Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 654 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 40, 41, 42, 43, 44  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku II.
PříspěvekNapsal: čtv 22.10.2020 19:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Takový typ vrtulníků se mi zrovna nelíbí, ale jinak moc pěkné. Z čeho je to kapotování? mě se spíše líbí vrtulníky Ecureuil, nebo jak se to píše a některé typy Bell.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku II.
PříspěvekNapsal: pát 23.10.2020 5:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Je to tuším ABS a myslím že do F45 je to maximum co to uveze :D.
I tak letíš na plný plyn a doba letu je tak 2 minuty maximálně.

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku II.
PříspěvekNapsal: ned 25.10.2020 12:42 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Tak 2 minuty letu není moc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku II.
PříspěvekNapsal: pon 31.07.2023 18:27 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Dobrý den, chtěl bych se prosím zeptat, co způsobuje že se vrtulníček nechce vůbec vznést a i když mám max. otáčky hlavního rotoru, tak se při snaze vznést jen překlopí na bok?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku II.
PříspěvekNapsal: úte 01.08.2023 6:20 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
varok píše:
Dobrý den, chtěl bych se prosím zeptat, co způsobuje že se vrtulníček nechce vůbec vznést a i když mám max. otáčky hlavního rotoru, tak se při snaze vznést jen překlopí na bok?
Pokud jsou otáčky rotoru dostatečné = není už špatná baterka tak pro dosažení vztlaku musí správně fungovat mechanismus nastavení úhlu náběhu rotorových listů, Jak vrtulník létá ...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku II.
PříspěvekNapsal: úte 01.08.2023 9:53 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Slabá/stará baterka. F45 - nemá nastavitelný náběh listu. :)

Ještě je možnost, že baterka je OK a že se "něco kutilo kolem motoru" a točí se obráceně - přehozené dva drátky?
---

A ještě mě napadlo, kdysi mi vrtulník podivně "netáhnul" a zjistil jsem, že se pekelně hřeje konektor od baterky - jako že špatný kontakt. Tato varianta by se taky mohla prověřit.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku II.
PříspěvekNapsal: čtv 03.08.2023 17:04 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Mám jeden, ten je teď rozebraný. Koupil jsem nedávno jiný a chová se jak jsem psal. Rotor se točí na správnou stranu. Baterii jsem dobil, ale možná už je slabá jak píšete a i když se mi zdá že má rotor dostatečné otáčky tak jsou asi nízké. No zkusím nabít obě baterie co mám a uvidím kolik která ukazuje napětí. Děkuji

Guchar: Tenhle vrtulníček je jen 4kanál, nemá natáčení listů rotoru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku II.
PříspěvekNapsal: pát 04.08.2023 14:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@varok Měl jsem na myslí kontrolu funkce táhel od desky cykliky k listům rotoru. A jimi prováděné cyklické řízení "úhlu náběhu listů" otáčejícího se rotoru (ovládající směr tahu rotoru). Při správné funkci se musí vrtulník na zemi naklonit vpřed/vzad (nebo na bok levý/pravý). A i když síla ke vzletu nestačí měl by se (po hladkém povrchu) začít klouzat, ve směru náklonu. Před tím než dosáhne otáček potřebných k odlepení se od země. (Pozor na efekty "přízemního letu". Nestabilita. Ne všechny modely jsou na tento jev stejně citlivé. Pokud pamatuji F45 tak to měl tak půl na půl. Každopádně po parketách ochotně klouzal. Šel, bez potíží, po parketách, rozjet a zastavit.)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku II.
PříspěvekNapsal: pon 07.08.2023 16:11 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Aha, to já doma raději s tímhle velkým vrtulníkem nezkouším. Co jsem měl předtím Colibry V4.5 tak to ještě šlo, ale tenhle zkouším raději jen venku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Vysílač vrtulníčku F-45
PříspěvekNapsal: čtv 29.02.2024 18:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Dobrý večer, chtěl bych poprosit o vysvětlení. Když mám 2 tyhle vrtulníky, každý asi musí mít svůj vysílač, že? Jeden mi totiž odešel displej, tak jestli by nešlo provozovat 2 vrtulníky na jeden vysílač. Nebo kdybych sehnal nefunkční vysílač a vyměnil bych jen displeje?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač vrtulníčku F-45
PříspěvekNapsal: čtv 29.02.2024 21:49 
Mazák
Mazák

Registrován: 31.1.2012
Příspěvky: 571
Obrázky: 0
Ahoj. Jeden vysielač starší mám doma navyše na mjx f-645. Ale ten vrtulník mal tušim 2 verzie riadiacej jednotky (staršiu a novšiu) a nepasovali medzi sebou vysielače. Neviem ktorý máš ty a o popravde neviem ani presne ako sa dá rozoznať či máš staršiu alebo novšiui verziu. Ale jeden vysielač sa mi povaluje doma. Trnava- Slovensko

_________________
Moje modely (tie ktoré som už zalietal) najdete na rcalbum.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku II.
PříspěvekNapsal: pát 01.03.2024 5:32 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@varok U těchto MJX F-45 (=F645) se provádí párování (binding) automaticky při každém zapnutí soupravy (v patřičném pořadí).
● Jak psal celadnik byly dvě (možná i více) verzí - generací. V01 a V02 určitě nebyly kompatibilní. V0x u přijímače a vysílače měly odlišný vzhled. Někde na RCMan je k tomu podrobné vlákno. Podklady byly (jsou?) také na internetu
● Shrnutí: Jedním zapnutým TX lze řídit jeden vrtulník se zapnutým RX. TX byly stejné pro MJX F-45 a F-39. K novému setu F-45 jsem přikoupil v RC e-shopu opravenou bazarovku F639 (F-39). Doma po rozbalení se ukázalo, že nefunguje. TX od F639 (F-39) byl starý do heliny při repasi někdo dal desku nového RX F-39. Takže s jedním novým TX (V02) šlo létat jak nový F-45 tak repasovaný F-39 (V02.)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku II.
PříspěvekNapsal: pát 01.03.2024 17:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Celadnik: Jestli je to tedy nabídka, kolik by jste za ten vysílač prosím chtěl? Ještě někde zjistím jaký mám typ. Zatím děkuji

Aha, takže jeden vysíláč je možné používat i na více rc vrtulníčků, ale za předpokladu že jde o stejné verze? To právě nevím jakou mám verzi, vizuelně vypadají ty vysílače stejně, ale mohou se lišit jen vnitřnosti? Zkusím to někde pohledat, jak se to rozlišuje. A kouknu na oba přijímače, jestli mají stejné označení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku II.
PříspěvekNapsal: sob 02.03.2024 0:01 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@varok Pokud se pamatuji tak TX v01 a v02 se lišily jiným stylem popisu. Takže pokud jim někdo nevyměnil uvnitř PCB tak stejný vzhled by měly být stejné verze v0n.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku II.
PříspěvekNapsal: sob 02.03.2024 0:38 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@varok + @celadnik Zkuste prohlédnout starší stránky tohoto vlákna od str. 30 (pát 05.06.2015 15:37, kde je můj první příspěvek) dál. (Část textu str. 30 viz níže.)
● Jinak Googlem zkoušet různé kombinace klíčových hesel F-45 F645 F45 "old version" "new version" MJX TX
_____________
Web stránky byly aktualizovány a tak uvedené odkazy nefunkční nebo obsah neukazuje potřebné. Ten poslední byl kupodivu ještě aktuální.
http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=104&t=65454&start=435
Vysílačky rozpoznáte podle samolepek na straně s ovládáním. Nové vysílačky mají nahoře po obou stranách červené nápisy GR129, CAMERA 2.4GHz a uprostřed MJX R/C.
Nahoře TX nápisy NEW - červené, OLD - černé FEALA
https://www.feala.com/mjx-F645-F45-RC-helicopter-and-F45-parts.htm#Picture_details_


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 654 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 40, 41, 42, 43, 44  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz