Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 15.04.2014 10:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 10.2.2014
Příspěvky: 327
Bydliště: Černošice/Praha
OK, dik za rady. Mozna to risknu jeste dnes, sice dost fouka, ale vys snad "ustojim" a otestuju to v extremnim pripade...

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 15.04.2014 10:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 10.2.2014
Příspěvky: 327
Bydliště: Černošice/Praha
JosefSvejk píše:
Já na tom videu nevidím nic, co by bránilo normálnímu létání. Ale asi nejsem tak náročný, mám jenom pádlovku a takové "mikropohyby" ocasu neřeším.


Jo, ja zatim (letam cca 3 mesice) delam jen osmicky a kruhy, takze mi to taky nevadi, ale kdyz uz jsem to mel rozebrane, chtel jsem to mit mechanicky v poradku

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 15.04.2014 15:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 10.2.2014
Příspěvky: 327
Bydliště: Černošice/Praha
Tak jsem byl zkusit vyseni a ocas stale pohybuje. Sice ted dost foukalo (podle mereni ze sousednich Dobrichovic cca 5-6m/s, v narazech 7-10m/s), ale radsi bych mel ocas stabilnejsi. Otacky jsem zvednul na cca 2900 ot/m, zkusil menit zisk gyra, ale na chovani ocasu to nemelo moc vlyv.

Neni tady nekdo z Prahy nebo okoli s Mini Titanem, abych se kouknul jak mu funguje vrtulka?

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 15.04.2014 15:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 10.2.2014
Příspěvky: 327
Bydliště: Černošice/Praha
Nemuze by problem v tahlu? Je dlhe cca 27cm a tluste jenom 1mm. Prijde mi, ze pri tech silach nutnych pro pohyb smykatka musi dost pruzit...

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 15.04.2014 17:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 10.2.2014
Příspěvky: 327
Bydliště: Černošice/Praha
Zkusil jsem sundat hlavni i vrtulkove listy a roztocit se zaponenym vrtulkovym tahlem. Mirne jsem pohnul pakov smerovky, aby servo tlacilo tahlo. Tahlo se zacal prohybat nahoru, cim dal vice az nakonec narazilo na vrch drzaku. Pocas toho prohybu se ruzne chvelo a pohyb nebyl ani uplne plynuly. Opacny smer, kdez servro za tahlo taha to samozrejme problem nedela. Takto se to asi chovat nema, ne?

Jo a kolem neutralni pozice smykatka jde nim hybat relativne zlehka i pri roztoceni. Predpokladam, ze pri vysu by se to melo pohybovat kolem teto pozice.

Zitra zkusim koupit tu uhlikovou trubku a tahlo vymenit. Bohuzel jsem nikde v Praze nenasel koncovky na uchyceni ocek, ale snad se mi povede neco vyrobit...

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 15.04.2014 18:01 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 10.11.2010
Příspěvky: 4631
Bydliště: Brno, CZ
Blog: Zobrazit blog (4)
Tohle jsou ony: http://www.mpjet.info/market/index.php?main_page=product_info&cPath=5_22&products_id=239, modelarske obchody je mivaji obvykle primo na prodejnach. Snad to tahlo pomuze :)

_________________
Tom


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 15.04.2014 18:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 10.2.2014
Příspěvky: 327
Bydliště: Černošice/Praha
baui píše:
Tohle jsou ony: http://www.mpjet.info/market/index.php?main_page=product_info&cPath=5_22&products_id=239, modelarske obchody je mivaji obvykle primo na prodejnach. Snad to tahlo pomuze :)


Ty stranky jsem nasel, ale davat postovne skoro 100Kc pro nakup zbozi za 20Kc se mi prilis nechce :) A u Housku nebo Pecku jsem je nenasel. Stavim se na krame, mozna je tam prece jenom budou mit. Jinak prijde alespon provizorne ke slovu zavitnik a epoxid :)

Nechapu ale, ze by byl problem opravdu jenom s tim tahlem, ze by byl Mini Titan opravdu tak blbe navrzeny? Jeste pro jistotu vymenim smykatko a hlavu, to budu mit krome vlastnich umelohmotnych gripu vymenenou celou vrtulku :(

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 15.04.2014 18:14 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 19.4.2009
Příspěvky: 99
Bydliště: Praha 9
Obrázky: 2
Já to mám tak, že na ten drát táhla namotám asi po 5 centimetrech závit lepenky,aby to šlo ztuha narvat do uhlíkový trubičky 3 mm / 2 mm a konce pak zaleju vteřiňákem. Trubička je 25 cm dlouhá a vodítka nejsou potřeba. Zalepit to až po našroubování oček.

_________________
Mini Titan FBL + Align 3G + Align 3GX Compact
Aurora 9 (Mode 2)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 15.04.2014 18:22 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 10.2.2014
Příspěvky: 327
Bydliště: Černošice/Praha
cthulhu píše:
Já to mám tak, že na ten drát táhla namotám asi po 5 centimetrech závit lepenky,aby to šlo ztuha narvat do uhlíkový trubičky 3 mm / 2 mm a konce pak zaleju vteřiňákem. Trubička je 25 cm dlouhá a vodítka nejsou potřeba. Zalepit to až po našroubování oček.


Pokud nesezenu ty koncovky, tak zkusim tuto variantu. Dik za tip. V popisu koukam, ze mas Mini Titana. Zkousel si sundat listy, odpojit tahlo a roztocit? Jestli se da pohybovat smykatkem v cele draze rovnakou, malou silou, nebo taky hlavne v krajnych polohach, musis vic zatlacit?

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 15.04.2014 18:27 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 19.4.2009
Příspěvky: 99
Bydliště: Praha 9
Obrázky: 2
Tak tohle jsem nikdy nezkoušel - a teď by to znamenalo sundat lupeny, nabít baterku a testnout to, ale nejdřív se k tomu dostanu o víkendu, bude-li to ještě aktuální a až budu doma u stroje.

_________________
Mini Titan FBL + Align 3G + Align 3GX Compact
Aurora 9 (Mode 2)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 15.04.2014 18:39 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 10.11.2010
Příspěvky: 4631
Bydliště: Brno, CZ
Blog: Zobrazit blog (4)
TomasN píše:
Nechapu ale, ze by byl problem opravdu jenom s tim tahlem, ze by byl Mini Titan opravdu tak blbe navrzeny? Jeste pro jistotu vymenim smykatko a hlavu, to budu mit krome vlastnich umelohmotnych gripu vymenenou celou vrtulku :(

On blbe navrzeny neni, jen tam mas nejaky problem. Znam slusnou radku MT ktere letaji v pohode :)
Necuka to servo samo o sobe bez nasazeneho tahla? Ted mi tu kolega z Brna ukazoval cukajici servo vrtulky.

_________________
Tom


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 15.04.2014 19:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 10.2.2014
Příspěvky: 327
Bydliště: Černošice/Praha
baui píše:
On blbe navrzeny neni, jen tam mas nejaky problem. Znam slusnou radku MT ktere letaji v pohode :)
Necuka to servo samo o sobe bez nasazeneho tahla? Ted mi tu kolega z Brna ukazoval cukajici servo vrtulky.


Servo necuka. Ted jsem jeste zkusil bez roztocene vrtulky s nasazenym tahlem hybat pres vysilac smerovkou. Tahlo se pri tlaceni prohne i v tehle situaci. A to se mi bez roztoceni smykatko hybe pri odpojenom tahle vlastni vahou pri nakloneni vrtulniku. Tahlo na cepech podle me neni moc natesno, otoci se vlastni vahou.Tak nevim...

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 15.04.2014 19:38 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 10.11.2010
Příspěvky: 4631
Bydliště: Brno, CZ
Blog: Zobrazit blog (4)
No, tak jedno po druhem. Napred uhlikova tycka a pak uvidis, vic asi ted nevyresime ;)

_________________
Tom


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 15.04.2014 19:45 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 19.4.2009
Příspěvky: 99
Bydliště: Praha 9
Obrázky: 2
Já jsem ještě na MT řešil jednu věc a to díl PV0748 - propojovací rameno k páce vrtulky. Nová verze, kterou máš asi ve stroji, je podle mě tragická - já používám tu původní, která má v sobě ložiska. Tahle nová má velký vůle a může se Ti příčit páka a tím se při zátěži přidírá smykátko. Tu původní ještě centruju podložkama.

_________________
Mini Titan FBL + Align 3G + Align 3GX Compact
Aurora 9 (Mode 2)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 15.04.2014 19:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 10.2.2014
Příspěvky: 327
Bydliště: Černošice/Praha
cthulhu píše:
Já jsem ještě na MT řešil jednu věc a to díl PV0748 - propojovací rameno k páce vrtulky. Nová verze, kterou máš asi ve stroji, je podle mě tragická - já používám tu původní, která má v sobě ložiska. Tahle nová má velký vůle a může se Ti příčit páka a tím se při zátěži přidírá smykátko. Tu původní ještě centruju podložkama.


Tento díl (i vlastní páku) jsem vyměnil za kovové, to má taky ložiska

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz