Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Přechod z koax. mini na jednorotorak
PříspěvekNapsal: úte 23.11.2010 5:59 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 23.11.2010
Příspěvky: 10
Zdravim všechny vrtulove nadsence. Rad bych Vás požádal o radu při nákupu nové heli. Mám týdení zkušenosti s 3-ch koaxilaním mini vrtulnikem, ale to mi připadá moc snadné a nudné. Proto se chystám na větší stroj a to jednorotorak.

Takže důlezitý pro mě je, abych mohl lítat venku a to přesně v Plzni v Borském parku (pokud je tu další plzeňák rád se přidám v lítání). Tak nejak sem si tu procet fora o tech prvnich strojich co me zaujali hlavne cenou, a to hlavně stroje od Walkery a pak nejaky ty Esky Honey bee. Oni k temto produktum samozdrezjme pisi ze je to to nejlepsi na trhu.

Z mnoha diskuzí vím že to tak není a tak bych rád požádal Vás profesionály, jestli mi můžete poradit se strojem do 5 tisic a s tím že bych rád v budoucnu lítal s 6-chanelem.

Moje tipy jsou :
Safari G41
Wasp V3
Scorpio 1&21
Blade CP+

Je tedy výhodnější si koupit 4-ch stroj a k němu hodně náhrádních dílů a nebo rovnou Blade CP+ a treningovej kříž?

Pokud máte jinou alternativu budu rád když se podělíte.

_________________
Vzhůru do oblak


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 23.11.2010 8:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Tauri píše:
.............

Pokud máte jinou alternativu budu rád když se podělíte.


Jo. simulátor.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 23.11.2010 8:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.11.2010
Příspěvky: 388
Bydliště: Praha 3
Za sebe bych doporucoval nekupovat uz nic mezi tim. Ale trenovat simulator. Pote HK-450 kde se vejdes do 4000,- se vsim vsudy - samozrejme za predpokladu ze mas na to radio.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 23.11.2010 8:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.11.2009
Příspěvky: 817
Obrázky: 0
Ahoj, můj názor je, že toto je dost neštastný požadavek. 5000kč. Asi bych rovnou šel do 450, nejlépe T-REX nebo MiniTitan (ten se dá ještě dnes sehnat dost levně). Něco mezi tím jako Walkera atd. bych já osobně nebral. To HK450 létá a na záčátky stačí i s vybavením z HK, ale je velká pravděpodobnost, že ti dá seřizování a zalétávání dost práce což může být pro začátečníka dost negativní.

Dost záleží na tom jestli máš nějaké radio...? Blíží se zima, možná bych se také přikláněl spíše k simulátoru. Uvidíš, že po pár hodinách až to dostaneš do ruky tě to chytně a svou hranici 5000 rychle zvedneš a toho REXE nebo Titana pořídíš :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 23.11.2010 10:13 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2010
Příspěvky: 196
Vyprdni se na 4kanaly a neco mezi tim presne jak tady kluci pisou Ja se povazuji take jeste za zacatecnika mel sem esky honey bee a naprosto zbytecny 4 kanal nic mi to nedalo spis naopak same nervy ze to nelita porat serizovat a menit dily.ted mam HK500Gt a to je o necem jinym k tomu mam simulator.Bejt tebou tak vlezu taky do HK450nebo 500 v lepsim pripade t-rex .......jo a to ze si to sam postavis a seridis neni od veci pochopis alespon trochu co jak funguje ja to taky zvladl s pomoci jednoho clena z fora a stale se dal ucim.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 23.11.2010 11:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.8.2009
Příspěvky: 3250
Bydliště: Prešov, SK
Tauri píše:
Takže důlezitý pro mě je, abych mohl lítat venku...

...Tak nejak sem si tu procet fora o tech prvnich strojich co me zaujali hlavne cenou, a to hlavně stroje od Walkery...


ked to chces na vonku, vyberaj z priemerov rotora 70cm a VIAC :idea:

Walkera ta zaujala cim? Cenou a dizajnom? Vela si toho neprecital...

Moj navrh na postup:
1. zvys poriadne rozpocet alebo chod od toho /prip. zmen priority/
2. je zima, vonku sa takmer nelieta, kup si simulator /phoenix/
3. sleduj bazary, teraz v zime sa modely predavaju pomerne lacno, jedine tu sa da usetrit, pripadne nakupuj postupne a skladaj...

_________________
T8FG - Tarot345PRO BeastX, Protos430 BeastX
http://kennymccormick.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 23.11.2010 13:17 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 25.6.2009
Příspěvky: 112
Bydliště: Plzeň
Tauri píše:
...
Pokud máte jinou alternativu budu rád když se podělíte.


Teď na zimu doporučuji:
1) Na počítač simulátor
2) Na létání pokojový jednorotor viz třeba tady:
http://www.ajgl.cz/vrtulniky/Pokojove.htm
s kterým se dá mnohdy létat i venku.

A na jaře budeš vědět sám co dál.
.

_________________
Přehled vrtulníků: http://www.ajgl.cz/vrtulniky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 23.11.2010 14:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2009
Příspěvky: 1331
1) Tříkanál je hračka nemající s vrtulníkem společného téměř nic. Je proto nutno brát to tak, že tazatel zatím žádný vrtulník neměl a nic o nich neví.
2) Do 5.000,- nedá dohromady nic dost dobrého a spolehlivého, aby se na tom mohl učit. Netvrdím, že něco za ty prachy se nenajde, co by se točilo, ale bude to mrdka, která sežere spoustu času zbytečně na různém předělávání a polepšování a ve finále se zjistí, že to stálo totéž co T-rex Minititan apod. které by pracovaly jak se patří hned po sestavení a seřízení.
3) Seřízení je to hlavní slovo! Bez něj nepoletí ani nejlepší model na světě dobře a s šikovným seřizovačem se naopak dá rozchodit i lecjaký krám, byť jen dočasně.
4) Z výše uvedeného plyne nutnost zjistit si o zacházení s vrtulníky vše co jde dříve než se bude cokoli kupovat. Rady kup si to nebo ono jsou bez znalosti toho co tazatel ví, chce a může bezcenné.
5) Pokud se na to hledí jen ekonomicky, pak nejlíp vyjde PC simulátor Phoenix. Během zimy hledat informace a lidi co bezprostředně poradí a ukážou. Po této fázi, asi někdy z jara, už bude tazatel vědět co si má koupit. Kupovat cokoliv jiného dříve bude jen vyhazování peněz za nesmyslné hračky na pár hodin. Radit průměry rotoru a podobné údaje je naprostá blbost. Jestli to lítá, nebo ne a za jakých podmínek je z 80% rukama!


Naposledy upravil Mikelo dne úte 23.11.2010 14:12, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 23.11.2010 14:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
Jo simulátor a před tím než půjdeš do vztahu s ženskou tak nafukovačku.....oboje ti dá tak leda prd respektive že budeš vědět který fuk je na co a nebudeš si plést strany................. :wink: :lol: :lol: :lol: arda1BOT

_________________
ICQ 638556901


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 23.11.2010 15:58 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 23.11.2010
Příspěvky: 10
Diky za veskere info. Tohle jsem presne potreboval vedet. Byl jsem ted v jednom RC shopu abych si nejaky ty vrtulniky prohlidnul a ziskal nejake info o servisu atp. Kdyz sem se vyptaval rekl mi v podstate to same co vy (a toho si Vazim ze jste tu važne ochotni poradit) a to že je lepsi nejdriv zacit na simulatoru a k tomu poripade nejakyho prcka na doma co se tolik neznici a trenovat pres zimu a na jare si vybrat nejakej ten stroj co uz bude stat za to.

To Mikela: dokonce jsem v tom shopu pochopil ze 5000.- je opravdu malo, kdyz mi tam ukazal jenom radio za bura o kterym rek ze tohle je zaklad. :oops: Takze jak si rekl opravdu vim prd a to co sem tu hodil jako navrh bylo jenom z vlastniho (spatnyho) nazoru na litani :)

To Angusss: V tom shopu jsem okouknul naky vetsi stroje a ten T-rex je docela zajimava masina.

Dokonce me v shopu nechal zalitat na simulatoru a zjistil jsem ze jsem uplna lama a ze cokoli bych si ted koupil tak i kdyby to byla nadhera za desitku tak to rozflakam raz dva.

Muj plan je teda koupit nejaky toh micro 4kanal a k tomu ten simulator. Mate nejake navrhy na prcka?

_________________
Vzhůru do oblak


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 23.11.2010 16:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
Natrénuješ na simu -tam budeš létat jako bůh-i 3D třeba pak zvedneš mašinu za x tisíc a práskneš s tím jako nic. Sim a reál je totiž něco total odlišnýho. :wink:

_________________
ICQ 638556901


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 23.11.2010 17:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.1.2010
Příspěvky: 861
Bydliště: Partizanske
Obrázky: 6
arda1 píše:
Natrénuješ na simu -tam budeš létat jako bůh-i 3D třeba pak zvedneš mašinu za x tisíc a práskneš s tím jako nic. Sim a reál je totiž něco total odlišnýho. :wink:

??? 8O
Na tom je sice vela pravdy, no bez simu to rozflaka s 200% istotou! Moj doporuc je najprv ten sim a k nemu to radio (ideal pre zaciatocnika je DX6i). No a ak ti este zostane trochu penez, tak nieco na doma vo verzii BNF od Blade. Na zimu by tolko aj stacilo.

_________________
Gaui 100,Rex 450,Prôtos 500,Frenzy TZ 50,Logo 600SE,FX18 DSM2,JR 9 DSM2,
MAX,Rival,BN-2 Islander


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 23.11.2010 18:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.8.2009
Příspěvky: 3250
Bydliště: Prešov, SK
Tauri píše:
Takže důlezitý pro mě je, abych mohl lítat venku...

Mikelo píše:
Radit průměry rotoru a podobné údaje je naprostá blbost. Jestli to lítá, nebo ne a za jakých podmínek je z 80% rukama!

nemyslim ze s mensim ako tych 70cm si vonku zalieta, nakoniec ani 450-tka nieje na kazdodenne lietanie, po roku praxe mi to vychadza, ze letovych dni pocas sezony je tak 50/50, z tych lietacich 50% je polovica s vetrom, ktory mensia heli mozno s problemami ustoji, ale nie s pilotom zaciatocnikom ako som napr. aj ja...

_________________
T8FG - Tarot345PRO BeastX, Protos430 BeastX
http://kennymccormick.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 23.11.2010 19:06 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 23.11.2010
Příspěvky: 10
arda1 píše:
Natrénuješ na simu -tam budeš létat jako bůh-i 3D třeba pak zvedneš mašinu za x tisíc a práskneš s tím jako nic. Sim a reál je totiž něco total odlišnýho. :wink:


To je mi jasny a proto chci koupit nakyho prcka se kterym budu moct trenovat doma

_________________
Vzhůru do oblak


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 23.11.2010 19:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
To si myslím že je ideál - třeba easycopter V4.5 nebo nějaký klon - dá ti to víc než sim i když i ten můžeš zkusit. Hlavně tě to odnaučí bát se - právě strach je při přechodu sim-heli asi hlavní problém :wink:

_________________
ICQ 638556901


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz