Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1500 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 24.01.2011 19:20 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.10.2009
Příspěvky: 171
Bydliště: Praha
Používal jsem v Trex 450 PRO přijímač AR6110e s gyrem Align 750, dále s Align 3G FBL a s BEASTX a nikdy jsem neměl žádný problém s načítáním gyra, ani jiný problém po přestavbě na FBL.

Dále jsem používal AR6110e v Minititanovi s gyrem Futaba Gy 401 a také bez problému...


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 24.01.2011 20:07 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 19.1.2011
Příspěvky: 97
Bydliště: Bernolakovo SK
psena
preco s mojeho dotazu vznika medzinarodny problem.
shake13 napisal len svoj poznatok a zato ze sme z inej krajiny ta to nezaujima. naco sa potom hlasis ked nechces poradit.

_________________
T-rex Spektrum


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 24.01.2011 21:23 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 9.12.2009
Příspěvky: 4179
Bydliště: Brno
Erich001 píše:
....

Prosimte, precti si jeste jednou o cem tady piseme... ja jsem dal jasne najevo spolu s Vladimirem ze Shake napsal nesmysl...ale ty se presto dal ptas vyslovne Shaka a na nas nedbas.
Takze rady se ti dostalo, ale nejak jsi ji prehlidl nebo co :)
Vic udelat nemuzu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 24.01.2011 22:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.1.2010
Příspěvky: 861
Bydliště: Partizanske
Obrázky: 6
Manual AR6100:
http://www.horizonhobby.com/ProdInfo/Fi ... AR6100.pdf
Manual AR6110:
http://www.robotcombat.com/products/ima ... Manual.pdf
Komu sa chce sa moze presvedcit ze nastupca prijimaca AR6100 :arrow: AR6110 funkciu Smartsafe failsafe jednoducho nema.
Tu som sa pytal ja na tento problem:
http://www.rcmania.cz/modules.php?name= ... ht=ar6110e
A ked nikto nevedel, tak som po tom patral sam. Zistil som ze funkcia Smartsafe failsafe zabezpecuje pri zapnuti prijimaca pritomnost signalu okamzite po zapnuti na vsetkych kanaloch okrem plynu. Toto sluzi na preklenutie urciteho casoveho useku pocas ktoreho sa prijimac zinicializuje. No a chyba je v tom, ze niektore starsie gyra maju s tymto casovym oneskorenim problem. Jednoducho sa nezinicializuju. Tot vsjo.

_________________
Gaui 100,Rex 450,Prôtos 500,Frenzy TZ 50,Logo 600SE,FX18 DSM2,JR 9 DSM2,
MAX,Rival,BN-2 Islander


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 24.01.2011 22:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 16.2.2010
Příspěvky: 238
Bydliště: Pardubice
TO shake13

Prosím tě, to co píšeš platí při zapnutém přijímači a vypnutém vysílači !!!
Ty módy kterýma se tu oháníš platí pouze pro ztrátu signálu.
jinak AR6110 má funkci Smartsafe failsafe !!!
Asi neumíš anglicky, třetí sloupec první strana zhruba uprostřed, v manuálu co jsi dával jako první.

"The AR6100/AR6100e features SmartSafe™ failsafe. SmartSafe is ideal for most types of electric aircraft. With SmartSafe, when signal is lost the throttle channel only is driven to its preset failsafe position (normally low throttle) while all other channels hold last command.
• Prevents unintentional electric motor response on start-up.
• Eliminates the possibility of over-driving servos on start-up by storing preset failsafe positions.
• Establishes low-throttle failsafe and maintains last-commanded control surface position if the RF signal is lost."


a ješetě z úvodu manuálu

Applications
Parkflyer Aircraft Only
Including: Small electric and non-powered airplanes. Mini and micro electric helicopters up to 450 size.


Howg, další je ztráta času

_________________
Walkera 4G6 - BeastXTrex 250se - BeastXRicco SE - BeastXTrex 450 Pro - MiniVBarLogo 500se - VBar


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 24.01.2011 22:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.1.2010
Příspěvky: 861
Bydliště: Partizanske
Obrázky: 6
Vladimir7 píše:
.
jinak AR6110 má funkci Smartsafe failsafe !!!
Asi neumíš anglicky, třetí sloupec první strana zhruba uprostřed, v manuálu co jsi dával jako první.

"The AR6100/AR6100e features SmartSafe™ failsafe. "

Howg, další je ztráta času

A ty si pleties cisla 6100 nie je to iste co 6110. Ja som pisal ze 6110 nema Smartsafe failsafe. Howg.

_________________
Gaui 100,Rex 450,Prôtos 500,Frenzy TZ 50,Logo 600SE,FX18 DSM2,JR 9 DSM2,
MAX,Rival,BN-2 Islander


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25.01.2011 1:49 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 9.12.2009
Příspěvky: 4179
Bydliště: Brno
Tato funkce smart safe fail safe, zabezpecuje chovani prijmace pri ztrate signalu a to tak, ze kanal plynu je stazen do polohy jakou mel pri bindovani a ostatni kanaly zustavaji v pozici jake byly pri ztrate signalu.

Porad nechapu jakou to ma souvislost s gyrem... a i kdyby mel problem s nejakym prehistorickym kouskem, tak to neni duvod ho vyskrtnout zacatecnikovi ze seznamu, kdyz se jedna o nejidealnejsi prijmac prave pro Trexe 450 a dost lidi ho v Procku pouziva.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26.01.2011 9:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.1.2010
Příspěvky: 861
Bydliště: Partizanske
Obrázky: 6
Chybajuca funkcia Smartsafe failsafe u prijimaca 6110 sposobuje aj toto:
http://www.youtube.com/watch?v=INHMyLuQ8GA
Aj mne sa nechcelo verit ze novsi prijimac bude softverovo slabsi, ako jeho predchodca - AR6100. Preto som aj nadalej presvedceny, ze je to prijimac najslabsi z rady Spektrum prijimacov a do heli najmenej vhodny.

_________________
Gaui 100,Rex 450,Prôtos 500,Frenzy TZ 50,Logo 600SE,FX18 DSM2,JR 9 DSM2,
MAX,Rival,BN-2 Islander


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26.01.2011 10:28 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 31.3.2010
Příspěvky: 2524
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
shake13 píše:
Chybajuca funkcia Smartsafe failsafe u prijimaca 6110 sposobuje aj toto:
http://www.youtube.com/watch?v=INHMyLuQ8GA
Aj mne sa nechcelo verit ze novsi prijimac bude softverovo slabsi, ako jeho predchodca - AR6100. Preto som aj nadalej presvedceny, ze je to prijimac najslabsi z rady Spektrum prijimacov a do heli najmenej vhodny.


mam ar6110e, zkousel jsem ho a vysledek pokusu.

1. pokus - ztrata signalu.

zapojovaci procedura jako pri normalnim startu, (vysilac on, baterku pripojit, cekat.) roztocil jsem rotor a mirne nahnul cykliku a vypl vysilac.

vysledek:
- vsechny serva jsou v poloze pri vypnuti vysilace
- plyn vypnut

2. ztrata napeti z BECu
zapojovaci procedura jako pri normalnim startu, (vysilac on, baterku pripojit, cekat.) mirne jsem nahnul cykliku a vypojil baterku/ zpojil baterku.

vysledek:
DO obnoveni komunikace se zadne servo nepohnulo, PO obnoveni komunikace serva zajeli do polohy kterou jim narizoval vysilac.

Ty jsi to zkousel zapojovat a vypojovat v poradi na ktere pri normalnim letu nemuze dojit. maximalne ze by dosli baterky a vypadl BEC, ale v tom pripade uz je jedno jestli ma prijmac smart save, tam by pomohl spis autopilot s vlastnim napajenim

_________________
Logo 600 + spirit


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26.01.2011 12:57 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5078
Bydliště: Praha 6
Nějak se mi nezdá to servo na ocas - DS520....... Na éro bych to asi tak neřešil, u heli předpokládám menší toleranci nnatož když je v tom funkce Gyra a 3G. Servo je proti DS410M ( to je jedno už v reklamaci - totální aušus ) takový měkoučký, otočit s ním bez napětí lze téměř volně. Běžná serva co mám kladou fest odpor, ta 410 jde tak 3x víc ztuha.....

Třeba to nevadí, servo má ale na hřídeli na můj vkus velkou vůli. Pro představu na úhloměru to dělá na rameni 6 cm jeden stupeň = 1mm. Když to měřím podle úpravy vrtulky na Helifreak kde je i doporučení osadit kulový čep 8mm od osy hřídele, tak tam to dělá pořád ještě cca 0,25 mm. Pod napětím je ten střed pořád naprostá vaklačka a zabírá až na obou krajích té vůle kde vrní a pak už drží. Ve vazbě na funkci gyra a další přirozené vůle na páce ocasu plus kulový čep a další táhla na smykátku nevím co to provede. Aby pak gyro nebláznilo a nehonilo tu vůli serva sem tam........ Zkrátka jestli by nebylo lepší ho vyreklamovat taky........ Jak to vidíte ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26.01.2011 13:21 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 31.3.2010
Příspěvky: 2524
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
Relax píše:
Nějak se mi nezdá to servo na ocas - DS520....... Na éro bych to asi tak neřešil, u heli předpokládám menší toleranci nnatož když je v tom funkce Gyra a 3G. Servo je proti DS410M ( to je jedno už v reklamaci - totální aušus ) takový měkoučký, otočit s ním bez napětí lze téměř volně. Běžná serva co mám kladou fest odpor, ta 410 jde tak 3x víc ztuha.....

Třeba to nevadí, servo má ale na hřídeli na můj vkus velkou vůli. Pro představu na úhloměru to dělá na rameni 6 cm jeden stupeň = 1mm. Když to měřím podle úpravy vrtulky na Helifreak kde je i doporučení osadit kulový čep 8mm od osy hřídele, tak tam to dělá pořád ještě cca 0,25 mm. Pod napětím je ten střed pořád naprostá vaklačka a zabírá až na obou krajích té vůle kde vrní a pak už drží. Ve vazbě na funkci gyra a další přirozené vůle na páce ocasu plus kulový čep a další táhla na smykátku nevím co to provede. Aby pak gyro nebláznilo a nehonilo tu vůli serva sem tam........ Zkrátka jestli by nebylo lepší ho vyreklamovat taky........ Jak to vidíte ?


jj DS520 jde otocit lehce, ale funguje dobre.

to servo se vykla kdyz je zaple do gyra nebo rovnou do prijmace. pokud je to do gyra tak je to normalni se se furt pohybuje a vrni.

_________________
Logo 600 + spirit


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26.01.2011 13:30 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5078
Bydliště: Praha 6
Servo se vyklá bez napětí a stejně i při zapojení do přijímače. Gyro je ještě v krabici, protože nemám komplet 3 serva = postavenou cykliku, rotor ani nic dalšího, natož tedy zapojovat gyro. Můžu ho zkusit zapojit asi i sólo s tím DS520, ale to bude tak jak píšeš a je to logický. Ta vůle je tam ale přes přijímač a to není asi zrovna košer......... Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26.01.2011 13:33 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 31.3.2010
Příspěvky: 2524
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
Relax píše:
Servo se vyklá bez napětí a stejně i při zapojení do přijímače. Gyro je ještě v krabici, protože nemám komplet 3 serva = postavenou cykliku, rotor ani nic dalšího, natož tedy zapojovat gyro. Můžu ho zkusit zapojit asi i sólo s tím DS520, ale to bude tak jak píšeš a je to logický. Ta vůle je tam ale přes přijímač a to není asi zrovna košer......... Díky


ja bych tu vuli resil az kdyz ti nebude drzet ocas.

_________________
Logo 600 + spirit


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26.01.2011 13:43 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5078
Bydliště: Praha 6
OK. Já to bral jako dotaz jak vypadají Vaše serva, jestli to vidíte v normě anebo jako nebezpěčí pro funkci gyra apod.

Houška ví že mám zatím heli v rozsypu, čekám na to první servo a heli ( to DS520 ) nemohla být v provozu = je to schůdná reklamace novýho komponentu. Pak už to půjde těžko....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26.01.2011 14:10 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 9.12.2009
Příspěvky: 4179
Bydliště: Brno
Ja mam 520 docela tuhou, mozna ne jak 410, ale nejakej odpor klade. A jde krasne hladce...
Na vuli jsem se ted dival a mam tam po roce litani tak do toho 0,5mm na 0,7cm pace. Lita to docela dobre, takze tou tvoji mikrovuli se fakt nestresuj, dokud nebudes mit nejaky problemy pri letu.
A to asi nebudes, kdyz se podivas na mechanizmus vrtulky, tak zjistis ze ta tva vule je proti tem ostatnim naprosto malicherna.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1500 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz