Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: lepší baterka do MJX F-28
PříspěvekNapsal: stř 06.06.2012 18:20 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.2.2012
Příspěvky: 573
Bydliště: Hradec nad Moravicí
Zdravím, pro taťku se vás tady skusím zeptat , jestli někdo nemáte jakýkoli odkaz na kvalitnější baterii do vrtulníku MJX-F28 , ta origoš je šrot sama od sebe se nafukuje a pude k reklamaci , ale rád bych sehanl nějakou lepší jako třeba: duremax,foxy,kokam,.....
Rozměry orig. baterky cca :5,6cm x 3cm x 0,6cm


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: lepší baterka do MJX F-28
PříspěvekNapsal: stř 06.06.2012 18:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Chceš do trabanta nalít benzín pro závoďáky a myslíš si, že to líp pojede? :o

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: lepší baterka do MJX F-28
PříspěvekNapsal: stř 06.06.2012 18:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.2.2012
Příspěvky: 573
Bydliště: Hradec nad Moravicí
To já vím , ale spíš ať se ta baterka dá rychleji nabít a tak....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: lepší baterka do MJX F-28
PříspěvekNapsal: stř 06.06.2012 18:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Akumulátor má konektor na kabelu, takže to není žádný speciál. Hledej na netu podle rozměru a kapacity, určitě něco najdeš. Konektor s kabelem naletuješ. Hodně štěstí. :wink:

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: lepší baterka do MJX F-28
PříspěvekNapsal: čtv 07.06.2012 6:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2012
Příspěvky: 297
Bydliště: Louny
Na první pohled je to podobné akumulátorům do Walkery, určitě se něco podobného sežene. Ovšem, při větší kapacitě, delším letovém času se budou více hřát motorky a půjdou rychleji do háje....Pokud bude mít aku větší kapacitu, může být delší a rozhodit třeba těžiště.
Zrovna jsem se díval, origo aku do tohoto modelu je u nás na trhu dost drahý, ale asi bych to stejně řešil originálem a točil jich víc.

_________________
RadiomasterTX16S, V 911, V 939, V912, Eachine E160


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: lepší baterka do MJX F-28
PříspěvekNapsal: pát 08.06.2012 10:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Malé lipolky se pro vyšší nabíjecí faktor než obvykle 1C moc nedělají. Obvykle se dá bez problému jít při nabíjení až na 2C, ale s rychlejším nabíjením bych moc nepočítal. Taky záleží zda to vůbec umožňuje nabíječka, protože jednoduché nabíječky v setech jsou obvykle dost slabé.

Ani případné použití lipolky s vyšší kapacitou není moc vhodné jednak se z hlediska zvyšování zátěže motorů. Spíš je vhodnější jak už bylo zmíněno mít třeba několik nabitých lipolek (třeba dvě, tři apod.) a postupně je měnit, ale mezi jednotlivými lety dělat přestávku aspoň 5 až 10 minut, aby si motory odpočinuly, protože nejsou stavěny na delší létání a při opakovaném větším zatížení mohou brzo i po několika letových hodinách odejít.

DUREMAX Power LiPol 1200mAh 1S1P 3,7V 15C viz tento odkaz
Článek i s kabelem a konektorem.
Rozměry cca 6,1cm x 3,05cm x 0,75cm
Nabíjecí proud 1C tj. 1.2A

1250H Kokam 1250mAh Li-Polymer 3.7V 15C viz tento odkaz
Článek bez kabelu a konektoru. Použít by měl jít kablík i s konektorem ze staré původní lipolky.
Rozměry cca 7,1cm x 4,3cm x 0,55cm
Nabíjecí proud 1C tj. 1.2A

Je potřeba si ovšem uvědomit, že ani značkové lipolky nevydrží cokoli a při hlubokém vybíjení mohou dopadnout podobně špatně jako ta originální zmíněná lipolka. Lipolky se obecně nemají vybíjet více než cca 80% jmenovité kapacity definované výrobcem jinak při opakovaném hlubším vybíjení může docházet dříve k nárůstu vnitřního odporu což se projevuje tzv. proudovým změknutím a s tím spojeným snížením využitelné kapacity a i případným nafukováním.

Plně nabitý článek lipolky má napětí naprázdno cca 4.2V. Po dokončení letu a minimálně 10 minutách klidu kdy je napájení modelu vypnuté tj. lipolka naprázdno bez odběru z modelu by naměřené napětí článku nemělo být nižší než cca 3.7V což odpovídá zhruba zbytkové kapacitě 20%. Pokud je napětí menší pak to znamená, že se lipolka vybíjí příliš hluboko, a to má neblahý vliv na její životnost. V takovém případě je vhodné zkrátit dobu létaní na jeden cyklus nabití lipolky a raději udělat několikaminutovou přestávku pro odpočinutí motorů a další let absolvovat s dalším nabitým článkem.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: lepší baterka do MJX F-28
PříspěvekNapsal: pát 08.06.2012 13:10 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.2.2012
Příspěvky: 573
Bydliště: Hradec nad Moravicí
Tyhle dvě baterky z odkazu už jsem našel. Nabíječku mám equilibirum mini V2( doufám , že jsem to napsal správně) a ta mi stačí . Asi se holt budeme muset smířit s k ničemu origošema i když jsou tak drahé.Díky všem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: lepší baterka do MJX F-28
PříspěvekNapsal: pát 08.06.2012 13:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
beginner99 píše:
Tyhle dvě baterky z odkazu už jsem našel. Nabíječku mám equilibirum mini V2( doufám , že jsem to napsal správně) a ta mi stačí . Asi se holt budeme muset smířit s k ničemu origošema i když jsou tak drahé.Díky všem.

Tak třeba ta DUREMAX Power je jen o kousíček větší. To je tam ta origo baterka opravdu tak natěsno, že by se tam ta DUREMAXka nevešla ?

Jinak na eBay se dají koupit lipolky pro MJX F28 levněji viz tento odkaz. Cena je necelých 14 dolarů a poštovné hrazeno odesílatelem. Hodnota zboží je pod limitem DPH. Takže při dovozu pro osobní potřebu vyjde kus na cca 280 Kč a nebo v eshopu viz viz tento odkaz vyjde jedna lipolka pro MJX F28 i s poštovným jen necelých 12 dolarů tj. cca 240 Kč a pokud by sis vzal v tom eshopu tři najednou tak by to vyšlo i s poštovným $29.23 tj. cca 600 Kč za tři lipolky pro MJX F28, a to včetně poštovného.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: lepší baterka do MJX F-28
PříspěvekNapsal: pát 08.06.2012 17:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.2.2012
Příspěvky: 573
Bydliště: Hradec nad Moravicí
A máte ten web rcparty.com odskoušený, protože menší e-shopy trošku na to rychlé odeslání kašlou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: lepší baterka do MJX F-28
PříspěvekNapsal: pát 08.06.2012 18:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
beginner99 píše:
...menší e-shopy trošku na to rychlé odeslání kašlou.

O rychlosti nebyla řeč. Zmíněný eshop účtuje nízké poštovné, při kterém se doba doručení obvykle pohybuje v průměru okolo dvou týdnů a v horších případech výjimečně třeba i čtyři týdny jelikož může občas dojít i ke zdržení při proclení Českou poštou což se nedá předem jednoznačně určit jelikož je to závislé na náhodných okolnostech.

Obecně jsou dvě možnosti.

1. Počítat s výše zmíněnou delší dobou doručení v průměru okolo dvou týdnů, ale mít ty lipolky za nízkou cenu.

2. Nebo je nakoupit zde v ČR a mít je třeba za den nebo dva nebo i dříve při nákupu v nějaké blízké kamenné prodejně ovšem za podstatně vyšší cenu.

PS: Ne nadarmo se říká, že čas jsou peníze. :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: lepší baterka do MJX F-28
PříspěvekNapsal: pát 15.06.2012 12:50 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.6.2012
Příspěvky: 1
Jak jsi s tou F-28 spokojen? Jsem naprostý začátečník, očekával jsem, že koax 4 kanál bude na ovládání snazší... Po přidání otáček vrtulník sice vzlétne, ale hned jde do strany. Je to vada nebo vlastnost? Zkusím trimrovat, ale čekal jsem od koaxu trochu přívětivější chování...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: lepší baterka do MJX F-28
PříspěvekNapsal: sob 16.06.2012 12:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.2.2012
Příspěvky: 573
Bydliště: Hradec nad Moravicí
trimování má ten vrtulník opravdu úplně marné a vlastnosti taky k ničemu nevydrží to na jednom místě ať děláš co děláš ,což mi předtím jedna 3 kanálová hračka třeba vydržela a na ovládání je to strašně tupé a pomalé . Jestli máš finance tak kup něco lepšího třeba e-sky i walkera je lepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Problémy s létáním MJX F28
PříspěvekNapsal: pát 13.03.2015 14:56 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.3.2015
Příspěvky: 1
Ahoj jsem začátečník s létáním heli. Mám modem F28 od MJX. Cca asi po půl roce občasného létání se mi i při nabité Aku vrtulník neodlepil od země. Baterie byla pěkně nafouklá, na foru jsem zjistil, že je po ní, Zakoupil jsem baterii novou a nabil jí. Bohužel vrtulník né a né se odlepit od země a když tak max. 40cm a hned jde zase k zemi. Nevíte někdo co s tím? A další dotaz zní: nejsem doteď schopen vrtulník udržet nějak normálně ve vzduchu alespoň 30sekund. Nevím zda něco dělám špatně a nebo je létání tak velmi složité. Dle videa https://www.youtube.com/watch?v=-4Xw6Ch41TE by mělo být primitivní a měl by se udržet ve vzduchu i bez ovládače. Poradíte mi někdo :wink: ... předem děkuji za jakékoliv odpověďi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: lepší baterka do MJX F-28
PříspěvekNapsal: stř 15.03.2017 22:35 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 1.2.2016
Příspěvky: 37
To je hodně zvláštní. Podle všeho to vypadá na vadnou baterii, což jste ale vyloučil zakoupením nové. Pak přichází otázka, zda je ta nová baterie v pohodě. Bylo by potřeba změřit napětí v článcích. Dalším teoretickým problémem by mohl být vadný nabíječ. Pak by se baterie na požadovanou kapacitu vůbec nemusela nabít. A další věc mě napadá, že by mohl být problém s převodovými koly. Ošoupaná ozubená kola, posunutý pastorek, atd.
https://www.rcprofi.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz