Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Požár Walkery 400D
PříspěvekNapsal: úte 03.08.2010 21:38 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.5.2010
Příspěvky: 19
Zdravím, možná tomu nebudete věřit ale Walkera 400D mi shořela na šrot. Vypadá to, že to chytlo od elektrosoučástky zalité v červené folii na boku modelu. Začalo se z toho kouřit ve výšce cca. 14-15m. Model přestal reagovat na vysílačku, točil se kolem své osy a spadl do koruny stromu kde poměrně intenzívně hořel. Než jsem tam vylezl, byla heli v p....i. Samozřejmě ,že jsem to reklamoval u prodejce Modely RC-CZ, k mému údivu mi reklamaci zámítli s odůvodněním,že "se jednalo patrně o zkrat, tudíž nejde o výrobní vadu". V právní poradně jsem se dobral k tomu, že jsem v právu ale musím zaplatit soudního znalce a podat žalobu k soudu. Potom mohu požadovat po majiteli E-shopu modely rc, proplacení znaleckého posudku. Samozřejmě do toho jdu i kdyby stál ten posudek 10 000kč. Na té součástce je patrné, že jakoby vybuchla. Jak pochodím dám do budoucna vědět.
PS. zmíněný zkrat patrně zavinila "Vis maior" :lol: :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 03.08.2010 21:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 434
Bydliště: Praha 9
Kvalita walker je nic moc :oops:
Mně se p.....l regl už po 3baterii a tam je asi tvůj problem.

Problem je hlavně v rozdílném přístupu prodejců. :evil: :evil: :evil:
A co když od ní chytne les ????? co s tím právníci 8O 8O


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 03.08.2010 22:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 16.12.2008
Příspěvky: 353
Bydliště: Ostrava - Poruba
Bohužel už i W..kera (na celý název výrobce to tu vkládá jakousi reklamu) má ve všech návodech, co jsem kdy viděl nějakou doložku ve smyslu, že se vzdávají všech záruk na použitém modelu, jelikož není možné zaručit, že uživatel bude daný výrobek používat v souladu s jeho určením (nebo tak nějak podobně je ta hláška, ale ve stejném smyslu) a to jsem těch návodů měl v ruce už přes dvacet.

Docela bych se divil, kdyby to prodejce nezkusil uhrát na něco podobného, jako je špatné použití atd... A to se docela špatně dokazuje...

Každopádně přeji hodně štěstí u soudů a jiných institucí, stejně tak, ať to dopadne ve prospěch uživatele, ale OSOBNĚ si myslím, že to dopadne jako tvrzení proti tvrzení s presumpcí neviny dodavatele.

Každopádně si rád počkám na výsledek a jestli bude pozitivní, tak budu rád za každou informaci, mohl bych to konečně použít jako jednu z pák na prodejce modelu, který mi odešel podobným způsobem. Jen nemám nervy, žaludek, ani peníze na znalce ani soudy, tak jsem to "hodil za hlavu". Jestli to v tomto našem Kocourkově dopadne dobře, tak dej prosím vědět.

_________________
Blade mCX a mSR, AXN Floater, MPX TwinStar II, FPV Shark, Spektrum DX7,... Je toho už prostě hodně.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 03.08.2010 22:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.6.2010
Příspěvky: 2313
Nechci být kverulant, ale to fakt někdo v průběhu letu a na vzdálenost 15 metrů u tak malé heliny poznáte, že začala hořet právě jedna konkrétní součástka?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požár Walkery 400D
PříspěvekNapsal: stř 04.08.2010 1:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Jarda.Wolf píše:
...Vypadá to, že to chytlo od elektrosoučástky zalité v červené folii na boku modelu...

Pokud to bylo opravdu tím, tak to je regulátor otáček (ESC) viz obrázky.

Obrázek

Obrázek


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 04.08.2010 7:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
Dnes v 6:45 mi za letu u LAMA 400D vysadily motory na cca necelou 1 vteřinu.
Bylo to někde ve 12 metrech, takže bez havárie.
Nikde nic nebylo na kabelech ani konektorech vidět.
Cvičně jsem poté ještě provedl otestování na zemi a nízký pětiminutový let.
Zatím jsem ale nepáral červený obal regulátoru...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 04.08.2010 7:44 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Já bych do soudních sporů nešel. Právník ti samozřejmě řekne že ano. Ten dostane svoje peníze ať to dopadne jak chce. A ty v tom budeš za dalších 20-30 tis s nezaručeným výsledkem.
Raději bych ty peníze investoval do slušné heli.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Walkera 400D
PříspěvekNapsal: stř 04.08.2010 15:51 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.5.2010
Příspěvky: 19
FlyBear píše:
Nechci být kverulant, ale to fakt někdo v průběhu letu a na vzdálenost 15 metrů u tak malé heliny poznáte, že začala hořet právě jedna konkrétní součástka?


Samozřejmě ve vzduchu jsem to nepoznal, ale po uhasení to bylo jasné. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požár Walkery 400D
PříspěvekNapsal: stř 04.08.2010 16:03 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.5.2010
Příspěvky: 19
Drondys píše:
Jarda.Wolf píše:
...Vypadá to, že to chytlo od elektrosoučástky zalité v červené folii na boku modelu...

Pokud to bylo opravdu tím, tak to je regulátor otáček (ESC) viz obrázky.


Jasně, je to tak, vyhořel ten regulátor. Musela tam od něj být celkem slušná teplota, protože na zapálení kompozitového rámu to stačilo bravurně. pak jsem to musel mít týden v kůlně protože, pánové šel z toho kolosální smrad.
Takovej ten štiplavej jeďák :lol: :lol:
Jarda


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požár Walkery 400D
PříspěvekNapsal: stř 04.08.2010 16:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Jarda.Wolf píše:
Drondys píše:
Jarda.Wolf píše:
...Vypadá to, že to chytlo od elektrosoučástky zalité v červené folii na boku modelu...

Pokud to bylo opravdu tím, tak to je regulátor otáček (ESC) viz obrázky.

Jasně, je to tak, vyhořel ten regulátor. Musela tam od něj být celkem slušná teplota, protože na zapálení kompozitového rámu to stačilo bravurně. pak jsem to musel mít týden v kůlně protože, pánové šel z toho kolosální smrad. Takovej ten štiplavej jeďák :lol: :lol:
Jarda

Jóó regulátory ty se přehřívaj celkem často a zdaleka ne jen ty od Walkery viz odkazy

Přehřívání regulátoru
http://www.rcmania.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=13520
http://www.rcmania.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=2709

ale když už to takhle blafne, tak to musela být fakt nějaká závada. :lol:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 04.08.2010 17:14 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Já bych to ani nenazýval závadou, nýbrž vlastností. U lených reglů je álo výkonný procesor, který nestíhá ošetřit všechny stavy. Když něco zahapruje, vyhoří. Dostatečně kvalitní rgl by stál více, než celá walkera.

V úspěc sporu nevěřím ani milimetr. Každý soudný znalec poví, že ty regly hoří a basta.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 04.08.2010 17:32 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.5.2010
Příspěvky: 19
zdzd píše:
Já bych to ani nenazýval závadou, nýbrž vlastností. U lených reglů je álo výkonný procesor, který nestíhá ošetřit všechny stavy. Když něco zahapruje, vyhoří. Dostatečně kvalitní rgl by stál více, než celá <a> WALKERA</a>.

V úspěc sporu nevěřím ani milimetr. Každý soudný znalec poví, že ty regly hoří a basta.

OK. vyplývá z toho tedy, že Walkera je sázka do loterie? Buď to shoří, spadne nebo podobně a záruka se toho netýká? Já nejsem žádný soudničkář, jen mě tak trochu s..e arogantní jednání pana Jánošíka z E-shopu modelyrc-cz. Telefon nebere, na maily neodpovídá, prostě motto : prodám Chinu a polibte mi )(. Přece když si koupím vysavač a on mi po 15 minutách shoří, nemávnu rukou a nejdu koupit nový. No ale jestli máte nějaké zkušenosti se soudními znalci, dejte vědět. Vyhazovat prachy oknem se mi nechce.
Jarda


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 04.08.2010 18:03 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.6.2010
Příspěvky: 36
Bydliště: Planá - okres Tachov
OK. vyplývá z toho tedy, že <a> WALKERA</a> je sázka do loterie? Buď to shoří, spadne nebo podobně a záruka se toho netýká? Já nejsem žádný soudničkář, jen mě tak trochu s..e arogantní jednání pana Jánošíka z E-shopu modelyrc-cz. Telefon nebere, na maily neodpovídá, prostě motto : prodám Chinu a polibte mi )(. Přece když si koupím vysavač a on mi po 15 minutách shoří, nemávnu rukou a nejdu koupit nový. No ale jestli máte nějaké zkušenosti se soudními znalci, dejte vědět. Vyhazovat prachy oknem se mi nechce.
Jarda[/quote]

Nechci tady schazovat nějaký online shop,ale nedávno jsem si prohlížel u nich vrtulníky a i diskuzi u nich a v podstatě všude lidi nadávali, že obchod nereaguje na emaily a ani se tam nedá dovolat.
Možná se pletu,ale u mě tento obchod vyvolal dojem, kupte si co chcete a pak nám můžete políbit pr*del.

Naopak krám, kde jsem koupil první 4 kanál ( tesco hračku k ničemu) tak reagoval okamžitě na emaily a poslali mi jak návod tak i zodpověděli dotaz ohledně náhradních dílů a poslali echo, když byl díl skladem.

_________________
Před týdnem jsem lítal jak šutr, teď lítám jak postřelená kachna :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 04.08.2010 18:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Drondys píše:
zdzd píše:
Já bych to ani nenazýval závadou, nýbrž vlastností. U lených reglů je álo výkonný procesor, který nestíhá ošetřit všechny stavy. Když něco zahapruje, vyhoří. Dostatečně kvalitní rgl by stál více, než celá <a> WALKERA</a>.

V úspěc sporu nevěřím ani milimetr. Každý soudný znalec poví, že ty regly hoří a basta.

Tak s tím si dovolím nesouhlasit, protože podle českého práva má nárok na záruční dobu 2 let. Tohle není spotřebák i když to tak tady někdo třeba nazve, ale právně to tak prostě není, a to zcela bez ohledu na nějaké znalce. Jediné co by musel znalec prokázat, aby nárok neměl by byly leda nějaké neoprávněné zásahy ze strany uživatele, které to mohly způsobit, ale pokud došlo k závadě na původním stroji tak znalec podle mého názoru prostě potvrdí, že to byla závada a v takovém případě bude mít nárok na bezplatnou záruční opravu. Spotřebák to jsou třeba potraviny, baterky apod., ale rozhodně ne elektronické regulátory i když jsou třeba od Walkery. :wink: Takže dle mého názoru má dost velkou šanci na úspěch.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 04.08.2010 18:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Jarda.Wolf píše:
...vyplývá z toho tedy, že WALKERA je sázka do loterie? Buď to shoří, spadne nebo podobně a záruka se toho netýká?

Ale vůbec ne. To, že je nějaké zboží více poruchové rozhodně neznamená, že se na něj nevztahuje záruka. Tak to prostě není. Prodejci to jenom zkoušejí, a protože to většina lidí vzdá a nejde do sporu, tak na tom tímto způsobem vydělávají. Jakmile by se s nimi víc lidi začalo soudit nejspíš by prodejci většinu sporů prohlásili, a protože by na tom těžce začali prodělávat, tak by nejspíš levné poruchové modely z domácího trhu úplně vymizely, protože by se nikomu nevyplatilo hradit všechny ty záruční opravy :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz