Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 01.10.2014 22:45 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 1.10.2014
Příspěvky: 4
Zdravim, helikoptera bude na lietanie po byte, preto dvojrotor.
Poziadavky:
- velkost co najmensia okolo 20cm
- 4 kanalove RC ovladanie, nie IR!
- v neposlednom rade cena idealne do 50eur cca 1400kc, je to predsa len hracka a myslim ze viac za dvojrotor nema zmysel davat.
Velmi sa mi paci napr. Easycopter V4 COLIBRI ale vacsinou je nedostupna a vobec som ju nenasiel pod 70eur aj s postovnym.
Co poviete napr na toto Art Tech Mini Wolf? - aj ked ma malinko vacsie rozmery :|
Nemusia to byt iba CZ a SK obchody, kludne poradte aj overene cinske s freeshippingom.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 02.10.2014 7:32 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 5.10.2012
Příspěvky: 64
Bydliště: Přerov
Obrázky: 0
Ahoj
Co tohle?
http://inzerce.modelbazar.cz/show.php?ftxt=colibri

_________________
Colibri V4,V4.5,SPARROWHAWK XB,ST-1,F1


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 02.10.2014 9:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2009
Příspěvky: 219
Bydliště: Ostrava
Jestli můžu doporučit, vykašli se na helikoptéry... Taky jsem kupoval hračky na lítání doma, ale nakonec jsem zkusil toto:
http://www.tmart.com/World-s-Smallest-W ... 38995.html

má to velikost půl dlaně, je to hbitější i obratnější a lépe se to řídí...navíc se s tím krásně létá i venku, což je u dvojrotoru ( a natož malého) problém.

Dostupné jsou i náhradní díly

a cena je taky fajn :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 02.10.2014 9:40 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
no_gold píše:
...

Dá se nastavit mód 1? Vidím plyn vlevo...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 02.10.2014 13:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2009
Příspěvky: 219
Bydliště: Ostrava
mám plyn vlevo, bylo to popsáno jako mód 2, prodává to víc obchodů - někteří bez informace o módu, ale přímo mód 1 nikdo v popisu neměl... Takže by to asi byla práce pro bastlíře :-).

Ale o tom stroji je dost obsáhlá diskuze na rcgroups . http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2108555 tak tam třeba bude popis jak na mód 1...

jinak moje létání ( první let venkuú je tady: https://www.youtube.com/watch?v=J8ivt4wmtLg


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 02.10.2014 15:48 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 1.10.2014
Příspěvky: 4
to radekjack1 dik za typ ale to je Easycopter V4.5 cize jednorotor.
to no_gold quadrocopteru som uvazoval ako dalsiu moznost, teraz si ma celkom nalomil lebo tato mini vyzera fakt dobre aj cenovo :) Ked sa mozem opytat, ak si k nej kupim dalsie baterky daju sa lahko vymenit aby sa dalo hned lietat znova alebo sa to da nabijat iba priamo z usb cez ten konektor? a este jedna otazka... neni ten piskot motorov moc otravny? :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.10.2014 8:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2009
Příspěvky: 219
Bydliště: Ostrava
Lámat tě nechci.... já jen, že jsem si prošel stádiem jednorotorových i dvourotorových helikoptér - tedy většinou těch levnějších z číny..
Jestli máš obrázek s tou minikvadrokoptérou, tak ta baterie je uchycena jen tím plastovým černým krytem a konektorem... Já létám s jednou baterií, protože to nabíjení trvá cca 15 minut, a to si člověk odpočine, pokecá a tak...

Pokud bys létal bez krytu a nějak upevnil baterii - třeba gumičkou, tak se dají měnit baterie bez problémů. Jak jsem se díval na rcgroups, někteří létají s baterií pod trupem... . prý je to stabilnější.
Pískot mně připadá spíš příjemný... je to jako vosa :). Lítám doma a ani manželka, která není zas tak velká fanynka nic neříká..


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 13.10.2014 0:16 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 1.10.2014
Příspěvky: 4
Nakoniec som sa rozhodol kupit tuto quadro Hubsan X4 V2 H107L. Uz je na ceste :) dam vediet ako lieta.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 12.11.2014 15:43 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 1.10.2014
Příspěvky: 4
quadrocoptera mi po mesiaci dorazila a prve skusobne lety mam za sebou, mozem len odporucit :) je s tym kopa srandy, lieta to pomerne stabilne ... uz ma caka len naucit sa s tym poriadne lietat a mozno dokupit este par dalsich nahradnych bateriek a vrtuliek lebo napriek tomu, ze som si nasadil ochranny kryt okolo vrtul sa mi uz podarilo spravit par zarezov na vrtulkach :wink:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 03.04.2016 12:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2014
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Jak jsou na tom dvourotoráky dneska? Zlepšila se situace? Hledám něco pro děti, nebo méně zdatné, co by klasickou heli nezvládli. CX-10 už máme, super na doma, ale chtělo by to něco, co vypadá jako vrtulník. Jestli je to ale nestabilní a při každém pádu je třeba shánět drahé díly, vykašlal bych se na to. Viděl jsem, že číňani klonují třeba i Blade MCPX a lítá to prý slušně, tak snad už vymysleli, nebo okopírovali nějaký slušný dvourotor :wink:

_________________
DX8, DX6i || T-rex 600ESP, 500ESP FL, 450PRO, 450S || Algol, MaxiSwift


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 03.04.2016 17:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Dvourotorové RC heli jsou stabilní což o to, ale od těch hračkoidních co se dají pořídit levně nelze očekávat nic moc. Venku obvykle mají problém bojovat už s trochu silnějším větrem. Na hrání doma pro děti to může stačit a modely s rotorem o průměru okolo 20 cm jsou obvykle tak levné, že se ani nevyplatí je opravovat i když se na některé dají sehnat náhradní díly viz třeba 4 kanálový model dvourotorové heli LaserHornet 2.0. Prostě létat co to vydrží a pak zahodit a trvá-li zájem koupit nový kus.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 03.04.2016 17:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2014
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
To asi nemá plnohodnotnou cykliku, ale hlavním rotorem se to jen otáčí kolem své osy, změna otáček supluje kolektiv a vyrovnávací rotor funguje jako jakási výškovka, je tak? :-) Čili se s tím asi nedá letět do strany, pokud neotočím čumák a nepotlačím "výškovku"? To bude asi slušně kazit ruce a návyky, ne? :?
To se mi třeba líbí na těch micro koptérách, že to má ovládání v podstatě jako 6 kanálová helina, takže se s tím dá v obýváku trénovat vis čumákem k sobě, couvání, atd :)

_________________
DX8, DX6i || T-rex 600ESP, 500ESP FL, 450PRO, 450S || Algol, MaxiSwift


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 09.05.2016 10:00 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 1.2.2016
Příspěvky: 37
Jak už někdo psal, taky bych se vykašlal na mini vrtulník a šel bych radši do nějakého mini dronu. Běží na 2,4 GHz oproti těm levným mini vrtulníkům, které jedou stále na IR. Třeba Face 2 od Hobbyzone je parádní hračka.

https://www.rcprofi.cz/rc-dron-faze-2.html


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz