Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 114 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Easycopter V4 COLIBRI
PříspěvekNapsal: sob 31.12.2011 16:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
Tax píše:
...
... při stabilním visení a pohnutí páčky dopředu se vrtulník rozjede živě dopředu. Postupně ale začne zpomalovat až zastaví a začne klesat k zemi. A přitom pořád mám plnou výchylku páčky. Když páčku pustím, tak začne couvat nebo se rozkýve a spadne k zemi. Jediná možnost jak ho přinutit ke stálému letu vpřed je stálé přidávání a ubírání plynu. Když jsem se díval z boku Tak při začátku se čumák nahne dolů a začne se hýbat dopředu, postupně se ale potom vrtulník vyrovná a letí dopředu rovnoběžně se zemí, což si myslím, že by dělat neměl a měl letět pořád mírně nahnutý. Nebo se mýlím? Zajímalo by mě jestli máte podobnou zkušenost?
Bohužel nevím jestli to dělá od začátku nebo je to způsobeno necitlivým zacházením.
To je normální vlastnost. Je přestabilizovanej, aby hezky visel. Pokud chceš letět trvale dlouho dopředu, nusíš umět správně kvrdlat s plynem.

Dělal jsem různý úpravy - např. jsem měl zkrácený stabilizátor. Byl potom trochu míň stabilní a potřeboval trochu korigovat při visení, ale neměl takovou tendenci se sám vyrovnávat při dopředným letu.

Doporučuju spíš ale jinou úpravu - udělal delší vodící trny táhel od cykliky k dolnímu rotoru a využít delší čepyna desce cykliky. Takto zvětšený výchylky se projeví celkem hodně...


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Easycopter V4 COLIBRI
PříspěvekNapsal: stř 04.01.2012 18:16 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 31.12.2011
Příspěvky: 3
Díky za odpověď,
no na to s tím plynem jsem právě přišel jako jediné řešení :)

Ještě se chci zeptat, deska cykliky by měla být kolmo na hřídel rotoru? Když totiž nastavím tento stav, tak vrtulník utíká dopředu. Let dopředu je celkem svižný ale dozadu neletí skoro vůbec. Když vytrimuju (musím nastavit skoro 1/3 dozadu) všechno tak aby visel ve vzduchu, pak cyklika je celkem nakloněná, ale vrtulník lítá dopředu a dozadu víceméně stejně. Jak by to tedy mělo být správně?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easycopter V4 COLIBRI
PříspěvekNapsal: stř 04.01.2012 19:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
Tax píše:
Díky za odpověď,
no na to s tím plynem jsem právě přišel jako jediné řešení :)

Ještě se chci zeptat, deska cykliky by měla být kolmo na hřídel rotoru? Když totiž nastavím tento stav, tak vrtulník utíká dopředu. Let dopředu je celkem svižný ale dozadu neletí skoro vůbec. Když vytrimuju (musím nastavit skoro 1/3 dozadu) všechno tak aby visel ve vzduchu, pak cyklika je celkem nakloněná, ale vrtulník lítá dopředu a dozadu víceméně stejně. Jak by to tedy mělo být správně?
Deska kolmo na hřídel - to je správně.

Pravděpodobně máš těžiště před osou rotorů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easycopter V4 COLIBRI
PříspěvekNapsal: pát 11.05.2012 9:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2011
Příspěvky: 433
Bydliště: Praha
Obrázky: 15
Kucí, co máte tohodle prcka, změřte mi prosím vnitřní rozměry kufru...díííííkyyyy....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easycopter V4 COLIBRI
PříspěvekNapsal: pát 11.05.2012 19:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
gasolin píše:
Kucí, co máte tohodle prcka, změřte mi prosím vnitřní rozměry kufru...díííííkyyyy....

340 x 238 x cca 75-80 mm.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easycopter V4 COLIBRI
PříspěvekNapsal: pát 11.05.2012 22:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2011
Příspěvky: 433
Bydliště: Praha
Obrázky: 15
corona píše:
gasolin píše:
Kucí, co máte tohodle prcka, změřte mi prosím vnitřní rozměry kufru...díííííkyyyy....

340 x 238 x cca 75-80 mm.


Diky moc!


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easycopter V4 COLIBRI
PříspěvekNapsal: pon 13.08.2012 18:05 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.8.2012
Příspěvky: 3
Tak jako novému majiteli kolibříka se mě podařilo zlomit stabilizátor:-(
Nevíte, kde se dá v Praze pořídit nový? Všude narážím na "vyprodáno".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easycopter V4 COLIBRI
PříspěvekNapsal: úte 25.12.2012 7:08 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2006
Příspěvky: 99
Bydliště: Vysočina
Zdravím!
Koupil jsem synkovi pod stromek Scorpio 2&10 (je to prý stejné jako Easycopter V4 COLIBRI, tak to píšu do tohoto vlákna). K nabíjení aku zatím používáme vysílač. Jenom mi připadá divné, že pro nabíjení musí být vysílač zapnutý, jinak nesvítí ta zelená LEDka indikující stav nabíjení. Je to standardní chování nebo je někde chybička? V návodu bohužel nutnost zapnutí vysílače pro nabíjení není popsána... Připadá mi to dost na pendrek, protože energie vyzářená anténou vysílače během nabíjení je zřejmě vyšší než energie nutná k nabití akumulátoru :D
Díky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easycopter V4 COLIBRI
PříspěvekNapsal: úte 25.12.2012 18:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
LSoft píše:
.....pro nabíjení musí být vysílač zapnutý, jinak nesvítí ta zelená LEDka indikující stav nabíjení. Je to standardní chování ........?

Je.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easycopter V4 COLIBRI
PříspěvekNapsal: stř 26.12.2012 6:35 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2006
Příspěvky: 99
Bydliště: Vysočina
corona píše:
LSoft píše:
.....pro nabíjení musí být vysílač zapnutý, jinak nesvítí ta zelená LEDka indikující stav nabíjení. Je to standardní chování ........?

Je.

Díky za info! :)
Tak to musel vymyslet nějaký pomstychtivý čínský spoluobčan. :lol:
Když dám nabíjet akumulátor a zapomenu na to, tak po pár hodinách jsou baterky ve vysílači vybité... :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easycopter V4 COLIBRI
PříspěvekNapsal: stř 26.12.2012 10:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
LSoft píše:
...
Když dám nabíjet akumulátor a zapomenu na to, tak po pár hodinách jsou baterky ve vysílači vybité... :roll:

Tahle hračka v základní sadě má jen ukázat, že to vrčí a nabíjení se moc neřeší.
Vyšší stupeň je tzv. profipack v kufříku, kde je nabíječka se dvěma pozicemi a s adaptérem (jak V4, tak V4.5 se tak prodává). Ovšem ani ta není nějaký zázrak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easycopter V4 COLIBRI
PříspěvekNapsal: čtv 27.12.2012 19:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.9.2006
Příspěvky: 1128
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Obrázky: 2
Sice jsem to neměřil, ale mám dojem, že dobíjení aku žere mnohonásobně víc, než když vysílač "zbytečně vysílá". Já colibříka nabíjím přes síťový nabíječ a baterie ve vysílači používané jen k vysílání jsou tam už hooodně dlouho a asi ještě budou....

_________________
Chybama se člověk učí..hmm asi jsem jeden z nejvzdělanějších lidí...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easycopter V4 COLIBRI
PříspěvekNapsal: čtv 27.12.2012 20:55 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2006
Příspěvky: 99
Bydliště: Vysočina
kasssy píše:
Sice jsem to neměřil, ale mám dojem, že dobíjení aku žere mnohonásobně víc, než když vysílač "zbytečně vysílá". Já colibříka nabíjím přes síťový nabíječ a baterie ve vysílači používané jen k vysílání jsou tam už hooodně dlouho a asi ještě budou....

No "mnohonásobně víc" to asi nebude (záleží taky na tom, co si člověk představuje pod pojmem "mnohonásobně" ;) ), ale mně šlo spíš o tu mou sklorézu. Když si ráno zalítám, dám do vysílače nabíjet aku vrtulníku a vzpomenu si na to až v momentě, kdy si chci zalítat znovu, ale baterky v Tx jsou po smérti... :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easycopter V4 COLIBRI
PříspěvekNapsal: stř 02.01.2013 19:33 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.11.2008
Příspěvky: 6
Bydliště: Milenovice 54, Protivín
Ahoj všem, plánuju také pořízení kolibříka.. Koupil jsem k Vánocům synovi (9 let) helikoptéru od Silverlitu z Tesca. Jedná se o jednorotor. Syn měl obrovskou radost do té doby než jsme zjistili, že se ta potvora bohužel vůbec nedá ovládat. Levá páka na vysílači mi přijde, že je tam jen na ozdobu, protože vrtulníček jen vzlétne a na žádný povel vysílače nereaguje. Chvilku si létá jak chce a spadne :? Ne,rukama to není :mrgreen: Původně jsem myslel, že je, nebo že mám vadný kus, ale kolega, který ho také koupil má ten samý problém.. Asi ho vezmu a hodím do koše, protože to je jen k vzteku.. :evil:

Původně jsem chtěl koupit Colibri V 4.5, ale bojím se, že by ho syn neuřídil (a já jako začátečník si také jistý nejsem..). Máme zkušenost jen s RC autama a to je přeci jen o něčem jiném... Vybírám mezi Colibri V4 profipack, Colibri Sheriff a Draco profipack. Máte někdo toho Sheriffa? V popisku se píše: "Colibri Sheriff je nový pokojový vrtulník s mechanikou odvozenou od oblíbeného Easy Copteru V4 Colibri s řadou zdokonalení a úprav - takových, jaké se osvědčily na jednorotovém Colibri PRO.." Nevíte někdo jaké jsou v těch vrtulníčkách rozdíly krom podvozku a kabiny? Draco jsem do výběru zařadil v podstatě jen proto, že Pelikán nemá žádného "kolibříka" v profipacku skladem... Kterého by jste vybrali vy?

Předem děkuju za případné rady :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easycopter V4 COLIBRI
PříspěvekNapsal: čtv 03.01.2013 15:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
Zbyndas píše:
...

Původně jsem chtěl koupit Colibri V 4.5, ..
..Vybírám mezi Colibri V4 profipack, Colibri Sheriff a Draco profipack....

Sheriff se hůř chladí, je o 4 gramy těžší, hůř se opravuje. To je daň za to , že hezky vypadá. Lítá stejně jak V4.
Mám V4 mechanicky upravenou na větší výchylky cykliky, takže lítá docela rychle. Bohužel V4 má zbytečně vysoký podvozek s příliš úzkým rozchodem lyží. Díky tomu má snahu padat na bok při trochu nepovedených přistáních.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 114 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz