Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: ECO 7 IKARUS
PříspěvekNapsal: ned 03.06.2007 17:03 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.6.2007
Příspěvky: 11
Máte prosím někdo zkušenost s tímto vrtulníkem?, hledám hodný stroj pro vis a let reálný pro velký vrtulník ( 3D apod mě moc nebere) a také bych rád aby to jako vrtulník vypadalo. Zatím mám jen zkušenosti s vrtulníkem graupner mikro jet ranger.
Na firemním videu to vypadá v letu velmi pěkně. Nejsem si jistý u samostatného motoru pro zadní vrtulku ale firma IKARUS jiné modely jak jsem zjistil z jejich katalogu nedělá. Vrtulník má integrovanou elektroniku Gigatronic, která by měla být programovatelná také pře PC a servo by dokonce mělo mít funkci Heading Lock.
Nevíte jaké má Ikarus ve vrtulnícívh renomé? Vím jen že jejich simulátor Aerofly je považován za jeden z nejlepších.

Díky za reakci
Roman


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 04.06.2007 5:24 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.9.2004
Příspěvky: 23
Bydliště: Třemošná u Plzně
Eco7 JetRanger mám. Fotky i videa tady v tom postu

Gigatronic funguje nad mé očekávání a po rotaci se heli zastavuje prakticky na místě. Má dostatek výkonu i na 3D, nicméně se sedmičlánkem se dá dobře realisticky poletovat.

_________________
Sky Cat na 250W Xmotor, 1.4m akrobat
Lanier Shrike (delta Edita) 910mm, na Python 200W
Filip 600,2m elektrovětroň na S600
EASY 100, 2m hornoploch, 7.5ccm ASP
Volksplane VP1, 2.5ccm ASP


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: eco 7
PříspěvekNapsal: pon 04.06.2007 8:02 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.6.2007
Příspěvky: 11
Moc děkuji za reakci,
Pod fotkami máte poznámku, že ECO 7 není v aktivní službě, neprodal by jste ho tedy?. V každém případě bych Vás chtěl poprosit nejsteli z daleka a šel by jste někdy s ECO7 létat, rád bych se podíval jak to chodí v reálu.
Zkoušel jste nastavit Gigatronic přes PC?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 04.06.2007 8:29 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.9.2004
Příspěvky: 23
Bydliště: Třemošná u Plzně
Popravdě bych ho možná prodal, na ceně bychom se určitě dohodli, momentálně jsou k němu 2 packy, 7mi a nový 9ti článek, nové uhlíkové MSC listy. Bydlím kousek od Plzně.

Programovat jsem zkoušel, mám vše originál včetně kabelu a příruček, ale vyhovovalo mi nakonec nejlépe nastavení od výrobce.

Na tom odkazu co jsem dával jsou moje videa a v dalších příspěvcích potom i cizí videa (včetně akrobacie) čili tam je možné se podívat.

Momentálně není letuschopný, ale to se dá změnit a domluvit se.
Jen podotýkám, že nejsem žádný vrtulníkový guru a popravdě mám z vrtulníků strach :oops:

Tady je jedno pěkné
VIDEO

_________________
Sky Cat na 250W Xmotor, 1.4m akrobat
Lanier Shrike (delta Edita) 910mm, na Python 200W
Filip 600,2m elektrovětroň na S600
EASY 100, 2m hornoploch, 7.5ccm ASP
Volksplane VP1, 2.5ccm ASP


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: eco7
PříspěvekNapsal: pon 04.06.2007 9:25 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.6.2007
Příspěvky: 11
Děkuji za rychlou odpověď, asi hodinu jsem teď mluvil s MS-compozit a trochu víc mě od ECO7 (15let stará koncepce, sem tam problémy...) odrazovali přesto že to prodávají. Nicméně nabídněte cenu za jakou by jste byl ochoten stroj postoupit a já to zvážím.
Z jakého důvodu není letuschopný - havárie?
Na původním Vašem linku jsem našel jen 3 videa eco7 můžete mě lépe nasměrovat
díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 04.06.2007 9:39 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.9.2004
Příspěvky: 23
Bydliště: Třemošná u Plzně
Na tom původním linku na mé stránky je to všechno popsané i proč není letuschopný. V minulém postu tady je link na video, které není ode mě, ale je velmi pěkné. Ta 3 videa na mých stránkách jsou jediná, která tam jsou ode mě, na dalších stránkách (následující) jsou pak ještě 2 cizí, s tím víc pomoct nemohu.

Ohledně mé heliny - měnil jsem tam jednu hřídelku a jako začátečník jsem přesně nevěděl o nastavení tlumičů rázů a když se mi vrtulník rozběhnul kam jsem nechtěl, přizemnil jsem ho víc než bylo zdrávo a usekl si ocas.

15 let stará koncepce je podle mě ECO8..., pokud vím, JetRanger a ECO7 sport jsou poměrně nové stroje, alespoň co stránky Ikarusu sleduji. To bych skoro řekl že se mluvilo o něm. Ale třeba je to pravda.

Moje Eco má tedy oproti krabicové verzi volnoběžku, 2 akupacky, originál 3000mAh 7mi článek a nový 9.čl 3300mAh, nové uhlíkové listy ještě nenamontované. Ocas je přeseknutý. Pokud by byl zájem nabídněte cenu a uvidíme, případně na SZ ať tady nezaplavujeme fórum.

_________________
Sky Cat na 250W Xmotor, 1.4m akrobat
Lanier Shrike (delta Edita) 910mm, na Python 200W
Filip 600,2m elektrovětroň na S600
EASY 100, 2m hornoploch, 7.5ccm ASP
Volksplane VP1, 2.5ccm ASP


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 04.06.2007 10:12 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.9.2004
Příspěvky: 23
Bydliště: Třemošná u Plzně
Ještě dávám link přímo na eshop Ikarusu

TADY

ECO 7 - Set Nr. 2 ohne Sender 35 MHz Unser Preis 499,00 €
Art-Nr: 6072001

_________________
Sky Cat na 250W Xmotor, 1.4m akrobat
Lanier Shrike (delta Edita) 910mm, na Python 200W
Filip 600,2m elektrovětroň na S600
EASY 100, 2m hornoploch, 7.5ccm ASP
Volksplane VP1, 2.5ccm ASP


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 04.06.2007 12:04 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.6.2007
Příspěvky: 11
Děkuji linky Ikarusu mám prostudovány. Ještě by mě zajímalo jaké jste provozoval rádio. Ten pán z MS composit mi říkal o problémech s jinými rádii než orig. ale v návodu píšou že by to mělo bez problému komunikovat s jinými PPM rádii. Nevím co stojí volnoběžka a Aku pack 3300 - předpokládám že jde o NiMh. Co se týče ceny za lítaný vrtulník a originální příslušenství bych viděl tak 50% ceny nového (MS composit 14.222 kč) Za nabouraný o dost méně. U toho ocasu nevím jeli to možno slepit - na nějakém anl. fóru jsem četl že se nedodávají originální polepy jako náhradní díl ale jen ty IKARUS ECO 7 které nejsou tak pěkné, víte o tom něco?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 04.06.2007 12:13 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.9.2004
Příspěvky: 23
Bydliště: Třemošná u Plzně
Jak jsem již naznačil, myslím že bychom se domluvili k oboustranné spokojenosti.

Ocas by asi slepit šel. Já jsem výrobci psal, že ocas který mají v nabídce není ten který bych já chtěl, nicméně jsem byl ujištěn že ho dodají. Každopádně lze sehnat buď díly a sestavit si sám, nebo mají komplet i s motorem a polepy.
Píšu to ale zejména proto, že jsem právě s pány z MSC mluvil a i věci které nemají v nabídce dodají pokud jim řeknu originální objednací čísla Ikarusu. A to bez "německého poštovného" a ještě s VO slevou.

Mám Futabu FX-14 (bez heli programu) a naprosto bez problémů.

Akupack má na sobě asi ještě cenovku, typuju 69€ ale netrvám na jeho prodeji. Ikarus jej má v nabídce - tady

Volnoběžku je možné najít opět právě na stránkách Ikarusu - 32€.
např. tady
CFC listy od MS COMPOSIT stály cca 1500,- Kč, jsou ještě originál zabalené.

Tvrzenou hřídelku o které jsem se zmiňoval je možné nalézt TADY 13€

Jinak je vrtulník nový,doklady bych nejspíš našel, letěl jsem s ním 3x a usekl ocas, čili žádné bourání, potlučení apod. Od té doby je schovaný v originál krabici a já měl v plánu koupit celý komplet ocasu i když je dost drahý. Jenže finance tekly dosud do letadel. 8)

_________________
Sky Cat na 250W Xmotor, 1.4m akrobat
Lanier Shrike (delta Edita) 910mm, na Python 200W
Filip 600,2m elektrovětroň na S600
EASY 100, 2m hornoploch, 7.5ccm ASP
Volksplane VP1, 2.5ccm ASP


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: eco7
PříspěvekNapsal: pon 04.06.2007 22:47 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.6.2007
Příspěvky: 11
děkuji za odpověď,
Dejte prosím tedy Vaší cenu a já to rozmyslím. Momentálně sbírám informace kde se dá a ještě nemám přesně názor co pro mě bude pro začátek optimální. Už ale vím že ECO7 bych nový nekoupil tak jak jsem si to představoval ještě včera. Vaše nabídka mě zajímá pokud bude co možná nejniží cena. Všemožní vrtulníkáři které jsem oslovil telefonem, po netu či mailem mi doporučují spíše pro začátek koupit osvědčený kvalitní model malého el. vrtulníku nejlépe Raptor minititan pro svoji kvalitu, hodné chování vhodné pro začátečníka protože se karambolum alespoň z počátku určitě nevyhnu. Na druhou stranu bych maketu zvlášť takto velikou měl i když by to byl do budoucna asi krok stranou.
Zkuste prosím rozmyslet cenu aby to pro vás bylo zajímavé a já Vám dám vědět. V sobotu se pujdu podívat do Turska na Pražský vrtulník 2007 abych pořádně viděl jaké to je. Kdyby náhodou jste také plánoval cestu na tuto akci a mohl vzít ECO7 sebou mohlo by to uspíšit moje rozhodování.

Ještě jsem se chtěl zeptat na tu volnoběžku - je to autorotace nebo něco jiného?

díky Roman tel:603231330


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 05.06.2007 5:28 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.9.2004
Příspěvky: 23
Bydliště: Třemošná u Plzně
Ano, pokud jste se díval na linky, které jsem tu dával, tak volnoběžka slouží k autorotaci.
Ohledně ceny a zbytečného psaní zde jsem také již navrhoval další komunikaci na SZ tedy soukromé zprávy. Taktéž jsem již před několika příspěvky psal aby jste navrhnul cenu a že se určitě domluvíme.
Cenu dílů jsem přiložil i s linkama, máte-li zájem očekávám váš návrh na SZ.
Jsem ochoten prodat za cenu zmiňovaných ND.

_________________
Sky Cat na 250W Xmotor, 1.4m akrobat
Lanier Shrike (delta Edita) 910mm, na Python 200W
Filip 600,2m elektrovětroň na S600
EASY 100, 2m hornoploch, 7.5ccm ASP
Volksplane VP1, 2.5ccm ASP


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 05.06.2007 6:40 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
RORO píše:
...Co se týče ceny za lítaný vrtulník a originální příslušenství bych viděl tak 50% ceny nového (MS composit 14.222 kč) Za nabouraný o dost méně. U toho ocasu nevím jeli to možno slepit ...


Obvyklé ceny za kompletní létaný vrtulník jsou kolem 50% pořizovací hodnoty. Zda je bouraný a opravovaný nehraje velkou roli. Takový je za chvíli každý vrtulník. Nelepí se nic, díly se mění za nové. Je to důležité z hlediska spolehlivovosti a bezpečnosti.

Pokud se jedná o prodej neopravenéhp vrtulníku, tak lze mluvit jen o prodeji na náhradní díly. Pokud ho nerozebereš a nezkontroluješ, nelze vrak považovat za vrtulník. Při havárce obvykle odejde ještě kupa dalších dílů - ohnuté hřídele, strhané převody, nalomené páčky a podobně. Nutná je rozborka, kontrola a výměna poškozených dílů. Pak je z toho zase možná vrtulník...


Naposledy upravil zdzd dne úte 05.06.2007 10:17, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 05.06.2007 9:04 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.6.2007
Příspěvky: 11
Děkuji za názor
Jsem si vědom rizika nepředvídatelných investic při koupi použitého vrtulníku - dílů. Kupní cena to má vyvážit.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz