Switch to full style
Vrtulníky do velikosti 450
Odeslat odpověď

Re: nedaří se mi seřídit stopy listů

ned 24.08.2014 15:39

:roll: :roll: všechno je nějak důležité jak máš kolmo páku a pak vzdálenost kuličky aby šla páka co nejkolměji, samo nikdy to nebude na 100% Na to abi mu to slušne lítalo stačí na ten základ oko. Možná budeš mít lepší najít někoho kdo to ve tvém okolí umí kup lahvinku vínka a a odpoledne máte o zábavu postaráno. :roll: nejlépe je to vidět než rozvíjet teorie.

Re: nedaří se mi seřídit stopy listů

ned 24.08.2014 15:41

jaroslav.falcon píše:KOLMOST PAK SERV není podstatná, podstatné je kolmost páky serva vůči táhlu a ne vůči krabičce serva
ty asi mluvíš třeba o nejaké jiné heli kde jsou serva pootočená ale pokud jsem pochopil má trexe 450 a tam to tak prostě je :wink:

Re: nedaří se mi seřídit stopy listů

ned 24.08.2014 15:47

můžeš napsat důvod proč musí být páka serva kolmá k servu (krabička serva)

Re: nedaří se mi seřídit stopy listů

ned 24.08.2014 15:52

:roll: nepochopil jsi mne, ja napsal že musí , ale u trexe 450 jsou serva kolmo a tudíž páka vychází kolmo . Ne že musí být za každou cenu kolmě na všech helinách. Dokonce je to tak napsáno i v návodu :wink:

Re: nedaří se mi seřídit stopy listů

pon 25.08.2014 10:13

Pridam svoju trochu do mlyna, aj ked lietam bezpadlovku:
1, nastavujem digitalnym uhlomerom, odsrobujem "klobucik" z hlavy a "nulu" beriem polozenim uhlomera na sroby drziace listy.
2, nastavim si rovnaku dlzku oboch tiahel ku gripom. V rovnakej polohe musia mat oba listu rovnaky uhol. Kolmost pak serv od oka, kolmost cykliky v tejto faze tiez od oka.
3, nastavim kolmost cykliky. Najprv "kridelka", potom "vyskovka". Nastavujem na nulovy uhol listov. Vzdy kontrolujem aj z druhej strany: napr. kridelka nastavujem spredu, ale potom kontrolujem aj pri pohlade zozadu - akurat treba brat "nulu" na digi uhlomere tiez pri pohlade zozadu, kedze heli pri nastavovani nijak extra nevyvodovazujem...
Odeslat odpověď