuji i pro šikovného začátečníka - venku a za klidu lepší než kterýkoli dvourotor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 12.10.2009 19:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2006
Příspěvky: 922
Bydliště: Praha 9
pzn16> diky za info. koupim i msr a naucim se ovladat. moc me to laka

Pablo2> jojo, na izolaci uz jsem prisel. trochu jsem se divil, ze to opravdu drzi lepe :) i presto diky. mam jeste dotaz. zda se, ze pelikanovi dochazi nahradni dily. no a presne ty, ktere odchazeji jako prvni (jak divne :) ). nejsem fanousek zahranicniho obchodovani, mohl by si mi ujasnit ty nahradni dily na rczone (myslis rczona.cz?)? colibri jsem tam nenasel, je to kompatibilni s tim Free Spirit ci Scorpio2-10 nebo necim jinym? diky za info o msr, pomohl si mi k rozhodnuti, zda ho take poridit nebo ne. jdu do nej.

all> nevite jeste nekdo, kde sehnat nahradni dily na Colibri jinde, nez u Pelikana (pouze CR)? diky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 12.10.2009 20:19 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2009
Příspěvky: 124
Všechny ty tři vrtulníčky jsou naprosto schodné a vyrábí je firma Nine Eagles. Prodává je pod vlastním názvem Free Spirit Solo a dodává firmám Scorpio (Scorpio 2-10) a Easy Copter (Colibri). Nevím jak u Colibri a já jsem měl u Scorpia sundanou kabinky a deska přijímače je označena jako Nine Eagles. Já používám pro svůj Scorpio díly určené pro Free Spirit Solo a jsou naprosto shodné a ty se nepochybně hodí i pro Colibri.
Všechny díly mají u www.rcking.eu, něco u www.Rczona.cz a také něco má Pecka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14.10.2009 18:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2006
Příspěvky: 922
Bydliště: Praha 9
pecka to ma od pelikana, ale za ty linky a info diky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14.10.2009 22:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2006
Příspěvky: 922
Bydliště: Praha 9
Pro dalsi majitele tohoto (techto) krasnych hracek, kteri by snad byli stejne nestastni, jako ja, z <b>neustale se lamajiciho stabilizatoru za 120,-</b>.

Tyc je pouzita z anteny stareho, maleho rc auta. Na ni byl navliknut original uchyt ze znicineho (zlomeneho) stabilizatoru a na konce "anteny" nasroubovany PC sroubky do ocek. Uchyt zalepen vterinovym lepidlem, stejne jako sroubky v ockach (vse po vyvazeni). Nakonec natreno cernou barvou.
Kloub uchytu pomazan vazelinou na prevody, aby radeji vypadl ze hridele, nez se prilis deformoval stabilizator (nyni deformace = drive zlomeni a nakup nedostatkoveho nahradniho dilu).

Vrtulnik je daleko zivejsi, leta mnohem rychleji do vsech stran za cenu mensi stability (je lehci a ma kratsi tyc - "antenu"). Pro zacatecniky nedoporucuji, pokrocili budou mit urcite velkou radost, protoze zastaveni na miste (po pusteni pacek) po case jiz neni ono - jde hlavne o rychlost a obratnost. Vetsi vydrz baterky a mnohem vice zabavy. Detaily na pozadani popisu, ikdyz jsem si myslim napsal jiz vse.

http://s1.imgupload.cz/img/60434/ss9cc/CIMG4132.JPG
http://s1.imgupload.cz/img/60435/FLTPu/CIMG4133.JPG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15.10.2009 19:44 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.10.2009
Příspěvky: 5
Cau mooc dobre jsi to poresil lec nevim jak jsi protahl dratek tim starym uchytem? Vrtacek nebo jen zhavej dratek???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15.10.2009 20:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2006
Příspěvky: 922
Bydliště: Praha 9
uchyt lze ze zniceneho stabilizatoru sundat. staci kleste a trochu zatlacit. prumer dratu odpovidal a uchyt sel lehce nasadit. dira skrz je docela dost velka na maly prumer dratku. zajisti se vterinakem, takze muze byt drat i tenci. drzi to pomerne dobre, tato cast neni tolika namahana (tahem), pokud je to dobre vyvazeny. jen ten dratek by mel byt trochu odolnejsi proti ohnuti (antena z nejakeho rc auticka je naprosto idealni).


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 114 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz