Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: mSP 190
PříspěvekNapsal: ned 27.05.2012 13:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Ať jsem hledal, jak chtěl, nenašel jsem žádné vlákno o tomto mikro vrtulníčku. Mám ho necelých 5 týdnů. Začátky byly krušné, víc padal, než lítal. Nikdy jsem nic podobného v ruce neměl. V českém návodu od rckingu (kde jsem jej zakoupil) chybí jedna z nejdůležitějších věcí a tou je možnost přepnutí do režimu, kde jsou menší výchylky serv (zmačnutím levé páčky u ovladače modu 2). Pak jsem si ještě sám nastavil délky táhel od serv, takže jej není nutné dotrimovávat po zapnutí rádia (pouze lehce u bočení). Na toto jsem náhodně došel při sledování videí na youtube. Následně jsem zakoupil 4 akumulátorky 160 mAh (originální má 150), jenže problém nastal, že jsem zjistil, že na rozdíl od nabíjení origo aku, kde se origo USB nabíječ po dobití sám vypne, tak u těch neorigo (Turnigy za pár korun) se to nestane a musel jsem hlídat přibližní čas nabíjení. I možná kvůli tomu, nevím, jeden aku odešel. Následně jsem investoval do nabíječe 4 aku zároveň http://www.zbozi.cz/?thru=&q=celectra+4x a teprve od té doby jsem byl spokojený, protože si můžu lítat hodně dlouho v kuse. Jinak s vrtulníčkem jsem moc spokojený, přestože na drsném začátku jsem s tím chtěl skončit, nakonec se mi to podařilo jakž takž ovládnout a do budoucna chci jít do kategorie od 450 do 600. Máme s manželkou dá se říct vybudováno, tak snad se peníze do tohoto ne zrovna levného (jak to tady pár týdnů poctivě pročítám) sleduju. Jinak vrtulníček není určen na venkovní polet, jen kromě bezvětří, protože pak se s tím jen člověk pere 1x vyzkoušeno. Zatím si tedy jen polítávám doma. Ukázkové video za dneška je tady http://www.youtube.com/watch?v=v8kUs88-Sa4 Jen bych upozornil, že se jedná jen o amatérské polítání, žádná brutal akro :lol: Těším se až časem venku na větší heli.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: mSP 190
PříspěvekNapsal: ned 27.05.2012 13:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.3.2011
Příspěvky: 2522
Bydliště: Brušperk
Blog: Zobrazit blog (7)
ahoj, není to náhodu HK 190? jen prodávané u nás pod jinou značkou?

_________________
MiniP, Protos,Goblin500,Agile 5.5,Sky Hero Spy,KDS Chase 360,Logo480XX,Devil420,HD502,OMP M2,OXY5meg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mSP 190
PříspěvekNapsal: ned 27.05.2012 14:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Zdar, na Hobbykingu je přesně pod tímto názvem, jinak například v Rckingu to pojmenovali EXHeli mSP 190 a u Pecky zase mSP190 Mikrovrtulník Efly Sport, každopádně jde o jeden a ten samý model. Jo a teprve teď jsem našel to vlákno o HK 190, ale tady se narozdíl od tam toho neřeší problém..


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: mSP 190
PříspěvekNapsal: pon 28.05.2012 18:45 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2881
Bydliště: Zavar, SK
Ten problem s baterkami pre HK190 sa tu spominal/ nadaval viac krat, na domace poletovanie je to dobra a dost odolna hracka ... Akurat odkedy mam aj V911-ku, ktora ma o dost preciznejsie ovladanie, tak HK190 len lezi v krabici :(

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mSP 190
PříspěvekNapsal: pon 28.05.2012 20:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Já ten vrtulníček v podstatě vybíral v rychlosti a protože jsem v té době rc fóra nepročítal, tak jsem o něm prakticky skoro nic nevěděl. Když to porovnáš, tak v čem ten druhý má preciznější ovládání? Nevím, jak se chovají jiné vrťasy, třeba u té 190 když například provádím bočení na jedno jakou stranu, tak uhýbá a musím dopáčkovávat druhou páčkou, abych ho srovnal, např. když se chci točit na místě. Mě to ale baví, se s tím poprat. Asi kdyby to bylo jednoduché, asi by mě to nebavilo. Právě proto jsem nechtěl do začátku koax, protože je to s ním asi jednodušší.
Co se týká originálních aku, nemá smysl je řešit - 150 mAh stojí od cca 170 do 250 Kč a od Turnigy neorigo 160 mAh kolem 60 Kč a i míň. Menší problém je v tom, že ty neorigo nejsou tak placaté, proto se trochu hůř vkládají do držáku v ližinách. A taky jak jsem zjistil a je větší problém, (bohužel ještě dřív, než jsem si mohl přečíst na tomto webu) je to, že se nedá použit ta přibalená USB nabíječka. Teda dá, ale musí se hlídat přibližný čas nabíjení, což je nepřesné a hlavně opruz. No s tou 4kovou, co mám, jsem maximálně spokojen.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: mSP 190
PříspěvekNapsal: pon 28.05.2012 21:57 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2881
Bydliště: Zavar, SK
V911ka lepsie reaguje na ovladanie, menej s nou musis "zapasit", aby spravila presne to, co chces. Ale ked uz mas HK190 + nabijacku na neorigo aku, tak sa ti neoplati prechadzat na V911ku, princialne je to tiez stvorkanal bez kolektivu. Ja som tu V911ku kupoval zo spasu, bola vtedy v akcii za 40$ aj s postovnym - no nekup to 8) Ale je pravda, ze cuvanu zatacku s HK190 nezaletim, s V911kou ano. Ale tiez pravda, ze aj s V911kou doma lietam, len ked ma uz chyta abstak, ked sa dlhsie nedostanem von s mCP X...

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mSP 190
PříspěvekNapsal: čtv 27.12.2012 19:45 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2009
Příspěvky: 48
Zdravím,

mám dotaz......při zapínání mSP190 jsem postupoval přesně dle návodu. Problém je v tom, že dioda na vrtulníku mi stále bliká (pomalu) a nesvítí stále. Prostě to nereaguje na Tx.

Nevíte někdo co s tím?

díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mSP 190
PříspěvekNapsal: úte 01.06.2021 14:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1206
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
Oživuji po mnoha letech - netušíte, co to používá za protokol, zda by ho bylo možno ovládat rádiem s Multimodulem?

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: mSP 190
PříspěvekNapsal: úte 01.06.2021 16:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Teď jsem chvíli hledal a nic moc. Výrobce mSP 190 byl Efly hobby a nenašel jsem, co používá za protokol. Našel jsem jen nějakou tabulku http://sodorscratchbuilding.com/mixing- ... equipment/ a nevím, jestli k něčemu bude. Jedině zkusit hledat, nebo zkusit různé protokoly, jestli se něco chytí, třeba Esky atd.
Vysílačka už dorazila?
Edit: co jsem se díval na YT, tak úplně stejný vrtulníček prodával Hobbyking pod názvem HK 190 a byl spárovatelný s vysílačkami Turnigy...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: mSP 190
PříspěvekNapsal: úte 01.06.2021 18:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.1.2010
Příspěvky: 1110
Bydliště: PN - SK
ak sa nemylim, tak je to stary DSM protokol


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mSP 190
PříspěvekNapsal: stř 02.06.2021 10:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
To fakt netuším. Byl k tomu takový jednoduchý ovladač. Bohužel se ani vrtulníček nedožil dneška. Škoda. Moje první poletucha.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: mSP 190
PříspěvekNapsal: stř 02.06.2021 10:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.1.2010
Příspěvky: 1110
Bydliště: PN - SK
Ja mam niekde "v archive" dva kusky, ak by sa niekomu hodili, dohodneme sa... :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mSP 190
PříspěvekNapsal: stř 02.06.2021 10:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Heh, že by z nostalgie :) Asi ne, ten 4ch by mi asi nic neřekl, ale dík za nabídku. Co si pamatuju, tak mi pak začala blbnout ta lineární serva...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: mSP 190
PříspěvekNapsal: sob 05.06.2021 21:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1206
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
Tak metodou pokus-omyl a asi po hodině času jsem identifikoval protokol Flysky Std. Teď bych ještě potřeboval poradit s nastavením.

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: mSP 190
PříspěvekNapsal: sob 05.06.2021 22:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
S jakým? Kanály? Začal bych AETR a pak jinou variantu. Jinak já se zasekl s vrtulníčkem s Futaba protokolem. Nedařilo se ho spárovat a až jsem se podíval na YouTube, tak se mi to podařilo. Pomocí úpravy frekvence. Od té doby se po zapnutí spojí okamžitě.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz