Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 07.08.2010 9:12 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.6.2010
Příspěvky: 24
Chci se zeptat neříkám že si ho chci pořizovat co tento model je dobrý nebo nedoporučuješ Walkera Creata 400 PRO 2.4GHz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 07.08.2010 18:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.7.2010
Příspěvky: 315
Ahoj.Já bych ho zařadil do kategorie,,prúměr,,Gyro kterým je vrtulnik osazen má dost velkiký teplotní drift.Po výmněně za jiné gyro problém zmizel.Jinak je stabilní nemá žádné záludnosti.Na základní výcvik plně stačí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 08.08.2010 10:15 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.6.2010
Příspěvky: 24
Jak mám chápat (má dost veliký teplotní drift) je tedy dobrý koukák na něho také zduvodu že má stejne baterie jako lama 400d takže to mohu kombinovat jelikož jich mám už 4


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 08.08.2010 12:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.7.2010
Příspěvky: 315
U gyra se udává v jakém teplotním rozsahu praacuje(teplota okolí)když tento limit překročíš ta se to projeví na funkci gyra.Mně se vrtas při visu začal pomalu začal stáčet doleva(cuknutí a o pár stupnů pootočení atd....)Gyro jsem tam dal KDS 800 a problém byl vyřešen.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Blue Arrow XL
PříspěvekNapsal: stř 25.08.2010 19:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
Blue Arrow XL od firmy Robbe:
http://jino.cz/blue-arrow-xl-rtf-2-4-gh ... -3951.html

Na našem trhu ho moc prodejců nevede, všude vidím jen LAMU 400 D, což je skoro totéž.

Dá se předpokládat, že Robbe má kvalitnější díly, než čínská Walkera?

:?:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 28.08.2010 22:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
Z doslechu jsem dal dnes dohromady, že Robbe je sice značka, ale v kategorii skorohraček ta kvalita není o moc vyšší, než u bláznivý Walkery.

Může mi někdo potvrdit zkušenost s výrobkama od Robbe v týhle kategorii?

:?:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 29.08.2010 9:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2009
Příspěvky: 1331
Můžu: nebrat. Jsou to jen ty samé krámy, co koupíš za třetinu ceny rovnou z Asie, akorát s robbe nálepkami. Najdi si například Spirit Fun a Falcon 3D :o)
A s něčím jako je teplotní drift gyra bych se u koaxiálních vrtulníčků vůbec nezdržoval. Spíš bych si koupil náhradní ss motory a lepší aku než odpad co k tomu všichni dávají. A když už vůbec koax, tak opravdu co největší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Zkušenost s hračkou LAMA 400 D...
PříspěvekNapsal: ned 12.09.2010 21:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
Zkušenost s hračkou LAMA 400 D za 3 měsíce intenzivního provozu
------------------------------------------------------------------------------

Hračka mi padla do ruky letuschopná, po řadě oprav od předchozího majitele.
Do hraní jsem se pustil s nulovou zkušeností s jakýmkoli RC vrtulníkem, bez instruktáže kýmkoli, bez cvičného kříže, simulátoru modelu apod.
Během prvních pokusů jsem spotřeboval čtyři sady listí.
Po několika tvrdších přistáních rupnuly na jedné straně oba nosníky podvozku - přesně tam, kde udělal konstruktér chybu a hloupě zeslabil průřez kvůli zbytečným proparádovým uhlíkovým podélníkům.
Náhradu jsem vyrobil z duralových pásků 9x2 mm. Takto upravený podovzek přežil již dva opravdu tvrdé nouzáky a bez problému šel vyrovnat.
Výměnu spodní rotorové hlavy za kovový díl považuji za nutnost.
Při výměně ocasního nosníku je dobré správně umístit mosaznou trubku kvůli zachování těžiště.
Držáky listů je třeba udržovat nezprohýbané, aby nebyl příliš velký svislý výkyv listů. Taktéž je dobré ohlídat vůle ve vodorovném zavěšení - jako mezní hodnotu bych viděl cca max. 10 mm na konci listu. Let s vůlí 17 mm na horním rotoru byl občas na pováženou.
Náhradní díly jsou asi kvality různé. Dutá hřídel hází 0,1 mm, i když je fungl nová. Nejspíš je příčinou vibrací; ty zaznamenám obyvkle při roztáčení na zemi, ve vzduchu už je klid.

Za letu musím mít trim bočení o 1/2 dílku trvale vlevo, co je příčinou, nevím.
Již několikrát mi při letu na vyšší otáčky (stoupání) a následném otočení krátce vysadily motory. Sice jen na půl vteřiny a v dostatečné výšce, ale rozhodně to není žádoucí vtípek.

Jeden akumulátor stačí na cca 10 minut letu, doporučuju ale dělat 1 - 2 mezipřistání.
Vítr snáší LAMA tak do 2 m/s, výš je to obyvkle boj a tlačení. I to se ale dá naučit, pomalu ji dostrkám do rohu letiště vzdáleného přibližně 60 metrů, otočím a za 6 - 10 vteřin je u mně, záleží, jak jí sklopím nos k zemi. takto jsem létal i za nárazů 4 - 5 m/s.
Výchylky cykliky zatím nemám na nejvyšší hodnotě, přesto mi to na hraní stačí. Je třeba správně kvrdlat plynem a potlačením, pak se vyloučí "houpavost", vzniklá přestabilizováním a lze letět dostatečně dlouho trvale vpřed.

Pokud bych si stavěl podobnou hračku sám, zvětšil bych rozměry o cca 20 %, dal větší ložiska (8x5x2,5 je málo) a použil střídavé motory.
Kloub na stabilizátoru by měl být z kvalitní umělé hmoty, teflonu či kovu a nikoli z bláta.

Celkově musím uznat, že legrácka splnila účel a dalal mi po několika desítkách hodin ve vzduchu dobrou lekci, kterak vodit luftem stroj o skoro šestistech gramech, nemající pevné nosné plochy....

8)
---
(Jakoukoli poznámku vítám..)

:lol:


Naposledy upravil corona dne čtv 31.03.2011 17:35, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 12.09.2010 23:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2009
Příspěvky: 1331
Akorát že když pak šáhneš na jednorotora, zjistíš velmi rychle, že ti tahle hračka pro budoucí řízení vrtulníků nedala prakticky nic.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 13.09.2010 10:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
Mikelo píše:
Akorát že když pak šáhneš na jednorotora, zjistíš velmi rychle, že ti tahle hračka pro budoucí řízení vrtulníků nedala prakticky nic.
Tomu věřím, že jednorotor je divokej janek, kde nelze spouštět oči ze stroje, cyklikou nutno neustále vrtět, aby to někam nesjelo a udržet ho ve visu, aniž by se někam točil je náročná práce.

Proto jsem si vědom, že pro mě odpovídající RC vrtulník neexistuje - těžko bych si mohl vodit a poletovat s nějakými draky typu T-Rex...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Náhrada týhle hračky...?
PříspěvekNapsal: sob 30.10.2010 20:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
Jak sleduju trh a kšeft, žádný nový větší koaxiály kromě úletu LAMA 3 se neobjevujou.
Proč sakra nemůže někdo vyrobit třeba něco jako BLADE CX (třeba stavebnici) ve skoro dvojnásobný velikosti, s porádnejma střídavejma motorama?
Něco pro toho, kdo si chce jen tak poletovat, proplést se mezi keři v prérii, vyplašit zajíce a občas třeba něco natočit palubní kamerou?
Nepotřebuju metat v luftě mašinou osmičky v piruetách nebo jí otáčet na záda - spíš takovej let, jak skutečný vrtulník.

Mám přemrštěný požadavky, jsem blázen?
Dyk spousta RC letadýlkářů vodily už před desítkama let po obloze všelijaký Centaury nebo jiný cessnovitý bedny a teď jich je taky dost.

Proč není na trhu podobná kvrdlačka?

:?:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 31.10.2010 6:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2010
Příspěvky: 237
Bydliště: Trnava
Obrázky: 2
Sú aj jednorotory (4 kanálové), ktoré zvládnu aj začiatočníci
a majú dobrú podporu a reputáciu.

Blade 120 SR
Free Spirit (Kestrel 500)
Honey Bee V2 (nie King)
Funcopter od Multiplexu.

Mne osobne takéto polietanie úplne stačí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 31.10.2010 8:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
blade120 píše:
Sú aj jednorotory (4 kanálové), ktoré zvládnu aj začiatočníci
a majú dobrú podporu a reputáciu.

Blade 120 SR
Free Spirit (Kestrel 500)
Honey Bee V2 (nie King)
Funcopter od Multiplexu.

Mne osobne takéto polietanie úplne stačí.

To sice jsou, ale pořád jde o jednorotor, vyžadující neustálý kvrdlání.

Raději ho budu do pohybu nutit, než se s ním nepřetržitě prát.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 31.10.2010 10:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2010
Příspěvky: 237
Bydliště: Trnava
Obrázky: 2
To nie je tak celkom pravda, lietam s Blade 120 SR a ak ho dobre vytrimujem a nefúka, tak ho môžem nechať vysieť iba na plyne kľudne aj minutu, bez toho aby ho bolo treba zrovnávať. Ak sa vrtulník "rozhúpe" a je aspoň pár metrov na zemou, stačí pustiť knipel a iba držať plyn a sám sa poslušne zrovná, ak to nie je mechanická závada (tiahlo a pod.), môže ho unášať do strany, do zadu, ale sám sa neprevráti na hlavu. Pri opatrnom lietaní je to skoro ako s koaxiálom.
Predtým som mal tiež iba hračkársky vrtulníček a nepotreboval som žiadny simulátor, zalietal som si hneď po kúpe. Stačí základná orientácia v priestore a trochu cviku na kniploch.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 31.10.2010 14:09 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 11.8.2010
Příspěvky: 1724
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
Na jaře jsem začal s Walkerou Lama 400. Prošel jsem si očistcem jako CORONA. Mimo jiných závad jsem řešil havárie potkání listů , vysazování rádia atd. atd.. Pak pohár přetekl. Další stroj Blade SR. Opět propadák. Zastavil jsem se až koncem srpna a zakoupil T-Rex 450 PRO super combo. Kdybych to udělal již dávno ušetřil bych sebe i svoji kapsu. To je myslím ten správný směr. Pravdou je , že bez podpory lidí z týmu Helimaniacs Brno bych to nezvládl. Za jejich ochotu a starost jim děkuju.
Walkera má nádherný kabát a vypadá skvěle. To mě zmátlo. Ale jinak je to ......a.
Taky jsem tomu nevěřil ale bohužel jsem na to přišel sám. Kdo nezkusí , neuvěří.
http://www.youtube.com/watch?v=8r86IdVSGhw

_________________
Specter 700 V2, Blade 230S with custom belt, Heli-Baby NT, OMPHOBBY M2 EVO, M4 Max

Futaba 14SG


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz