Switch to full style
Vrtulníky do velikosti 450
Odeslat odpověď

Re: Jakou FBL hlavu místo FB na CopterX 450?

sob 03.04.2021 19:01

Tak jsem laboroval, hledal (moc mi to nešlo), jinak jak prohledáváním jsem 1000 stránková fóra neprocházel, pročítat jsem je nechtěl a střelím od boku, že je to "přeházení kanálů" nějaké "přizpůsobení" spektráckým satelitům. Spektrum jakési TAER má, může to být tím. Prostě u s.bus jsou kanály mapované kapku jinak. Možná je někde nějaký "přepínač" spektrum/futaba, možná jsem někde něco přehlédl, nevím. Když kanály přiřadím (přes "mapovací tabulku") tak, jak mi lezou z rádia a tak aby v diagnostice odpovídal pohyb ukazatelů pohybu pák, funguje to.
Už mám jednotku i zadrátovanou a velmi hrubě naladěnou. Zítra na ladění vezmu měrky...



V návodu vidím: "Mixování ve vysílači musí být vypnuto. Je nutno nastavit typ mixování H1." Trochu protimluv ne? Vypnuto nebo H1? Takže do Spirita pustit na řízení čistě ELE a AIL nebo H1 klonění a klopení? Stejné to není. ELE a AIL dělá "čtvereček", H1 klonění a klopení dělá "kolečko".

Re: Jakou FBL hlavu místo FB na CopterX 450?

sob 03.04.2021 19:37

zkus napsat na stránky Spirit-systém
https://www.spirit-system.com/phpBB3/vi ... 071873f57d
vždy mi tam poradily :idea:
ideálně najit někoho ze stejnou vysílačkou a projit to krok po kroku

Re: Jakou FBL hlavu místo FB na CopterX 450?

sob 03.04.2021 20:17

Zkusím prolízt, případně se zeptat, díky.

Re: Jakou FBL hlavu místo FB na CopterX 450?

sob 03.04.2021 20:27

Než se pustíš do dalšího nastavování .. odpověz si na otázku .. Jsem já chytřejší než chlapi kteří Spirit provozují již roky ....???

Pokud máš odpověď .. ANO .. pak je zbytečné v tomto vlákně pokračovat ..

Přeju ti ať se ti dílo daří a co start to přistání

Re: Jakou FBL hlavu místo FB na CopterX 450?

ned 04.04.2021 8:32

Pravda od "jakou FBL hlavu" se téma trochu odklonilo.

@Renda
Vezmu (historickou) KK jednotku, připojím přes s.bus, napíšou mi ch1 je to a to, zkusím, fugnuje.
Vezmu betaflight/cleanfilght poletuchu, přiřadím ch1 tam, kam chci, kouknu na zobrazovadlo, ch1 se hýbe, jak má.
Vezmu Pixhawk, spojím přes s.bus, přiřadím ch1, kouknu na zobrazovadlo, hýbe se ch1.
Vezmu Spirit, spojím přes s.bus, nastavím ch1, hýbe se ch2. Takže jsem buď někde něco přehlédnul nebo je to "by design" nebo je něco trošku špatně. Na to jsem se ptal.
Takže věřím, že ti co provozují Spirit roky mají jistě víc zkušeností, ale odpověď "nesahej na to" není to, co jsem se chtěl dozvědět. :)

Přes to opět děkuji za podporu.


Mám nastaveno, jdu vrtulník zalítat.
------

Zaviseno, trochu jsem ještě poladil vrtulku. Jak bude víc jak 5°C, zkusím vylítat nějakou tu baterku.

Re: Jakou FBL hlavu místo FB na CopterX 450?

ned 04.04.2021 19:31

Lítám SUMD (obdoba SBUS) a taky jsem ve Spiritu přehazoval kanály - Spiritu to nevadí (a až pak jsem zjistil, že mám špatný mode v Tx, ale zatím jsem se nedokopal to přehodit - nemá to na nic vliv, resp. expa nepoužívám a D/R mám stejné).

A nastavuji heli mod H1 - Spiritů už mám "kupu" a fungují všechny parádně (a to včetně záchrany).

Re: Jakou FBL hlavu místo FB na CopterX 450?

úte 01.06.2021 20:39

Tak až dnes jsem se dostal k něčemu víc, jak zavisení. Měl jsem z toho trochu strach, ale lítá to pěkně. Jak se zjednodušila mechanika, tak se i líp vyvažovala a celé je to takové klidnější, nastavená poloha drží jak přibitá.

Ještě poladím, aby byl vrtulník trochu mrštnější (celý výkrut je něco mezi 1,5-2s), aspoň v jednom banku. I když, aby to zase zvládl mechanicky...

Trochu se ve visu mele ocas (pomalé oscilace), ale to dávám za vinu mizerné mechanice. Tuhá není, ale jsou tam docela vůle. Ještě zkusím jiné servo...

Za mě zatím super. Vylítal jsem 5 baterek bez jediného zádrhelu.

Díky za doporučení a rady.

Re: Jakou FBL hlavu místo FB na CopterX 450?

ned 25.07.2021 22:00

Dá se tahle FBL hlava dát i na Griffin 450? Protože u Griffina mám KDS jednotku se stabilizací, ale občas to divně cukne do řízení, takže bych tam raději dal K-bar (Vbar Vstabi) co bude z jiné heli - a to zas umí jen FBL, no možná i FB, ale pak jen jako gyro na vrtulku. Takže proto se ptám, jestli tahle hlava půjde i na Griffina, díky

Re: Jakou FBL hlavu místo FB na CopterX 450?

pon 26.07.2021 8:53

Podle mě bude hlava OK, ale normálně má celá FBL mechanika kratší osu jak ty s pádly. Takže buď sehnat/vyrobit osu na Griffina (je jiná jak ty na T-Rex450 a klony) nebo použít delší táhla (asi ty od serv k cyklice) a nechat osu původní.
Odeslat odpověď