Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 671 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Blade mCP X BL
PříspěvekNapsal: pát 06.05.2016 19:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
beka píše:

tuto baterii nabiješ jen na nabíječce zn. E flite..


Nevidím důvod, proč by nešla nabíjet jinou nabíječkou, pokud budu mít správné nabíjecí kabely. :?


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade mCP X BL
PříspěvekNapsal: pát 06.05.2016 21:06 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.10.2012
Příspěvky: 603
Bydliště: Praha 6 ČR
JosefSvejk píše:

Nevidím důvod, proč by nešla nabíjet jinou nabíječkou, pokud budu mít správné nabíjecí kabely. :?


Nemá správné kabely, a ani netuší že existují,snažím se to dotyčnému vysvětlit, tak jako když jsem začínal já a i jiní, a nevěděl jsem která nabiječka je ta správná a netušil jsem něco o jiných kabelech, já se snaží tazateli trochu pomoct, tady je řeč o dvouch lipolkách který koupit, a když toho tolik víš tak navrhni která baterie z těch dvou, na které se ptá, je pro něho lepší, a mumlat v deliriu, něco o kabelech vo kterej tu nebylo řeči :D :D :D :D jo a přečti si vo co tady bije,

_________________
MCPX-BL, blade 130x,trex 500, trex 550 dominator, dx7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade mCP X BL
PříspěvekNapsal: pát 06.05.2016 21:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
beka píše:

Nemá správné kabely, a ani netuší že existují,snažím se to dotyčnému vysvětlit, tak jako když jsem začínal já a i jiní, a nevěděl jsem která nabiječka je ta správná a netušil jsem něco o jiných kabelech, já se snaží tazateli trochu pomoct, tady je řeč o dvouch lipolkách který koupit, a když toho tolik víš tak navrhni která baterie z těch dvou, na které se ptá, je pro něho lepší, a mumlat v deliriu, něco o kabelech vo kterej tu nebylo řeči :D :D :D :D jo a přečti si vo co tady bije,


Víš co, uklidni se, kamaráde. Jestli tady někdo mumlá, tak jsi to ty, protože tvrdíš, že ty baterie jdou nabíjet jen nabíječkou značky e-flite, což je naprostý nesmysl. Co je na tom, si pořídit správný nabíjecí kabel? Mimochodem, myslím, že už Dzon nějaký má, akorát ho musel opravit. Ty zase radíš předělat kabeláž na vrtulníku (použít redukci)? O co je to lepší?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade mCP X BL
PříspěvekNapsal: ned 19.06.2016 10:08 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 7.12.2015
Příspěvky: 122
Bydliště: Pardubice
Tak jsem tu znovu, po tom co jsem problémy se všemi baterkami vyřešil výměnou základní desky, kterou jsem měl naštěstí na náhradní díly mám momentálně problém se zadním motorkem.. Ještě k té základní desce - čím to může být že pře výměnou mi i nové baterie vydržely letět 30 sec a někdy to ani nevzlítlo a po výměně desky to lítá bez problémů? Dále k tomu zadnímu motorku - když chci s heli vzlétnout tak se točí dokola, když jsem jí normálně držel v ruce a přidával plyn tak se roztáčel zadní rotorek hlavně když jsem heli otáčel do stran tak přidával. Momentálně jen tak lehce cuká a nic víc. Zkoušel jsem tam dát místo něho i rezervní a to samé.. :/ nevíte někdo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade mCP X BL
PříspěvekNapsal: ned 19.06.2016 15:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2014
Příspěvky: 727
Bydliště: Přerov, Czech Reuplic
Dzon píše:
Tak jsem tu znovu, po tom co jsem problémy se všemi baterkami vyřešil výměnou základní desky, kterou jsem měl naštěstí na náhradní díly mám momentálně problém se zadním motorkem.. Ještě k té základní desce - čím to může být že pře výměnou mi i nové baterie vydržely letět 30 sec a někdy to ani nevzlítlo a po výměně desky to lítá bez problémů? Dále k tomu zadnímu motorku - když chci s heli vzlétnout tak se točí dokola, když jsem jí normálně držel v ruce a přidával plyn tak se roztáčel zadní rotorek hlavně když jsem heli otáčel do stran tak přidával. Momentálně jen tak lehce cuká a nic víc. Zkoušel jsem tam dát místo něho i rezervní a to samé.. :/ nevíte někdo?



Máš ten zadní motorek připojený správně k desce? Nemůže se stát že jsi ho připojil naopak? Nevím zda je to možné a ten motor by to rozdýchal a neshořel by, jen nápad.

_________________
LOGO 550 SX - Brain // SAB Goblin 380 - Brain // HELI-X V6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade mCP X BL
PříspěvekNapsal: ned 19.06.2016 19:44 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 7.12.2015
Příspěvky: 122
Bydliště: Pardubice
No je to obarvené barvou, je a bylo to zapojené obarvené stejnou stranou k sobě.. takže tím to nebude :/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade mCP X BL
PříspěvekNapsal: ned 19.06.2016 20:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2014
Příspěvky: 727
Bydliště: Přerov, Czech Reuplic
A nabylo to na te stare desce obarveno na opacne strane?


Sent from my iPhone and I will remove the signature

_________________
LOGO 550 SX - Brain // SAB Goblin 380 - Brain // HELI-X V6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade mCP X BL
PříspěvekNapsal: pon 20.06.2016 8:27 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 7.12.2015
Příspěvky: 122
Bydliště: Pardubice
S heli jsem po výměně desky nalítal asi 30 minut bez problémů, po 3 týdnech jsem ji výtáhnul a jen jsem vyměnil a zajistil ozubené kolečko u hlavní hřídele a najednou ten motorek nejede...

Spíš by mě zajímalo jestli máte zkušenosti proč předtím teklo z baterií málo šťávy do heli a po výměně desky je to OK... zkusil bych to opravit a znovu vyměnit celou desku..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade mCP X BL
PříspěvekNapsal: pon 20.06.2016 10:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2014
Příspěvky: 727
Bydliště: Přerov, Czech Reuplic
Dzon píše:
S heli jsem po výměně desky nalítal asi 30 minut bez problémů, po 3 týdnech jsem ji výtáhnul a jen jsem vyměnil a zajistil ozubené kolečko u hlavní hřídele a najednou ten motorek nejede...


Sorry, to jsem si nevšiml.

_________________
LOGO 550 SX - Brain // SAB Goblin 380 - Brain // HELI-X V6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade mCP X BL
PříspěvekNapsal: stř 29.06.2016 13:01 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 7.12.2015
Příspěvky: 122
Bydliště: Pardubice
Tak ještě jednou:
1. jedna základní deska není schopná dodávat dostatek šťávy, pokud vůbec heli vzlétne tak letí 30 sec. Po výměně desky lítá několik minut tak jak má - čím to může být?

2. přikládám video, podívejte se co dělá zadní vrtulka, jen se tak přerušovaně pootáčí, přitom by měla jet na plno když s heli otáčím. Zkoušeljsem měnit za jiný motorek, vyměnil jsem i propojovací kabel a dokonce jsem tam ted zkousel i jinou základní desku. Stále to samé.

https://sendvid.com/j5gwxbs4

Díky za vaše rady :/


Naposledy upravil Dzon dne stř 29.06.2016 13:24, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade mCP X BL
PříspěvekNapsal: stř 29.06.2016 13:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2014
Příspěvky: 727
Bydliště: Přerov, Czech Reuplic
Video teprve bude?

_________________
LOGO 550 SX - Brain // SAB Goblin 380 - Brain // HELI-X V6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade mCP X BL
PříspěvekNapsal: stř 29.06.2016 13:23 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 3.6.2014
Příspěvky: 83
Bydliště: Žilina
1. Nemáš rozstrapkané vodiče od baterky pri plošáku?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade mCP X BL
PříspěvekNapsal: stř 29.06.2016 13:26 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 7.12.2015
Příspěvky: 122
Bydliště: Pardubice
chimo píše:
1. Nemáš rozstrapkané vodiče od baterky pri plošáku?

Z desky na které nefungoval ten rotorek jsem odpájel ty kabely a napájel je na desku která předtím dávala málo šťávy. Nevím jestli to pomůže, vrtulka se zatím vždycky roztočila ale nelítal jsem kvůli tomu zadnímu rotorku.. naposledy jsem vyměňoval hlavní ozubené kolo na hřídeli a od té doby to nejde.. Neumím si však představit že by v tom byla nějaká souvislost.

Video přidáno, také zde: https://sendvid.com/j5gwxbs4


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade mCP X BL
PříspěvekNapsal: stř 29.06.2016 13:33 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 7.12.2015
Příspěvky: 122
Bydliště: Pardubice
Bože díky, vyměnil jsem současně motorek i kabel a vypadá to že to jede... Jak je možný aby byla chyba najednou v obou dílech zároveň? :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blade mCP X BL
PříspěvekNapsal: čtv 30.06.2016 7:47 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 7.12.2015
Příspěvky: 122
Bydliště: Pardubice
No tak vrtulka se točí ale ta základní deska pořád dodává málo šťávy, 3 stejně nabité baterie používané cca 3x, na první letěl 2 min, na druhou 45 sec a na třetí jen naklápěl vrtulku a ani ji neroztočil.. A to jsem na té základní desce vyměnil připojovací kabel z druhé desky která fungovala.. :/ nenapadá Vás ještě něco?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 671 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz