Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 529 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 36  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 19.03.2009 17:35 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.3.2009
Příspěvky: 12
Bydliště: Plzeň
Jak je na tom s výdrží baterie, vzhledem k tomu, že jde použít pouze origoš baterka v ceně 2kkč a někde na jiném fóru jsem četl, že vydrží tak na tři minuty provozu, tak by to byl také zajímavý údaj. Pro zkušené jak vidíte kvalitu použitých komponent (motor, serva) v porovnání s jinými RTF sadami a vůbec s jinými komponentami pro začátečníka ?
A ještě jedna otázka - co všechno se nechá nastavovat přes PC ?


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 19.03.2009 18:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2009
Příspěvky: 1132
Obrázky: 3
Výdrž baterky je naprosto standardní, tak jako u jiných, řádově cca 8-10 minut létání, samozřejmě závisí na to jak se lítá. Tři minuty jsou nesmysl, ale možná byl problém v tom, jak se nastaví limit pro spuštění motoru. Řídící jednotka nedovolí odstartovat, pokud není baterka prakticky plně nabitá (je tam tuším defaultně 10,5 V), takže dokud se lítá, tak je to OK, ale pokud se přistane a vypne motor, tak už se nedá zapnout. Ta mez je jedna z věcí, které se nastavují přes počítač.
Jinak přes počítač se nastavuje "spousta věcí" od těch různých alarmů po "křivky" ovládání, ale zatím si netroufám hodnotit, nakolik velký význam co má, já jsem vrtulíkové ucho :-) to by musel nějaký Mistr :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 20.03.2009 17:54 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.3.2009
Příspěvky: 68
Bydliště: Praha
Jedna z věcí, kterou jsem si musel upravit v profilu, je snížení náběhu listů v dolním pasmu páky plynu. Už na zemi ta bestie chtěla nadskakovat a pokud se vznesla, já se lekl a ubral kolektiv - tak se zastavil motor a prdnul jsem s ní o zem. Výsledkem je odlepení od země s páčkou trochu výš. Vidíte to někdo podobně?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: innovator
PříspěvekNapsal: ned 22.03.2009 21:09 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 22.3.2009
Příspěvky: 122
Jedna z věcí je že u innovatora se musí dávat trim plinu uplne nahoru a pak přestanou potíže z vypínáním motoru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 22.03.2009 21:18 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.3.2009
Příspěvky: 68
Bydliště: Praha
Tím se ale rozhodí trim kolektivu, ne? Mělo by to jít nastavit poměrem křivek plyn vs. kolektiv. Zatím jsem to nemohl ověřit v praxi...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 22.03.2009 21:39 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 22.3.2009
Příspěvky: 122
A jakym vubec litas?Ja mam experta a diky pc softveru to mam poladeni a za letu to neni znat...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23.03.2009 7:51 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.3.2009
Příspěvky: 68
Bydliště: Praha
Poladěné jak? Experta nastaveného na klidný let? Já mám klasiku MD530, ale už jsem ho přestrojil (kabina na experta je mnohem levnější :wink:
P.S. Opravil bych tvou otázku jakým lítáš na jakým mlátíš o zem...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23.03.2009 20:38 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 22.3.2009
Příspěvky: 122
Ne ne experta na akrobata...Motor mam nastavenej na první plyn 2700 a druhej na 2900 otaček výhylky ponalu na doraz a hlavne jsem tam dal lysty radix 325...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23.03.2009 21:28 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.3.2009
Příspěvky: 68
Bydliště: Praha
Tak to je pěkná práce! Docela začínám litovat, že jsem nevzal experta... Ubrat lze vždy, ale já bych musel vyměnit motor, rego a pravděpodobně i aku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24.03.2009 18:22 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 22.3.2009
Příspěvky: 122
Ja sem taky dlouho váhal ale pak 500kč nebyl tak velkej rozdíl e vzel jsem experta..No mam vyskošenou baterku z md530 a ta vydrží 3min....No tam asi hlavně zaleží na tom mozku ten by se asy musel taky vyměnit...a jak ses jinak spokojenej?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24.03.2009 20:38 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.3.2009
Příspěvky: 68
Bydliště: Praha
Zatím jsem s tím spíš poskakoval a odlamoval díly... Dvourotor Lamu jsem už vodil bravurně a tohle je něco úplně jiného :( Nějak jsem vyplašenej z toho, že se výška neřídí otáčkami rotoru, ale rotor se roztočí, jako blázen hned na plné otáčky. U Experta je to navíc ještě o tisíc otáček víc. Jinak pro 530 jsem se rozhodl právě kůli spotřebě energie. Mělo by to v pohodě lítat 8-10 minut, což jsem ještě nikdy nedokázal, ale o víkendu se na to chystám! Po několika nezdarech jsem pořídil ten inteface a trénuju na notebooku :D Ne, jsem určitě spokojenej - umím prd a tohle je pro moje začátky s jednorotorem asi vhodnější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24.03.2009 20:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2009
Příspěvky: 1132
Obrázky: 3
vlkr píše:
Mělo by to v pohodě lítat 8-10 minut...


Jo lita, v klidu :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24.03.2009 20:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.8.2008
Příspěvky: 905
Bydliště: Buštěhrad
Kdo v Praze a okolí by předvedl Innovatora v akci?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24.03.2009 20:50 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 22.3.2009
Příspěvky: 122
No 8-10 min nevim nevim to všecko záleží na výchylkach a na otáčkách motoru ale známej řikal tak +- 7 min.No co koukám na to zakladní nastavení od výrobce tak maj dost malý výchylky..Jak reaguje na páčny Ryhle nebo mu trvá než se rozhoupe?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24.03.2009 20:57 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.3.2009
Příspěvky: 68
Bydliště: Praha
To ti zatím neřeknu zcela přesně :D
Ale zkusil jsem ho držet nad hlavou a měřit čas během toho, co mi kamarád kvedlal páčkama a dostal jsem se na 8:50 do prvního kopnutí ocasu. Ale signalizaci pípáním a ledkou jsem v tom kraválu fakt nepoznal...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 529 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 36  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz