Switch to full style
Vrtulníky do velikosti 450
Odeslat odpověď

Re: Seřízení Griffin 450

pon 04.08.2014 17:40

zkontroluj zda jsou vsechny tahla na hlave ty parova stejne povysroubovana(na mm!) a pak jedine nastaveni vysilace a asi tam neni nastaveny mix.cykliky.....

Re: Seřízení Griffin 450

pon 04.08.2014 17:49

Máš někoho známého v blízkosti, kdo létá vrtulníky?
V sobotu náhodou jedu kolem..

Re: Seřízení Griffin 450

pon 04.08.2014 18:10

Na Griffin 450 je tu povídání:

http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=104&t=32757

Asi to bude pěkně nebezpečnej strojek...

:lol:

Re: Seřízení Griffin 450

pon 04.08.2014 19:32

JosefSvejk píše:Máš někoho známého v blízkosti, kdo létá vrtulníky?
V sobotu náhodou jedu kolem..

Ne bohužel nemám aspoň o někom nevím. A jestli by jsi měl chvilku uvítal bych pomoc. Dyštak SZ
Tomáš

Re: Seřízení Griffin 450

úte 05.08.2014 8:54

corona píše:Na Griffin 450 je tu povídání:

viewtopic.php?f=104&t=32757

Asi to bude pěkně nebezpečnej strojek...

:lol:

Měl jsem ho a nahodou to byl velice pekne letajici strojek :wink:
Origo vysilac jsem j tomu nemel, takze nemohu slouzit.

Re: Seřízení Griffin 450

úte 05.08.2014 10:00

Zba píše:Měl jsem ho a nahodou to byl velice pekne letajici strojek :wink:
Origo vysilac jsem j tomu nemel, takze nemohu slouzit.

Opravdu?
Já byl zkušenostmi zde popsanými zcela odrazen (a že jsem ho měl mít za pouhých 1000,- nelítaný, ARF).
Možná je problém hlavně v tý RC soupravě a tedy nemožnosti individuálního nastavení...

Re: Seřízení Griffin 450

úte 05.08.2014 10:15

Opravdu?
Já byl zkušenostmi zde popsanými zcela odrazen (a že jsem ho měl mít za pouhých 1000,- nelítaný, ARF).
Možná je problém hlavně v tý RC soupravě a tedy nemožnosti individuálního nastavení...
To bude stejná siuace jako okolo t9x nebo dx6i...
Později jsem jej i vylepšoval - nový regl, motor, gyro, serva, listy atd.
Prodal jsem ho jenom proto, že náhradní díly na něj byly drahé. Koupil jsem HKčko a jsem spokojen :wink:

Re: Seřízení Griffin 450

úte 05.08.2014 10:23

Zba píše:...
Prodal jsem ho jenom proto, že náhradní díly na něj byly drahé. Koupil jsem HKčko a jsem spokojen :wink:

Možná to provedu stejně - ač dost lidí tvrdí, že HK je špatně.

Re: Seřízení Griffin 450

úte 05.08.2014 11:13

Možná to provedu stejně - ač dost lidí tvrdí, že HK je špatně.

Asi dost záleží na tom, jak létáš. Já si křižuji oblohu osmičkami a akrobatických prvků umím velice málo, ne-li žádné. Pokuď chceš létat hozenou motyku 3m před obličejem, tak chápu, že nějaký t-rex je lepší volba :lol:

Re: Griffin 450 RTF

stř 13.08.2014 21:09

a ja rozpoutam boj... mam kamarada co lita nekolik let vrtulniky (klasika maketovy litani a pod) a ten mi rekl ze momentalne je HK na urovni Align neli v nekterych vecech kolikrat lepsi... osobne ma vyzkouseny zei kdyz koupi dili align vydrzi to samy jako HK... jediny co zatim na HK vrtulnicich je problem sou loziska... (coz se da samozrejme vyresit) Osobne mi proslo ted posledni dobou rukama nekolik dilu na HK vrtulniky i origo align a muzu potvrdit ze po vizualni strance krom napisu nenajdete rozdil. Osobne po shlednuti napriklad hlavy HK pro si osobne myslim ze je srovnatelna kvalitativne (a po vymene lozisek i zivotnostne) jako original Align... Jeste se vratim k tem origo t-rexum - kamos mel 450,500,550,600 jak Align tak HK a rikal ze kolikrat je to HK na daleko lepsi urovni nez napriklad Align... Nikomu svuj nazor nenutim ale je to to samy jako napriklad spousta dilu na autech - stejny dil za cenu 100 u seatu stoji 500 u skodovky 1000 u VW 1500 a u Audi 2000 (osobni skusenost delam automechanika)

Re: Griffin 450 RTF

stř 13.08.2014 21:54

To Argo22 : za tohle dostaneš ban :lol:

Re: Griffin 450 RTF

pon 18.05.2015 12:11

Zdravím,
patřím do klubu griffin:) najde se někdo, kdo lítá s tímto vrtulníkem nejlépe Praha 8?
Je to můj první šestikanál a koupil jsem ho z druhé ruky s tím, že musím vyměnit osu rotoru a všechny serva.
Tím pádem se mi jedná o správné seřízení. Nenašel jsem nikde jak mají třeba být dlouhé táhla. V návodu nic takového není nebo mám špatný manuál. Nemáte někdo český návod. Dyštak pište na krecek.ladislav(zavináč)seznam.cz
Láďa

Re: Griffin 450 RTF

pon 18.05.2015 23:43

Ahoj,
manuál si môžeš stiahnuť na http://www.4k.sk/rc/files/griffin450.pdf.
Skôr ako začneš s nastavovaním, skontroluj hlavu, ak sú vôle medzi prvkami veľké, nemá to s tou hlavou cenu.
K dĺžkam tiahla. Nehľadaj milimetre. Snaž sa pochopiť funkciu hlavy.
Celé nastavenie pozostáva z niekoľkých celkov:
- servá do "stredu", nahodiť páky čo najviac kolmo na tiahla, čo najmenším subtrimom nastaviť páku kolmo na tiahlo. To pre všetky servá hlavy.
- zmenou dĺžok tiahel nastaviť dosku cykliky kolmo na hriadeľ (na kontrolu je na to prípravok). Setové tiahla majú tú správnu dĺžku, len to treba vyladiť, nie meraním dĺžky ale kolmosťou na os.
- krivka kolektívu 0-100%, v stredovej polohe nastaviť dolnými tiahlami pádlovej časti listy na sklon 0°, merá sa to voči pádlovej tyčke najlepšie v kolmej polohe na hriadeľ.
- pri zálete doladiť hornými tiahlami pádlovej mechaniky listy na rovnakú stopu v rotácii
Tieto témy hľadaj na nete, platí to pre každú pádlovú (fly bar) hlavu.
A na záver: ak máš vymeniť hlavný hriadeľ, je pravdepodobné, že bude treba vymeniť aj priečny hriadeľ hlavy. A skontroluj aj hriadeľ zadného rotora.
Mal som Griffin: http://www.4k.sk/rc/rc-rotoraky.htm#griffin

Re: Griffin 450 RTF

úte 19.05.2015 6:19

díky za rady a návod. Pročetl jsem si i tvůj web.

Re: Griffin 450 RTF

pát 08.06.2018 18:03

Lieta ešte niekto s Griffinom?
Odeslat odpověď