Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 654 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku II.
PříspěvekNapsal: pon 05.11.2018 20:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
https://www.rc-rc.cz/produkty/f645-030-P2423.html
já to tam vidím pouhým okem
Další problém je hmota soustředěná dozadu (po vyvážení i vpředu)
To způsobí, že se bude pomalu roztáčet samovolně i od zadní vrtule.
Hlavně zadní vrtule, při signálu od gyra, roztočený bude obtížně zastavovat.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku II.
PříspěvekNapsal: pon 05.11.2018 21:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
To je jen optický klam. Měřil jsem ji a je to přesná trubka, po celé délce má 10mm. S tím otáčením jako že bude mít ta trubka jinou váhu a ten zadní motorek s vrtulkou ji nepřetlačí? Já bych to neviděl tak tragicky a váhově nevím, ale váha bude podle mě podobná. Sice ta hliníková má tlustší stěnu, asi 1mm, ale ta originální je zase asi ocelová a má tenší stěnu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku II.
PříspěvekNapsal: úte 20.11.2018 19:05 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Dobrý večer, tak jsem rozebral svůj vrtulníček a zjistil jsem, že ta ocasní trubka má dokonce 2 beby, né jenom jedno. Co jsem zvážil na modelářské váze, tak má asi 11,5g. Říznul jsem potřebnou délku té hliníkové trubky 10mm a sedí pěkně, ale má kolem 20g. I tak to chci zkusit koužít, podle mě bude mít větší pevnost. Původní vypadá ocelová, ale má hrozně tenkou stěnu, co jsem změřil šuplerou, tak asi 0,3mm. Ta hliníková má 1mm stěnu.
Kde má prosím ten vrtulník F-45 těžiště? Když se budu chtít dostat na původní těžiště, budu muset dopředu dát nějaké závaží asi 10g, že?
A nemohu najít to původní téma se 100 stranami, už je to smazané?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku II.
PříspěvekNapsal: stř 21.11.2018 4:03 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@varok "Jinak těžiště se upravuje posunutím baterek - pokud to nestačí tak posun reglu a přijímače.
Nikdy nedovažuj závažíma. Každá váha navíc je špatně." Velmi hezky je celý postup (od "buki") zde
Těžiště vrtulníku
Asi začínáš tušit že 20g trubka (navíc dlouhá páka dozadu) nebude to pravé ořechové, ale zkus ji a uvidíš.
Tu baterku budeš muset posunout asi dost (pokud bude stačit kabel) i mimo držák. Pokusně bez kabiny (canopy)
- "A nemohu najít to původní téma se 100 stranami, už je to smazané?" Zkus do SZ upřesnit - nechytám se.
Pár hezkých stránek o seřizování RC vrtulníků. snad ti poslouží
Prvotní nastavení vrtulníku - vladimir pribyl
PRVOTNÍ NASTAVENÍ VRTULNÍKU - RC ŽLUTICE
MODELY VRTULNÍKŮ - pelikandaniel
RC vrtulníky od A do Z = RC-ZONE vše o RC modelech


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku II.
PříspěvekNapsal: stř 21.11.2018 17:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
V tom přiloženém odkazu jsem vyčetl, že může být každý 1g na ocasu 10g na dovážení v předu. To znamená že bych musel dovažovat předek o asi 100g? 8O
Regulátor je společný s celou elektronikou přijímače apod. Mám asi ještě tu první verzi se stejnosměrnými motory. Gyro mám na stojato, jestli jsem to dobře pochopil. Baterii už není kam posunout, je v tom držáku a předělávat docela dobře udělaný držák se mi nechce. jediné co by stálo za úpravu je ten hlavní napájecí konektor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku II.
PříspěvekNapsal: sob 01.12.2018 15:28 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Dobrý den, dnes jsem zase trošku kutil na vrtulníčku. Díval jsem se, že na té hlavní desce s elektronikou je spoustu studeňáků a nedokonalostí. Tak ji vytáhnu a propájím. Co mě ale zajímá. Tak jestli jsem to tady z příspěvků dobře pochopil, tak gyro je ta malinká destička kolmo na hlavní desku o rozměrech zhruba 8x12mm? A co je prosím ta destička pod hlavní deskou velká zhruba 20x20mm a je na ni krystal? Je normální, že mám přívody k hl. elektromotorku naopak? Prostě na + je černý a na - červený? Funguje to jak má, když to přehodím jak to má být správně, motorek se točí samozřejmě naopak. Číňani daly jen naopak káblíky na desku, nebo jak?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku II.
PříspěvekNapsal: sob 01.12.2018 15:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
Spíš to vidím tak, že se motorek kvůli mechanické konstrukci pohonu točí vlastně opačně. Polaritu na vodičích si můžeš zjistit voltmetrem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku II.
PříspěvekNapsal: sob 01.12.2018 16:29 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
No jsou naopak, to mám právě změřené, asi jsem to špatně popsal. Na motorek jde na + mínus z desky a na - jde plus z desky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku II.
PříspěvekNapsal: sob 01.12.2018 16:39 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@varok : "destička pod hlavní deskou velká zhruba 20x20mm a je na ni krystal"
Ono těch verzí PCB pro F-45 bylo trochu víc (minimálně 4).
MJX F45 F645 helicopter spare parts PCB BOARD V2/V3/V4
PCB Ver.2 Mjx R/C F-SERIES F45
MJX F45 RC Helicopter Spare Parts New Version Receiving PCB
Pokud pamatuji na té dolní, mimo krystal, (při vhodném naklonění)
byla vidět tištěná anténa =přijímač =RX
Hezké-detailní obrázky
-- Tail Brushless Motor Upgrade for MJX F45/F645 original tail motor
...¨M)Also very important ,if you find the Tail motor' direction is reversed, ...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku II.
PříspěvekNapsal: sob 01.12.2018 18:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Vypadá to, že mám asi desku z 3 odkazu tu New verze. Nechce se mi to tady psát, ale už je asi po smrti. Propájel jsem ty studeňáky o kterých jsem psal a přestalo to úplně fungovat. Odsál jsem starý hnusný cím a zalil novým. Teď zapnu vysílač, rychle bliká červená LED. Zapnu baterii do modelu, serva se asi vytrimují, jemně poškubou. Dám levý knipl nahoru a po chvíli dolů, RC souprava se spáruje a LED se trvale rozsvítí. To je asi vše OK. Ale pak už nic nereaguje.
Že já se do toho sakra pouštěl. :evil: I přes to, že vím že ty čínské desky jsou shit největší. Myslíte že je ta deska opravdu hin?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku II.
PříspěvekNapsal: sob 01.12.2018 18:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
A i když jsem psal že podle obrázku mám novější verzi, jak přesně poznám co mám za systém. Všude v e-shopech maji napsané pro nový typ vysílače a starý typ vysílače. Takže to jde poznat nějak podle vzhledu vysílače?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku II.
PříspěvekNapsal: sob 01.12.2018 21:21 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Nutno začít vysílačkou(TX) ty novější v2 mají na levé straně nahoře GR129, staré černě F-SERIES
PCB znám jen v1 deska v 2. patře na kraji žlutý pruh (deska bez zeleného maskovacího laku)
versus v2 deska v 2. patře celá zelená (a jiný tvar spojů)
Obrázek

PCB Ver. 1 / Ver. 2 (Mjx F-SERIES F45)

v2 měla údajně gyro IO na ležato, ale i desku na stojato (tahle varianta někde uváděna jako v3)
Re: F-45 od MJX a moje zkušenosti, Příspěvek od milav » úte 10. zář 2013 19:41:45
http://www.modelarske-forum.cz/viewtopic.php?f=4&t=1858&start=1410

S trochou googlování jde najít řadu dalších odkazů (s obrázky) lépe popisující tvou variantu.
Napsal: stř 30.09.2015 19:14
http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=104&t=65454&start=510


Naposledy upravil guchar dne sob 01.12.2018 21:42, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku II.
PříspěvekNapsal: sob 01.12.2018 21:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Vysílač mám s tím červeným nápisem GR129 v levém horním rohu. Přijímač mám ten vpavo na vašem obrázku ver.2. Takže mám shánět desku pro novější typ vysílače? To že ta moje přestala fungovat mě štve, ale co nadělám. Chybama se člověk učí. :oops: To gyro je tedy ta malinká destička na stojato asi 8x12mm plus mínus? Je na ni napsané F45-TLY. To že se to jakoby spáruje, ale nic nereaguje je mi ale divné. Kdyby ta základní deska nefungovala vůbec, tak by se to nespárovalo, ne? A děkuji. Zkusím to tady na inzerci, jestli třeba někdo nemá doma.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku II.
PříspěvekNapsal: sob 01.12.2018 21:48 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
S GR129 by měly fungovat desky všech nových variant (v2, v3 a v4).
Funguje přijímač a část desky za ním. Nefunguje v "silové části" to co nereaguje serva? motory?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku II.
PříspěvekNapsal: sob 01.12.2018 21:53 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Právě že nefunguje vůbec nic. Hýbu páčkami všelijak, ale nic. Jen jak jsem psal po zapnutí cuknou serva, ale pak už nic.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 654 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz