Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 654 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku II.
PříspěvekNapsal: sob 01.12.2018 22:03 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7413
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
varok píše:
Právě že nefunguje vůbec nic. Hýbu páčkami všelijak, ale nic. Jen jak jsem psal po zapnutí cuknou serva, ale pak už nic.

Ode mne to bylo spíš konstatování: Nefunguje v "silové části" to co nereaguje! = serva a motory.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku II.
PříspěvekNapsal: sob 01.12.2018 22:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Aha, jsem to nepochopil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku II.
PříspěvekNapsal: ned 02.12.2018 9:48 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Koukám že sehnat novou desku bude asi trošku problém. Nikde nemají. Alespoň co jsem prošel asi 10 e-shopů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku II.
PříspěvekNapsal: ned 02.12.2018 9:57 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 4.5.2014
Příspěvky: 117
Bydliště: ústecký kraj, ČR
Já bych doma možná jednu vyhrabal, ale nebylo by lepší aby sis pořídil nějaký "normální" vrtulník? Toto je taková hračka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku II.
PříspěvekNapsal: ned 02.12.2018 10:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Ani ne, líbí se mi a co jsem s ním párkrát lítal, tak paráda. Lepší než ty pidimidi Colibri. Plnohodnotný velký 6 kanál nechci. Kdyby jste ji našel a neměl pro ni uplatnění, rád odkoupím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku II.
PříspěvekNapsal: ned 02.12.2018 15:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Tak nakonec se mi to povedlo zprovoznit. Chyba je na moji straně. Při pájení studených spojů se mi upálil jeden spoj, jak je to spojení mezi hlavní deskou a tou malou asi 20x20mm co je dole, tak asi přijímač. :oops: Spoje jsou oboustranné a na jedné straně se to upálilo. No mám to teď provizorně spájené přes tenké pocínované drátky, tak to nevypadá moc pěkně, ale funguje to. :P
Přesto ale seženu novou desku, s tíhle bych si netroufl lítat. Škoda že to ti žlutí všechno vyrábí takové titěrné a pájí asi bezlolovnatým cínem. Nebo nevím. Co už jsem kolikrát něco opravoval, tak původní cín nešel ani rozehřát, přitom studeňáky jak prase. Plošky a cestičky jsou ani né 1mm silné, tak je upálení rychle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku II.
PříspěvekNapsal: ned 02.12.2018 16:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
Jak jsi vlastně přišel na to, že jsou tam "studeňáky jako prase"? Pochybuji, že "žlutí" můžou za to, že jsi přepálil spoje. Milimetrová cesta je úplně normální, ale k takové práci je potřeba dobré nářadí a zkušenosti. Pájení bezolovnatou pájkou je dnes naprostý standard a nějaké preventivní přepájení celé desky považuji za zbytečný nesmysl.
Ale nakonec ti to funguje a to je hlavní :wink: .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku II.
PříspěvekNapsal: ned 02.12.2018 16:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Sice nejsem profi elektronik, ale studeňák poznám. Správně prohřátý spoj má krásně rozteklý cín po celé té plošce, studeňák má takovou jakoby přilepenou kuličku cínu na povrchu. O tom olovnatém a bezolovnatém cínu je každého věc, já prostě bezolovnatý cín nemám rád. Co jsem kdysy nechtíc kousek koupil, tak se špatně rotápěl páječkou, po zapájení a vychladnutí byl takový matný. Olovnatý se krásně roztopí, rozleje kam potřebuji a po vychladnutí je lesklý.
Pájel jsem to samozřejmě mikropájkou, mám doma stařičkou poctivou ERS 50 po tatíkovi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku II.
PříspěvekNapsal: ned 02.12.2018 17:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
Technologie bezolovnatého pájení je už dnes tak rozšířená a odzkoušená, že v běžné elektronice není třeba se jí bát. Pouhým pohledem studený spoj většinou nepoznáš, není to jen o "estetice". Je fakt, že to mnohdy dost napoví, ale i ten esteticky méně pohledný spoj může být elektricky úplně v pořádku. Ty bezolovnaté spoje jsou trochu škaredší :) .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku II.
PříspěvekNapsal: ned 02.12.2018 18:12 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7413
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Na těch ostrůvcích co jsi "upálením" oddělil najdi dva vhodné(nejbližší) pájecí body
POKUD JSI SI JIST, ŽE PÁJÍŠ "NA ÚROVNI" = ZNOVU TO NEUPÁLÍŠ, ty body vhodným lankem propoj.
Případně to lanko k desce chytni tavným lepidlem. Lítat bych se s tím nebál.
- Pb verzus ne-Pb pájecí cín - ne-Pb je o životní prostředí ne o kvalitě pájení při opravách.
Na opravy zásadně používám typ Pb. Ovšem pokud je deska již pájená ne-Pb. tak ten se taví při vyšší teplotě,
a když potřebuji dobře starý a nový spojit, může se měď odlepit-odloupnout od desky a i přerušit.
Práce s ne-Pb cínovou pájkou potřebuje vyšší-regulovanou teplotu, a hlavně jistou praxi.
Proto na "domácí" (=DIY) opravy je dobré požívat ne-Pb cínovou pájku.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku II.
PříspěvekNapsal: ned 02.12.2018 19:33 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Ano, právě že ten neolověný cín potřebuje vyšší teplotu, tak proto je to na dvě věci. A najít bližší bod nejde, vše jsou vývody většinou přímo z IO, taková ta placka, a jediná ploška je právě ta na konci, kde jsou ty vývody.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku II.
PříspěvekNapsal: ned 23.12.2018 17:16 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Jelikož po dlouhém hledání po českých obchodech a e-shopech jsem desku s elektronikou nikde nesehnal, tak jsem objednal na aliexpress. Bylo tam napsané New receiver a podle obrázku by to měla být ta samá co mám já, tak uvidím co přijde. Ale asi až po novém roce. Cena kolem 400,- kč. Levněji jsem nesehnal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku II.
PříspěvekNapsal: pon 21.01.2019 15:29 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Tak mi přišla nová deska elektroniky z aliexpres. Moc se mi ale nelíbí konektor pro připojení baterie. Nezkoušel to už prosím někdo předělat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku II.
PříspěvekNapsal: pon 21.01.2019 18:39 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7413
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@varok Dej tam co máš na helinách, na záruku se vykašli. Pokud by jsi přecházel na nový, jednotný tak XT-60


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku II.
PříspěvekNapsal: pon 21.01.2019 20:39 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Záruku řešit nemusím, vrtulníček jsem kupoval starší. Nevím co myslíte, ale mě se jedná o to, aby se konektory nezasouvaly ta debilně zboku, ale abych sundal kabinku, vyndal baterii a rozpojil konektor, nebo tak něco.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 654 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz