Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 363 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 30.08.2012 8:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 1417
Bydliště: Bořanovice
jirakus: Presne tak... A to, ze je serizeny z krabice taky neni uplne pravda. :wink: Chce si s tim trochu pohrat. Mozna vymenit gyro. A pak i Griffin docela lita. :wink:

_________________
SuperZoom 4D, Blade mCP X BL, SAB Goblin 500 @ Spirit
Spektrum DX8, PhoenixRC


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 30.08.2012 20:58 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 21.7.2012
Příspěvky: 37
No, vše je nastaveno z výroby. Houby tomu nastavování rozumím, prvně si chcu zalítat a pak študovat a přes zimu stavět Trexe 5503G...
Gumuvej no,,, prostě když člověk chce v klidu viset ve vzduchu, tam má problém, ten, že když třeba začne utíkat do strany a já na ovladači vykážu opak, abych to kompenzoval, tak reakce je značně zpožděná a já to přepísknu tak zase bočím na druhou a furt tak dokola... Ne. Přeháním ale mám pociit že ses ním hodně hádám :-)...
Jinak setový gyro mi nevadí. Když lítám ještě kolibriho v4,5 tak tam nic netrimuju, pačto s jinou baterkou lítá zase jinak... Takže co nesvede gyro svede pilot a zalítási i s griffinem...
Ale nechci teďkom zase griffina obhajovat. Je to s ním podle mě prostě dřina...
Jinak jak tak koukám tak sem asi fakt jeden z mála bláznů co ho lítaj...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 30.08.2012 21:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 1417
Bydliště: Bořanovice
Tak to mozna zkus trochu vyssi otacky. (Ja lital krivku 100 - 85 - 100) Swash mix posteluj, at mas kolektiv +-11° (pri krivce kolektivu 0 - 50 - 100). A pri klopeni a kloneni +-8°. A taky koukni, jak mas postelovany expa a dual rate ve vysilajde. :wink:
Kazdopadne litani s nedbale sestelovanou helinou je nejlepsi cesta k pru*eru... :?

_________________
SuperZoom 4D, Blade mCP X BL, SAB Goblin 500 @ Spirit
Spektrum DX8, PhoenixRC


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 30.08.2012 21:15 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 21.7.2012
Příspěvky: 37
Díky za typy. Dávám si to do záložek. Pač vše co jsi mi právě popsal je pro mne zatím španělská vesnice... :-) Ale, už se těším, až tomu budu rozumět možná už o víkendu...Má totiž pršet... :-)
Dik a zdar


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 31.08.2012 10:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2006
Příspěvky: 922
Bydliště: Praha 9
ale vzdyt colibri 4.5 ma mechanickou stabilizaci ne? to je preci jasne, ze heli bez stabilizace se po pusteni pacek neustali. kdyz leti do strany a ty das proti, tak se hned jeho pohyb nezmeni, setrvacnost ho tlaci stejnym smerem, pak se rozleti na druhou stranu a take se sam nezastavi, to musis ridit ty. prechod z colibri na toto neni zas tak jednoduchy, chovani heli je zcela odlisne. jestlipak jsi zkousel uz simulator?

neni to o heli (ktera teda za prd stoji, ale v tomto pripade je to jedno), ale o rukach a nedostatku informaci

_________________
T-Rex 500 ESP (GP780), T-Rex 450 Pro (MicroBeast), T-Rex 250 (FM), Blade mCPx - DX7


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 31.08.2012 13:13 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 21.7.2012
Příspěvky: 37
Simulátor? To neznám... :-) Nevím co bych se tam učil. O 3d letání neuvažuji - nic mi to neříká... Já spíše směřuji k FPV.
Lítám ještě Walkeru M120d01 a sem si říkal, že to bude větší divočina než grifin... Nevím asi ta elektronika u bezpádla dělá sví... A heli s flybarem není pro mě... :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 04.09.2012 15:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2006
Příspěvky: 922
Bydliště: Praha 9
:) nevim jestli si ze me delas srandu...
simulator te prave nauci litat. prekonavat prave to, co ti ted nejde. jsi zvyklej na stabilizaci, ale u opravdove heli zadna stabilizace neni. a proto s tim neumis litat. bud te to nauci simulator nebo cela rada padu. pokud to budes myslet s heli vazne, najdes tady na foru vice informaci, nejsem si jist, jetli ti ted nepisu uuuuplne zbytecne, tak uz to delat nebudu. promin.

_________________
T-Rex 500 ESP (GP780), T-Rex 450 Pro (MicroBeast), T-Rex 250 (FM), Blade mCPx - DX7


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27.09.2012 17:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.11.2010
Příspěvky: 403
Bydliště: Velké Meziříčí
Změří mi tu prosím někdo délku táhel od serv k cyklice? Od středu čepu do středu čepu. Stačilo by jen jedno,ostatní si přizpůsobím do roviny podle něj.

Díky

_________________
T-REX450, Themik, EXCEL ,SU 31,Beagle, Acro MK2, Phoenix ,Tucano, Partenavia Olympik, Spitfire


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 29.09.2012 15:12 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 21.7.2012
Příspěvky: 37
Já tam mám 34,3 a to u levého boku. Je to ještě z výroby o statní si teda dolaď... :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 03.10.2012 15:00 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 1.10.2012
Příspěvky: 22
Bydliště: Vev.Bítýška
Zdravím všechny příznivce vrtulníku.Jsem úplný začátečník ohledně 6ch vrtulníků.
Lítal jsem z koaxiálním vrtulníkem a potom z 3CH jednorotorovým.
Koupil jsem použitého Griffina 450 abych se naučil lítat.Zřejmě je špatně nastavený.
Páky ovladače jsou v nulových polohách a pří pohledu za předu,deska cykliky je nakloněná doleva,
a při pohledu z boku je nakloněná do zadu.U některých serv páčky nejsou v pravém úhlu z táhly,
respektive nejsou ve vodorovné poloze.Jak to seřídit. Uvítal bych pomoc z nastavením od
někoho zkušeného ,bydlím u Brna. Není problém zajet za někým 60km.

_________________
T-REX 450 DX6 i Phoenix
Griffin 450 RC-3920-58


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 03.10.2012 15:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 1417
Bydliště: Bořanovice
Kacun:
0) Vynuluj trimy a subtrimy na vysilajde. Krivku kolektivu nastav na 0 - 50 - 100. Paku kolektivu dej do stredu. (Radsi si odpoj dve faze z motoru, at se ti vrtas nechtene neroztoci.)
1) Presad paky na servech, at jsou co nejvic kolmo na tahla. Pak to jemne dolad k dokonalosti subtrimem na vysilajde.
2) Posteluj delku tahel od serv k cyklice, at je cyklika uprostred rozsahu a zaroven kolmo na hl. hridel.
? 3) Pak uz si musis pohrat s tahly od cykliky k listum a padlum. A to tak, aby ve stredu kolektivu byl nabeh listu 0°.
- Taky muzes doladit 0° tahly od serv k cyklice, pokud se ti nechce hrabat do tahylek od padel a listu.
4) Nastav swashmix ve vysilaci, aby pri krivce kolektivu 0 - 50 - 100 byl nabeh listu -12° - 0 - 12° a maximalni vychylka cykliky klopeni a kloneni delala na listech +-8°.
5) Pak radsi jeste vse prekontroluj, jestli nenarazis v max. vychylkach na mechanicke dorazy.
6) Roztoc vrtas a dolad stopu listu. (Na jeden si lipni kousek izolacky, at kdyztak vidis, ktery leti nahore a ktery dole.)
7) Hura na litani.... :D

_________________
SuperZoom 4D, Blade mCP X BL, SAB Goblin 500 @ Spirit
Spektrum DX8, PhoenixRC


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 03.10.2012 19:54 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 1.10.2012
Příspěvky: 22
Bydliště: Vev.Bítýška
Moc děkuji za odpověď.Z nastavením servu a táhel si poradím ale vůbec nerozumím tomu
jak nastavit křivku kolektivu ,jak poznám hodnoty 0-50-100.Když přidávám plyn z odpojeným
motorem, tak se žádné serva nehybou.Mám vysílač RC 3920-58.

_________________
T-REX 450 DX6 i Phoenix
Griffin 450 RC-3920-58


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 19.10.2012 19:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.9.2008
Příspěvky: 1253
Bydliště: Meziboří
Obrázky: 174
Kacun píše:
Moc děkuji za odpověď.Z nastavením servu a táhel si poradím ale vůbec nerozumím tomu
jak nastavit křivku kolektivu ,jak poznám hodnoty 0-50-100.Když přidávám plyn z odpojeným
motorem, tak se žádné serva nehybou.Mám vysílač RC 3920-58.
myslím že na tom setovém vysílači moc toho nenastavíš, nechci se pouštět do této vaší diskuze ale koupil jsi si víc starostí než radosti
ten vasílač je přednastavenej někde v návodu je popis co je tam nastaveno
a když připojíš baterku k reglu tak serva alespoň cuknou zavrčí nebo alespoň něco udělaj ??


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 19.10.2012 20:04 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 1.10.2012
Příspěvky: 22
Bydliště: Vev.Bítýška
Už je to vyřešeno. Já totiž jsem nevěděl, že při nastavování kolektivu musím odpojit
motor a zapnout aktivaci plynu.

_________________
T-REX 450 DX6 i Phoenix
Griffin 450 RC-3920-58


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 30.11.2012 19:39 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 21.7.2012
Příspěvky: 37
Po té co jsem se blíže seznámil s Griffinem(a to doslova... :wink: :? :( :lol: :idea: ), sem musím něco napsat:
Asi po cca 100 bateriích jsem dospěl k závěru, že to je za ty peníze dobrej stroj a není to zas až tak velkej shit.
Dokonce po sundání tréninkového kříže, mě to sním začalo velice bavit. Vřele doporučuju ho co nejdřív sundat, stejně je to handycap a to po všech stránkách.(vrtulník se sním chová dosti divně...)
Na běžné poletování typu osmičky, přemet vzad apd. naprostá paráda, opravdu je to s ním fajn... Při složitějších prvcích člověk narazí na nekvalitní GYRO, ale to už se tu řešilo mnohokrát...
Jediné co mi trochu vadí je, že se mi často protočí zadní ozubený pastorek (na řemínek) na příčné hřídelce, ale vždy to souvisí se škrtnutím vrtulkou o zem - špatnou startovací / přistávací plochou...
Pastorek na motoru sice odcházi často - já homěnil už dvakrát (cca 3KS / 130 baterek) Ale vydržel by více, ale zvuk a zuby už se zdají být hrozivé...(Výměna = triviálnost)
Takže, když to sečtu tak jsem velice spokojen jediná úprava byla - lepší rádio, aby si to člověk mohl nastavit jak uzná za vhodné...
Možná vám to připadá jak zbytečný příspěvek, ba i někdo nebude s ním souhlasit , ale musel jsem si dát tu práci abych ho trochu obhájil... Protože v mích očích byl také zprvu horší než ve skutečnosti dle mne je.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 363 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz